Results

 

*This site is for information and convenience only and may sometimes contain inaccurate scores.

Official times and scores are posted at Pratt Institute throughout the season.

 

Results are posted on the events board at Pratt Institute soon after events each day. There may be a delay of up to 48 hours for results to appear online. Only point scorers, places 1-12 will appear.

If you note discrepancies or spelling errors for participants, schools or towns, please bring these to our attention here: Contact us.   

Corrections may take up to a week, as they require a complete file change for consistency. 

It is important that you state the athlete's name, division, event, and week for us to properly address. If your school or town is still missing after week three, please send us a note, as this will help us better populate the site and prepare our printed program.

Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jennifer Thomas Icahn Charter School 7 Bronx, NY 13 11 13 10 0 0 47 1
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 11 13 6 11 0 0 41 2
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 10 8 5 13 0 0 36 3
Kaii Banks Englewood Englewood, NJ 8 7 8 9 0 0 32 4
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 9 9 9 4 0 0 31 5
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 0 10 10 8 0 0 28 6
Layla Mitchell Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 7 2 11 7 0 0 27 7
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 5 4.5 1 6 0 0 16.5 8
Mackenzie Maxwell     4 4.5 4 3 0 0 15.5 9
Ava Hudson Copper Beech Elementary School Abington, PA 2 6 7 0 0 0 15 10
Najada Thomas Rochelle Early A.   3 0 0 5 0 0 8 11
Isabella Haggins CS 21 Brooklyn, NY 6 0 0 1 0 0 7 12
Heaven Johnson PS 274X Bronx, NY 0 3 3 0 0 0 6  
Kiersten Haggins CS 21 Brooklyn, NY 0 0 2 2 0 0 4  
Miah Smith     1 0 0 0 0 0 1  
Aleena Wilson PS 288 Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 8.71 1 13
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 8.78 2 11
Jennifer Thomas Icahn Charter School 7 Bronx, NY 8.84 3 10
Kaii Banks Englewood Englewood, NJ 8.93 4 9
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 8.94 5 8
Layla Mitchell Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 9.13 6 7
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 9.09 SF 6
Najada Thomas Rochelle Early A.   9.19 SF 5
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 9.20 SF 4
Mackenzie Maxwell     9.28 SF 3
Kiersten Haggins CS 21 Brooklyn, NY 9.30 SF 2
Isabella Haggins CS 21 Brooklyn, NY 9.33 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 13 13 11 13 0 0 50 1
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 9 11 10 8 0 0 38 2
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 10 8 8 11 0 0 37 3
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 7 10 9 6 0 0 32 4
Layla Mitchell Wissihickon Charter School Philadelphia, PA 11 7 0 9 0 0 27 Tie 5
Jennifer Thomas Icahn Charter School Bronx, NY 5 9 13 0 0 0 27 Tie 5
Sydney Hoffman Ward B. Elementary School New Rochelle, NY 8 0 5 5 0 0 18 7
Kaii Banks McCloud Elementary School Englewood, NJ 6 1 6 4 0 0 17 8
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 0 2 7 7 0 0 16 9
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 3 6 4 0 0 0 13 Tie 10
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 4 5 1 3 0 0 13 Tie 10
Kacy Gordon Primos Elementary School Clifton Hts, PA 0 0 3 10 0 0 13 Tie 10
Grabriela McLaughlin Promise Academy II New York, NY 2 3 2 1.5 0 0 8.5  
Ava Hudson Copper Beech Elementary School Abington, PA 1 4 0 1.5 0 0 6.5  
Name School City/State Performance Place Points
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 32.57 1 13
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 33.32 2 11
Kacy Gordon Primos Elementary School Clifton Hts, PA 33.50 3 10
Layla Mitchell Wissihickon Charter School Philadelphia, PA 33.51 4 9
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 33.73 5 8
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 34.19 6 7
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 34.38 7 6
Sydney Hoffman Ward B. Elementary School New Rochelle, NY 34.65 8 5
Kaii Banks McCloud Elementary School Englewood, NJ 34.83 9 4
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 34.85 10 3
Ava Hudson Copper Beech Elementary School Abington, PA 35.07 Tie 11 1.5
Grabriela McLaughlin Promise Academy II New York, NY 35.07 Tie 11 1.5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sahmira Dixson West Belmar Elementary School Wall Township, NJ 13 13 5 13 0 0 44 1
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 11 11 10 11 0 0 43 2
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 7 4 8 8 0 0 27 3
Adrianna Biggs PS 11 Brooklyn, NY 4 9.5 7 5 0 0 25.5 4
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 10 0 13 0 0 0 23 Tie 5
Briscela McAuliffe Brookside Elementary School Yorktown Hts, NY 0 7 9 7 0 0 23 Tie 5
Solei Hill PS 11 Brooklyn, NY 9 9.5 3 0 0 0 21.5 7
Sydney Hoffman Ward Elementary School New Rochelle, NY 6 8 2 4 0 0 20 Tie 8
Kacy Gordon Primos Elementary School Clifton Hts, PA 8 3 0 9 0 0 20 Tie 8
Abigail Clue PS 118Q Queens, NY 2 6 11 0 0 0 19 10
London Marcias Collins Elementary   0 5 6 6 0 0 17 11
Charlet Livingston Calvary Chapel Academy Rockland, MA 0 0 4 10 0 0 14 12
Ayrian Walters PS/IS 208 Queens, NY 5 2 1 0 0 0 8  
LaShea Collins North Dover Elementary   1 1 0 2 0 0 4  
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Chater School Bronx, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Christina Cyrus Our Lady of Victory   0 0 0 3 0 0 3  
Melodi Ashford MPRCS   0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sahmira Dixson West Belmar Elementary School Wall Township, NJ 1:14.35 1 13
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 1:15.89 2 11
Charlet Livingston Calvary Chapel Academy Rockland, MA 1:16.30 3 10
Kacy Gordon Primos Elementary School Clifton Hts, PA 1:16.40 4 9
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 1:16.65 5 8
Briscela McAuliffe Brookside Elementary School Yorktown Hts, NY 1:16.91 6 7
London Marcias Collins Elementary   1:18.96 7 6
Adrianna Biggs PS 11 Brooklyn, NY 1:23.05 8 5
Sydney Hoffman Ward Elementary School New Rochelle, NY 1:24.73 9 4
Christina Cyrus Our Lady of Victory   1:25.24 10 3
LaShea Collins North Dover Elementary   1:25.51 11 2
Melodi Ashford MPRCS   1:25.69 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 13 13 13 13 0 0 52 1
Sahmira Dixson West Belmar Elementary School Wall Township, NJ 10 11 5 11 0 0 37 2
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 9 7 10 9 0 0 35 3
Briscella McAuliffe Brookside Elementary School Yorktown Hts, NY 0 9 11 10 0 0 30 4
Melodi Ashford Mother of Providence Regional Catholic School Wallingford, PA 0 8 9 8 0 0 25 Tie 5
Solei Hill PS 11   11 6 8 0 0 0 25 Tie 5
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 8 10 4 2 0 0 24 7
Couture Newby PS 288 Brooklyn, NY 5 2 6 5 0 0 18 8
Christina Cyrus Our Lady of Victory Floral Park, NY 4 0 7 6 0 0 17 9
Crystal Caston Chester Charter Scholars Academy Chester, PA 7 5 1 3 0 0 16 10
Mariam Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3 3 2 4 0 0 12 11
Adrianna Biggs PS 11   0 0 0 7 0 0 7 Tie 12
Aiyona Garner PS/IS 208 Queens, NY 2 1 3 1 0 0 7 Tie 12
Aa'Mylah Caston Chester Charter Scholars Academy Chester, PA 6 0 0 0 0 0 6  
Paloma Franqui   Brooklyn, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Elizabeth Cohen PS 705 Brooklyn, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 2:49.56 1 13
Sahmira Dixson West Belmar Elementary School Wall Township, NJ 2:53.79 2 11
Briscella McAuliffe Brookside Elementary School Yorktown Hts, NY 2:55.16 3 10
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 2:55.57 4 9
Melodi Ashford Mother of Providence Regional Catholic School Wallingford, PA 3:04.37 5 8
Adrianna Biggs PS 11   3:05.10 6 7
Christina Cyrus Our Lady of Victory Floral Park, NY 3:06.11 7 6
Couture Newby PS 288 Brooklyn, NY 3:11.87 8 5
Mariam Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:14.28 9 4
Crystal Caston Chester Charter Scholars Academy Chester, PA 3:15.31 10 3
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:17.31 11 2
Aiyona Garner PS/IS 208 Queens, NY 3:22.39 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Asha Roper Stevens Cooperative School Jersey City, NJ 13 13 0 13 0 0 39 1
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 4 11 9.5 11 0 0 35.5 2
Charlet Livingston Cavalary Academy Brockton, MA 11 10 5 9 0 0 35 3
Aiya Dawkins Daniel Webster Elementary New Rochelle, NY 10 0 13 10 0 0 33 4
Adriadne Irish-Bramble Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 5.5 5 11 8 0 0 29.5 5
Ayrian Walters PS/IS 208 Brooklyn, NY 8 7 5 7 0 0 27 6
Brielle Hudson Cornwall Elementary School Cornwall, NY 9 6 7 4 0 0 26 7
Tarie Robinson Brooklyn Brownstone Brooklyn, NY 3 8 8 5 0 0 24 8
Yejide N. Burge Kamit Preparatory Institute Brooklyn, NY 7 9 5 2 0 0 23 9
Bailey Pierre-Louis PS 153   0 0 9.5 3 0 0 12.5 Tie 10
Brielle Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 5.5 0 1 6 0 0 12.5 Tie 10
Divina Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 0 4 3 0 0 0 7 12
Chrisroldine Petit-H New Bridges Elementary   2 2.5 0 0 0 0 4.5  
Ahmani Miller Achievement First Charter School Brooklyn, NY 1 0 2 0 0 0 3  
Avery Laurent Trinity Elementary New Rochelle, NY 0 2.5 0 0 0 0 2.5  
Savannah Blake Girls Prep Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Havyn Robinson Brooklyn Scholar Charter School Brooklyn, NY 0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Asha Roper Stevens Cooperative School Jersey City, NJ 3'6" 1 13
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 3'2" 2 11
Aiya Dawkins Daniel Webster Elementary New Rochelle, NY 3'2" 3 10
Charlet Livingston Cavalary Academy Brockton, MA 3'0" 4 9
Adriadne Irish-Bramble Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 3'0" 5 8
Ayrian Walters PS/IS 208 Brooklyn, NY 3'0" 6 7
Brielle Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 3'0" 7 6
Tarie Robinson Brooklyn Brownstone Brooklyn, NY 3'0" 8 5
Brielle Hudson Cornwall Elementary School Cornwall, NY 3'0" 9 4
Bailey Pierre-Louis PS 153   3'0" 10 3
Yejide N. Burge Kamit Preparatory Institute Brooklyn, NY 2'10" 11 2
Havyn Robinson Brooklyn Scholar Brooklyn, NY 2'8" 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Amira Hopson Community School 21 Brooklyn, NY 10 13 11 10 0 0 44 1
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 13 11 8 11 0 0 43 2
Morgan Burgess Link Community Charter Newark, NJ 11 9 9 13 0 0 42 3
Brianna Kennedy Community School 21 Brooklyn, NY 8 10 7 5 0 0 30 4
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Charter School New York, NY 0 8 6 9 0 0 23 5
Jade Reed PS 121 Bronx, NY 7 6 1 4 0 0 18 Tie 6
Amarah Crabbe Rowen Elementary Philadelphia, PA 0 0 10 8 0 0 18 Tie 6
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 9 7 2 0 0 0 18 Tie 6
Jada Martinez PS 107 Bronx, NY 0 4 3 7 0 0 14 9
Khloe Khan PS 107 Bronx, NY 0 3 4.5 6 0 0 13.5 10
Rhia Randolph Philips Academy CharterSchool Newark, NJ 0 0 13 0 0 0 13 11
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 4 2 0 3 0 0 9 12
Nevaeh Isaacs Birch Charter School Irvington, NJ 5 1 0 2 0 0 8  
Naomi Evelyn PS 161 Brooklyn, NY 6 0 0 1 0 0 7  
Amora Johnson Girls Prep New York, NY 1 0 4.5 0 0 0 5.5  
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Hazel Jeanty Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Jayda Johnson Valley Cottage Nyack, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Morgan Burgess Link Community Charter Newark, NJ 8.15 1 13
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 8.16 2 11
Amira Hopson Community School 21 Brooklyn, NY 8.20 3 10
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Charter School New York, NY 8.22 4 9
Amarah Crabbe Rowen Elementary Philadelphia, PA 8.25 5 8
Jada Martinez PS 107 Bronx, NY 8.31 6 7
Khloe Khan PS 107 Bronx, NY 8.30 SF 6
Brianna Kennedy Community School 21 Brooklyn, NY 8.31 SF 5
Jade Reed PS 121 Bronx, NY 8.38 SF 4
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 8.50 SF 3
Nevaeh Isaacs Birch Charter School Irvington, NJ 8.59 SF 2
Naomi Evelyn PS 161 Brooklyn, NY 8.60 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 11 13 13 11 0 0 48 1
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 9 9 11 10 0 0 39 2
Alyssa Durant Happy Hollow School Wayland, MA 13 8 7 5 0 0 33 3
Marli Ashford Mother of Providence Reional Catholic School Wallingford, PA 8 6 8 7 0 0 29 4
Alaysia Garner PS/IS 208 Queens, NY 7 10 4 6 0 0 27 5
Kyra Mascoll CS 21 Brooklyn, NY 10 0 0 13 0 0 23 6
Jocelyn Rice William B Ward Elementary New Rochelle, NY 0 5 9 8 0 0 22 Tie 7
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 0 11 10 1 0 0 22 Tie 7
Chelsea Bridgett Buck Elementary Valley Stream, NY 6 4 5 2 0 0 17 9
NaJea Smith PS 11 Brooklyn, NY 0 2 6 9 0 0 17 10
Mafata Kourouma Success Academy Harlem 5 New York, NY 5 3 3 3 0 0 14 11
Angelina Quiles Achievement First   0 0 0 4 0 0 4 12
Name School City/State Performance Place Points
Kyra Mascoll CS 21 Brooklyn, NY 11.00 1 13
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 11.40 2 11
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 11.71 3 10
NaJea Smith PS 11 Brooklyn, NY 11.83 4 9
Jocelyn Rice William B Ward Elementary New Rochelle, NY 12.13 5 8
Marli Ashford Mother of Providence Reional Catholic School Wallingford, PA 12.18 6 7
Alaysia Garner PS/IS 208 Queens, NY 12.84 7 6
Alyssa Durant Happy Hollow School Wayland, MA 12.33 SF 5
Angelina Quiles Achievement First   13.05 SF 4
Mafata Kourouma Success Academy Harlem 5 New York, NY 13.30 SF 3
Chelsea Bridgett Buck Elementary Valley Stream, NY 14.28 SF 2
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 14.59 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 13 13 13 11 0 0 50 1
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 11 11 11 13 0 0 46 2
Brianna Burrell Patrick M. Villano Elementary Emerson, NJ 10 10 8 9 0 0 37 3
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 9 9 10 8 0 0 36 4
Morgan Burgess Link Community Charter School Newark, NJ 8 8 7 7 0 0 30 5
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Queens, NY 0 6 9 10 0 0 25 6
Khloe Khan PS 107 Brooklyn, NY 4 7 6 3 0 0 20 7
Brianna Kennedy CS 21/Crispus Attucks Brooklyn, NY 0 4 4 6 0 0 14 8
Savannah Minter PS 153/ Helen Keller Bronx, NY 5 5 3 0 0 0 13 9
Kaylin Strachn PS 153/ Helen Keller Bronx, NY 1.5 2 5 4 0 0 12.5 10
Jayda Johnson Valley Cottage Elementary Nyack, NY 6 0 0 5 0 0 11 11
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Bronx, NY 3 3 2 1 0 0 9 12
Natori Williams Stony Creek Elementary Blue Bell, PA 7 0 0 0 0 0 7  
Jahnisa Samuel Port Reading School 9 Port Reading, NJ 1.5 0 0 2 0 0 3.5  
Amarah Crabbe Rowen Elementary Philadelphia, PA 0 0 1 0 0 0 1  
Anaia Jean-Francois Saint Ann's Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 28.54 1 13
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 28.74 2 11
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Queens, NY 29.52 3 10
Brianna Burrell Patrick M. Villano Elementary Emerson, NJ 29.68 4 9
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 29.97 5 8
Morgan Burgess Link Community Charter School Newark, NJ 30.06 6 7
Brianna Kennedy CS 21/Crispus Attucks Brooklyn, NY 30.30 7 6
Jayda Johnson Valley Cottage Elementary Nyack, NY 30.88 8 5
Kaylin Strachn PS 153/ Helen Keller Bronx, NY 31.05 9 4
Khloe Khan PS 107 Brooklyn, NY 31.20 10 3
Jahnisa Samuel Port Reading School 9 Port Reading, NJ 31.34 11 2
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Bronx, NY 31.46 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 13 11 13 13 0 0 50 1
Paige Sheppard St. Bartholowmew Academy Scotch Plains, NJ 10 10 10 11 0 0 41 2
Soleil Kelly Lower Gywnedd Elementary School Ambler, PA 9 7 11 8 0 0 35 3
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Academy Queens, NY 3 9 9 9 0 0 30 4
Jazmene Harlem Science Hills Elementary Springfield, PA 5 8 8 6 0 0 27 5
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 6 4 7 7 0 0 24 Tie 6
Kylie Comas Merrick Academy Queens, NY 8 0 6 10 0 0 24 Tie 6
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 11 13 0 0 0 0 24 Tie 6
Amari Hackett Chester Charter Community School Chester, PA 7 5 5 4 0 0 21 9
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 2 6 1.5 5 0 0 14.5 10
Jahnisa Samuel Port Reading School #9 Port Reading, NJ 4 0 4 3 0 0 11 11
Neenah Trusty Albert M. Greenfield School Phildelphia, PA 1 3 3 2 0 0 9 12
Yazmene Harlem Science Hills Elementary Springfield, PA 0 1 1.5 0 0 0 2.5  
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Ryann Joseph Ward Elementary   0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 1:05.06 1 13
Paige Sheppard St. Bartholowmew Academy Scotch Plains, NJ 1:05.26 2 11
Kylie Comas Merrick Academy Queens, NY 1:06.78 3 10
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Academy Queens, NY 1:07.36 4 9
Soleil Kelly Lower Gywnedd Elementary School Ambler, PA 1:07.76 5 8
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 1:07.89 6 7
Jazmene Harlem Science Hills Elementary Springfield, PA 1:08.13 7 6
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 1:08.85 8 5
Amari Hackett Chester Charter Community School Chester, PA 1:09.00 9 4
Jahnisa Samuel Port Reading School #9 Port Reading, NJ 1:10.88 10 3
Neenah Trusty Albert M. Greenfield School Phildelphia, PA 1:12.52 11 2
Ryann Joseph Ward Elementary   1:15.09 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 13 13 13 13 0 0 52 1
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Bronx, NY 10 10 11 11 0 0 42 2
Neenah Trusty Albert M. Greenfield School Philadelphia, PA 5 8 10 8 0 0 31 3
Jazmene Harlem Science Hills Elementary Springfield, PA 9 11 0 9 0 0 29 4
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 8 7 4 7 0 0 26 5
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary Ambler, PA 6 2 9 6 0 0 23 6
Kylie Comas Merrick Academy Queens, NY 11 0 0 10 0 0 21 7
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 2 6 6 3 0 0 17 8
Samiah Griffith Loring Flemming Elementary Blackwood, NJ 4 1 8 1 0 0 14 Tie 9
Amari Hackett Chester Community Charter School Chester, PA 0 9 0 5 0 0 14 Tie 9
Jasmine Parran Home Instruction Westfield, NJ 7 0 5 0 0 0 12 11
Maya Harrison Floral Park Bellerose School Floral Park, NY 0 4 7 0 0 0 11 12
Cherish Harley Mastery Charter School-Pickett Campus Philadelphia, PA 0 5 3 2 0 0 10  
Julisa Derry Hess Educational Complex Mays Landing, NJ 0 3 2 4 0 0 9  
Annabell Steckel Friends' Central School Wynnewood, PA 3 0 1 0 0 0 4  
Fallon Siriban St. Anne's Garden City, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 2:30.22 1 13
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Bronx, NY 2:36.00 2 11
Kylie Comas Merrick Academy Queens, NY 2:38.98 3 10
Jazmene Harlem Science Hills Elementary Springfield, PA 2:39.83 4 9
Neenah Trusty Albert M. Greenfield School Philadelphia, PA 2:40.08 5 8
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 2:40.33 6 7
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary Ambler, PA 2:41.65 7 6
Amari Hackett Chester Community Charter School Chester, PA 2:42.69 8 5
Julisa Derry Hess Educational Complex Mays Landing, NJ 2:43.79 9 4
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 2:43.94 10 3
Cherish Harley Mastery Charter School-Pickett Campus Philadelphia, PA 2:44.06 11 2
Samiah Griffith Loring Flemming Elementary Blackwood, NJ 2:44.15 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow School Wayland, MA 13 13 13 13 0 0 52 1
Brianna Burrell Patrick M. Villano Elementary School Emerson, NJ 10.5 10 11 11 0 0 42.5 2
Keren Dawkins Daniel Webster Elementary School New Rochelle, NY 8 9 10 8.5 0 0 35.5 3
Lailah Adams William B. Ward Elementary School New Rochelle, NY 10.5 11 0 10 0 0 31.5 4
Ryann Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 0 8 9 8.5 0 0 25.5 Tie 5
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 5 7 7 6.5 0 0 25.5 Tie 5
Jah-Nia Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 6 6 8 4 0 0 24 7
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 4 5 4 2 0 0 15 8
Hazel Jeanty Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3 0 5.5 5 0 0 13.5 Tie 9
Natori Williams Stony Creek Elementary Blue Bell, PA 7 0 0 6.5 0 0 13.5 Tie 9
Anaia Jean-Francois St. Ann's School Brooklyn, NY 9 3.5 0 0 0 0 12.5 11
Angelina Quiles Achievement First Charter School Brooklyn, NY 0 0 5.5 3 0 0 8.5 12
Ava Ferguson CPCS Brooklyn, NY 0 3.5 1.5 0 0 0 5  
Brianna Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 2 0 3 0 0 0 5  
Chelsea Bridgett Buck Elementary Valley Stream, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Cayla Gold Achievement MS   0 0 1.5 0 0 0 1.5  
Amaya Chesney CS 21/ Crispus Attucks Elementary Brooklyn, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow School Wayland, MA 4'2" 1 13
Brianna Burrell Patrick M. Villano Elementary School Emerson, NJ 4'0" 2 11
Lailah Adams William B. Ward Elementary School New Rochelle, NY 4'0" 3 10
Ryann Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 3'6" Tie 4 8.5
Keren Dawkins Daniel Webster Elementary School New Rochelle, NY 3'6" Tie 4 8.5
Natori Williams Stony Creek Elementary Blue Bell, PA 3'6" Tie 6 6.5
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 3'6" Tie 6 6.5
Hazel Jeanty Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3'4" 8 5
Jah-Nia Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 3'4" 9 4
Angelina Quiles Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3'4" 10 3
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 3'2" 11 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Elmont, NY 11 13 10 9 0 0 43 1
Amirah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 10 10 11 11 0 0 42 2
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 13 0 13 13 0 0 39 3
Sierra Passee Community Voices MS Springfield Gardens, NY 9 9 8 10 0 0 36 4
Taylor Aska Liberty MS West Orange, NJ 8 7 7 7 0 0 29 5
Shanice Thompson York Early College Academy Queens, NY 7 6 6 8 0 0 27 6
Ronniah Wright Richards MS Atlanta, GA 0 11 9 0 0 0 20 7
Alana Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 5 4 2 6 0 0 17 Tie 8
Abigail Charles Fox Lane MS Bedford, NY 0 8 5 4 0 0 17 Tie 8
Amela Gullap St. Catherine of Genoa - St. Therese of Lisieux Brooklyn, NY 4 1 3 5 0 0 13 10
Kayla Kelsick Science Park HS Newark, NJ 6 0 4 0 0 0 10 11
Khloe Harrigan Redwood MS Queens, NY 2 2 0 2 0 0 6 12
Arianna Montgomery Tatnall School Wilmington, DE 0 5 0 0 0 0 5  
Kardene Anderson East Harlem School New York, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Laniua Ruff IS 59   0 0 0 3 0 0 3  
Shahsha Robertson Betsy Ross Arts Magnet School New Haven, CT 3 0 0 0 0 0 3  
Shania Young Icahn Charter School III Bronx, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Talia Dixon MS 181   0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 7.03 1 13
Amirah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 7.27 2 11
Sierra Passee Community Voices MS Springfield Gardens, NY 7.31 3 10
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Elmont, NY 7.40 4 9
Shanice Thompson York Early College Academy Queens, NY 7.65 5 8
Taylor Aska Liberty MS West Orange, NJ 7.71 6 7
Alana Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 7.50 SF 6
Amela Gullap St. Catherine of Genoa - St. Therese of Lisieux Brooklyn, NY 7.64 SF 5
Abigail Charles Fox Lane MS Bedford, NY 7.80 SF 4
Laniua Ruff IS 59   7.85 SF 3
Khloe Harrigan Redwood MS Queens, NY 7.86 SF 2
Talia Dixon MS 181   8.04 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ron-niah Wright Richards MS Lawrenceville, GA 13 13 13 13 0 0 52 1
Kamilah Alabi The Scholars Academy Queens, NY 11 11 11 11 0 0 44 2
Kayla Kelsick Science Park MS Newark, NJ 6 9 10 10 0 0 35 3
Jalynn Cage Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 8 8 9 8 0 0 33 4
Jazelle C. Minor Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 10 10 0 9 0 0 29 Tie 5
Keira Gibbons Harrington MS Mt. Laurel, NJ 9 6 8 6 0 0 29 Tie 5
Sierra Passee Community Voices MS Springfield Gardens, NY 0 7 3 7 0 0 17 7
Jada Clarke The Nightingale Bamford School New York, NY 3 5 7 0 0 0 15 Tie 8
Ayannuah Williams-Monroe Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 4 4 2 5 0 0 15 Tie 8
Tiara Lawler STEM Academy Chaster, PA 7 0 6 0 0 0 13 10
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 2 0 4.5 2 0 0 8.5 Tie 11
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 0 0 4.5 4 0 0 8.5 Tie 11
Olivia Coleman Palisades Preparatory School Yonkers, NY 0 2 1 3 0 0 6  
Saphire Davis MS 297 Queens, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 1 1 0 0 0 0 2  
Madison Praylow Central Park East   0 0 0 1 0 0 1  
MacKenzie Burrell Science Leadership   0 0 0 0 0 0 0  
Name School City/State Performance Place Points
Ron-niah Wright Richards MS Lawrenceville, GA 8.53 1 13
Kamilah Alabi The Scholars Academy Queens, NY 8.73 2 11
Kayla Kelsick Science Park MS Newark, NJ 9.18 3 10
Jazelle C. Minor Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 9.43 4 9
Jalynn Cage Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 9.56 5 8
Sierra Passee Community Voices MS Springfield Gardens, NY 9.96 6 7
Keira Gibbons Harrington MS Mt. Laurel, NJ 9.55 SF 6
Ayannuah Williams-Monroe Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 9.83 SF 5
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 10.06 SF 4
Olivia Coleman Palisades Preparatory School Yonkers, NY 10.12 SF 3
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 10.31 SF 2
Madison Praylow Central Park East   10.69 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 13 13 13 13 0 0 52 1
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Queens, NY 8 10 9.5 11 0 0 38.5 2
Kaela Swift Success Academy New York, NY 9 11 11 0 0 0 31 3
Amirah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 11 9 9.5 0 0 0 29.5 4
Adilia Trim Manhattan Academy of Technology New York, NY 6 6 6 8 0 0 26 5
Abigail Charles Fox Lane MS Bedford, PA 3 7 3 9 0 0 22 6
Ron-niah Wright Richards MS Lawrenceville, GA 10 0 0 10 0 0 20 Tie 7
Kaddel Howard Cedar Crest MS Lebanon, PA 4 8 8 0 0 0 20 Tie 7
Syniah White KIPP Charter School   0 5 5 6 0 0 16 9
Princess Golden     0 4 4 7 0 0 15 10
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 7 0 7 0 0 0 14 11
Tyreesa Garnes IS 8 Queens, NY 0 3 2 5 0 0 10 12
Juliette Reed Ethical Culture Fieldston School Brnx, NY 0 2 0 3 0 0 5  
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 5 0 0 0 0 0 5  
Jacqueline Washington Madiba Prep   0 0 0 4 0 0 4  
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Mia Maselli Deerfield MS   0 0 0 2 0 0 2  
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Sierra Passe Community Voices MS Sprinfield Gardens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Anna Vidolova Robert F. Wagner MS New York, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Samaira Bun Bury City and Country   0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 25.14 1 13
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Queens, NY 26.96 2 11
Ron-niah Wright Richards MS Lawrenceville, GA 27.09 3 10
Abigail Charles Fox Lane MS Bedford, PA 27.46 4 9
Adilia Trim Manhattan Academy of Technology New York, NY 27.98 5 8
Princess Golden     28.09 6 7
Syniah White KIPP Charter School   28.20 7 6
Tyreesa Garnes IS 8 Queens, NY 28.83 8 5
Jacqueline Washington Madiba Prep   28.91 9 4
Juliette Reed Ethical Culture Fieldston School Brnx, NY 29.05 10 3
Mia Maselli Deerfield MS   29.07 11 2
Samaira Bun Bury City and Country   29.09 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 13 11 13 13 0 0 50 1
Kaddel Howard Cedar Crest MS Lebanon, PA 10.5 10 10 10 0 0 40.5 2
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 8 9 11 11 0 0 39 3
Adilia Trim Manhattan Academy Brooklyn, NY 9 8 7 7 0 0 31 4
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 5 7 4 8 0 0 24 5
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 3 5 8 6 0 0 22 6
Olyvia Burell Emerson Junior-Senior HS Emerson, NJ 1 6 6 5 0 0 18 7
Chloe Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 0 3 5 9 0 0 17 8
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 6 0 9 0 0 0 15 9
Avery Lewis Friends' Central School   0 13 0 0 0 0 13 10
Jacqueline Washington Madiba Prep MS Brooklyn, NY 4 4 0 4 0 0 12 11
Damira Allen Northley MS Aston, PA 10.5 0 0 0 0 0 10.5 12
Kanai Bey-English Mastery Pickett Charter School Philadelphia, PA 7 0 0 0 0 0 7  
Debra Norwood 288   0 2 1 3 0 0 6  
Olivia Facey 288   0 0 2 2 0 0 4  
Nia Reid MS 61   0 0 3 0 0 0 3  
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 2 0 0 0 0 0 2  
Mia Maseili Deerfield MS Mountainside, NJ 0 1 0 0 0 0 1  
Princess Golden     0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 59.45 1 13
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 1:00.21 2 11
Kaddel Howard Cedar Crest MS Lebanon, PA 1:02.62 3 10
Chloe Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 1:02.72 4 9
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 1:02.92 5 8
Adilia Trim Manhattan Academy Brooklyn, NY 1:03.52 6 7
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 1:04.45 7 6
Olyvia Burell Emerson Junior-Senior HS Emerson, NJ 1:04.57 8 5
Jacqueline Washington Madiba Prep MS Brooklyn, NY 1:05.53 9 4
Debra Norwood 288   1:05.91 10 3
Olivia Facey 288   1:06.33 11 2
Princess Golden     1:06.72 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Payton Drumwright Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 11 13 11 10 0 0 45 1
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 10 11 8 13 0 0 42 2
Maya Gomes Arts & Letters New York, NY 9 10 10 11 0 0 40 3
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 8 7 5 9 0 0 29 4
Damira Allen Northley MS Aston, PA 13 0 13 0 0 0 26 5
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 1 6 9 7 0 0 23 Tie 6
Khloe Jones Freire Charter School Philadelphia, PA 7 4 6 6 0 0 23 Tie 6
Lily Day Lakeland Copper Beech MS Yorktown Heights, NY 0 8 7 8 0 0 23 Tie 6
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 3 5 4 3 0 0 15 9
Taylor Jones West Oak Lane Philadelphia, PA 6 2 0 5 0 0 13 10
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 2 9 1 0 0 0 12 11
Brooke Sheppard Community Partnership Charter School Brooklyn, NY 4 1 2 1 0 0 8 12
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 0 3 3 0 0 0 6  
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 5 0 0 0 0 0 5  
Kaela Swift Success Academy   0 0 0 4 0 0 4  
Brianna Rucker George Ryan MS 276   0 0 0 2 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 2:25.31 1 13
Maya Gomes Arts & Letters New York, NY 2:25.52 2 11
Payton Drumwright Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 2:25.71 3 10
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 2:28.54 4 9
Lily Day Lakeland Copper Beech MS Yorktown Heights, NY 2:30.31 5 8
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 2:32.02 6 7
Khloe Jones Freire Charter School Philadelphia, PA 2:33.02 7 6
Taylor Jones West Oak Lane Philadelphia, PA 2:34.74 8 5
Kaela Swift Success Academy   2:34.99 9 4
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 2:35.03 10 3
Brianna Rucker George Ryan MS 276   2:35.60 11 2
Brooke Sheppard Community Partnership Charter School Brooklyn, NY 2:38.75 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 11 13 9 10 0 0 43 1
Payton Drumwright Engineering and Science Philadelphia, PA 13 10 11 8 0 0 42 2
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 10 4 13 11 0 0 38 3
Lily Day Lakeland Copper Beech MS Yorktown Heights, NY 0 9 10 13 0 0 32 4
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 6 8 8 7 0 0 29 5
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 8 11 0 9 0 0 28 6
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 5 7 7 6 0 0 25 7
Kamora Ruelas PS 288 Brooklyn, NY 9 6 5 5 0 0 25 8
Khloe Jones Freire Charter Philadelphia, PA 7 3 4 3 0 0 17 9
Brooke Sheppard Community Partnership Charter School Brooklyn, NY 4 5 2 2 0 0 13 10
Jimmiea King Bayshore MS Middletown, NJ 1 2 0 4 0 0 7 11
Damira Allen Northley MS Ashton, PA 0 0 6 0 0 0 6 12
Rakae Thomas MS 181 Bronx, NY 0 1 3 0 0 0 4  
Carina Fucich MS 67 Queens, NY 3 0 0 1 0 0 4  
Aneika Owolabi-Fajana PS 288 Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Delahni Shaw MS 88 Brooklyn, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Lily Day Lakeland Copper Beech MS Yorktown Heights, NY 5:01.95 1 13
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 5:02.31 2 11
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 5:04.90 3 10
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 5:08.60 4 9
Payton Drumwright Engineering and Science Philadelphia, PA 5:09.21 5 8
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 5:10.56 6 7
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 5:11.20 7 6
Kamora Ruelas PS 288 Brooklyn, NY 5:20.74 8 5
Jimmiea King Bayshore MS Middletown, NJ 5:23.80 9 4
Khloe Jones Freire Charter Philadelphia, PA 5:24.00 10 3
Brooke Sheppard Community Partnership Charter School Brooklyn, NY 5:24.60 11 2
Carina Fucich MS 67 Queens, NY 5:26.58 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alanna Woolfolk Clayton MS Clayton, NJ 13 13 13 13 0 0 52 1
Olyvia Burrell Emerson Jr. Senior High Emerson, NJ 10.5 11 11 11 0 0 43.5 2
Ka'Shya Hawkins William Floyd Paca MS Mastic Beach, NY 9 10 9 10 0 0 38 3
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 10.5 9 10 0 0 0 29.5 4
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 0 6 8 8.5 0 0 22.5 5
Raven Birch MS 226 Queens, NY 8 8 6 0 0 0 22 Tie 6
Fatimah Muhammad Saint Saviour Catholic Academy Brooklyn, NY 5.5 7 4.5 5 0 0 22 Tie 6
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 7 4 3 6 0 0 20 8
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 5.5 5 4.5 0 0 0 15 9
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 0 0 7 7 0 0 14 10
Brianna Lindo RSCS   0 0 0 8.5 0 0 8.5 11
Za'Qiyah Bacchas School for Global Leaders New York, NY 4 0 0 0 0 0 4 12
Name School City/State Performance Place Points
Alanna Woolfolk Clayton MS Clayton, NJ 5'4" 1 13
Olyvia Burrell Emerson Jr. Senior High Emerson, NJ 5'0" 2 11
Ka'Shya Hawkins William Floyd Paca MS Mastic Beach, NY 4'10" 3 10
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'10" Tie 4 8.5
Brianna Lindo RSCS   4'10" Tie 4 8.5
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 4'8" 6 7
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 4'4" 7 6
Fatimah Muhammad Saint Saviour Catholic Academy Brooklyn, NY 4'2" 8 5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shalisha Robertson Betsy Ross Arts Magnet School New Haven, CT 13 13 13 13 0 0 52 1
Takiyah Anthony IS 109 Queens, NY 11 11 10 10 0 0 42 2
Olivia Coleman Palisades Prep Yonkers, NY 9 9 11 11 0 0 40 3
Saige Nicholson Hackensack MS Hackensack, NJ 10 10 9 9 0 0 38 4
Ava Jackson Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 8 8 4 6 0 0 26 5
Jordyn Searles Shawmont School Philadelphia, PA 6 5 6 7 0 0 24 6
Salema Robinson Home School Plainfield, NJ 7 7 7 0 0 0 21 7
Amaya Carruthers David E Owens   0 0 8 8 0 0 16 8
Cora Anello Transfiguration School Tarrytown, NY 0 4 3 5 0 0 12 9
Rodkecia Gayle Queens Collegiate Queens, NY 0 6 5 0 0 0 11 10
Sani Hamlin Young Scholars Charter School Philadelphia, PA 5 3 0 2 0 0 10 11
Jordyn Thomas Icahn Charter 7 Bronx, NY 3 0 2 4 0 0 9 Tie 12
London Garcia Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 4 1 1 3 0 0 9 Tie 112
Dalea Merisier Union Avenue   0 2 0 1 0 0 3  
Gelencia Ford Holy Family School Bronx, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Chloe Foster MS 180 Bronx, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shalisha Robertson Betsy Ross Arts Magnet School New Haven, CT 10.36M 1 13
Olivia Coleman Palisades Prep Yonkers, NY 8.78M 2 11
Takiyah Anthony IS 109 Queens, NY 8.74M 3 10
Saige Nicholson Hackensack MS Hackensack, NJ 8.66M 4 9
Amaya Carruthers David E Owens   8.20M 5 8
Jordyn Searles Shawmont School Philadelphia, PA 7.94M 6 7
Ava Jackson Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 7.41M 7 6
Cora Anello Transfiguration School Tarrytown, NY 6.09M 8 5
Jordyn Thomas Icahn Charter 7 Bronx, NY 6.04M 9 4
London Garcia Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 6.02M 10 3
Sani Hamlin Young Scholars Charter School Philadelphia, PA 5.83M 11 2
Dalea Merisier Union Avenue   5.42M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 13 10 13 10 0 0 46 1
Mia Dansby Brockton HS Brockton MA 9 9 9 13 0 0 40 2
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 13 10 0 0 0 34 3
Jada Ellis Manchester Township HS Manchester, NJ 10 0 11 11 0 0 32 4
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 7 8 8 0 0 31 5
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 6 8 7 5.5 0 0 26.5 6
Tori Daniels Valley Stream South HS Valley Stream, NY 7 6 4 7 0 0 24 7
Judith Walker Thayer Academy Brockton, MA 5 4.5 0 9 0 0 18.5 8
Shelby Dejana Wilton HS Wilton, CT 0 11 0 0 0 0 11 9
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 1 5 2 0 0 8 10
Morgan Middleton Valley Stream Central HS Valley Stream, NY 0 0 6 0 0 0 6 11
Samirah Moody Buckinham Browne & Nichols Boston, MA 0 0 0 5.5 0 0 5.5 Tie 12
Kortney Brown Curtis HS Staten Island, NY 0 4.5 1 0 0 0 5.5 Tie 12
Ki-yonna Cunningham Bushwick Academy of Urban Planning & Engineering Brooklyn, NY 2 0 0 3 0 0 5  
Tasena Stevenson Campus   4 0 0 0 0 0 4  
Chloe Piegat New Canaan   0 0 0 4 0 0 4  
Amiya Franklin West Orange HS West Orange, NJ 1 0 3 0 0 0 4  
Thalia Benoit Elmont Memorial HS Elmont, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Claudia Nanez Wilton HS   0 3 0 0 0 0 3  
Alexia Barrows Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Nadya Coleman West Orange HS West Orange, NJ 0 0 2 0 0 0 2  
Sabrina Pierre Paul The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Mia Dansby Brockton HS Brockton MA 7.23 1 13
Jada Ellis Manchester Township HS Manchester, NJ 7.24 2 11
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.28 3 10
Judith Walker Thayer Academy Brockton, MA 7.30 4 9
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.37 5 8
Tori Daniels Valley Stream South HS Valley Stream, NY 9.61 6 7
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 7.43 Tie 7 5.5
Samirah Moody Buckinham Browne & Nichols Boston, MA 7.43 Tie 7 5.5
Chloe Piegat New Canaan   7.46 9 4
Ki-yonna Cunningham Bushwick Academy of Urban Planning & Engineering Brooklyn, NY 7.48 10 3
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.52 11 2
Sabrina Pierre Paul The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.61 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 13 13 13 13 0 0 52 1
Brinesha Bain Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 9 8 11 0 0 37 2
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 6 8 9 9 0 0 32 3
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 10 10 0 0 0 28 4
Shelby Dejana Wilton HS Wilton, CT 0 6 11 8 0 0 25 5
Tia Taylor St. Basil Academy Jenkintown, PA 11 11 0 0 0 0 22 6
Eko Dodd-Brown New Rochelle HS New Rochelle, NY 5 2 6 6 0 0 19 7
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 0 4 2 7 0 0 13 8
Grace Adeyeye Lakeland HS Shrub Oak, NY 0 5 7 0 0 0 12 9
Azariah Christopher East Orange East Orange, NJ 10 0 0 0 0 0 10 Tie 10
Andree Celestin West Orange HS West Orange, NJ 0 0 0 10 0 0 10 Tie 10
Cheyenne Carty Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7 Tie 12
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 0 7 0 0 0 0 7 Tie 12
Melinda Reid New Rochelle HS New Rochelle, NY 0 0 3 4 0 0 7 Tie 12
Amiya Franklin West Orange HS West Orange, NJ 0 0 5 0 0 0 5  
Sabrina Pierre Paul The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 0 5 0 0 5  
Bryanna Jackson West Orange HS West Orange, NJ 4 0 0 0 0 0 4  
Anabelly Arias Linden HS Linden, NJ 0 0 4 0 0 0 4  
Nyjai Freeman     3 0 0 0 0 0 3  
Kylie Klapp Linden HS Linden, NJ 0 3 0 0 0 0 3  
Janiyah Simpkins     0 0 0 3 0 0 3  
Claire Shang Hunter College HS New York, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Roneeshah Losier Linden HS Linden, NJ 0 0 1 0 0 0 1  
Taylor Forbes St. Basil Academy Jenkintown, PA 0 1 0 0 0 0 1  
Amanda Howler     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 8.28 1 13
Brinesha Bain Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8.38 2 11
Andree Celestin West Orange HS West Orange, NJ 8.47 3 10
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8.72 4 9
Shelby Dejana Wilton HS Wilton, CT 10.20 5 8
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 10.22 6 7
Eko Dodd-Brown New Rochelle HS New Rochelle, NY 9.68 SF 6
Sabrina Pierre Paul The Young Women's Leadership School Queens, NY 10.12 SF 5
Melinda Reid New Rochelle HS New Rochelle, NY 10.20 SF 4
Janiyah Simpkins     10.93 SF 3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 13 13 13 0 0 50 1
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 13 11 10 0 0 0 34 2
Genelle Heyward Francis Lewis HS   4 9.5 9 11 0 0 33.5 3
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 7 8 8 8 0 0 31 4
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 10 5 11 0 0 0 26 5
Ki-yonna Cunningham Bushwick Aupe   6 3 4 10 0 0 23 6
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 7 7 0 0 0 19 7
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 9 9.5 0 0 0 0 18.5 8
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 1 6 5 5 0 0 17 9
Jada Ellis Manchester Township HS Manchester, NJ 3 0 6 7 0 0 16 10
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 0 2 3 6 0 0 11 11
Kortney Brown Curtis HS Staten Island 0 0 1.5 9 0 0 10.5 12
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8 0 0 0 0 0 8  
Skyler Andrews Uncommom Prep Charter HS   0 0 0 4 0 0 4  
Claudia Nanez Wilton HS   0 4 0 0 0 0 4  
Judith Walker Theuyer Academy Brockton. MA 0 0 0 3 0 0 3  
Ariel Salkey Francis Lewis HS   0 0 0 2 0 0 2  
Tasena Stevenson Campus   2 0 0 0 0 0 2  
Morgan Middleton Valley Stream HS Long Island, NY 0 0 1.5 0 0 0 1.5  
Alexia Barrows Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Mica Lambert     0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 26.01 1 13
Genelle Heyward Francis Lewis HS   26.50 2 11
Ki-yonna Cunningham Bushwick Aupe   26.77 3 10
Kortney Brown Curtis HS Staten Island 27.01 4 9
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 27.05 5 8
Jada Ellis Manchester Township HS Manchester, NJ 27.49 6 7
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 27.54 7 6
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 28.03 8 5
Skyler Andrews Uncommom Prep Charter HS   28.41 9 4
Judith Walker Theuyer Academy Brockton. MA 28.63 10 3
Ariel Salkey Francis Lewis HS   28.86 11 2
Mica Lambert     28.96 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 10 13 13 13 0 0 49 1
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 11 11 11 11 0 0 44 2
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 8 10 10 0 0 37 3
Kadija Soumaoro St. Joseph HS Brooklyn, NY 5 7 8 7 0 0 27 4
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 13 10 0 0 0 0 23 5
Khadija Lynch Harlem Renaissance New York, NY 0 6 7 9 0 0 22 6
Skyler Andrews Uncommon Preparatory Charter HS Brooklyn, NY 3 5 6 4 0 0 18 7
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 8 9 0 0 0 0 17 Tie 8
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 7 0 5 5 0 0 17 Tie 8
Genelle Heyward Francis Lewis HS Queens, NY 4 4 9 0 0 0 17 Tie 8
Kamoy Campbell Elmont Memorial HS Elmont, NY 6 3 0 6 0 0 15 11
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 0 0 2 8 0 0 10 12
Ariel Salkey Francis Lewis HS Queens, NY 1 0 4 3 0 0 8  
Alanni Cannon Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 0 1 3 2 0 0 6  
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2 2 0 0 0 0 4  
Marianne Aghailas Curtis HS Staten Island, NY 0 0 1 1 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 58.42 1 13
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 59.22 2 11
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 1:00.09 3 10
Khadija Lynch Harlem Renaissance New York, NY 1:00.33 4 9
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 1:00.59 5 8
Kadija Soumaoro St. Joseph HS Brooklyn, NY 1:00.89 6 7
Kamoy Campbell Elmont Memorial HS Elmont, NY 1:01.47 7 6
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1:01.72 8 5
Skyler Andrews Uncommon Preparatory Charter HS Brooklyn, NY 1:02.18 9 4
Ariel Salkey Francis Lewis HS Queens, NY 1:02.58 10 3
Alanni Cannon Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 1:03.10 11 2
Marianne Aghailas Curtis HS Staten Island, NY 1:04.29 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 13 13 11 13 0 0 50 1
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 13 11 0 0 46 2
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8 9 9 10 0 0 36 3
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 10 10 0 0 0 29 4
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 0 7 8 9 0 0 24 5
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 6 2 6 5 0 0 19 6
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 10 8 0 0 0 0 18 7
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 4 3 5 4 0 0 16 Tie 8
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 3 4 3 6 0 0 16 Tie 8
Angel Okafor Curtis HS Staten Island, NY 0 1 7 7 0 0 15 Tie 10
Kadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 2 5 0 8 0 0 15 Tie 10
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 7 0 0 0 0 0 7 12
Glory Monclon Allen Saunders HS   0 6 0 0 0 0 6  
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Anna Umlauf Manchester TWP HS   0 0 1 3 0 0 4  
Monique Woods Boys & Girls HS Brooklyn, NY 0 0 4 0 0 0 4  
Leila Garraud West Orange HS West Orange, NJ 1 0 2 0 0 0 3  
Aoife Kenny     0 0 0 2 0 0 2  
Christina Carroll William Penn HS   0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 2:16.48 1 13
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:20.30 2 11
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:23.17 3 10
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:27.14 4 9
Kadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 2:27.46 5 8
Angel Okafor Curtis HS Staten Island, NY 2:28.62 6 7
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 2:28.90 7 6
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 2:31.82 8 5
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:33.54 9 4
Anna Umlauf Manchester TWP HS   2:34.41 10 3
Aoife Kenny     2:34.86 11 2
Christina Carroll William Penn HS   2:37.34 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 13 13 13 13 0 0 52 1
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 11 11 0 0 44 2
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 10 10 10 9 0 0 39 3
Aoife Kenny Baccaulaureate School for Global Education Queens, NY 8 9 9 10 0 0 36 4
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 4 8 7 8 0 0 27 5
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 0 8 6 0 0 23 6
Emily St. Louis Paul Robeson HS Brooklyn, NY 5 3 6 7 0 0 21 7
Elizabeth Beck     7 6 0 4 0 0 17 8
Alessia Bubula Hunter College HS New York, NY 2 7 0 5 0 0 14 9
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 6 5 0 0 0 0 11 10
Leila Garroud West Orange HS West Orange, NJ 3 0 5 2 0 0 10 11
Acadia Helfand Martin Luther King Jr.   0 4 0 3 0 0 7 12
Isabel Slippen Rye Country Day Rye, NY 0 2 3 1 0 0 6  
Brittany Juarez Curtis HS Staten Island, NY 0 0 4 0 0 0 4  
Amya White Curtis HS Staten Island, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Cate Quinn Saint Basil Academy Jenkintown, PA 0 1 0 0 0 0 1  
Charlotte Levenson HSFS   0 0 1 0 0 0 1  
Khadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 4:45.08 1 13
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 4:51.16 2 11
Aoife Kenny Baccaulaureate School for Global Education Queens, NY 5:01.33 3 10
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 5:03.32 4 9
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 5:04.72 5 8
Emily St. Louis Paul Robeson HS Brooklyn, NY 5:10.38 6 7
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 5:13.92 7 6
Alessia Bubula Hunter College HS New York, NY 5:14.30 8 5
Elizabeth Beck     5:16.94 9 4
Acadia Helfand Martin Luther King Jr.   5:19.91 10 3
Leila Garroud West Orange HS West Orange, NJ 5:22.90 11 2
Isabel Slippen Rye Country Day Rye, NY 5:34.77 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Selah Dungey Newark Academy Livingston, NJ 13 11 11 10.5 0 0 45.5 1
Bianca Staples Valley Stream Central HS Valley Stream, NY 0 13 13 13 0 0 39 2
Grace Adeyeye Lakeland School Shrub Oak, NY 7 9 7 8 0 0 31 3
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 9 0 0 0 29 4
Reema Demopoulos Hunter College HS New York, NY 8 7 0 9 0 0 24 5
Teresa Majkut St. Basil Academy Jenkintown, PA 11 8 0 0 0 0 19 6
Anaree Celestin West Orange HS West Orange, NY 0 0 0 10.5 0 0 10.5 7
Chisom Uzor Linden HS Linden, NJ 0 0 10 0 0 0 10 8
Yashima Mitchell Benjamin Banneker Academy Brooklyn, NY 9 0 0 0 0 0 9 9
Caroline Panton Episcopal HS New York, NY 0 0 8 0 0 0 8 10
Brinesha Bain Bishop Loughlin Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 11
Arianna Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5 12
Sarrahghe The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Name School City/State Performance Place Points
Bianca Staples Valley Stream Central HS Valley Stream, NY 5'4" 1 13
Selah Dungey Newark Academy Livingston, NJ 4'10" Tie 2 10.5
Anaree Celestin West Orange HS West Orange, NY 4'10" Tie 2 10.5
Reema Demopoulos Hunter College HS New York, NY 4'6" 4 9
Grace Adeyeye Lakeland School Shrub Oak, NY 4'4" 5 8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 10 11 0 0 43 1
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 9 13 9 10 0 0 41 2
Denae Hill West Orange HS West Orange, NJ 13 0 13 13 0 0 39 3
Jayda Birch Springfield Gardens Campus Queens, NY 10 10 7 6 0 0 33 4
Kashae Maxwell Wingate Campus Brooklyn, NY 4 8 8 7 0 0 27 5
Dasola Sosanya James Madison HS Brooklyn, NY 7 9 0 8 0 0 24 6
Danena Thompson Harry S. Truman HS Bronx, NY 8 0 2 9 0 0 19 7
Treynece Davis Mott Hall V Bronx, NY 0 6 4 4 0 0 14 8
Olivia Prescott West Orange HS West Orange, NJ 0 0 11 0 0 0 11 9
Jayla Vyent West Orange HS West Orange, NJ 5 0 0 5 0 0 10 10
Brianna Jean Wingate Campus Brooklyn, NY 6 2 0 1 0 0 9 11
Deborah Lendore Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 7 0 0 0 0 7 12
Chelsea Brown Jamaica HS Queens, NY 0 4 0 2 0 0 6  
Andree Celestin West Orange HS West Orange, NJ 0 0 6 0 0 0 6  
Naomi Long World Journalism Preparatory School Queens, NY 1 3 1 0 0 0 5  
Yvonne Clinton Curtis HS Staten Island, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Dakota Barnes Bronx Science Bronx, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Heavenly White Bronx School for Law, Govt., and Justice Bronx, NY 0 1 0 3 0 0 4  
Jennifer Nulukuv Metropolitan Expeditionary Learning School Queens, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Sukya Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Georgia Edwards Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Denae Hill West Orange HS West Orange, NJ 12.64M 1 13
Jaeyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11.62M 2 11
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 11.58M 3 10
Danena Thompson Harry S. Truman HS Bronx, NY 10.74M 4 9
Dasola Sosanya James Madison HS Brooklyn, NY 9.87M 5 8
Kashae Maxwell Wingate Campus Brooklyn, NY 9.73M 6 7
Jayda Birch Springfield Gardens Campus Queens, NY 9.25M 7 6
Jayla Vyent West Orange HS West Orange, NJ 8.90M 8 5
Treynece Davis Mott Hall V Bronx, NY 8.33M 9 4
Heavenly White Bronx School for Law, Govt., and Justice Bronx, NY 7.29M 10 3
Chelsea Brown Jamaica HS Queens, NY 7.21M 11 2
Brianna Jean Wingate Campus Brooklyn, NY 7.19M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Janai Lyons Jackson State University Jackson, Mississippi 11 10 10 11 0 0 42 1
Satima Chambers     13 13 13 0 0 0 39 2
Victoria Ike Lehman College Bronx, NY 0 7 9 10 0 0 26 3
Torisha LaForce     10 6 8 0 0 0 24 Tie 4
Franayna Evins     0 0 11 13 0 0 24 Tie 4
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 9 11 0 0 0 0 20 6
India Norman Essex County College Newark, NJ 8 8 0 0 0 0 16 7
Roxanne Brockner Mt. Sinai   0 1 4 9 0 0 14 Tie 8
Brittani Broderick     3 4 7 0 0 0 14 Tie 8
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 0 0 5 8 0 0 13 Tie 10
Yuleimy Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 4 3 6 0 0 0 13 Tie 10
Nichelle Robinson     0 0 3 7 0 0 10 12
Zhoey Starkey St. Francis College Queens, NY 0 9 0 0 0 0 9  
Maria Malave     5 2 0 0 0 0 7  
Grace Vixama     7 0 0 0 0 0 7  
LaTisha Moulds     6 0 0 0 0 0 6  
Lorraine Mitchell     0 5 0 0 0 0 5  
Eva Frank     0 0 2 0 0 0 2  
Antonia Frazier     2 0 0 0 0 0 2  
Deborah Bailey     0 0 1 0 0 0 1  
Maya McDuffie     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Franayna Evins     7.42 1 13
Janai Lyons Jackson State University Jackson, Mississippi 7.52 2 11
Victoria Ike Lehman College Bronx, NY 7.68 3 10
Roxanne Brockner Mt. Sinai   7.97 4 9
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 8.47 5 8
Nichelle Robinson     9.25 6 7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kiara Birch Adelphi University Queens, NY 11 13 10 10 0 0 44 1
India Norman Essex County College Newark, NJ 9 11 11 11 0 0 42 2
Antonia Frazier     13 0 13 13 0 0 39 3
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 8 9 8 9 0 0 34 4
Shahiana Oides Felician University Rutherford, NJ 10 10 7 0 0 0 27 5
Keiandra Blair St. Francis College Brooklyn, NY 7 8 9 0 0 0 24 6
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 0 0 6 8 0 0 14 7
Name School City/State Performance Place Points
Antonia Frazier     8.37 1 13
India Norman Essex County College Newark, NJ 8.59 2 11
Kiara Birch Adelphi University Queens, NY 8.84 3 10
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 9.69 4 9
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 10.59 5 8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Torisha LaForce   Queens, NY 10 11 8 13 0 0 42 1
Shantel Sylvera   Queens, NY 9 8 10 8 0 0 35 2
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 11 0 7 10 0 0 28 Tie 3
Zhoey Starkey St. Francis College Brooklyn, NY 0 10 9 9 0 0 28 Tie 3
Chante Moore     0 13 13 0 0 0 26 5
Frandyna Evins     0 0 11 11 0 0 22 6
Brittani Broderick   Bronx, NY 3 6 3 7 0 0 19 7
Satima Chambers   Queens, NY 13 0 0 0 0 0 13 8
Yuleiny Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 4 4 4 0 0 0 12 9
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 0 0 0 0 9 10
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 8 0 0 0 0 0 8 11
Eboni Birch   Queens, NY 7 0 0 0 0 0 7 Tie 12
Lorraine Mitchell     0 7 0 0 0 0 7 Tie 12
Tehina Davis Long Island University Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6  
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 0 0 6 0 0 0 6  
Kali Kendall   Bronx, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Tianna Jeffcoat   Philadelphia, PA 5 0 0 0 0 0 5  
Kianna Hawkins Long Island University Brooklyn, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Savannah Hewitt Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 2 0 0 0 0 4  
Bria Jordan Canisius College Buffalo, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Chinyelu Okeapu     0 0 2 0 0 0 2  
Chania Taylor     0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Torisha LaForce   Queens, NY 26.81 1 13
Frandyna Evins     26.97 2 11
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 27.00 3 10
Zhoey Starkey St. Francis College Brooklyn, NY 27.42 4 9
Shantel Sylvera   Queens, NY 27.93 5 8
Brittani Broderick   Bronx, NY 29.82 6 7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Chante Moore   Philadelphia, PA 13 13 13 13 0 0 52 1
Kayla Parker   Brooklyn, NY 9 10 9 10 0 0 38 2
Tiguida Toure   New York. NY 11 11 11 0 0 0 33 3
Maria Malave   New York, NY 10 5 8 8 0 0 31 4
Lisa Edwards   Bronx, NY 7 8 7 6 0 0 28 5
Aaliyah Gordon Essex County College Newark, NJ 8 9 10 0 0 0 27 6
Nykaya Barnes     5 0 6 5 0 0 16 7
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 0 6 0 9 0 0 15 8
Veronica Leshore   Bronx, NY 4 3 2 4 0 0 13 9
Trisha LaForce   Queens, NY 1 0 0 11 0 0 12 10
Nakaridia Sanogo Alfred State College Alfred, NY 0 2 4 3 0 0 9 11
Kianna Hawkins Long Island University Long Island, NY 0 7 0 0 0 0 7 Tie 12
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 0 0 0 7 0 0 7 Tie 12
Tianna Jeffcoat     6 0 0 0 0 0 6  
Chanice Taylor     0 0 5 0 0 0 5  
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 2 1 0 1 0 0 4  
Alecia Langley     0 4 0 0 0 0 4  
Lisa Daley   White Plains, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Alexis Hall Queens College Queens, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Gina Scales York College   0 0 0 2 0 0 2  
Perla Rodriguez St. Francis College Brooklyn, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore   Philadelphia, PA 58.86 1 13
Trisha LaForce   Queens, NY 1:02.60 2 11
Kayla Parker   Brooklyn, NY 1:03.02 3 10
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 1:04.13 4 9
Maria Malave   New York, NY 1:04.34 5 8
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 1:05.47 6 7
Lisa Edwards   Bronx, NY 1:06.01 7 6
Nykaya Barnes     1:07.42 8 5
Veronica Leshore   Bronx, NY 1:10.70 9 4
Nakaridia Sanogo Alfred State College Alfred, NY 1:12.10 10 3
Gina Scales York College   1:15.57 11 2
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 1:20.31 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tiguida Toure     13 13 13 13 0 0 52 1
Aaliyah Gordon Essex County College Newark, NJ 10 10 11 11 0 0 42 2
Kayla Parker     8 8 8 6 0 0 30 Tie 3
Sophia Downey   Philadelphia, PA 0 11 10 9 0 0 30 Tie 3
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 7 9 0 7 0 0 23 5
Leah Rivers St. Francis College Brooklyn, NY 11 0 0 10 0 0 21 6
Maiya Foster-Daniels College of Mt. St. Vincent Bronx, NY 4 5 5 3 0 0 17 7
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 0 0 7 8 0 0 15 Tie 8
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 6 0 9 0 0 0 15 Tie 8
Perla Rodriguez St. Francis College Brooklyn, NY 0 6 3 5 0 0 14 10
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 5 4 0 4 0 0 13 11
Crystal Jia Queens College Queens, NY 9 0 0 0 0 0 9 12
Gabreille Chenault Hampton University   0 7 0 0 0 0 7  
Melissa Douglas     0 0 6 0 0 0 6  
NyKeya Barnes     0 0 4 0 0 0 4  
Nakardia Sanugu Alfred State College   0 3 0 1 0 0 4  
Lisa Daley     3 0 0 0 0 0 3  
Shahiana Odias Felician University Rutherford, NJ 0 2 0 0 0 0 2  
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 0 0 0 2 0 0 2  
Bria Jordan Canisius College   0 0 2 0 0 0 2  
Leslie Duran     0 1 0 0 0 0 1  
Gina Scales York College Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Tiguida Toure     2:25.13 13 1
Aaliyah Gordon Essex County College Newark, NJ 2:29.82 11 2
Leah Rivers St. Francis College Brooklyn, NY 2:30.66 10 3
Sophia Downey   Philadelphia, PA 2:32.24 9 4
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 2:37.48 8 5
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 2:41.80 7 6
Kayla Parker     2:46.03 6 7
Perla Rodriguez St. Francis College Brooklyn, NY 2:47.04 5 8
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 2:47.28 4 9
Maiya Foster-Daniels College of Mt. St. Vincent Bronx, NY 2:50.61 3 10
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 2:52.00 2 11
Nakardia Sanugu Alfred State College   2:57.50 1 12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 13 13 13 13 0 0 52 1
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 10 9 10 8 0 0 37 2
Kali Kendall   Bronx, NY 7 8 9 9 0 0 33 3
Glory Oden Lehman College Bronx, NY 0 10 11 11 0 0 32 Tie 4
Leah Rivers St. Francis College Brooklyn, NY 11 11 0 10 0 0 32 Tie 4
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 9 4 7 7 0 0 27 6
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 5 7 8 6 0 0 26 7
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 0 6 6 4 0 0 16 Tie 8
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 6 5 0 5 0 0 16 Tie 8
Shanique James Lehman College Bronx, NY 0 3 5 3 0 0 11 10
Shantel Williams   New York, NY 4 2 4 0 0 0 10 11
Nykoya Barnes     8 0 0 0 0 0 8 12
Erika Pacar Lehman College Bronx, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 4:57.99 1 13
Glory Oden Lehman College Bronx, NY 5:15.21 2 11
Leah Rivers St. Francis College Brooklyn, NY 5:15.92 3 10
Kali Kendall   Bronx, NY 5:21.17 4 9
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 5:34.03 5 8
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:35.29 6 7
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 5:35.47 7 6
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 5:43.47 8 5
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 5:47.33 9 4
Shanique James Lehman College Bronx, NY 5:57.32 10 3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
My'Khiyah Williams Bethune-Cookman University Daytona Beach, FL 13 13 13 0 0 0 39 1
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 10 0 10 10 0 0 30 2
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 0 11 0 13 0 0 24 3
Jasmine Bruton Felician University Rutherford, NJ 11 0 11 0 0 0 22 4
Antonia Frazier     0 0 0 11 0 0 11 5
Name School City/State Performance Place Points
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 5'2" 1 13
Antonia Frazier     5'0" 2 11
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 4'4'" 3 10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantel Williams   New York, NY 10 13 11 10 0 0 44 1
Makita Ellis   Queens, NY 8 10 9 8 0 0 35 2
Eboni Birch   Queens, NY 11 0 13 11 0 0 35 3
Alana Nedd     0 11 10 9 0 0 30 4
Janine Dodd   New Rochelle, NY 6 8 8 7 0 0 29 5
Nicole Phillips     4 7 6 5 0 0 22 Tie 6
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 7 9 0 6 0 0 22 Tie 6
Skipper Clark   Queens, NY 3 5 5 3 0 0 16 8
Harriet Carter-Range   Brooklyn, NY 1 6 4 2 0 0 13 Tie 9
Antonia Frazier   Queens, NY 0 0 0 13 0 0 13 Tie 9
Keziann Jones   Queens, NY 13 0 0 0 0 0 13 Tie 9
Eva Frank     0 0 7 4 0 0 11 12
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 9 0 0 0 0 0 9  
Denise Jones     0 4 3 1 0 0 8  
Dashauna Lewis College of Mount St. Vincent Bronx, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Tichina Davis Long Island University Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Terry Mitchell   Yonkers, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Dr. Meryem Bencheikh Columbia University New York, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Antonia Frazier   Queens, NY 12.15M 1 13
Eboni Birch   Queens, NY 12.06M 2 11
Shantel Williams   New York, NY 10.51M 3 10
Alana Nedd     10.09M 4 9
Makita Ellis   Queens, NY 9.75M 5 8
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9.16M 6 7
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 8.76M 7 6
Nicole Phillips     7.79M 8 5
Eva Frank     7.13M 9 4
Skipper Clark   Queens, NY 6.80M 10 3
Harriet Carter-Range   Brooklyn, NY 6.33M 11 2
Denise Jones     5.58M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Lisa Edwards     13 13 13 11 0 0 50 1
LaTisha Moulds     10 11 11 13 0 0 45 2
Olive Smart     7 8.5 10 9 0 0 34.5 3
Lisa Daley     9 5 9 7 0 0 30 4
Tara DiLuca     4 7 7 8 0 0 26 5
Elizabeth Trentacoste     6 8.5 8 2 0 0 24.5 6
Cecile Brown   Plainfield, NJ 8 10 0 5 0 0 23 7
Meaghan Collins     3 6 5 4 0 0 18 Tie 8
Roxanne Brockner Mt. Sinai   0 4 4 10 0 0 18 Tie 8
Santa Medina     2 3 6 6 0 0 17 10
Sophia Downey     11 0 0 0 0 0 11 11
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 0 2 3 3 0 0 8 12
Melissa Douglas     5 0 0 0 0 0 5  
Veronica Leshore     1 0 2 0 0 0 3  
Tinanna Terry   Brooklyn, NY 0 0 0 1 0 0 1  
Jan Vaughn     0 0 1 0 0 0 1  
Trisha LaForce   Queens, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
LaTisha Moulds     27.81 1 13
Lisa Edwards     28.56 2 11
Roxanne Brockner Mt. Sinai   28.88 3 10
Olive Smart     29.07 4 9
Tara DiLuca     29.28 5 8
Lisa Daley     29.30 6 7
Santa Medina     29.50 7 6
Cecile Brown   Plainfield, NJ 29.52 8 5
Meaghan Collins     30.58 9 4
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 31.97 10 3
Elizabeth Trentacoste     32.18 11 2
Tinanna Terry   Brooklyn, NY 32.76 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Downey   Philadelphia, PA 13 13 13 13 0 0 52 1
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 11 11 10 11 0 0 43 2
April Lemieux   Queens, NY 9 9 9 7 0 0 34 3
Lina Cruz   Queens, NY 8 8 8 6 0 0 30 4
Cecile Brown   Plainfield, NJ 10 10 0 9 0 0 29 Tie 5
Meaghan Collins   Valhalla, NY 7 7 7 8 0 0 29 Tie 5
Maria Moraes     0 0 11 10 0 0 21 Tie 7
Leslie Duran   Queens, NY 6 4 6 5 0 0 21 Tie 7
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5 6 4 4 0 0 19 9
Sonya Y. Badger   Queens, NY 3 5 5 2 0 0 15 10
Linneh Quinn     0 0 3 3 0 0 6 11
Syreeta Miller   Brooklyn, NY 0 2 2 1 0 0 5 Tie 12
Gina Scales York College Queens, NY 2 3 0 0 0 0 5 Tie 12
Kelly Bare     4 0 0 0 0 0 4  
Jan Vaughn   Brooklyn, NY 1 1 1 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Downey   Philadelphia, PA 5:35.88 1 13
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 5:38.47 2 11
Maria Moraes     5:39.00 3 10
Cecile Brown   Plainfield, NJ 5:50.82 4 9
Meaghan Collins   Valhalla, NY 5:52.00 5 8
April Lemieux   Queens, NY 5:52.42 6 7
Lina Cruz   Queens, NY 5:55.55 7 6
Leslie Duran   Queens, NY 5:56.70 8 5
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 6:01.13 9 4
Linneh Quinn     6:02.00 10 3
Sonya Y. Badger   Queens, NY 6:05.90 11 2
Syreeta Miller   Brooklyn, NY 6:10.00 12 1
 
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jennifer Thomas Icahn Charter School 7 Bronx, NY 13 11 13 0 0 0 37 1
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 11 13 6 0 0 0 30 2
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 9 9 9 0 0 0 27 3
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 10 8 5 0 0 0 23 Tie 4
Kaii Banks Englewood   8 7 8 0 0 0 23 Tie 4
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 0 10 10 0 0 0 20 Tie 6
Layla Mitchell Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 7 2 11 0 0 0 20 Tie 6
Ava Hudson Cooper Beech   2 6 7 0 0 0 15 8
Mackenzie Maxwell     4 4.5 4 0 0 0 12.5 9
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 5 4.5 1 0 0 0 10.5 10
Heaven Johnson X274   0 3 3 0 0 0 6 Tie 11
Isabella Haggins CS 21 Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 Tie 11
Najada Thomas Rochelle Early A.   3 0 0 0 0 0 3  
Miah Smith     1 0 0 0 0 0 1  
Aleena Wilson 288   0 1 0 0 0 0 1  
Kiersten Haggins CS 21   0 0 2 0   0    
Name School City/State Performance Place Points
Jennifer Thomas Icahn Charter School 7 Bronx, NY 8.78 1 13
Layla Mitchell Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 8.89 2 11
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 9.00 3 10
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 9.03 4 9
Kaii Banks Englewood   9.10 5 8
Ava Hudson Cooper Beech   9.12 6 7
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 9.06 SF 6
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 9.15 SF 5
Mackenzie Maxwell     9.22 SF 4
Heaven Johnson X274   9.31 SF 3
Kiersten Haggins CS 21   9.33 SF 2
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 9.42 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 13 13 11 0 0 0 37 1
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 9 11 10 0 0 0 30 2
Jennifer Thomas Icahn Charter School Bronx, NY 5 9 13 0 0 0 27 3
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 10 8 8 0 0 0 26 Tie 4
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 7 10 9 0 0 0 26 Tie 4
Layla Mitchell Wissihickon Charter School Philadelphia, PA 11 7 0 0 0 0 18 6
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 3 6 4 0 0 0 13 Tie 7
Kali Banks McCloud Elementary Englewood 6 1 6 0 0 0 13 Tie 7
Sydney Hoffman Ward Elem. School New Rochelle, NY 8 0 5 0 0 0 13 Tie 7
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 4 5 1 0 0 0 10 10
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 0 2 7 0 0 0 9 11
Grabriela McLaughlin Promise Academy I New York, NY 2 3 2 0 0 0 7 12
Ava Hudson Cooper Beech   1 4 0 0 0 0 5  
Kacy Gordon Primos Elementary   0 0 3 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Jennifer Thomas Icahn Charter School Bronx, NY 32.46 1 13
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 32.70 2 11
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 33.77 3 10
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 33.79 4 9
Adrieena Biggs PS 11 Brooklyn, NY 33.99 5 8
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 34.12 6 7
Kali Banks McCloud Elementary Englewood 34.21 7 6
Sydney Hoffman Ward Elem. School New Rochelle, NY 34.45 8 5
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 34.49 9 4
Kacy Gordon Primos Elementary   34.57 10 3
Grabriela McLaughlin Promise Academy I New York, NY 34.64 11 2
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 34.73 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 11 11 10 0 0 0 32 1
Sahmira Dixson West Belmar   13 13 5 0 0 0 31 2
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 10 0 13 0 0 0 23 3
Solei Hill PS 11 Brooklyn, NY 9 9.5 3 0 0 0 21.5 4
Adrianna Biggs PS 11   4 9.5 7 0 0 0 20.5 5
Abigail Clue PS 118Q Queens, NY 2 6 11 0 0 0 19 Tie 6
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 7 4 8 0 0 0 19 Tie 6
Briscela McCaliffe Brookside   0 7 9 0 0 0 16 Tie 8
Sydney Hoffman Ward Elementary School New Rochelle, NY 6 8 2 0 0 0 16 Tie 8
London Marcias Collins Elementary   0 5 6 0 0 0 11 Tie 10
Kacy Gordon Primos Elementary PA 8 3 0 0 0 0 11 Tie 10
Ayrian Walters PS/IS 208   5 2 1 0 0 0 8 12
Charlet Livingston Cavarly Academy Brackton, MA 0 0 4 0 0 0 4  
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Chater School Bronx, NY 3 0 0 0 0 0 3  
LaShea Collins North Dover Elementary   1 1 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 1:14.75 1 13
Abigail Clue PS 118Q Queens, NY 1:15.47 2 11
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 1:16.11 3 10
Briscela McCaliffe Brookside   1:18.34 4 9
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 1:18.83 5 8
Adrianna Biggs PS 11   1:19.27 6 7
London Marcias Collins Elementary   1:19.43 7 6
Sahmira Dixson West Belmar   1:20.43 8 5
Charlet Livingston Cavarly Academy Brackton, MA 1:22.43 9 4
Solei Hill PS 11 Brooklyn, NY 1:22.65 10 3
Sydney Hoffman Ward Elementary School New Rochelle, NY 1:23.63 11 2
Ayrian Walters PS/IS 208   1:24.19 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Sahmira Dixson West Belmar Elem. School Wall, NJ 10 11 5 0 0 0 26 Tie 2
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 9 7 10 0 0 0 26 Tie 2
Solei Hill PS 11   11 6 8 0 0 0 25 4
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 8 10 4 0 0 0 22 5
Briscella McAuliffe Brookside   0 9 11 0 0 0 20 6
Melodi Ashford Mother of Prov.   0 8 9 0 0 0 17 7
Couture Newby 288   5 2 6 0 0 0 13 Tie 8
Crystal Caston CCSA   7 5 1 0 0 0 13 Tie 8
Christina Cyrus OLV   4 0 7 0 0 0 11 10
Mariam Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3 3 2 0 0 0 8 11
Aiyona Garner PS/IS 208   2 1 3 0 0 0 6 Tie 12
Aa'Mylah Caston CCSA   6 0 0 0 0 0 6 Tie 12
Paloma Franqui     0 4 0 0 0 0 4  
Elizabeth Cohen PS 705   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 2:51.63 1 13
Briscella McAuliffe Brookside   2:57.06 2 11
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 3:03.13 3 10
Melodi Ashford Mother of Prov.   3:06.13 4 9
Solei Hill PS 11   3:08.36 5 8
Christina Cyrus OLV   3:09.23 6 7
Couture Newby 288   3:09.46 7 6
Sahmira Dixson West Belmar Elem. School Wall, NJ 3:12.86 8 5
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:15.04 9 4
Aiyona Garner PS/IS 208   3:20.01 10 3
Mariam Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:20.35 11 2
Crystal Caston CCSA   3:21.38 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Charlet Livingston Cavalary Academy Brockton, MA 11 10 5 0 0 0 26 Tie 1
Asha Roper Stevens Cooperative   13 13 0 0 0 0 26 Tie 1
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 4 11 9.5 0 0 0 24.5 3
Aiya Dawkins Daniel Webster Elementary New Rochelle, NY 10 0 13 0 0 0 23 4
Brielle Hudson Cornwall Elementary   9 6 7 0 0 0 22 5
Adriadne Irish-Bramble Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 5.5 5 11 0 0 0 21.5 6
Yejide N. Burge Kamit Preparatory Institute   7 9 5 0 0 0 21 7
Tarie Robinson Brooklyn Brownstone Brooklyn, NY 3 8 8 0 0 0 19 8
Ayrian Walters PS/IS 208   8 7 0 0 0 0 15 9
Bailey Pierre-Louis PS 153   0 0 9.5 0 0 0 9.5 10
Divina Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 0 4 3 0 0 0 7 11
Brielle Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 5.5 0 1 0 0 0 6.5 12
Ayrian Walters PS/IS 208   0 0 5 0 0 0 5  
Chrisroldine Petit-H New Bridges Elementary   2 2.5 0 0 0 0 4.5  
Ahmani Miller Achievement First   1 0 2 0 0 0 3  
Avery Laurent Trinity Elementary New Rochelle, NY 0 2.5 0 0 0 0 2.5  
Savannah Blake Girls Prep Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Aiya Dawkins Daniel Webster Elementary New Rochelle, NY 3'3" 1 13
Adriadne Irish-Bramble Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 3'0" 2 11
Bailey Pierre-Louis PS 153   3'0" Tie 3 9.5
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 3'0" Tie 3 9.5
Tarie Robinson Brooklyn Brownstone Brooklyn, NY 3'0" 5 8
Brielle Hudson Cornwall Elementary   3'0" 6 7
Ayrian Walters PS/IS 208   2'10 Tie 7 5
Charlet Livingston Cavalary Academy Brockton, MA 2'10" Tie 7 5
Yejide N. Burge Kamit Preparatory Institute   2'10" Tie 7 5
Divina Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 2'10" 10 3
Ahmani Miller Achievement First   2'8" 11 2
Brielle Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 2'8" 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Amira Hopson Community School 21 Brooklyn, NY 10 13 11 0 0 0 34 1
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 13 11 8 0 0 0 32 2
Morgan Burgess Link Community Charter   11 9 9 0 0 0 29 3
Brianna Kennedy Community School 21 Brooklyn, NY 8 10 7 0 0 0 25 4
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 9 7 2 0 0 0 18 5
Jade Reed PS 121   7 6 1 0 0 0 14 Tie 6
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Charter School New York, NY 0 8 6 0 0 0 14 Tie 6
Rhia Roudolph Phillip AC   0 0 13 0 0 0 13 8
Amarah Crabbe Rowen Elementary Philadelphia, PA 0 0 10 0 0 0 10 9
Khloe Khan PS 107 Bronx, NY 0 3 4.5 0 0 0 7.5 10
Jada Martinez PS 107 Bronx, NY 0 4 3 0 0 0 7 11
Naomi Evelyn PS 161   6 0 0 0 0 0 6 Tie 12
Nevaeh Isaacs Birch Charter School Irvington, NJ 5 1 0 0 0 0 6 Tie 12
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 4 2 0 0 0 0 6 Tie 12
Amora Johnson Girls Prep New York, NY 1 0 4.5 0 0 0 5.5  
Morgan Bass Friends Seminary Brooklyn, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Hazel Jeanty Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Jayda Johnson Valley Cottage Nyack, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Rhia Roudolph Phillip AC   7.86 1 13
Amira Hopson Community School 21 Brooklyn, NY 8.10 2 11
Amarah Crabbe Rowen Elementary Philadelphia, PA 8.11 3 10
Morgan Burgess Link Community Charter   8.14 4 9
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 8.22 5 8
Brianna Kennedy Community School 21 Brooklyn, NY 8.31 6 7
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Charter School New York, NY 8.30 SF 6
Khloe Khan PS 107 Bronx, NY 8.34 SF 4.5
Amora Johnson Girls Prep New York, NY 8.34 SF 4.5
Jada Martinez PS 107 Bronx, NY 8.35 SF 3
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 8.38 SF 2
Jade Reed PS 121   8.43 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 11 13 13 0 0 0 37 1
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 9 9 11 0 0 0 29 2
Alyssa Durant Happy Hollow Boston, MA 13 8 7 0 0 0 28 3
Marli Ashford Mother Prov. RCS PA 8 6 8 0 0 0 22 4
Alaysia Garner PS/IS 208 Queens, NY 7 10 4 0 0 0 21 Tie 5
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 0 11 10 0 0 0 21 Tie 5
Chelsea Bridgett Buck Elementary Valley Stream, NY 6 4 5 0 0 0 15 7
Jocelyn Rice Ward Elementary   0 5 9 0 0 0 14 8
Mafata Kourouma Harlem Success New York, NY 5 3 3 0 0 0 11 9
Kyra Mascoll CS 21 Brooklyn, NY 10 0 0 0 0 0 10 10
NaJea Smith PS 11   0 2 6 0 0 0 8 11
Name School City/State Performance Place Points
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 11.07 1 13
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 11.51 2 11
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 11.71 3 10
Jocelyn Rice Ward Elementary   11.94 4 9
Marli Ashford Mother Prov. RCS PA 12.15 5 8
Alyssa Durant Happy Hollow Boston, MA 12.31 6 7
NaJea Smith PS 11   12.06 SF 6
Chelsea Bridgett Buck Elementary Valley Stream, NY 12.43 SF 5
Alaysia Garner PS/IS 208 Queens, NY 12.92 SF 4
Mafata Kourouma Harlem Success New York, NY 14.13 SF 3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 11 11 11 0 0 0 33 2
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 10 10 8 0 0 0 28 Tie 3
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 9 9 10 0 0 0 28 Tie 3
Morgan Burgess Link Academy Newark, NJ 8 8 7 0 0 0 23 5
Khloe Khan PS 107 Brooklyn, NY 4 7 6 0 0 0 17 6
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   0 6 9 0 0 0 15 7
Savannah Minter PS 153   5 5 3 0 0 0 13 8
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 1.5 2 5 0 0 0 8.5 9
Brianna Kennedy CS 21   0 4 4 0 0 0 8 Tie 10
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Bronx, NY 3 3 2 0 0 0 8 Tie 10
Natori Williams Stonycreek Elementary   7 0 0 0 0 0 7 12
Jayda Johnson Valley Cottage Elementary Nyack, NY 6 0 0 0 0 0 6  
Jahnisa Samuel Port Reading School 9 Port Reading, NJ 1.5 0 0 0 0 0 1.5  
Amarah Crabbe Rowen Elementary Philadelphia, PA 0 0 1 0 0 0 1  
Anaia Jean-Francois Saint Anns   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 28.28 1 13
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 28.53 2 11
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 29.71 3 10
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   30.07 4 9
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 30.12 5 8
Morgan Burgess Link Academy Newark, NJ 30.18 6 7
Khloe Khan PS 107 Brooklyn, NY 30.43 7 6
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 30.79 8 5
Brianna Kennedy CS 21   31.21 9 4
Savannah Minter PS 153   31.26 10 3
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Bronx, NY 31.52 11 2
Amarah Crabbe Rowen Elementary Philadelphia, PA 31.80 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 13 11 13 0 0 0 37 1
Paige Sheppard St. Bartholowmew Academy Scotch Plains, NJ 10 10 10 0 0 0 30 2
Soleil Kelly Lower Gywnedd Elementary School Amber, PA 9 7 11 0 0 0 27 3
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 11 13 0 0 0 0 24 4
Jazmene Harlem Science Hills Elementary   5 8 8 0 0 0 21 Tie 5
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Academy Queens, NY 3 9 9 0 0 0 21 Tie 5
Amari Hackett Chester Charter Community School Chester, PA 7 5 5 0 0 0 17 Tie 7
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 6 4 7 0 0 0 17 Tie 7
Kylie Comas Merrick Academy Queens, NY 8 0 6 0 0 0 14 9
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 2 6 1.5 0 0 0 9.5 10
Jahnisa Samuel Port Reading School #9 Port Reading, NJ 4 0 4 0 0 0 8 11
Neenah Trusty Greenfield PA 1 3 3 0 0 0 7 12
Yazmene Harlem Science Hills Elementary   0 1 1.5 0 0 0 2.5  
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 1:05.25 1 13
Soleil Kelly Lower Gywnedd Elementary School Amber, PA 1:06.08 2 11
Paige Sheppard St. Bartholowmew Academy Scotch Plains, NJ 1:06.28 3 10
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Academy Queens, NY 1:07.87 4 9
Jazmene Harlem Science Hills Elementary   1:08.49 5 8
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 1:08.76 6 7
Kylie Comas Merrick Academy Queens, NY 1:09.35 7 6
Amari Hackett Chester Charter Community School Chester, PA 1:10.08 8 5
Jahnisa Samuel Port Reading School #9 Port Reading, NJ 1:10.77 9 4
Neenah Trusty Greenfield PA 1:11.30 10 3
Yazmene Harlem Science Hills Elementary   1:11.58 Tie 11 1.5
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 1:11.58 Tie 11 1.5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Bronx, NY 10 10 11 0 0 0 31 2
Neenah Trusty Greenfield   5 8 10 0 0 0 23 3
Jazmene Harlem Science Hills Elementary   9 11 0 0 0 0 20 4
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 8 7 4 0 0 0 19 5
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary Ambler, PA 6 2 9 0 0 0 17 6
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 2 6 6 0 0 0 14 7
Samiah Griffith Loring Flemming Elementary   4 1 8 0 0 0 13 8
Jasmine Parran Home Instruction   7 0 5 0 0 0 12 9
Kylee Gomas     11 0 0 0 0 0 11 Tie 10
Maya Harrison Floral Park Bellerose   0 4 7 0 0 0 11 Tie 10
Amari Hackett CCCS   0 9 0 0 0 0 9 12
Cherish Harley Mastery Charter   0 5 3 0 0 0 8  
Julisa Derry Hess Educational Complex Mays Landing, NJ 0 3 2 0 0 0 5  
Annabell Steckel Friends' Central   3 0 1 0 0 0 4  
Fallon Siriban St. Annes   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 2:29.68 1 13
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Bronx, NY 2:37.35 2 11
Neenah Trusty Greenfield   2:42.24 3 10
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary Ambler, PA 2:43.24 4 9
Samiah Griffith Loring Flemming Elementary   2:43.51 5 8
Maya Harrison Floral Park Bellerose   2:44.65 6 7
Sahmani Lawrence West Oaklane Charter School Philadelphia, PA 2:44.96 7 6
Jasmine Parran Home Instruction   2:45.19 8 5
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 2:46.07 9 4
Cherish Harley Mastery Charter   2:48.07 10 3
Julisa Derry Hess Educational Complex Mays Landing, NJ 2:49.93 11 2
Annabell Steckel Friends' Central   2:52.03 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 13 13 13 0 0 0 39 1
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 10.5 10 11 0 0 0 31.5 2
Keren Dawkins Daniel Webster Elementary School New Rochelle, NY 8 9 10 0 0 0 27 3
Lailah Adams William B. Ward Elementary School New Rochelle, NY 10.5 11 0 0 0 0 21.5 4
Jah-Nia Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 6 6 8 0 0 0 20 5
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 5 7 7 0 0 0 19 6
Ryann Joseph Ward School   0 8 9 0 0 0 17 7
Amia Durrant Northstar Academy Newark, NJ 4 5 4 0 0 0 13 8
Anaia Jean-Francois St. Ann's   9 3.5 0 0 0 0 12.5 9
Hazel Jeanty Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3 0 5.5 0 0 0 8.5 10
Natori Williams Stony Creek Elementary   7 0 0 0 0 0 7 11
Angelina Quiles Achievement First Charter School Brooklyn, NY 0 0 5.5 0 0 0 5.5 12
Ava Fergusen CPCS Brooklyn, NY 0 3.5 1.5 0 0 0 5  
Brianna Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 2 0 3 0 0 0 5  
Chelsea Bridgett Buck Elementary   0 2 0 0 0 0 2  
Cayla Gold Achievement MS   0 0 1.5 0 0 0 1.5  
Amaya Chesney CS 21 Brooklyn, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 4'2" 1 13
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 4'0" 2 11
Keren Dawkins Daniel Webster Elementary School New Rochelle, NY 3'10" 3 10
Ryann Joseph Ward School   3'8" 4 9
Jah-Nia Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 3'6" 5 8
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 3'6" 6 7
Hazel Jeanty Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3'4" Tie 7 5.5
Angelina Quiles Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3'4" Tie 7 5.5
Amia Durrant Northstar Academy Newark, NJ 3'4" 9 4
Brianna Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 3'4" 10 3
Cayla Gold Achievement MS   3'2" Tie 11 1.5
Ava Fergusen CPCS Brooklyn, NY 3'2" Tie 11 1.5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Elmont, NY 11 13 10 0 0 0 34 1
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 10 10 11 0 0 0 31 2
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 13 0 13 0 0 0 26 Tie 3
Sierra Passee Community Voices   9 9 8 0 0 0 26 Tie 3
Taylor Aska Liberty MS   8 7 7 0 0 0 22 5
Ronniah Wright Richards MS Atlanta, GA 0 11 9 0 0 0 20 6
Shanice Thompson YECA   7 6 6 0 0 0 19 7
Abigail Charles Fox Lane MS   0 8 5 0 0 0 13 8
Alana Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 5 4 2 0 0 0 11 9
Kayla Kelsick Science Park   6 0 4 0 0 0 10 10
Amela Gullap St. Catherine of Genoa - St. Therese of Lisieux Brooklyn, NY 4 1 3 0 0 0 8 11
Arianna Montgomery Tatnall School   0 5 0 0 0 0 5 12
Khloe Harrigan Redwood   2 2 0 0 0 0 4  
Kardene Anderson East Harlem School New York, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Shahsha Robertson Betsy Ross   3 0 0 0 0 0 3  
Shania Young Ichan Charter School III   0 0 1 0 0 0 1  
Dakota Hickman MS 180   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 7.13 1 13
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 7.30 2 11
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Elmont, NY 7.34 3 10
Ronniah Wright Richards MS Atlanta, GA 7.34 4 9
Sierra Passee Community Voices   7.49 5 8
Taylor Aska Liberty MS   7.62 6 7
Shanice Thompson YECA   7.62 SF 6
Abigail Charles Fox Lane MS   7.65 SF 5
Kayla Kelsick Science Park   7.66 SF 4
Amela Gullap St. Catherine of Genoa - St. Therese of Lisieux Brooklyn, NY 7.67 SF 3
Alana Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 7.72 SF 2
Shania Young Ichan Charter School III   7.89 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ron-niah Wright Richards MS Atlanta, GA 13 13 13 0 0 0 39 1
Kamilah Alabi Scholars Academy NY 11 11 11 0 0 0 33 2
Kayla Kelsick Science Park Newark, NJ 6 9 10 0 0 0 25 Tie 3
Jalynn Cage Engineering & Science Philadelphia, PA 8 8 9 0 0 0 25 Tie 3
Keira Gibbons Harrington MS Mt. Laurel, NJ 9 6 8 0 0 0 23 5
Jazelle C. Minor Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 10 10 0 0 0 0 20 6
Jada Clarke The Nightingale Bamford School New York, NY 3 5 7 0 0 0 15 7
Tiara Lawler Stem Academy Chaster, PA 7 0 6 0 0 0 13 8
Ayannuah Williams-Monroe ESUMS West Haven, CT 4 4 2 0 0 0 10 Tie 9
Sierre Passee Community Voice MS Springfeild Gardens 0 7 3 0 0 0 10 Tie 9
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 2 0 4.5 0 0 0 6.5 11
Saphire Davis MS 297   5 0 0 0 0 0 5 12
Avery Hart Pierce School   0 0 4.5 0 0 0 4.5  
Brianna Lindo Riverton   0 3 0 0 0 0 3  
Olivia Coleman Palisade Prep Yonkers, NY 0 2 1 0 0 0 3  
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 1 1 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Ron-niah Wright Richards MS Atlanta, GA 8.56 1 13
Kamilah Alabi Scholars Academy NY 8.61 2 11
Kayla Kelsick Science Park Newark, NJ 8.72 3 10
Jalynn Cage Engineering & Science Philadelphia, PA 9.09 4 9
Keira Gibbons Harrington MS Mt. Laurel, NJ 9.53 5 8
Jada Clarke The Nightingale Bamford School New York, NY 10.13 6 7
Tiara Lawler Stem Academy Chaster, PA 9.55 SF 6
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 9.59 SF 4.5
Avery Hart Pierce School   9.59 SF 4.5
Sierre Passee Community Voice MS Springfeild Gardens 9.74 SF 3
Ayannuah Williams-Monroe ESUMS West Haven, CT 9.93 SF 2
Olivia Coleman Palisade Prep Yonkers, NY 10.21 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 13 13 13 0 0 0 39 1
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 9 11 11 0 0 0 31 2
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 11 9 9.5 0 0 0 29.5 3
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Queens, NY 8 10 9.5 0 0 0 27.5 4
Kaddel Howard Cedar Crest MS   4 8 8 0 0 0 20 5
Adilia Trim MAT   6 6 6 0 0 0 18 6
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 7 0 7 0 0 0 14 7
Abigail Charles Fox Lane MS   3 7 3 0 0 0 13 8
Ron-niah Wright Richards MS   10 0 0 0 0 0 10 Tie 9
Syniah White KIPP CS   0 5 5 0 0 0 10 Tie 9
Princess Golden     0 4 4 0 0 0 8 11
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 5 0 0 0 0 0 5 Tie 12
Tyreesa Garnes IS 8   0 3 2 0 0 0 5 Tie 12
Brianna Lindo Piverton Street Charter School Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Juliette Reed Ethical Culture Fieldston   0 2 0 0 0 0 2  
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Anna Vidolova Robert F. Wagner MS New York, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Sierra Passe Covo   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 25.02 1 13
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 26.53 2 11
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 26.76 Tie 3 9.5
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Queens, NY 26.76 Tie 3 9.5
Kaddel Howard Cedar Crest MS   27.38 5 8
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 27.72 6 7
Adilia Trim MAT   27.93 7 6
Syniah White KIPP CS   28.05 8 5
Princess Golden     28.15 9 4
Abigail Charles Fox Lane MS   28.27 10 3
Tyreesa Garnes IS 8   28.46 11 2
Anna Vidolova Robert F. Wagner MS New York, NY 28.81 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 13 11 13 0 0 0 37 1
Kaddel Howard Cedar Crest MS Lebanon, PA 10.5 10 10 0 0 0 30.5 2
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 8 9 11 0 0 0 28 3
Adilia Trim Manhattan Academy Brooklyn, NY 9 8 7 0 0 0 24 4
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 3 5 8 0 0 0 16 Tie 5
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 5 7 4 0 0 0 16 Tie 5
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 6 0 9 0 0 0 15 7
Avery Lewis Friends' Central School   0 13 0 0 0 0 13 Tie 8
Olyvia Burell Emerson Junior-Senior HS Emerson, NJ 1 6 6 0 0 0 13 Tie 8
Damira Allen Northley MS Aston, PA 10.5 0 0 0 0 0 10.5 10
Jacqueline Washington Madiba Prep MS Brooklyn, NY 4 4 0 0 0 0 8 Tie 11
Chloe Smith Aquinas Academy Newark, NJ 0 3 5 0 0 0 8 Tie 11
Kanai Bey-English Mastery Pickett Charter School Philadelphia, PA 7 0 0 0 0 0 7  
Debra Norwood 288   0 2 1 0 0 0 3  
Nia Reid MS 61   0 0 3 0 0 0 3  
Olivia Facey 288   0 0 2 0 0 0 2  
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 2 0 0 0 0 0 2  
Mia Maseili Deerfield MS Mountainside, NJ 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 59.34 1 13
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 1:01.21 2 11
Kaddel Howard Cedar Crest MS Lebanon, PA 1:02.44 3 10
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 1:03.16 4 9
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 1:03.41 5 8
Adilia Trim Manhattan Academy Brooklyn, NY 1:03.75 6 7
Olyvia Burell Emerson Junior-Senior HS Emerson, NJ 1:04.02 7 6
Chloe Smith Aquinas Academy Newark, NJ 1:04.12 8 5
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 1:04.44 9 4
Nia Reid MS 61   1:05.42 10 3
Olivia Facey 288   1:06.31 11 2
Debra Norwood 288   1:06.83 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Payton Drumwright Engineering & Science   11 13 11 0 0 0 35 1
Maya Gomes Arts & Letters   9 10 10 0 0 0 29 Tie 2
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 10 11 8 0 0 0 29 Tie 2
Damira Allen Northley MS Aston, PA 13 0 13 0 0 0 26 4
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 8 7 5 0 0 0 20 5
Khloe Jones Freire Charter School   7 4 6 0 0 0 17 6
Skylar Skevelair Our Lady of Trust   1 6 9 0 0 0 16 7
Lily Day Copper Beech MS   0 8 7 0 0 0 15 8
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 2 9 1 0 0 0 12 Tie 9
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School   3 5 4 0 0 0 12 Tie 9
Taylor Jones West Oak Lane   6 2 0 0 0 0 8 11
Brooke Sheppard CPCS   4 1 2 0 0 0 7 12
Ryan Smith Holy Cross   0 3 3 0 0 0 6  
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 5 0 0 0 0 0 5  
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Northley MS Aston, PA 2:22.06 1 13
Payton Drumwright Engineering & Science   2:25.28 2 11
Maya Gomes Arts & Letters   2:27.83 3 10
Skylar Skevelair Our Lady of Trust   2:30.31 4 9
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 2:31.96 5 8
Lily Day Copper Beech MS   2:32.28 6 7
Khloe Jones Freire Charter School   2:32.48 7 6
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 2:32.65 8 5
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School   2:32.77 9 4
Ryan Smith Holy Cross   2:32.98 10 3
Brooke Sheppard CPCS   2:33.22 11 2
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 2:33.32 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Payton Drumwright Engineering and Science Philadelphia, PA 13 10 11 0 0 0 34 1
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 11 13 9 0 0 0 33 2
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 10 4 13 0 0 0 27 3
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 6 8 8 0 0 0 22 4
Kamora Ruelas PS 288 Brooklyn, NY 9 6 5 0 0 0 20 5
Lily Day Copper Beech MS Crompond, NY 0 9 10 0 0 0 19 Tie 6
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 5 7 7 0 0 0 19 Tie 6
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 8 11 0 0 0 0 19 Tie 6
Khloe Jones Freire Charter Philadelphia, PA 7 3 4 0 0 0 14 9
Brooke Sheppard CPCS Brooklyn, NY 4 5 2 0 0 0 11 10
Damira Allen Northerly MS   0 0 6 0 0 0 6 11
Jimmiea King Bayshore MS Middletown, NJ 1 2 0 0 0 0 3 Tie 12
Carina Fucich MS 67   3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Rakae Thomas MS 181 Bronx, NY 0 0 3 0 0 0 3 Tie 12
Aneika Owolabi-Fajana PS 288 Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Delhani Shaw MS 88   0 0 1 0 0 0 1  
Rakae Thomas MS 181   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 5:03.33 1 13
Payton Drumwright Engineering and Science Philadelphia, PA 5:03.93 2 11
Lily Day Copper Beech MS Crompond, NY 5:04.08 3 10
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 5:07.14 4 9
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 5:08.25 5 8
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 5:16.45 6 7
Damira Allen Northerly MS   5:16.50 7 6
Kamora Ruelas PS 288 Brooklyn, NY 5:20.73 8 5
Khloe Jones Freire Charter Philadelphia, PA 5:21.26 9 4
Rakae Thomas MS 181 Bronx, NY 5:32.35 10 3
Brooke Sheppard CPCS Brooklyn, NY 5:32.59 11 2
Delhani Shaw MS 88   5:33.10 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alanna Woolfolk Clayton MS Clayton, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Olyvia Burrell Emerson Jr. Senior High Emerson, NJ 10.5 11 11 0 0 0 32.5 2
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 10.5 9 10 0 0 0 29.5 3
Ka'Shya Hawkins William Floyd PACA Middle Mastic Beach, NY 9 10 9 0 0 0 28 4
Raven Birch MS 226 Queens, NY 8 8 6 0 0 0 22 5
Fatimah Muhammad Saint Saviour Brooklyn, NY 5.5 7 4.5 0 0 0 17 6
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 5.5 5 4.5 0 0 0 15 7
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 0 6 8 0 0 0 14 Tie 8
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 7 4 3 0 0 0 14 Tie 8
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 0 0 7 0 0 0 7 10
Zaqiyah Baccnas School for Global Leaders   4 0 0 0 0 0 4 11
Name School City/State Performance Place Points
Alanna Woolfolk Clayton MS Clayton, NJ 5'2" 1 13
Olyvia Burrell Emerson Jr. Senior High Emerson, NJ 5'0" 2 11
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 5'0" 3 10
Ka'Shya Hawkins William Floyd PACA Middle Mastic Beach, NY 5'0" 4 9
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'10" 5 8
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 4'6" 6 7
Raven Birch MS 226 Queens, NY 4'6" 7 6
Fatimah Muhammad Saint Saviour Brooklyn, NY 4'4" Tie 8 4.5
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 4'4" Tie 8 4.5
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 4'2" 10 3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shalisha Robertson Betsy Ross   13 13 13 0 0 0 39 1
Takiyah Anthony IS 109   11 11 10 0 0 0 32 2
Olivia Coleman Palisades Prep Yonkers, NY 9 9 11 0 0 0 29 Tie 3
Saige Nicholson Hackensack MS Hackensack, NJ 10 10 9 0 0 0 29 Tie 3
Salema Robinson Home School Plainfield, NJ 7 7 7 0 0 0 21 5
Ava Jackson Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 8 8 4 0 0 0 20 6
Jordyn Searles Shawmont   6 5 6 0 0 0 17 7
Rodkecia Gayle Queens Collegiate Queens, NY 0 6 5 0 0 0 11 8
Sani Hamlin Young Scholars   5 3 0 0 0 0 8 Tie 9
Amaya Carruthers David E Owens   0 0 8 0 0 0 8 Tie 9
Cora Anello Transfiguration School   0 4 3 0 0 0 7 11
London Garcia Sacred Heart Yonkers, NY 4 1 1 0 0 0 6 12
Jordyn Thomas Ichan Charter 7   3 0 2 0 0 0 5  
Gelencia Ford Holy Family   2 0 0 0 0 0 2  
Dalea Merisier Union Avenue   0 2 0 0 0 0 2  
Chloe Foster MS 180   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shalisha Robertson Betsy Ross   10.44M 1 13
Olivia Coleman Palisades Prep Yonkers, NY 9.10M 2 11
Takiyah Anthony IS 109   9.06M 3 10
Saige Nicholson Hackensack MS Hackensack, NJ 8.98M 4 9
Amaya Carruthers David E Owens   8.02M 5 8
Salema Robinson Home School Plainfield, NJ 7.85M 6 7
Jordyn Searles Shawmont   7.63M 7 6
Rodkecia Gayle Queens Collegiate Queens, NY 7.60M 8 5
Ava Jackson Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 7.45M 9 4
Cora Anello Transfiguration School   6.38M 10 3
Jordyn Thomas Ichan Charter 7   6.36M 11 2
London Garcia Sacred Heart Yonkers, NY 5.83M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 13 10 13 0 0 0 36 1
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 13 10 0 0 0 34 2
Mia Dansby Brockton HS Brockton MA 9 9 9 0 0 0 27 3
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 7 8 0 0 0 23 4
Jada Ellis Manchester Township HS Manchester, NY 10 0 11 0 0 0 21 Tie 5
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan Brooklyn, NY 6 8 7 0 0 0 21 Tie 5
Tori Daniels Valley Stream South HS Valley Stream, NY 7 6 4 0 0 0 17 7
Shelby Dejana Wilton HS Wilton, CT 0 11 0 0 0 0 11 8
Judith Walker Thayer Academy Brockton, MA 5 4.5 0 0 0 0 9.5 9
Morgan Middleton Valley Stream Central HS   0 0 6 0 0 0 6 Tie 10
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 1 5 0 0 0 6 Tie 10
Kortney Brown Curtis HS Staten Island, NY 0 4.5 1 0 0 0 5.5 12
Tasena Stevenson Campus   4 0 0 0 0 0 4  
Amiya Franklin West Orange HS West Orange, NJ 1 0 3 0 0 0 4  
Thalia Benoit Elmont Memorial HS Elmont, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Claudia Nanez Wilton HS   0 3 0 0 0 0 3  
Ki-yonna Cunningham Bushwick Academy of Urban Planning & Engineering Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Alexia Barrows Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Nadya Coleman West Orange, HS West Orange, NJ 0 0 2 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.18 1 13
Jada Ellis Manchester Township HS Manchester, NY 7.21 2 11
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 7.22 3 10
Mia Dansby Brockton HS Brockton MA 7.31 4 9
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.44 5 8
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan Brooklyn, NY 7.45 6 7
Morgan Middleton Valley Stream Central HS   7.40 SF 6
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.46 SF 5
Tori Daniels Valley Stream South HS Valley Stream, NY 7.48 SF 4
Amiya Franklin West Orange HS West Orange, NJ 7.49 SF 3
Nadya Coleman West Orange, HS West Orange, NJ 7.53 SF 2
Kortney Brown Curtis HS Staten Island, NY 7.57 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 13 13 13 0 0 0 39 1
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 10 10 0 0 0 28 2
Brinesha Bain Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 9 8 0 0 0 26 3
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 6 8 9 0 0 0 23 4
Tia Taylor St. Basil Academy Jenkintown, PA 11 11 0 0 0 0 22 5
Shelby Dejana Wilton HS   0 6 11 0 0 0 17 6
Eko Dodd-Brown New Rochelle HS New Rochelle, NY 5 2 6 0 0 0 13 7
Grace Adeyeye Lakeland HS Shrub Oak, NY 0 5 7 0 0 0 12 8
Azariah Christopher East Orange East Orange, NJ 10 0 0 0 0 0 10 9
Cheyenne Carty Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7 Tie 10
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 0 7 0 0 0 0 7 Tie 10
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS   0 4 2 0 0 0 6 12
Amiya Franklin West Orange HS West Orange, NJ 0 0 5 0 0 0 5  
Bryanna Jackson West Orange HS West Orange, NJ 4 0 0 0 0 0 4  
Anabelly Arias Linden HS   0 0 4 0 0 0 4  
Melinda Reid New Rochelle HS New Rochelle, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Nyjai Freeman     3 0 0 0 0 0 3  
Kylie Klapp Linden HS   0 3 0 0 0 0 3  
Claire Shang Hunter College HS New York, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Roneeshah Losier Linden HS   0 0 1 0 0 0 1  
Taylor Forbes St. Basil Academy   0 1 0 0 0 0 1  
Amanda Howler     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 8.35 1 13
Shelby Dejana Wilton HS   8.44 2 11
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.50 3 10
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8.58 4 9
Brinesha Bain Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8.65 5 8
Grace Adeyeye Lakeland HS Shrub Oak, NY 9.15 6 7
Eko Dodd-Brown New Rochelle HS New Rochelle, NY 9.50 SF 6
Amiya Franklin West Orange HS West Orange, NJ 9.81 SF 5
Anabelly Arias Linden HS   10.40 SF 4
Melinda Reid New Rochelle HS New Rochelle, NY 10.49 SF 3
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS   10.84 SF 2
Roneeshah Losier Linden HS   11.07 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 13 13 0 0 0 37 1
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 13 11 10 0 0 0 34 2
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 10 5 11 0 0 0 26 3
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 7 8 8 0 0 0 23 4
Genelle Heyward Francis Lewis HS   4 9.5 9 0 0 0 22.5 5
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 7 7 0 0 0 19 6
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 9 9.5 0 0 0 0 18.5 7
Ki-yonna Cunningham Bushwick Aupe   6 3 4 0 0 0 13 8
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 1 6 5 0 0 0 12 9
Jada Ellis Manchester HS   3 0 6 0 0 0 9 10
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8 0 0 0 0 0 8 11
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 0 2 3 0 0 0 5 12
Claudia Nanez Wilton HS   0 4 0 0 0 0 4  
Tasena Stevenson Campus   2 0 0 0 0 0 2  
Morgan Middleton Valley Stream HS Long Island, NY 0 0 1.5 0 0 0 1.5  
Kortney Brown Curtis HS Staten Island 0 0 1.5 0 0 0 1.5  
Alexia Barrows Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 25.77 1 13
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 26.18 2 11
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 26.39 3 10
Genelle Heyward Francis Lewis HS   26.28 4 9
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 26.51 5 8
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 26.91 6 7
Jada Ellis Manchester HS   27.11 7 6
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 27.24 8 5
Ki-yonna Cunningham Bushwick Aupe   27.50 9 4
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 27.69 10 3
Morgan Middleton Valley Stream HS Long Island, NY 27.84 Tie 11 1.5
Kortney Brown Curtis HS Staten Island 27.84 Tie 11 1.5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 10 13 13 0 0 0 36 1
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 11 11 11 0 0 0 33 2
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 8 10 0 0 0 27 3
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 13 10 0 0 0 0 23 4
Kadija Soumaoro St. Joseph HS Brooklyn, NY 5 7 8 0 0 0 20 5
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 8 9 0 0 0 0 17 Tie 6
Genelle Heyward Francis Lewis HS Queens, NY 4 4 9 0 0 0 17 Tie 6
Skyler Andrews Uncommon Preparatory Charter HS Brooklyn, NY 3 5 6 0 0 0 14 8
Khadija Lynch Harlem Renaissance New York, NY 0 6 7 0 0 0 13 9
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 7 0 5 0 0 0 12 10
Kamoy Campbell Elmont Memorial HS Elmont, NY 6 3 0 0 0 0 9 11
Ariel Salkey Francis Lewis HS Queens, NY 1 0 4 0 0 0 5 12
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2 2 0 0 0 0 4  
Alanni Cannon Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 0 1 3 0 0 0 4  
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 0 0 2 0 0 0 2  
Marianne Aghailas Curtis HS Staten Island, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 59.03 1 13
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 59.47 2 11
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 1:00.06 3 10
Genelle Heyward Francis Lewis HS Queens, NY 1:00.07 4 9
Kadija Soumaoro St. Joseph HS Brooklyn, NY 1:00.75 5 8
Khadija Lynch Harlem Renaissance New York, NY 1:00.84 6 7
Skyler Andrews Uncommon Preparatory Charter HS Brooklyn, NY 1:00.94 7 6
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1:01.11 8 5
Ariel Salkey Francis Lewis HS Queens, NY 1:01.28 9 4
Alanni Cannon Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 1:03.35 10 3
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 1:03.42 11 2
Marianne Aghailas Curtis HS Staten Island, NY 1:04.02 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 13 13 11 0 0 0 37 1
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 13 0 0 0 35 2
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 10 10 0 0 0 29 3
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8 9 9 0 0 0 26 4
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 10 8 0 0 0 0 18 5
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 0 7 8 0 0 0 15 6
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 6 2 6 0 0 0 14 7
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 4 3 5 0 0 0 12 8
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 3 4 3 0 0 0 10 9
Angel Oinapor Curtis HS Staten Island, NY 0 1 7 0 0 0 8 10
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 7 0 0 0 0 0 7 Tie 11
Kadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 2 5 0 0 0 0 7 Tie 11
Glory Monclon Allen Saunders HS   0 6 0 0 0 0 6  
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Monique Woods Boys & Girls HS Brooklyn, NY 0 0 4 0 0 0 4  
Leila Garraud West Orange HS West Orange, NJ 1 0 2 0 0 0 3  
Anna Umlauf Manchester TWP HS   0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:16.04 1 13
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 2:16.21 2 11
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:23.78 3 10
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:24.50 4 9
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:27.89 5 8
Angel Oinapor Curtis HS Staten Island, NY 2:29.58 6 7
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 2:29.89 7 6
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:31.47 8 5
Monique Woods Boys & Girls HS Brooklyn, NY 2:32.91 9 4
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 2:34.54 10 3
Leila Garraud West Orange HS West Orange, NJ 2:35.04 11 2
Anna Umlauf Manchester TWP HS   2:36.09 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 13 13 13 0 0 0 39 1
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 11 0 0 0 33 2
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 10 10 10 0 0 0 30 3
Aoife Kenny Baccaulaureate School for Global Education Queens, NY 8 9 9 0 0 0 26 4
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 4 8 7 0 0 0 19 5
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 0 8 0 0 0 17 6
Emily St. Louis Paul Robeson HS Brooklyn, NY 5 3 6 0 0 0 14 7
Elizabeth Beck     7 6 0 0 0 0 13 8
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 6 5 0 0 0 0 11 9
Alessia Bubula Hunter College HS New York, NY 2 7 0 0 0 0 9 10
Leila Garroud West Orange HS West Orange, NJ 3 0 5 0 0 0 8 11
Isabel Slippen Rye Country Day Rye, NY 0 2 3 0 0 0 5 12
Acadia Helfand Martin Luther King Jr.   0 4 0 0 0 0 4  
Brittany Juarez Curtis HS Staten Island, NY 0 0 4 0 0 0 4  
Amya White Curtis HS Staten Island, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Cate Quinn Saint Basil Academy Jenkintown, PA 0 1 0 0 0 0 1  
Charlotte Levenson HSFS   0 0 1 0 0 0 1  
Khadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 4:45.66 1 13
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 4:51.97 2 11
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 5:03.26 3 10
Aoife Kenny Baccaulaureate School for Global Education Queens, NY 5:03.96 4 9
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 5:06.91 5 8
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 5:09.66 6 7
Emily St. Louis Paul Robeson HS Brooklyn, NY 5:19.04 7 6
Leila Garroud West Orange HS West Orange, NJ 5:21.51 8 5
Brittany Juarez Curtis HS Staten Island, NY 5:31.14 9 4
Isabel Slippen Rye Country Day Rye, NY 5:35.50 10 3
Amya White Curtis HS Staten Island, NY 5:34.57 11 2
Charlotte Levenson HSFS   5:37.54 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Selah Dungey Newark Academy Livingston, NJ 13 11 11 0 0 0 35 1
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 9 0 0 0 29 2
Bianca Staples Valley Central HS   0 13 13 0 0 0 26 3
Grace Adeyeye Lakeland School Shrub Oak, NY 7 9 7 0 0 0 23 4
Teresa Majkut St. Basil Academy Jenkintown, PA 11 8 0 0 0 0 19 5
Reema Demopoulos Hunter College HS New York, NY 8 7 0 0 0 0 15 6
Chisom Uzor Linden HS   0 0 10 0 0 0 10 7
Yashima Mitchell Benjamin Banneker Academy Brooklyn, NY 9 0 0 0 0 0 9 8
Caroline Panton Episcopal   0 0 8 0 0 0 8 9
Brinesha Bain Bishop Loughlin Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 10
Arianna Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5 11
Sarrahghe The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 0 0 0 0 0 4 12
Name School City/State Performance Place Points
Bianca Staples Valley Central HS   5'2" 1 13
Selah Dungey Newark Academy Livingston, NJ 4'10" 2 11
Chisom Uzor Linden HS   4'10" 3 10
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'10" 4 9
Caroline Panton Episcopal   4'8" 5 8
Grace Adeyeye Lakeland School Shrub Oak, NY 4'6" 6 7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jaeyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 10 0 0 0 32 1
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 9 13 9 0 0 0 31 2
Jayda Birch Springfield Gardens Campus Queens, NY 10 10 7 0 0 0 27 3
Denae Hill West Orange HS West Orange, NJ 13 0 13 0 0 0 26 4
Kashae Maxwell Wingate Campus Brooklyn, NY 4 8 8 0 0 0 20 5
Dasola Sosanya James Madison HS Brooklyn, NY 7 9 0 0 0 0 16 6
Olivia Prescott West Orange HS West Orange, NJ 0 0 11 0 0 0 11 7
Treynece Davis Mott Hall V   0 6 4 0 0 0 10 Tie 8
Danena Thompson Harry S. Truman HS Bronx, NY 8 0 2 0 0 0 10 Tie 8
Brianna Jean Wingate Campus Brooklyn, NY 6 2 0 0 0 0 8 10
Deborah Lendore Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 7 0 0 0 0 7 11
Andree Celestin West Orange HS West Orange, NJ 0 0 6 0 0 0 6 12
Dakota Barnes Bronx Science Bronx, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Jayla Vyent West Orange HS West Orange, NJ 5 0 0 0 0 0 5  
Naomi Long World Journalism Preparatory School Queens, NY 1 3 1 0 0 0 5  
Yvonne Clinton Curtis HS Staten Island, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Chelsea Brown Jamaica HS Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Jennifer Nulukuv Metropolitan Exp. Learning School   0 0 3 0 0 0 3  
Sukya Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Georgia Edwards Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Heavenly White Bronx School for Law, Govt., and Justice Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Denae Hill West Orange HS West Orange, NJ 12.52M 1 13
Olivia Prescott West Orange HS West Orange, NJ 11.40M 2 11
Jaeyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11.04M 3 10
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 10.94M 4 9
Kashae Maxwell Wingate Campus Brooklyn, NY 10.25M 5 8
Jayda Birch Springfield Gardens Campus Queens, NY 9.94M 6 7
Andree Celestin West Orange HS West Orange, NJ 9.37M 7 6
Dakota Barnes Bronx Science Bronx, NY 8.87M 8 5
Treynece Davis Mott Hall V   8.55M 9 4
Jennifer Nulukuv Metropolitan Exp. Learning School   7.88M 10 3
Danena Thompson Harry S. Truman HS Bronx, NY 7.17M 11 2
Naomi Long World Journalism Preparatory School Queens, NY 7.16M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Satima Chambers     13 13 13 0 0 0 39 1
Janai Lyons Jackson State University Jackson, Mississippi 11 10 10 0 0 0 31 2
Torisha LaForce     10 6 8 0 0 0 24 3
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 9 11 0 0 0 0 20 4
Victoria Ike Lehman College Bronx, NY 0 7 9 0 0 0 16 Tie 5
India Norman Essex County College Newark, NJ 8 8 0 0 0 0 16 Tie 5
Brittani Broderick     3 4 7 0 0 0 14 7
Yuleimy Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 4 3 6 0 0 0 13 8
Franayna Evins     0 0 11 0 0 0 11 9
Zhoey Starkey St. Francis College Queens, NY 0 9 0 0 0 0 9 10
Maria Malave     5 2 0 0 0 0 7 Tie 11
Grace Vixama     7 0 0 0 0 0 7 Tie 11
LaTisha Moulds     6 0 0 0 0 0 6  
Lorraine Mitchell     0 5 0 0 0 0 5  
Roxanne Brockner Mt. Sinai   0 1 4 0 0 0 5  
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Nichelle Robinson     0 0 3 0 0 0 3  
Eva Frank     0 0 2 0 0 0 2  
Antonia Frazier     2 0 0 0 0 0 2  
Maya McDuffie     1 0 0 0 0 0 1  
Deborah Bailey     0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Satima Chambers     7.33 1 13
Franayna Evins     7.36 2 11
Janai Lyons Jackson State University Jackson, Mississippi 7.59 3 10
Victoria Ike Lehman College Bronx, NY 7.62 4 9
Torisha LaForce     7.88 5 8
Brittani Broderick     8.03 6 7
Yuleimy Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 8.05 SF 6
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 8.41 SF 5
Roxanne Brockner Mt. Sinai   8.45 SF 4
Nichelle Robinson     9.50 SF 3
Eva Frank     9.80 SF 2
Deborah Bailey     14.42 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kiara Birch Adelphi University Queens, NY 11 13 10 0 0 0 34 1
India Norman Essex County College Newark, NJ 9 11 11 0 0 0 31 2
Shahiana Oides Felician University Rutherford, NJ 10 10 7 0 0 0 27 3
Antonia Frazier     13 0 13 0 0 0 26 4
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 8 9 8 0 0 0 25 5
Keiandra Blair St. Francis College Brooklyn, NY 7 8 9 0 0 0 24 6
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 0 0 6 0 0 0 6 7
Name School City/State Performance Place Points
Antonia Frazier     8.76 1 13
India Norman Essex County College Newark, NJ 8.78 2 11
Kiara Birch Adelphi University Queens, NY 8.81 3 10
Keiandra Blair St. Francis College Brooklyn, NY 9.39 4 9
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 9.80 5 8
Shahiana Oides Felician University Rutherford, NJ 10.19 6 7
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 10.76 7 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Torisha LaForce   Queens, NY 10 11 8 0 0 0 29 1
Shantel Sylvera   Queens, NY 9 8 10 0 0 0 27 2
Chante Moore     0 13 13 0 0 0 26 3
Zhoey Starkey St. Francis College Brooklyn, NY 0 10 9 0 0 0 19 4
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 11 0 7 0 0 0 18 5
Satima Chambers   Queens, NY 13 0 0 0 0 0 13 6
Brittani Broderick   Bronx, NY 3 6 3 0 0 0 12 Tie 7
Yuleiny Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 4 4 4 0 0 0 12 Tie 7
Frandyna Evins     0 0 11 0 0 0 11 9
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 0 0 0 0 9 10
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 8 0 0 0 0 0 8 11
Eboni Birch   Queens, NY 7 0 0 0 0 0 7 Tie 12
Lorraine Mitchell     0 7 0 0 0 0 7 Tie 12
Tehina Davis Long Island University Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6  
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 0 0 6 0 0 0 6  
Kali Kendall   Bronx, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Tianna Jeffcoat   Philadelphia, PA 5 0 0 0 0 0 5  
Kianna Hawkins Long Island University Brooklyn, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Savannah Hewitt Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 2 0 0 0 0 4  
Bria Jordan Canisius College Buffalo, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Chinyelu Okeapu     0 0 2 0 0 0 2  
Chania Taylor     0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore     25.34 1 13
Frandyna Evins     26.57 2 11
Shantel Sylvera   Queens, NY 27.01 3 10
Zhoey Starkey St. Francis College Brooklyn, NY 27.16 4 9
Torisha LaForce   Queens, NY 27.49 5 8
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 27.76 6 7
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 28.28 7 6
Kali Kendall   Bronx, NY 28.32 8 5
Yuleiny Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 29.13 9 4
Brittani Broderick   Bronx, NY 29.38 10 3
Chinyelu Okeapu     29.40 11 2
Chania Taylor     29.54 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Chante Moore   Philadelphia, PA 13 13 13 0 0 0 39 1
Tiguida Toure   New York. NY 11 11 11 0 0 0 33 2
Kayla Parker   Brooklyn, NY 9 10 9 0 0 0 28 3
Aaliyah Gordon Essex County College Newark, NJ 8 9 10 0 0 0 27 4
Maria Malave   New York, NY 10 5 8 0 0 0 23 5
Lisa Edwards   Bronx, NY 7 8 7 0 0 0 22 6
Nykaya Barnes     5 0 6 0 0 0 11 7
Veronica Leshore   Bronx, NY 4 3 2 0 0 0 9 8
Kianna Hawkins Long Island University Long Island, NY 0 7 0 0 0 0 7 9
Tianna Jeffcoat     6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 0 6 0 0 0 0 6 Tie 10
Nakaridia Sanogo Alfred State College Alfred, NY 0 2 4 0 0 0 6 Tie 10
Chanice Taylor     0 0 5 0 0 0 5  
Alecia Langley     0 4 0 0 0 0 4  
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 2 1 0 0 0 0 3  
Lisa Daley   White Plains, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Alexis Hall Queens College Queens, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Trisha LaForce   Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Perla Rodriguez St. Francis College   0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore   Philadelphia, PA 59.31 1 13
Tiguida Toure   New York. NY 1:01.59 2 11
Aaliyah Gordon Essex County College Newark, NJ 1:03.20 3 10
Kayla Parker   Brooklyn, NY 1:03.28 4 9
Maria Malave   New York, NY 1:03.45 5 8
Lisa Edwards   Bronx, NY 1:06.44 6 7
Nykaya Barnes     1:07.96 7 6
Chanice Taylor     1:09.50 8 5
Nakaridia Sanogo Alfred State College Alfred, NY 1:09.94 9 4
Lisa Daley   White Plains, NY 1:10.60 10 3
Veronica Leshore   Bronx, NY 1:10.87 11 2
Perla Rodriguez St. Francis College   1:11.47 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tiguida Toure     13 13 13 0 0 0 39 1
Aniyah Gordon Essex County College Newark, NJ 10 10 11 0 0 0 31 2
Kayla Parker     8 8 8 0 0 0 24 3
Sophia Downey   Philadelphia, PA 0 11 10 0 0 0 21 4
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 7 9 0 0 0 0 16 5
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 6 0 9 0 0 0 15 6
Maiya Foster-Daniels College of Mt. St. Vincent Bronx, NY 4 5 5 0 0 0 14 7
Leah Rivers     11 0 0 0 0 0 11 8
Crystal Jia Queens College Queens, NY 9 0 0 0 0 0 9 Tie 9
Perla Rodriguez St. Francis College Brooklyn, NY 0 6 3 0 0 0 9 Tie 9
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 5 4 0 0 0 0 9 Tie 9
Kharyn Ethridge     0 0 7 0 0 0 7 Tie 12
Gabreille Chenault Hampton University   0 7 0 0 0 0 7 Tie 12
Melissa Douglas     0 0 6 0 0 0 6  
NyKeya Barnes     0 0 4 0 0 0 4  
Lisa Daley     3 0 0 0 0 0 3  
Nakardia Sanugu Alfred State College   0 3 0 0 0 0 3  
Shahiana Odias Felician University Rutherford, NJ 0 2 0 0 0 0 2  
Bria Jordan Canisius College   0 0 2 0 0 0 2  
Leslie Duran     0 1 0 0 0 0 1  
Gina Scales York College Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Tiguida Toure     2:25.70 13 1
Aniyah Gordon Essex County College Newark, NJ 2:30.76 11 2
Sophia Downey   Philadelphia, PA 2:32.18 10 3
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 2:36.55 9 4
Kayla Parker     2:39.37 8 5
Kharyn Ethridge     2:39.75 7 6
Melissa Douglas     2:49.16 6 7
Maiya Foster-Daniels College of Mt. St. Vincent Bronx, NY 2:49.23 5 8
NyKeya Barnes     2:50.44 4 9
Perla Rodriguez St. Francis College Brooklyn, NY 2:53.97 3 10
Bria Jordan Canisius College   2:57.92 2 11
Gina Scales York College Queens, NY 3:00.19 1 12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 13 13 13 0 0 0 39 1
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 10 9 10 0 0 0 29 2
Kali Kendall   Bronx, NY 7 8 9 0 0 0 24 3
Leah Rivers St. Francis College Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 4
Glory Oden Lehman College Bronx, NY 0 10 11 0 0 0 21 5
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 5 7 8 0 0 0 20 Tie 6
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 9 4 7 0 0 0 20 Tie 6
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 0 6 6 0 0 0 12 8
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 6 5 0 0 0 0 11 9
Shantel Williams   New York, NY 4 2 4 0 0 0 10 10
Shanique James Lehman College Bronx, NY 0 3 5 0 0 0 8 Tie 11
Nykoya Barnes     8 0 0 0 0 0 8 Tie 11
Erika Pacar Lehman College Bronx, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 5:06.04 1 13
Glory Oden Lehman College Bronx, NY 5:23.44 2 11
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 5:27.23 3 10
Kali Kendall   Bronx, NY 5:30.41 4 9
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 5:39.19 5 8
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:41.87 6 7
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 5:46.12 7 6
Shanique James Lehman College Bronx, NY 5:50.16 8 5
Shantel Williams   New York, NY 6:16.63 9 4
Erika Pacar Lehman College Bronx, NY 7:15.42 10 3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
My'Khiyah Williams Bethune-Cookman University Daytona Beach, FL 13 13 13 0 0 0 39 1
Jasmine Bruton Felician University Rutherford, NJ 11 0 11 0 0 0 22 2
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 10 0 10 0 0 0 20 3
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 0 11 0 0 0 0 11 4
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Bethune-Cookman University Daytona Beach, FL 5'6" 1 13
Jasmine Bruton Felician University Rutherford, NJ 4'6" 2 11
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 4'6" 3 10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantel Williams   New York, NY 10 13 11 0 0 0 34 1
Makita Ellis   Queens, NY 8 10 9 0 0 0 27 2
Eboni Birch   Queens, NY 11 0 13 0 0 0 24 3
Janine Dodd   New Rochelle, NY 6 8 8 0 0 0 22 4
Alana Nedd     0 11 10 0 0 0 21 5
Nicole Phillips     4 7 6 0 0 0 17 6
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 7 9 0 0 0 0 16 7
Keziann Jones   Queens, NY 13 0 0 0 0 0 13 Tie 8
Skipper Clark   Queens, NY 3 5 5 0 0 0 13 Tie 8
Harriet Carter-Range   Brooklyn, NY 1 6 4 0 0 0 11 10
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 9 0 0 0 0 0 9 11
Denise Jones     0 4 3 0 0 0 7 Tie 12
Eva Frank     0 0 7 0 0 0 7 Tie 12
Dashauna Lewis College of Mount St. Vincent Bronx, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Tichina Davis Long Island University Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Terry Mitchell     0 0 2 0 0 0 2  
Dr. Meryem Bencheikh Columbia University   0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Eboni Birch   Queens, NY 11.20M 1 13
Shantel Williams   New York, NY 10.51M 2 11
Alana Nedd     10.14M 3 10
Makita Ellis   Queens, NY 9.83M 4 9
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9.12M 5 8
Eva Frank     7.97M 6 7
Nicole Phillips     7.75M 7 6
Skipper Clark   Queens, NY 7.24M 8 5
Harriet Carter-Range   Brooklyn, NY 6.64M 9 4
Denise Jones     5.70M 10 3
Terry Mitchell     5.50M 11 2
Dr. Meryem Bencheikh Columbia University   5.17M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Lisa Edwards     13 13 13 0 0 0 39 1
LaTisha Moulds     10 11 11 0 0 0 32 2
Olive Smart     7 8.5 10 0 0 0 25.5 3
Lisa Daley     9 5 9 0 0 0 23 4
Elizabeth Trentacoste     6 8.5 8 0 0 0 22.5 5
Tara DiLuca     4 7 7 0 0 0 18 Tie 6
Cecile Brown   Plainfield, NJ 8 10 0 0 0 0 18 Tie 6
Meaghan Collins     3 6 5 0 0 0 14 8
Sophia Downey     11 0 0 0 0 0 11 Tie 9
Santa Medina     2 3 6 0 0 0 11 Tie 9
Roxanne Brockner Mt. Sinai   0 4 4 0 0 0 8 11
Melissa Douglas     5 0 0 0 0 0 5 Tie 12
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 0 2 3 0 0 0 5 Tie 12
Veronica Leshore     1 0 2 0 0 0 3  
Jan Vaughn     0 0 1 0 0 0 1  
Trisha LaForce   Queens, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Lisa Edwards     27.79 1 13
LaTisha Moulds     28.13 2 11
Olive Smart     28.71 3 10
Lisa Daley     28.98 4 9
Elizabeth Trentacoste     29.41 5 8
Tara DiLuca     29.81 6 7
Santa Medina     29.87 7 6
Meaghan Collins     30.65 8 5
Roxanne Brockner Mt. Sinai   30.69 9 4
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 31.37 10 3
Veronica Leshore     31.56 11 2
Jan Vaughn     32.87 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Downey   Philadelphia, PA 13 13 13 0 0 0 39 1
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 11 11 10 0 0 0 32 2
April Lemieux   Queens, NY 9 9 9 0 0 0 27 3
Lina Cruz   Queens, NY 8 8 8 0 0 0 24 4
Meaghan Collins   Valhalla, NY 7 7 7 0 0 0 21 5
Cecile Brown   Plainfield, NJ 10 10 0 0 0 0 20 6
Leslie Duran   Queens, NY 6 4 6 0 0 0 16 7
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5 6 4 0 0 0 15 8
Sonya Y. Badger   Queens, NY 3 5 5 0 0 0 13 9
Maria Moraes     0 0 11 0 0 0 11 10
Gina Scales York College Queens, NY 2 3 0 0 0 0 5 11
Syreeta Miller   Brooklyn, NY 0 2 2 0 0 0 4 Tie 12
Kelly Bare     4 0 0 0 0 0 4 Tie 12
Linneh Quinn     0 0 3 0 0 0 3  
Jan Vaughn   Brooklyn, NY 1 1 1 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Downey   Philadelphia, PA 5:38.83 1 13
Maria Moraes     5:41.89 2 11
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 5:42.06 3 10
April Lemieux   Queens, NY 5:48.49 4 9
Lina Cruz   Queens, NY 5:51.80 5 8
Meaghan Collins   Valhalla, NY 5:57.05 6 7
Leslie Duran   Queens, NY 5:59.07 7 6
Sonya Y. Badger   Queens, NY 6:00.54 8 5
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 6:03.32 9 4
Linneh Quinn     6:04.15 10 3
Syreeta Miller   Brooklyn, NY 6:12.08 11 2
Jan Vaughn   Brooklyn, NY 6:21.19 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 11 13 0 0 0 0 24 Tie 1
Jennifer Thomas Icahn Charter School 7 Bronx, NY 13 11 0 0 0 0 24 Tie 1
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 9 9 0 0 0 0 18 Tie 3
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 10 8 0 0 0 0 18 Tie 3
Kaii Banks Englewood   8 7 0 0 0 0 15 5
Adrieena Diggs PS 11   0 10 0 0 0 0 10 6
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 5 4.5 0 0 0 0 9.5 7
Layla Mitchell Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 7 2 0 0 0 0 9 8
Mackenzie Maxwell     4 4.5 0 0 0 0 8.5 9
Ava Hudson Cooper Beech   2 6 0 0 0 0 8 10
Isabella Haggin CS 21 Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 11
Heaven Johnson     0 3 0 0 0 0 3 Tie 12
Najada Thomas Rochelle Early A.   3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Aleena Wilson 288   0 1 0 0 0 0 1  
Miah Smith     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 8.78 1 13
Jennifer Thomas Icahn Charter School 7 Bronx, NY 8.81 2 11
Adrieena Diggs PS 11   8.93 3 10
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 8.98 4 9
Liana Benoit School One Scotch Plains, NJ 9.03 5 8
Kaii Banks Englewood   9.04 6 7
Ava Hudson Cooper Beech   8.99 SF 6
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 9.03 SF 4.5
Mackenzie Maxwell     9.03 SF 4.5
Heaven Johnson     9.06 SF 3
Layla Mitchell Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 9.07 SF 2
Aleena Wilson 288   9.44 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 9 11 0 0 0 0 20 2
Layla Mitchell Wissihickon Charter School Philadelphia, PA 11 7 0 0 0 0 18 3
Liana Benoit School 1   7 10 0 0 0 0 17 4
Jennifer Thomas Icahn Charter School Bronx, NY 5 9 0 0 0 0 14 5
Adreena Kings PS 11   10 0 0 0 0 0 10 6
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 3 6 0 0 0 0 9 Tie 7
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 4 5 0 0 0 0 9 Tie 7
Sydney Hoffman Ward Elem. School New Rochelle, NY 8 0 0 0 0 0 8 Tie 9
Adrieena Biggs PS 11   0 8 0 0 0 0 8 Tie 9
Kali Banks McCloud Elementary   6 1 0 0 0 0 7 11
Ava Hudson Cooper Beech   1 4 0 0 0 0 5 Tie 12
Grabriela McLaughlin Promise Academy 2 New York, NY 2 3 0 0 0 0 5 Tie 12
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 32.52 1 13
Trinity Furtick Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 33.06 2 11
Liana Benoit School 1   33.42 3 10
Jennifer Thomas Icahn Charter School Bronx, NY 33.82 4 9
Adrieena Biggs PS 11   33.90 5 8
Layla Mitchell Wissihickon Charter School Philadelphia, PA 34.31 6 7
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 34.73 7 6
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 34.91 8 5
Ava Hudson Cooper Beech   34.93 9 4
Grabriela McLaughlin Promise Academy 2 New York, NY 34.99 10 3
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 35.13 11 2
Kali Banks McCloud Elementary   35.28 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sahmira Dixson West Belmar   13 13 0 0 0 0 26 1
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Solei Hill PS 11 Brooklyn, NY 9 9.5 0 0 0 0 18.5 3
Sydney Hoffman Ward Elementary School New Rochelle, NY 6 8 0 0 0 0 14 4
Adrianna Biggs PS 11   4 9.5 0 0 0 0 13.5 5
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 7 4 0 0 0 0 11 Tie 6
Kacy Gordon Primos Elementary PA 8 3 0 0 0 0 11 Tie 6
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 10 0 0 0 0 0 10 8
Abigail Clue PS 118Q Queens, NY 2 6 0 0 0 0 8 9
Briscela McCaliffe Brookside   0 7 0 0 0 0 7 Tie 10
Ayrian Walters PS/IS 208   5 2 0 0 0 0 7 Tie 10
London Marcias Collins Elementary   0 5 0 0 0 0 5 12
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Chater School Bronx, NY 3 0 0 0 0 0 3  
LaShea Collins North Dover Elementary   1 1 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Sahmira Dixson West Belmar   1:16.36 1 13
Genisa Modestin PS 375 Brooklyn, NY 1:19.02 2 11
Adrianna Biggs PS 11   1:19.63 Tie 3 9.5
Solei Hill PS 11 Brooklyn, NY 1:19.63 Tie 3 9.5
Sydney Hoffman Ward Elementary School New Rochelle, NY 1:21.22 5 8
Briscela McCaliffe Brookside   1:21.33 6 7
Abigail Clue PS 118Q Queens, NY 1:21.49 7 6
London Marcias Collins Elementary   1:21.90 8 5
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 1:22.49 9 4
Kacy Gordon Primos Elementary PA 1:22.79 10 3
Ayrian Walters PS/IS 208   1:23.97 11 2
LaShea Collins North Dover Elementary   1:24.81 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Sahmira Dixson West Belmar Elem. School Wall, NJ 10 11 0 0 0 0 21 2
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 8 10 0 0 0 0 18 3
Solei Hill PS 11   11 6 0 0 0 0 17 4
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 9 7 0 0 0 0 16 5
Crystal Caston CCSA   7 5 0 0 0 0 12 6
Briscela McAuliffe Brookside   0 9 0 0 0 0 9 7
Melodi Ashford Mother of Prov.   0 8 0 0 0 0 8 8
Couture Newby 288   5 2 0 0 0 0 7 9
Aa'Mylah Caston CCSA   6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Mariam Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3 3 0 0 0 0 6 Tie 10
Paloma Franqui     0 4 0 0 0 0 4 Tie 12
Christina Cyrus OLV   4 0 0 0 0 0 4 Tie 12
Aiyona Garner PS/IS 208   2 1 0 0 0 0 3  
Elizabeth Cohen PS 705   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 2:53.16 1 13
Sahmira Dixson West Belmar Elem. School Wall, NJ 3:02.31 2 11
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:02.57 3 10
Briscela McAuliffe Brookside   3:03.26 4 9
Melodi Ashford Mother of Prov.   3:05.24 5 8
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel Queens, NY 3:05.83 6 7
Solei Hill PS 11   3:06.38 7 6
Crystal Caston CCSA   3:06.98 8 5
Paloma Franqui     3:13.38 9 4
Mariam Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:14.53 10 3
Couture Newby 288   3:18.14 11 2
Aiyona Garner PS/IS 208   3:25.34 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Asha Roper Stevens Cooperative   13 13 0 0 0 0 26 1
Charlet Livingston Carverly Academy Brockton, MA 11 10 0 0 0 0 21 2
Yejide N. Burge Kamit Preparatory Institute   7 9 0 0 0 0 16 3
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 4 11 0 0 0 0 15 Tie 4
Brielle Hudson Cornwall Elementary   9 6 0 0 0 0 15 Tie 4
Ayrian Walters PS/IS 208   8 7 0 0 0 0 15 Tie 4
Tarie Rahirson Brooklyn Brownstone Brooklyn, NY 3 8 0 0 0 0 11 7
Adriadne Irish-Bramble Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 5.5 5 0 0 0 0 10.5 8
Aiya Dawkins Daniel Webster Elementary New Rochelle, NY 10 0 0 0 0 0 10 9
Brielle Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 5.5 0 0 0 0 0 5.5 10
Chrisroldine Petit-H New Bridges Elementary   2 2.5 0 0 0 0 4.5 11
Divina Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 0 4 0 0 0 0 4 12
Avery Laurent Trinity Elementary New Rochelle, NY 0 2.5 0 0 0 0 2.5  
Savannah Blake Girls Prep Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Ahmai Miller Achievement First   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Asha Roper Stevens Cooperative   3'4" 1 13
Addison Bligen Memorial Spaulding Boston, MA 3'2" 2 11
Charlet Livingston Carverly Academy Brockton, MA 3'0" 3 10
Yejide N. Burge Kamit Preparatory Institute   3'0" 4 9
Tarie Rahirson Brooklyn Brownstone Brooklyn, NY 3'0" 5 8
Ayrian Walters PS/IS 208   3'0" 6 7
Brielle Hudson Cornwall Elementary   3'0" 7 6
Adriadne Irish-Bramble Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 2'10" 8 5
Divina Koonce-Thompson Davis Elementary School New Rochelle, NY 2'10" 9 4
Avery Laurent Trinity Elementary New Rochelle, NY 2'6" Tie 10 2.5
Chrisroldine Petit-H New Bridges Elementary   2'6" Tie 10 2.5
Savannah Blake Girls Prep Bronx, NY 2'4" 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 13 11 0 0 0 0 24 1
Amira Hopson Community School 21 Brooklyn, NY 10 13 0 0 0 0 23 2
Morgan Burgess Link Community Charter   11 9 0 0 0 0 20 3
Brianna Kennedy Community School 21 Brooklyn, NY 8 10 0 0 0 0 18 4
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 9 7 0 0 0 0 16 5
Jade Reed PS 121   7 6 0 0 0 0 13 6
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Charter School New York, NY 0 8 0 0 0 0 8 7
Naomi Evelyn PS 161   6 0 0 0 0 0 6 Tie 8
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 4 2 0 0 0 0 6 Tie 8
Nevaeh Isaacs Birch Charter School Irvington, NJ 5 1 0 0 0 0 6 Tie 8
Morgan Bass Friends Seminary Brooklyn, NY 0 5 0 0 0 0 5 11
Jada Martinez PS 107 Bronx, NY 0 4 0 0 0 0 4 12
Khloe Khan PS 107 Bronx, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Hazel Jeanty Achievement First Charter School Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Jayda Johnson Valley Cottage Nyack, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Amora Johnson Girls Prep New York, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Amira Hopson Community School 21 Brooklyn, NY 8.12 1 13
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 8.14 2 11
Brianna Kennedy Community School 21 Brooklyn, NY 8.17 3 10
Morgan Burgess Link Community Charter   8.23 4 9
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Charter School New York, NY 8.28 5 8
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 8.44 6 7
Jade Reed PS 121   8.28 SF 6
Morgan Bass Friends Seminary Brooklyn, NY 8.31 SF 5
Jada Martinez PS 107 Bronx, NY 8.42 SF 4
Khloe Khan PS 107 Bronx, NY 8.49 SF 3
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 8.53 SF 2
Nevaeh Isaacs Birch Charter School Irvington, NJ 8.56 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
Alyssa Durant Happy Hollow Boston, MA 13 8 0 0 0 0 21 2
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 9 9 0 0 0 0 18 3
Alaysia Garner PS/IS 208 Queens, NY 7 10 0 0 0 0 17 4
Marli Ashford Mother Prov. RCS PA 8 6 0 0 0 0 14 5
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 0 11 0 0 0 0 11 6
Chelsea Bridgett Buck Elementary Valley Stream, NY 6 4 0 0 0 0 10 Tie 7
Kyra Mascoll CS 21 Brooklyn, NY 10 0 0 0 0 0 10 Tie 7
Mafata Kourouma Harlem Success New York, NY 5 3 0 0 0 0 8 9
Jocelyn Rice Ward   0 5 0 0 0 0 5 10
NaJea Smith PS 11   0 2 0 0 0 0 2 11
Name School City/State Performance Place Points
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 11.25 1 13
Kaylin Strachn PS 153 Bronx, NY 12.59 2 11
Alaysia Garner PS/IS 208 Queens, NY 12.81 3 10
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 12.84 4 9
Alyssa Durant Happy Hollow Boston, MA 13.06 5 8
Marli Ashford Mother Prov. RCS PA 12.30 SF 6
Jocelyn Rice Ward   12.59 SF 5
Chelsea Bridgett Buck Elementary Valley Stream, NY 12.79 SF 4
Mafata Kourouma Harlem Success New York, NY 15.37 SF 3
NaJea Smith PS 11   16.38 SF 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 11 11 0 0 0 0 22 2
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 10 10 0 0 0 0 20 3
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 9 9 0 0 0 0 18 4
Morgan Burgess Link Comm. Charter Newark, NJ 8 8 0 0 0 0 16 5
Khloe Khan PS 107 Brooklyn, NY 4 7 0 0 0 0 11 6
Savannah Minter PS 153   5 5 0 0 0 0 10 7
Natori Williams Stonycreek Elementary   7 0 0 0 0 0 7 8
Amelia DeFreitas Divine Wisdom   0 6 0 0 0 0 6 Tie 9
Jayda Johnson Valley Cottage Elementary Nyack, NY 6 0 0 0 0 0 6 Tie 9
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Bronx, NY 3 3 0 0 0 0 6 Tie 9
Brianna Kennedy CS 21   0 4 0 0 0 0 4 12
Kaylin Straehn PS 153 Bronx, NY 1.5 2 0 0 0 0 3.5  
Jahnisa Samuel Port Reading School 9 Port Reading, NJ 1.5 0 0 0 0 0 1.5  
Anaia Jean-Francois Saint Anns   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 28.03 1 13
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 28.54 2 11
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 29.81 3 10
Sophia Cope Terrill Middle School Scotch Plains, NJ 30.10 4 9
Morgan Burgess Link Comm. Charter Newark, NJ 30.32 5 8
Khloe Khan PS 107 Brooklyn, NY 30.56 6 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom   30.81 7 6
Savannah Minter PS 153   30.89 8 5
Brianna Kennedy CS 21   30.92 9 4
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute Bronx, NY 31.07 10 3
Kaylin Straehn PS 153 Bronx, NY 31.28 11 2
Anaia Jean-Francois Saint Anns   31.75 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 13 11 0 0 0 0 24 Tie 1
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 11 13 0 0 0 0 24 Tie 1
Paige Sheppard St. Bartholowmew Aca Scotch Plains, NJ 10 10 0 0 0 0 20 3
Soleil Kelly Lower Gywnedd Elementary School Amber, PA 9 7 0 0 0 0 16 4
Jazmene Harlem Science Hills Elementary   5 8 0 0 0 0 13 5
Amari Hackett Chester Charter Community School Chester, PA 7 5 0 0 0 0 12 Tie 6
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Academy Queens, NY 3 9 0 0 0 0 12 Tie 6
Sahmani Lawrence West Oaklane CS PA 6 4 0 0 0 0 10 8
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 2 6 0 0 0 0 8 Tie 9
Kylie Comas   Queens, NY 8 0 0 0 0 0 8 Tie 9
Neenah Trusty Greenfield PA 1 3 0 0 0 0 4 Tie 11
Jahnisa Samuel Port Reading School #9 Port Reading, NJ 4 0 0 0 0 0 4 Tie 11
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Yazmene Harlem Science Hills Elementary   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 1:03.84 1 13
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 1:05.61 2 11
Paige Sheppard St. Bartholowmew Aca Scotch Plains, NJ 1:07.53 3 10
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Academy Queens, NY 1:08.16 4 9
Jazmene Harlem Science Hills Elementary   1:08.91 5 8
Soleil Kelly Lower Gywnedd Elementary School Amber, PA 1:09.29 6 7
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 1:09.89 7 6
Amari Hackett Chester Charter Community School Chester, PA 1:10.37 8 5
Sahmani Lawrence West Oaklane CS PA 1:11.13 9 4
Neenah Trusty Greenfield PA 1:11.62 10 3
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 1:13.43 11 2
Yazmene Harlem Science Hills Elementary   1:14.08 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Jazmene Harlem Science Hills Elem.   9 11 0 0 0 0 20 Tie 2
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Bronx, NY 10 10 0 0 0 0 20 Tie 2
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 8 7 0 0 0 0 15 4
Neenah Trusty Greenfield   5 8 0 0 0 0 13 5
Kylee Gomas     11 0 0 0 0 0 11 6
Amari Hackett CCCS   0 9 0 0 0 0 9 8
Sahmani Lawrence West Oak Vine CS   2 6 0 0 0 0 8 Tie 9
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elem. Ambler, PA 6 2 0 0 0 0 8 Tie 9
Jasmine Parran Home Instruction   7 0 0 0 0 0 7 11
Samiah Griffith Loring Flemming Elem.   4 1 0 0 0 0 5 Tie 12
Cherish Harley Mastery Charter   0 5 0 0 0 0 5 Tie 12
Maya Harrison Floral Park Bellerose   0 4 0 0 0 0 4  
Julisa Derry Hess Educational Complex Mays Landing, NJ 0 3 0 0 0 0 3  
Annabell Sleckel     3 0 0 0 0 0 3  
Fallon Siriban St. Annes   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 2:27.31 1 13
Jazmene Harlem Science Hills Elem.   2:36.84 2 11
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Bronx, NY 2:38.97 3 10
Amari Hackett CCCS   2:39.81 4 9
Neenah Trusty Greenfield   2:40.44 5 8
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 2:41.95 6 7
Sahmani Lawrence West Oak Vine CS   2:46.47 7 6
Cherish Harley Mastery Charter   2:47.82 8 5
Maya Harrison Floral Park Bellerose   2:48.41 9 4
Julisa Derry Hess Educational Complex Mays Landing, NJ 2:48.96 10 3
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elem. Ambler, PA 2:49.24 11 2
Samiah Griffith Loring Flemming Elem.   2:49.57 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 13 13 0 0 0 0 26 1
Lailah Adams William B. Ward Elem. School New Rochelle, NY 10.5 11 0 0 0 0 21.5 2
Brianna Burrell Villano Elem. School Emerson, NJ 10.5 10 0 0 0 0 20.5 3
Keren Dawkins Daniel Webster Elem. School New Rochelle, NY 8 9 0 0 0 0 17 4
Anaia Jean-Francois St. Ann's   9 3.5 0 0 0 0 12.5 5
Jah-Nia Koonce-Thomas Davis Elem. School New Rochelle, NY 6 6 0 0 0 0 12 Tie 6
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 5 7 0 0 0 0 12 Tie 6
Amia Durrant Northstar Academy Newark, NJ 4 5 0 0 0 0 9 8
Ryann Joseph Ward School   0 8 0 0 0 0 8 9
Natori Williams Stony Creek Elem   7 0 0 0 0 0 7 10
Ava Fergusen CPCS   0 3.5 0 0 0 0 3.5 11
Hazel Jeanty Achievement First Charter School   3 0 0 0 0 0 3 12
Brianna Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Chealsea Bridgett Back Elementray   0 2 0 0 0 0 2  
Amaya Chesney CS 21 Brooklyn, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 4'2" 1 13
Lailah Adams William B. Ward Elem. School New Rochelle, NY 4.0 2 11
Brianna Burrell Villano Elem. School Emerson, NJ 3'10" 3 10
Keren Dawkins Daniel Webster Elem. School New Rochelle, NY 3'8" 4 9
Ryann Joseph Ward School   3'8" 5 8
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 3'6" 6 7
Jah-Nia Koonce-Thomas Davis Elem. School New Rochelle, NY 3'6" 7 6
Amia Durrant Northstar Academy Newark, NJ 3'4" 8 5
Anaia Jean-Francois St. Ann's   3'2" Tie 9 3.5
Ava Fergusen CPCS   3'2" Tie 9 3.5
Chealsea Bridgett Back Elementray   3'2" 11 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Elmont, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 10 10 0 0 0 0 20 2
Sierra Passee Community Voices   9 9 0 0 0 0 18 3
Taylor Aska Liberty MS   8 7 0 0 0 0 15 4
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 13 0 0 0 0 0 13 Tie 5
Shanice Thompson YECA   7 6 0 0 0 0 13 Tie 5
Ronniah Wright Richards MS GA 0 11 0 0 0 0 11 7
Alana Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 5 4 0 0 0 0 9 8
Abigail Charles Fox Lane MS   0 8 0 0 0 0 8 9
Kayla Kelsick Science Park   6 0 0 0 0 0 6 10
Arianna Montgomery Tatnall School   0 5 0 0 0 0 5 Tie 11
Amela Gullap St. Catherine St. Ferese   4 1 0 0 0 0 5 Tie 11
Khloe Harrigan Redwood   2 2 0 0 0 0 4  
Kardene Anderson East Harlem School New York, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Shahsha Robertson Betsy Ross   3 0 0 0 0 0 3  
Dakota Hickman MS 180   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Elmont, NY 7.36 1 13
Ronniah Wright Richards MS GA 7.38 2 11
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 7.51 3 10
Sierra Passee Community Voices   7.55 4 9
Abigail Charles Fox Lane MS   7.76 5 8
Taylor Aska Liberty MS   7.83 6 7
Shanice Thompson YECA   7.66 SF 6
Arianna Montgomery Tatnall School   7.74 SF 5
Alana Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 7.76 SF 4
Kardene Anderson East Harlem School New York, NY 7.78 SF 3
Khloe Harrigan Redwood   7.85 SF 2
Amela Gullap St. Catherine St. Ferese   8.03 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ron-niah Wright Richards MS GA 13 13 0 0 0 0 26 1
Kamilah Alabi Scholars Academy NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Jazelle C. Minor Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 10 10 0 0 0 0 20 3
Jalynn Cage Engineering & Science Philadelphia, PA 8 8 0 0 0 0 16 4
Kayla Kelsick Science Park Newark, NJ 6 9 0 0 0 0 15 Tie 5
Keira Gibbons Harrington MS Mt. Laurel, NJ 9 6 0 0 0 0 15 Tie 5
Ayannuah Williams-Monroe ESUMS West Haven, CT 4 4 0 0 0 0 8 Tie 7
Jada Clarke The Nightingale Bamford School New York, NY 3 5 0 0 0 0 8 Tie 7
Sierre Oassee Community Voice MS   0 7 0 0 0 0 7 Tie 9
Tiara Lawler     7 0 0 0 0 0 7 Tie 9
Saphire Davis MS 297   5 0 0 0 0 0 5 11
Brianna Lindo Riverton   0 3 0 0 0 0 3 12
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 2 0 0 0 0 0 2  
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 1 1 0 0 0 0 2  
Olivia Coleman Palisade Prep   0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Ron-niah Wright Richards MS GA 8.44 1 13
Kamilah Alabi Scholars Academy NY 8.78 2 11
Jazelle C. Minor Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 8.89 3 10
Kayla Kelsick Science Park Newark, NJ 9.02 4 9
Jalynn Cage Engineering & Science Philadelphia, PA 9.28 5 8
Sierre Oassee Community Voice MS   9.32 6 7
Keira Gibbons Harrington MS Mt. Laurel, NJ 9.19 SF 6
Jada Clarke The Nightingale Bamford School New York, NY 9.47 SF 5
Ayannuah Williams-Monroe ESUMS West Haven, CT 9.53 SF 4
Brianna Lindo Riverton   9.55 SF 3
Olivia Coleman Palisade Prep   10.13 SF 2
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 10.42 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 13 13 0 0 0 0 26 1
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 9 11 0 0 0 0 20 Tie 2
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 11 9 0 0 0 0 20 Tie 2
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Queens, NY 8 10 0 0 0 0 18 4
Adilia Trim MAT   6 6 0 0 0 0 12 Tie 5
Kaddel Howard Cedar Crest MS   4 8 0 0 0 0 12 Tie 5
Abigail Charles Fox Lane MS   3 7 0 0 0 0 10 Tie 7
Ron-niah Wright Richards MS   10 0 0 0 0 0 10 Tie 7
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 7 0 0 0 0 0 7 9
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 5 0 0 0 0 0 5 Tie 10
Syniah White KIPP CS   0 5 0 0 0 0 5 Tie 10
Princess Golden     0 4 0 0 0 0 4 12
Tyreesa Garnes IS 8   0 3 0 0 0 0 3  
Brianna Lindo Piverton Street Charter School Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Juliette Reed Ethical Culture Fieldston   0 2 0 0 0 0 2  
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Sierra Passe Covo   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central School Wynnewood, PA 25.47 1 13
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 26.34 2 11
Ashley Fulton Elmont Memorial HS Queens, NY 26.65 3 10
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation Philadelphia, PA 26.82 4 9
Kaddel Howard Cedar Crest MS   27.32 5 8
Abigail Charles Fox Lane MS   27.89 6 7
Adilia Trim MAT   28.10 7 6
Syniah White KIPP CS   28.94 8 5
Princess Golden     29.03 9 4
Tyreesa Garnes IS 8   29.05 10 3
Juliette Reed Ethical Culture Fieldston   29.28 11 2
Dakota Hickman MS 180 Bronx, NY 29.35 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 13 11 0 0 0 0 24 1
Kaddel Howard Cedar Crest MS Lebanon, PA 10.5 10 0 0 0 0 20.5 2
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 8 9 0 0 0 0 17 Tie 3
Adilia Trim MAT Brooklyn, NY 9 8 0 0 0 0 17 Tie 3
Avery Lewis Friends' Central School   0 13 0 0 0 0 13 5
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 5 7 0 0 0 0 12 6
Damira Allen Northley MS Aston, PA 10.5 0 0 0 0 0 10.5 7
Jacqueline Washington Madiba Prep MS Brooklyn, NY 4 4 0 0 0 0 8 Tie 8
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 3 5 0 0 0 0 8 Tie 8
Olyvia Burell Emerson Junior-Senior HS Emerson, NJ 1 6 0 0 0 0 7 Tie 10
Kanai Bey-English Mastery Pickett Charter School Philadelphia, PA 7 0 0 0 0 0 7 Tie 10
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 6 0 0 0 0 0 6 12
Chloe Smith Aquinas Academy   0 3 0 0 0 0 3  
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 2 0 0 0 0 0 2  
Debra Norwood 288   0 2 0 0 0 0 2  
Mia Maseili Deerfield MS   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central School   58.24 1 13
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 59.24 2 11
Kaddel Howard Cedar Crest MS Lebanon, PA 1:01.48 3 10
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 1:01.53 4 9
Adilia Trim MAT Brooklyn, NY 1:02.04 5 8
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 1:03.69 6 7
Olyvia Burell Emerson Junior-Senior HS Emerson, NJ 1:04.21 7 6
Skylar Skevelair Our Lady of Trust Brooklyn, NY 1:04.66 8 5
Jacqueline Washington Madiba Prep MS Brooklyn, NY 1:05.31 9 4
Chloe Smith Aquinas Academy   1:06.04 10 3
Debra Norwood 288   1:07.66 11 2
Mia Maseili Deerfield MS   1:07.68 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Payton Drumwright Engineering & Science   11 13 0 0 0 0 24 1
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 10 11 0 0 0 0 21 2
Maya Gomes Arts & Letters   9 10 0 0 0 0 19 3
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 8 7 0 0 0 0 15 4
Damira Allen Northley MS Aston, PA 13 0 0 0 0 0 13 5
Khloe Jones Freire CS   7 4 0 0 0 0 11 Tie 6
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 2 9 0 0 0 0 11 Tie 6
Lily Day Copper Beech MS   0 8 0 0 0 0 8 Tie 8
Taylor Jones West Oak Lane   6 2 0 0 0 0 8 Tie 8
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School   3 5 0 0 0 0 8 Tie 8
Skylar Skevelair Our Lady of Trust   1 6 0 0 0 0 7 11
Brooke Sheppard CPCS   4 1 0 0 0 0 5 Tie 12
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 5 0 0 0 0 0 5 Tie 12
Ryan Smith Holy Cross   0 3 0 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Payton Drumwright Engineering & Science   2:24.58 1 13
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 2:26.50 2 11
Maya Gomes Arts & Letters   2:29.57 3 10
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 2:30.38 4 9
Lily Day Copper Beech MS   2:30.98 5 8
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 2:33.16 6 7
Skylar Skevelair Our Lady of Trust   2:33.87 7 6
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School   2:34.23 8 5
Khloe Jones Freire CS   2:35.10 9 4
Ryan Smith Holy Cross   2:35.91 10 3
Taylor Jones West Oak Lane   2:35.94 11 2
Brooke Sheppard CPCS   2:36.20 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
Payton Drumwright Engineering and Science Philadelphia, PA 13 10 0 0 0 0 23 2
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 8 11 0 0 0 0 19 3
Kamora Ruelas PS 288 Brooklyn, NY 9 6 0 0 0 0 15 4
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 6 8 0 0 0 0 14 Tie 5
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 10 4 0 0 0 0 14 Tie 5
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 5 7 0 0 0 0 12 7
Khloe Jones Freire Charter Philadelphia, PA 7 3 0 0 0 0 10 8
Lily Day Copper Beech MS   0 9 0 0 0 0 9 Tie 9
Brooke Sheppard CPCS Brooklyn, NY 4 5 0 0 0 0 9 Tie 9
Jimmiea King Bayshore MS Middletown, NJ 1 2 0 0 0 0 3 Tie 11
Carina Fucich MS 67   3 0 0 0 0 0 3 Tie 11
Aneika Owolabi-Fajana PS 288 Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Rakae Thomas MS 181   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 5:02.61 1 13
Julia Grant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 5:03.41 2 11
Payton Drumwright Engineering and Science Philadelphia, PA 5:04.22 3 10
Lily Day Copper Beech MS   5:05.11 4 9
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 5:10.47 5 8
Kayleigh Jamieson Woodmere MS Woodmere, NY 5:12.24 6 7
Kamora Ruelas PS 288 Brooklyn, NY 5:16.87 7 6
Brooke Sheppard CPCS Brooklyn, NY 5:17.94 8 5
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 5:20.40 9 4
Khloe Jones Freire Charter Philadelphia, PA 5:26.19 10 3
Jimmiea King Bayshore MS Middletown, NJ 5:29.98 11 2
Rakae Thomas MS 181   5:30.17 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alanna Woolfolk Clayton MS   13 13 0 0 0 0 26 1
Olyvia Burrell Emerson Jr. Senior High Emerson, NJ 10.5 11 0 0 0 0 21.5 2
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 10.5 9 0 0 0 0 19.5 3
Ka'Shya Hawkins William Floyd PACA Middle   9 10 0 0 0 0 19 4
Raven Birch MS 226 Queens, NY 8 8 0 0 0 0 16 5
Fatimah Muhammad Saint Saviour   5.5 7 0 0 0 0 12.5 6
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 7 4 0 0 0 0 11 7
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 5.5 5 0 0 0 0 10.5 8
Avery Hart Pierce School   0 6 0 0 0 0 6 9
Zaqiyah Baccnas School for Global Leaders   4 0 0 0 0 0 4 10
Name School City/State Performance Place Points
Alanna Woolfolk Clayton MS   5'2" 1 13
Olyvia Burrell Emerson Jr. Senior High Emerson, NJ 5'0" 2 11
Ka'Shya Hawkins William Floyd PACA Middle   5'0" 3 10
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 5'0" 4 9
Raven Birch MS 226 Queens, NY 4'6" 5 8
Fatimah Muhammad Saint Saviour   4'6" 6 7
Avery Hart Pierce School   4'6" 7 6
Zoe Eastman-Grossel Lyme-Old Lyme MS Old Lyme, CT 4'4" 8 5
Makayla Durrant North Star Academy Newark, NJ 4'4" 9 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shalisha Robertson Betsy Ross   13 13 0 0 0 0 26 1
Takiyah Anthony IS 109   11 11 0 0 0 0 22 2
Saige Nicholson Hackensack MS Hackensack, NJ 10 10 0 0 0 0 20 3
Olivia Coleman Palisades Prep   9 9 0 0 0 0 18 4
Ava Jackson Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 8 8 0 0 0 0 16 5
Salema Robinson Home School Plainfield, NJ 7 7 0 0 0 0 14 6
Jordyn Searles Shawmont   6 5 0 0 0 0 11 7
Sani Hamlin Young Scholars   5 3 0 0 0 0 8 8
Rodkecia Gayle Queens Collegiate Queens, NY 0 6 0 0 0 0 6 9
London Garcia Sacred Heart Yonkers, NY 4 1 0 0 0 0 5 10
Cora Anello Transfiguration School   0 4 0 0 0 0 4 11
Jordyn Thomas Ichan Charter 7   3 0 0 0 0 0 3 12
Dalea Merisier Union Avenue   0 2 0 0 0 0 2  
Gelencia Ford Holy Family   2 0 0 0 0 0 2  
Chloe Foster MS 180   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shalisha Robertson Betsy Ross   9.90M 1 13
Takiyah Anthony IS 109   9.09M 2 11
Saige Nicholson Hackensack MS Hackensack, NJ 8.63M 3 10
Olivia Coleman Palisades Prep   8.33M 4 9
Ava Jackson Carver Engineering & Science Philadelphia, PA 7.90M 5 8
Salema Robinson Home School Plainfield, NJ 7.64M 6 7
Rodkecia Gayle Queens Collegiate Queens, NY 7.23M 7 6
Jordyn Searles Shawmont   7.10M 8 5
Cora Anello Transfiguration School   6.38M 9 4
Sani Hamlin Young Scholars   5.80M 10 3
Dalea Merisier Union Avenue   5.74M 11 2
London Garcia Sacred Heart Yonkers, NY 5.59M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 13 10 0 0 0 0 23 2
Mia Dansby Brockton HS Brockton MA 9 9 0 0 0 0 18 3
Heaven Jackson     8 7 0 0 0 0 15 4
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan   6 8 0 0 0 0 14 5
Tori Daniels Valley Stream South HS   7 6 0 0 0 0 13 6
Shelby Dejana Wiltch HS   0 11 0 0 0 0 11 7
Jada Ellis Manchester HS   10 0 0 0 0 0 10 8
Judith Walker Thayer Academy Brockton, MA 5 4.5 0 0 0 0 9.5 9
Kortney Brown Curtis HS Staten Island, NY 0 4.5 0 0 0 0 4.5 10
Tasena Stevenson Campus   4 0 0 0 0 0 4 11
Thalia Benoit Elmont Memorial HS Elmont, NY 3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Claudia Nurez Wilton HS   0 3 0 0 0 0 3 Tie 12
Kryonna Cunningham     2 0 0 0 0 0 2  
Alexia Barrows Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Justein Whyte The Young Women's Leadership School   0 1 0 0 0 0 1  
Amiya Franklin West Orange HS   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 7.19 1 13
Shelby Dejana Wiltch HS   7.22 2 11
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.31 3 10
Mia Dansby Brockton HS Brockton MA 7.32 4 9
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan   7.50 5 8
Heaven Jackson     7.56 6 7
Tori Daniels Valley Stream South HS   7.44 SF 6
Kortney Brown Curtis HS Staten Island, NY 7.45 SF 4.5
Judith Walker Thayer Academy Brockton, MA 7.45 SF 4.5
Claudia Nurez Wilton HS   7.51 SF 3
Alexia Barrows Erasmus Hall Brooklyn, NY 7.54 SF 2
Justein Whyte The Young Women's Leadership School   7.59 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 13 13 0 0 0 0 26 1
Tia Taylor St. Basil Academy   11 11 0 0 0 0 22 2
Brinesha Bain Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 9 0 0 0 0 18 Tie 3
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 10 0 0 0 0 18 Tie 3
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 6 8 0 0 0 0 14 5
Azariah Christopher East Orange   10 0 0 0 0 0 10 6
Eko Dodd-Brown New Rochelle HS New Rochelle, NY 5 4 0 0 0 0 9 7
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 0 7 0 0 0 0 7 Tie 8
Cheyenne Carty Medgar Evers College Prep School   7 0 0 0 0 0 7 Tie 8
Grace Adeyeye Lakeland HS   0 6 0 0 0 0 6 10
Kylie Klapp Linden HS   0 5 0 0 0 0 5 11
Bryanna Jackson West Orange HS   4 0 0 0 0 0 4 12
Nyjai Freeman     3 0 0 0 0 0 3  
Taylor Forbes St. Basil Academy   0 3 0 0 0 0 3  
Melinda Reid New Rochelle HS New Rochelle, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Claire Shang Hunter HS   2 0 0 0 0 0 2  
Christina Davilma Linden HS   0 1 0 0 0 0 1  
Amanda Howler     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 8.13 1 13
Tia Taylor St. Basil Academy Jenkintown, PA 8.16 2 11
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.60 3 10
Brinesha Bain Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8.63 4 9
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8.65 5 8
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 8.75 6 7
Shelby Dejana Wilton HS   8.76 SF 6
Grace Adeyeye Lakeland HS Shrub Oak, NY 9.03 SF 5
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS   9.46 SF 4
Kylie Klapp Linden HS   9.58 SF 3
Eko Dodd-Brown New Rochelle HS New Rochelle, NY 9.89 SF 2
Taylor Forbes St. Basil Academy   10.06 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 13 0 0 0 0 24 Tie 1
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 13 11 0 0 0 0 24 Tie 1
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 9 9.5 0 0 0 0 18.5 3
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 10 5 0 0 0 0 15 Tie 4
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 7 8 0 0 0 0 15 Tie 4
Genelle Heyward Francis Lewis   4 9.5 0 0 0 0 13.5 6
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 7 0 0 0 0 12 7
Ki-yonna Cunningham Bushwick Aupe   6 3 0 0 0 0 9 8
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8 0 0 0 0 0 8 9
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 1 6 0 0 0 0 7 10
Claudia Nane Wilton HS   0 4 0 0 0 0 4 11
Jada Ellis Manchester HS   3 0 0 0 0 0 3 12
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 0 2 0 0 0 0 2  
Tasena Stevenson Campus   2 0 0 0 0 0 2  
Alexia Barrows Erasmus Hall   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 25.57 1 13
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 25.98 2 11
Genelle Heyward Francis Lewis   26.33 Tie 3 9.5
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 26.33 Tie 3 9.5
Peyton Rollins Buckingham Browne Nichols School Boston, MA 26.56 5 8
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 26.76 6 7
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 26.83 7 6
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 26.84 8 5
Claudia Nane Wilton HS   27.02 9 4
Ki-yonna Cunningham Bushwick Aupe   27.24 10 3
Anjoli Mathew Brookline High Brookline, MA 27.49 11 2
Alexia Barrows Erasmus Hall   27.81 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 13 10 0 0 0 0 23 Tie 1
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 10 13 0 0 0 0 23 Tie 1
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 11 11 0 0 0 0 22 3
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 8 9 0 0 0 0 17 Tie 4
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 8 0 0 0 0 17 Tie 4
Kadija Soumaoro St. Joseph HS Brooklyn, NY 5 7 0 0 0 0 12 6
Kamoy Campbell Elmont Memorial HS Elmont, NY 6 3 0 0 0 0 9 7
Skyler Andrews Uncommon Preparatory Charter HS Brooklyn, NY 3 5 0 0 0 0 8 Tie 8
Genelle Heyward Francis Lewis HS   4 4 0 0 0 0 8 Tie 8
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 7 0 0 0 0 0 7 10
Khadija Lynch Harlem Renaissance New York, NY 0 6 0 0 0 0 6 11
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2 2 0 0 0 0 4 12
Alanni Cannon Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Ariel Salkey     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 58.67 1 13
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 58.92 2 11
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 59.11 3 10
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 01:00.05 4 9
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 01:00.30 5 8
Kadija Soumaoro St. Joseph HS Brooklyn, NY 01:02.01 6 7
Khadija Lynch Harlem Renaissance New York, NY 01:02.21 7 6
Skyler Andrews Uncommon Preparatory Charter HS Brooklyn, NY 01:02.48 8 5
Genelle Heyward Francis Lewis HS   01:02.70 9 4
Kamoy Campbell Elmont Memorial HS Elmont, NY 01:03.29 10 3
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 01:03.47 11 2
Alanni Cannon Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 01:03.54 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 10 0 0 0 0 19 3
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 10 8 0 0 0 0 18 4
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8 9 0 0 0 0 17 5
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 6 2 0 0 0 0 8 6
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 0 7 0 0 0 0 7 Tie 7
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 4 3 0 0 0 0 7 Tie 7
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 7 0 0 0 0 0 7 Tie 7
Kadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 2 5 0 0 0 0 7 Tie 7
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 3 4 0 0 0 0 7 Tie 7
Glory Monclon Allen Saunders HS   0 6 0 0 0 0 6 12
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Angel Oinapor Curtis HS   0 1 0 0 0 0 1  
Leila Garraud West Orange HS West Orange, NJ 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 02:16.81 1 13
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 02:18.81 2 11
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 02:19.03 3 10
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 02:20.09 4 9
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 02:21.91 5 8
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 02:26.46 6 7
Glory Monclon Allen Saunders HS   02:28.81 7 6
Kadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 02:29.34 8 5
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 02:30.27 9 4
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 02:31.20 10 3
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 02:32.67 11 2
Angel Oinapor Curtis HS   02:34.20 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 10 10 0 0 0 0 20 3
Aoife Kenny Baccaulaureate School for Global Education Queens, NY 8 9 0 0 0 0 17 4
Elizabeth Beck     7 6 0 0 0 0 13 5
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 4 8 0 0 0 0 12 6
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 6 5 0 0 0 0 11 7
Alessia Bubula Hunter College HS New York, NY 2 7 0 0 0 0 9 Tie 8
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9 0 0 0 0 0 9 Tie 8
Emily St. Louis Paul Robeson HS Brooklyn, NY 5 3 0 0 0 0 8 10
Acadia Helfand Martin Luther King Jr.   0 4 0 0 0 0 4 11
Leila Garroud West Orange HS West Orange, NJ 3 0 0 0 0 0 3 12
Isabel Slippen Rye Country Day Rye, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Cate Quinn Saint Basil Academy   0 1 0 0 0 0 1  
Khadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 04:44.35 1 13
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 04:46.08 2 11
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 04:59.70 3 10
Aoife Kenny Baccaulaureate School for Global Education Queens, NY 05:00.20 4 9
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 05:04.48 5 8
Alessia Bubula Hunter College HS New York, NY 05:10.35 6 7
Elizabeth Beck     05:11.67 7 6
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 05:14.03 8 5
Acadia Helfand Martin Luther King Jr.   05:15.70 9 4
Emily St. Louis Paul Robeson HS Brooklyn, NY 05:20.03 10 3
Isabel Slippen Rye Country Day Rye, NY 05:26.07 11 2
Cate Quinn Saint Basil Academy   05:27.01 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Selah Dungey Newark Academy Livingston, NJ 13 11 0 0 0 0 24 1
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 0 0 0 0 20 2
Teresa Majkut St. Basil Academy Jenkintown, PA 11 8 0 0 0 0 19 3
Grace Adeyeye Lakeland School Shrub Oak, NY 7 9 0 0 0 0 16 4
Reema Demopoulos Hunter College HS New York, NY 8 7 0 0 0 0 15 5
Bianca Staples Valley Central HS   0 13 0 0 0 0 13 6
Yashima Mitchell Benjamin Banneker Academy Brooklyn, NY 9 0 0 0 0 0 9 7
Brinesha Bain Bishop Loughlin Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 8
Arianna Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5 9
Sarrahghe The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 0 0 0 0 0 4 10
Name School City/State Performance Place Points
Bianca Staples Valley Central HS   5'2" 1 13
Selah Dungey Newark Academy Livingston, NJ 5'2" 2 11
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0" 3 10
Grace Adeyeye Lakeland School Shrub Oak, NY 4'6" 4 9
Teresa Majkut St. Basil Academy Jenkintown, PA 4'6" 5 8
Reema Demopoulos Hunter College HS New York, NY 4'4" 6 7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jaeyyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 0 0 0 0 22 Tie 1
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 9 13 0 0 0 0 22 Tie 1
Jayda Birch Springfield Gardens Campus Queens, NY 10 10 0 0 0 0 20 3
Dasola Sosanya James Madison HS Brooklyn, NY 7 9 0 0 0 0 16 4
Denae Hill West Orange HS West Orange, NJ 13 0 0 0 0 0 13 5
Kashae Maxwell Wingate Campus Brooklyn, NY 4 8 0 0 0 0 12 6
Brianna Jean Wingate Campus Brooklyn, NY 6 2 0 0 0 0 8 Tie 7
Danena Thompson Harry S. Truman HS Bronx, NY 8 0 0 0 0 0 8 Tie 7
Deborah Lendore Erasmus Hall Brooklyn, NY 0 7 0 0 0 0 7 9
Treynece Davis Mott Hall V   0 6 0 0 0 0 6 10
Yvonne Clinton Curtis HS Staten Island, NY 0 5 0 0 0 0 5 Tie 11
Jayla Vyent West Orange HS West Orange, NJ 5 0 0 0 0 0 5 Tie 11
Naomi Long World Journalism Preparatory School Queens, NY 1 3 0 0 0 0 4  
Chelsea Brown Jamaica HS Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Sukya Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Georgia Edwards Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Heavenly White Bronx School for Law, Govt., and Justice Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 11.69M 1 13
Jaeyyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11.52M 2 11
Jayda Birch Springfield Gardens Campus Queens, NY 10.70M 3 10
Dasola Sosanya James Madison HS Brooklyn, NY 10.36M 4 9
Kashae Maxwell Wingate Campus Brooklyn, NY 9.69M 5 8
Deborah Lendore Erasmus Hall Brooklyn, NY 9.22M 6 7
Treynece Davis Mott Hall V   8.59M 7 6
Yvonne Clinton Curtis HS Staten Island, NY 7.89M 8 5
Chelsea Brown Jamaica HS Queens, NY 7.69M 9 4
Naomi Long World Journalism Preparatory School Queens, NY 7.39M 10 3
Brianna Jean Wingate Campus Brooklyn, NY 7.29M 11 2
Heavenly White Bronx School for Law, Govt., and Justice Bronx, NY 7.29M 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Satima Chambers     13 13 0 0 0 0 26 1
Janai Lyons Jackson State University Jackson, Mississippi 11 10 0 0 0 0 21 2
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 9 11 0 0 0 0 20 3
India Norman Essex County College Newark, NJ 8 8 0 0 0 0 16 Tie 4
Torisha LaForce     10 6 0 0 0 0 16 Tie 4
Zhoey Starkey St. Francis College Queens, NY 0 9 0 0 0 0 9 6
Brittani Broderick     3 4 0 0 0 0 7 Tie 7
Ctrace Vixama     7 0 0 0 0 0 7 Tie 7
Yuleimy Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 4 3 0 0 0 0 7 Tie 7
Victoria Ike Lehman College   0 7 0 0 0 0 7 Tie 7
Maria Malave     5 2 0 0 0 0 7 Tie 7
LaTisha Moulds     6 0 0 0 0 0 6 12
Lorraine Mitchell     0 5 0 0 0 0 5  
Antonia Frazier     2 0 0 0 0 0 2  
Maya McDuffie     1 0 0 0 0 0 1  
Roxanne Brockner Mt. Sinai   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Satima Chambers     7.31 1 13
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 7.47 2 11
Janai Lyons Jackson State University Jackson, Mississippi 7.56 3 10
Zhoey Starkey St. Francis College Queens, NY 7.58 4 9
India Norman Essex County College Newark, NJ 7.72 5 8
Victoria Ike Lehman College   8.44 6 7
Torisha LaForce     7.66 SF 6
Lorraine Mitchell     7.88 SF 5
Brittani Broderick     7.97 SF 4
Yuleimy Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 7.99 SF 3
Maria Malave     8.25 SF 2
Roxanne Brockner Mt. Sinai   8.30 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kiara Birch Adelphi University Queens, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
India Norman Essex County College Newark, NJ 9 11 0 0 0 0 20 2
Shahiana Oides Felician University Rutherford, NJ 10 10 0 0 0 0 20 3
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 8 9 0 0 0 0 17 4
Keiandra Blair St. Francis College Brooklyn, NY 7 8 0 0 0 0 15 5
Antonia Frazier     13 0 0 0 0 0 13 6
Name School City/State Performance Place Points
Kiara Birch Adelphi University Queens, NY 8.83 1 13
India Norman Essex County College Newark, NJ 8.95 2 11
Shahiana Oides Felician University Rutherford, NJ 9.27 3 10
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 10.15 4 9
Keiandra Blair St. Francis College Brooklyn, NY 10.74 5 8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Torisha LaForce     10 11 0 0 0 0 21 1
Shantel Sylvera     9 8 0 0 0 0 17 2
Satima Chambers     13 0 0 0 0 0 13 Tie 3
Chante Moore     0 13 0 0 0 0 13 Tie 3
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 11 0 0 0 0 0 11 5
Zhoey Starkey St. Francis College Brooklyn, NY 0 10 0 0 0 0 10 6
Brittani Broderick     3 6 0 0 0 0 9 Tie 7
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 0 0 0 0 9 Tie 7
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 8 0 0 0 0 0 8 Tie 9
Yuleiny Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 4 4 0 0 0 0 8 Tie 9
Lorraine Mitchell     0 7 0 0 0 0 7 Tie 11
Eboni Birch     7 0 0 0 0 0 7 Tie 11
Tehina Davis Long Island University NY 6 0 0 0 0 0 6  
Tianna Jeffcoat     5 0 0 0 0 0 5  
Kianna Hawkins Long Island University Long Island, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Savannah Hewitt Kingsborough CC Brooklyn, NY 2 2 0 0 0 0 4  
Bria Jordan Canisius College   0 3 0 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore     25.24 1 13
Torisha LaForce     27.46 2 11
Zhoey Starkey St. Francis College Brooklyn, NY 27.53 3 10
Nyah Anderson St. Francis College Brooklyn, NY 27.75 4 9
Shantel Sylvera     28.79 5 8
Lorraine Mitchell     29.36 6 7
Brittani Broderick     29.45 7 6
Kianna Hawkins Long Island University Long Island, NY 29.64 8 5
Yuleiny Fernandez SUNY Buffalo Buffalo, NY 29.72 9 4
Bria Jordan Canisius College   31.09 10 3
Savannah Hewitt Kingsborough CC Brooklyn, NY 32.29 11 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Chante Moore   Philadelphia, PA 13 13 0 0 0 0 26 1
Tiguida Toure   New York. NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Kayla Parker   Brooklyn, NY 9 10 0 0 0 0 19 3
Lisa Edwards   Bronx, NY 7 8 0 0 0 0 15 4
Maria Malave   New York, NY 10 5 0 0 0 0 15 5
Aaliyah Gordon     0 9 0 0 0 0 9 6
Aniyah Gordon Essex County College Newark, NJ 8 0 0 0 0 0 8 7
Kianna Hawkins Long Island University Long Island, NY 0 7 0 0 0 0 7 Tie 8
Veronica Leshore   Bronx, NY 4 3 0 0 0 0 7 Tie 8
Tianna Jeffcoat     6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 0 6 0 0 0 0 6 Tie 10
Nykaya Barnes     5 0 0 0 0 0 5 12
Alecia Langley     0 4 0 0 0 0 4  
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 2 1 0 0 0 0 3  
Alexis Hall Queens College Queens, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Nalcaridia Sanogo Alfred State College   0 2 0 0 0 0 2  
Trisha LaForce   Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore   Philadelphia, PA 58.03 1 13
Tiguida Toure   New York. NY 1:02.07 2 11
Kayla Parker   Brooklyn, NY 1:04.06 3 10
Aaliyah Gordon     1:05.50 4 9
Lisa Edwards   Bronx, NY 1:06.36 5 8
Kianna Hawkins Long Island University Long Island, NY 1:06.99 6 7
Victory Ike Lehman College Bronx, NY 1:07.10 7 6
Maria Malave   New York, NY 1:07.61 8 5
Alecia Langley     1:10.00 9 4
Veronica Leshore   Bronx, NY 1:11.08 10 3
Nalcaridia Sanogo Alfred State College   1:11.65 11 2
Shardenai Davis   Philadelphia, PA 1:16.51 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tiguida Toure     13 13 0 0 0 0 26 1
Aniyah Gordon Essex County College Newark, NJ 10 10 0 0 0 0 20 2
Kayla Parker     8 8 0 0 0 0 16 Tie 3
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 7 9 0 0 0 0 16 Tie 3
Leah Rivers     11 0 0 0 0 0 11 Tie 5
Sophia Downey     0 11 0 0 0 0 11 Tie 5
Maiya Foster-Daniels College of Mt. St. Vincent Bronx, NY 4 5 0 0 0 0 9 Tie 7
Crystal Jia Queens College Queens, NY 9 0 0 0 0 0 9 Tie 7
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 5 4 0 0 0 0 9 Tie 7
Gabreille Chenault Hampton University   0 7 0 0 0 0 7 10
Perla Rodriguez St. Francis College Brooklyn, NY 0 6 0 0 0 0 6 Tie 11
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 6 0 0 0 0 0 6 Tie 11
Lisa Daley     3 0 0 0 0 0 3  
Nakardia Sanugu Alfred State College   0 3 0 0 0 0 3  
Shahiana Odias Felician University   0 2 0 0 0 0 2  
Leslie Duran     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Tiguida Toure     2:28.95 13 1
Sophia Downey     2:32.98 11 2
Aniyah Gordon Essex County College Newark, NJ 2:35.22 10 3
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 2:40.26 9 4
Kayla Parker     2:41.56 8 5
Gabreille Chenault Hampton University   2:44.11 7 6
Perla Rodriguez St. Francis College Brooklyn, NY 2:51.40 6 7
Maiya Foster-Daniels College of Mt. St. Vincent Bronx, NY 2:53.11 5 8
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 2:53.37 4 9
Nakardia Sanugu Alfred State College   3:01.26 3 10
Shahiana Odias Felician University   3:02.47 2 11
Leslie Duran     3:02.87 1 12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Leah Rivers St. Francis College Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 10 9 0 0 0 0 19 3
Kali Kendall   Bronx, NY 7 8 0 0 0 0 15 4
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 9 4 0 0 0 0 13 5
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 5 7 0 0 0 0 12 6
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 6 5 0 0 0 0 11 7
Glory Oden Lehman College Bronx, NY 0 10 0 0 0 0 10 8
Nykoya Barnes     8 0 0 0 0 0 8 9
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 0 6 0 0 0 0 6 10
Shantel Williams   New York, NY 4 2 0 0 0 0 6 11
Shanique James Lehman College Bronx, NY 0 3 0 0 0 0 3 12
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 5:03.87 1 13
Leah Rivers St. Francis College Brooklyn, NY 5:07.26 2 11
Glory Oden Lehman College Bronx, NY 5:23.71 3 10
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 5:30.51 4 9
Kali Kendall   Bronx, NY 5:37.20 5 8
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 5:39.49 6 7
Carol Nieves St. Francis College Brooklyn, NY 5:46.83 7 6
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 5:48.29 8 5
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:48.74 9 4
Shanique James Lehman College Bronx, NY 5:50.14 10 3
Shantel Williams   New York, NY 6:07.89 11 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
My'Khiyah Williams Bethune-Cookman University Daytona Beach, FL 13 13 0 0 0 0 26 1
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 0 11 0 0 0 0 11 Tie 2
Jasmine Bruton Felician University Rutherford, NJ 11 0 0 0 0 0 11 Tie 2
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 10 0 0 0 0 0 10 4
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Bethune-Cookman University Daytona Beach, FL 5'4" 1 13
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 5'0" 2 11
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantel Williams   New York, NY 10 13 0 0 0 0 23 1
Makita Ellis     8 10 0 0 0 0 18 2
Shardenai Davis     7 9 0 0 0 0 16 3
Janine Dodd   New Rochelle, NY 6 8 0 0 0 0 14 4
Keziann Jones     13 0 0 0 0 0 13 5
Alana Nedd     0 11 0 0 0 0 11 Tie 6
Nicole Phillips     4 7 0 0 0 0 11 Tie 6
Eboni Birch     11 0 0 0 0 0 11 Tie 6
Kiara Birch     9 0 0 0 0 0 9 9
Skipper Clark     3 5 0 0 0 0 8 10
Harriet Carter-Range     1 6 0 0 0 0 7 11
Dashauna Lewis College of Mount St. Vincent Bronx, NY 5 0 0 0 0 0 5 12
Denise Jones     0 4 0 0 0 0 4  
Tichina Davis Long Island University NY 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Shantel Williams   New York, NY 10.73M 1 13
Alana Nedd     9.88M 2 11
Makita Ellis     9.86M 3 10
Shardenai Davis     9.58M 4 9
Janine Dodd   New Rochelle, NY 8.88M 5 8
Nicole Phillips     7.29M 6 7
Harriet Carter-Range     6.71M 7 6
Skipper Clark     6.71M 8 5
Denise Jones     5.74M 9 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Lisa Edwards     13 13 0 0 0 0 26 1
LaTisha Moulds     10 11 0 0 0 0 21 2
Cecile Brown   Plainfield, NJ 8 10 0 0 0 0 18 3
Olive Smart     7 8.5 0 0 0 0 15.5 4
Elizabeth Trentacoste     6 8.5 0 0 0 0 14.5 5
Lisa Daley     9 5 0 0 0 0 14 6
Tara DiLuca     4 7 0 0 0 0 11 Tie 7
Sophia Downey     11 0 0 0 0 0 11 Tie 7
Meaghan Collins     3 6 0 0 0 0 9 9
Santa Medina     2 3 0 0 0 0 5 Tie 10
Melissa Douglas     5 0 0 0 0 0 5 Tie 10
Roxanne Brockner     0 4 0 0 0 0 4 12
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Trisha LaForce   Queens, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Veronica Leshope     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Lisa Edwards     27.69 1 13
LaTisha Moulds     27.76 2 11
Cecile Brown   Plainfield, NJ 29.02 3 10
Elizabeth Trentacoste     29.35 Tie 4 8.5
Olive Smart     29.35 Tie 4 8.5
Tara DiLuca     29.68 6 7
Meaghan Collins     30.15 7 6
Lisa Daley     30.55 8 5
Roxanne Brockner     30.87 9 4
Santa Medina     30.90 10 3
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 31.31 11 2
Trisha LaForce   Queens, NY 31.76 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Downey   Philadelphia, PA 13 13 0 0 0 0 26 1
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 11 11 0 0 0 0 22 2
Cecile Brown   Plainfield, NJ 10 10 0 0 0 0 20 3
April Lemieux   Queens, NY 9 9 0 0 0 0 18 4
Lina Cruz   Queens, NY 8 8 0 0 0 0 16 5
Meaghan Collins   Valhalla, NY 7 7 0 0 0 0 14 6
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5 6 0 0 0 0 11 7
Leslie Duran   Queens, NY 6 4 0 0 0 0 10 8
Sonya Y. Badger   Queens, NY 3 5 0 0 0 0 8 9
Gina Scales York College Queens, NY 2 3 0 0 0 0 5 10
Kelly Bare     4 0 0 0 0 0 4 11
Syreeta Miller     0 2 0 0 0 0 2 Tie 12
Jan Vaughn   Brooklyn, NY 1 1 0 0 0 0 2 Tie 12
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Downey   Philadelphia, PA 5:38.40 1 13
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 5:39.50 2 11
Cecile Brown   Plainfield, NJ 5:48.19 3 10
April Lemieux   Queens, NY 5:49.60 4 9
Lina Cruz   Queens, NY 5:50.75 5 8
Meaghan Collins   Valhalla, NY 6:01.36 6 7
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 6:01.83 7 6
Sonya Y. Badger   Queens, NY 6:02.11 8 5
Leslie Duran   Queens, NY 6:05.18 9 4
Gina Scales York College Queens, NY 6:18.12 10 3
Syreeta Miller     6:22.00 11 2
Jan Vaughn   Brooklyn, NY 6:22.29 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Jennifer Thomas Icahn Charter School 7 Bronx, NY 8.66 1 13
Trinity Furtich Wissahickon Charter School Philadelphia, PA 8.7 2 11
Liana Benoit School One   8.75 3 10
Cameron Joseph Ward Elementary School New Rochelle, NY 8.76 4 9
Kaii Banks Englewood   8.97 5 8
Layla Mitchell     9.03 6 7
Isabella Haggin CS 21 Brooklyn, NY 9.09 SF 6
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 9.1 SF 5
Mackenzie Maxwell     9.12 SF 4
Najada Thomas Rochelle Early A.   9.25 SF 3
Ava Hudson Cooper Beech   9.34 SF 2
Miah Smith     9.39 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Genisa Modestin PS 375   33.72 1 13
Layla Mitchell Wissihickon Charter School Philadelphia, PA 35.18 2 11
Adreena Kings PS 11   35.45 3 10
Trinity Furtick Wissihickon Charter School Philadelphia, PA 35.74 4 9
Sydney Hoffman Ward Elem. School New Rochelle, NY 35.92 5 8
Liana Benoit School 1   35.93 6 7
Kaii Banks McCloud Elementary   35.99 7 6
Jennifer Thomas Icahn Charter School Bronx, NY 36.25 8 5
Summer Thomas North Star Academy Newark, NJ 36.48 9 4
Addison Bligen Memorial Spaulding   36.53 10 3
Grabriela McLaughlin Promise Academy 2 New York, NY 36.56 11 2
Ava Hudson Cooper Beech   36.57 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Sahmira Dixson West Belmar   1:19.06 1 13
Genisa Modestin PS 375   1:19.76 2 11
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 1:20.59 3 10
Solei Hill PS 11   1:21.17 4 9
Kacy Gordon Primos Elementary   1:21.88 5 8
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel   1:23.95 6 7
Sydney Hoffman Ward Elementary School   1:25.12 7 6
Ayrian Walters PS/IS 208   1:25.64 8 5
Adrianna Biggs PS 11   1:26.06 9 4
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Chater School Bronx, NY 1:26.21 10 3
Abigail Clue PS 118Q   1:26.33 11 2
LaShea Collins North Dover Elementary   1:27.10 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Chelsea Smith Aquinas Academy Livingston, NJ 2:59.45 1 13
Solei Hill PS 11   3:00.06 2 11
Sahmira Dixson West Belmar Elem. School Wall, NJ 3:09.83 3 10
Kunusasha Medas-King PS 220Q Edward Mandel   3:09.89 4 9
Sakinah Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:12.51 5 8
Crystal Caston CCSA   3:15.74 6 7
Aa'Mylah Caston CCSA   3:15.97 7 6
Couture Newby 288   3:16.17 8 5
Christina Cyrus OLV   3:18.06 9 4
Mariam Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 3:20.77 10 3
Aiyona Garner PS/IS 208   3:22.31 11 2
Elizabeth Cohen PS 705   3:23.20 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Asha Roper Steven Cooperative   3'4" 1 13
Charlet Livingston Carverly Academy   3'4" 2 11
Aiya Dawkins Daniel Webster Elem New Rochelle, NY 3'2" 3 10
Brielle Hudson Cornwell Elem   3'2" 4 9
Ayrian Walters PS/IS 208   3'0" 5 8
Yejide N. Burge Kamit Preparatory school   3'0" 6 7
Brielle Munoz PS 13Q Clement C. Moore   3'0" 7 Tie 5.5
Adriadne Irish-Bramble Sacred Heart Grade School   3'0" 7 Tie 5.5
Addison Bligen Memorial Spaulding Newton, MA 3'0" 9 4
Tarie Robinson Brooklyn Brownstone   2'8" 10 3
Chrisroldine Peti-H New Bridges Elem   2'8" 11 2
Ahmai Miller Achievement First   2'6" 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Cope Coles School Scotch Plains, NJ 8.13 1 13
Morgan Burgess Link Community Charter   8.16 2 11
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 8.19 3 10
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 8.22 4 9
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 8.25 5 8
Jade Reed     8.49 6 7
Naomi Evelyn PS 161   8.39 SF 6
Nevaeh Isaacs Burch Charter   8.41 SF 5
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 8.47 SF 4
Hazel Jeanty Achievement First Charter School   8.62 SF 3
Jayda Johnson Valley Cottage Nyack, NY 8.71 SF 2
Amora Johnson Girls Prep New York, NY 8.74 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hollow Boston, MA 11.59 1 13
Savannah Minter PS 153   11.65 2 11
Kyra Mascol CS 21 Brooklyn, NY 11.95 3 10
Shyenne Blake Girls Prep Bronx, NY 12.46 4 9
Marli Ashford Mother Prov.   13.00 5 8
Alaysia Garner PS/IS 208   13.22 6 7
Chelsea Bridgett Buck Elem.   13.72 7 6
Mafala Kourouma Harlem Success New York, NY 14.37 8 5
Name School City/State Performance Place Points
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 29.05 1 13
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 29.43 2 11
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 30.84 3 10
Sophia Cope Coles School Scotch Plains, NJ 31.26 4 9
Morgan Burgess Link Comm. Charter   31.60 5 8
Natori Williams Stonycreek Elementary   31.81 6 7
Jayda Johnson Valley Cottage Elementary Nyack, NY 31.97 7 6
Savannah Minter PS 153   32.06 8 5
Khloe Khan PS 107   32.08 9 4
Hannah DeFlorimonte Future Leaders Institute   32.17 10 3
Jahnisa Samuel Port Reading School 9 Port Reading, NJ 32.43 11 Tie 1.5
Kaylin Straehn PS 153 Bronx, NY 32.43 11 Tie 1.5
Name School City/State Performance Place Points
Sydney Chadwick St. Matthew School Edison, NJ 1:07.74 1 13
Rhia Randolph Philip's Acad. Charter School Newark, NJ 1:07.75 2 11
Paige Sheppard St. Bartholowmew Aca Scotch Plains, NJ 1:07.91 3 10
Soleil Kelly Lower Gywnedd Elementary School Amber, PA 1:09.33 4 9
Kylie Comas   Queens, NY 1:09.92 5 8
Amari Hackett Chester Charter Community School Chester, PA 1:09.93 6 7
Sahmani Lawrence West Oaklane CS   1:11.85 7 6
Jazmene Harlem Science Hills Elementary   1:12.08 8 5
Jahnisa Samuel Port Reading School #9 Port Reading, NJ 1:12.30 9 4
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Academy Queens, NY 1:12.61 10 3
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Charter School Bronx, NY 1:13.82 11 2
Neenah Trusty Greenfield   1:14.57 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 2:33.23 1 13
Kylee Gomas     2:37.10 2 11
Aisha Wajid Grand Concourse Academy Bronx, NY 2:40.92 3 10
Jazmene Harlem Science Hills Elem.   2:42.86 4 9
Olivia Solomon William B. Ward Elementary New Rochelle, NY 2:44.25 5 8
Jasmine Parran Home Instruction   2:44.75 6 7
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elem. Ambler, PA 2:45.09 7 6
Neenah Trusty Greenfield   2:45.65 8 5
Samiah Griffith Loring Flemming Elem.   2:48.59 9 4
Annabell Sleckel     2:48.75 10 3
Sahmani Lawrence West Oak Vine CS   2:49.70 11 2
Fallon Siriban St. Annes   2:51.93 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Allssa Durant Happy Hallow Boston, MA 4'2" 1 13
Brianna Burrell Villano Elem. School Emerson, NJ 3'10" 2 Tie 10.5
Lailah Adams William B. Ward Elem. School New Rochelle, NY 3'10" 2 Tie 10.5
Anaia Jean-Francois St. Ann's   3'10" 4 9
Keren Dawkins Daniel Webster Elem. School New Rochelle, NY 3'10" 5 8
Natori Williams Stony Creek Elem   3'8" 6 7
Jah-Nia Koonce-Thomas Davis Elem. School New Rochelle, NY 3'8" 7 6
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 3'6" 8 5
Amia Durrant Northstar Academy Newark, NJ 3'6" 9 4
Hazel Jeanty Achievement First Charter School   3'6" 10 3
Brianna Munoz PS 13Q Clement C. Moore Queens, NY 3'6" 11 2
Amaya Chesney CS 21 Brooklyn, NY 3'4" 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central School   7.03 1 13
Ashley Fulton Elmont Memorial HS   7.31 2 11
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation   7.36 3 10
Sierra Passee     7.59 4 9
Taylor Aska Liberty Middle School   7.65 5 8
Shanice Thompson YECA   7.67 6 7
Kayla Kelsick Science Park   7.59 SF 6
Alana Moore Riverton St. Charter   7.65 SF 5
Amela Gullap St. Catherine St. Ferese   7.67 SF 4
Shahsha Robertson Betsy Ross   7.73 SF 3
Khloe Harrigan Redwood   7.74 SF 2
Dakota Hickman MS 180   7.84 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Ron-niah Wright     8.35 1 13
Kamilah Alabi Scholars   8.69 2 11
Jazelle C. Minor Wissahickon Charter   8.93 3 10
Keira Gibbons Harrington MS   9.03 4 9
Jalynn Cage Engineering & Science   9.45 5 8
Tiara Lawler     9.60 6 7
Kayla Kelsick Science Park   10.91 7 6
Saphire Davis MS 297   9.40 SF 5
Ayannvah Williams-Monroe ESCMS   9.43 SF 4
Jada Clarke Nightingale Bamford School   9.74 SF 3
Makayla Durrant North Star Academy   9.80 SF 2
Zoe Eastman-Grossel Lyme Old Lyme MS   10.08 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Friends' Central   24.95 1 13
Amriah Nesmith St. Helena Incarnation   26.74 2 11
Ron-niah Wright Richards MS   26.88 3 10
Kaela Swift Success Academy   26.94 4 9
Ashley Fulton Elmont Memorial HS   26.97 5 8
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS   27.32 6 7
Adilia Trim MAT   27.70 7 6
Ryan Smith Holy Cross   27.89 8 5
Kaddel Howard Cedar Crest MS   28.05 9 4
Abigail Charles     28.08 10 3
Brianna Lindo RSCS   28.67 11 2
Sierra Passe Covo   28.79 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 01:01.3 1 13
Damira Allen Northly MS Aston, PA 01:01.9 2 Tie 10.5
Kaddel Howard Cedar Crest MS   01:01.9 2 Tie 10.5
Adilia Trim     01:02.1 4 9
Kiylah Williams Sage Park MS Windsor, CT 01:02.6 5 8
Kanai Bey-English Mastery Pickett Charter School Phildelphia, PA 01:03.2 6 7
Kcaysha Medas-King Louis Armstrong MS Queens, NY 01:03.3 7 6
Ryan Smith Holy Cross School Sprngfield, PA 01:03.4 8 5
Jacqueline Washington Madiba Prep   01:04.7 9 4
Skylar Skevelair Our Lady of Trust   01:05.7 10 3
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 01:06.0 11 2
Olyvia Burell Emerson Jr. Senior HS Emerson, NJ 01:06.0 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Northerly MS   2:25.49 1 13
Payton Drumwright Engineering & Science   2:28.26 2 11
Julia Grant Stroudsburg MS   2:29.04 3 10
Maya Gomes Arts & Letters   2:31.32 4 9
Kayleigh Jamieson Woodmere MS   2:31.71 5 8
Khloe Jones Freire Charter   2:32.30 6 7
Taylor Jones West Oak Lane   2:32.85 7 6
Kiylah Williams Sage Park   2:33.31 8 5
Brooke Sheppard CPCS   2:33.59 9 4
Rihanna DeFreitas     2:34.85 10 3
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School   2:35.13 11 2
Skylar Svelair Our Lady Trust   2:36.29 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Payton Drumwright Engineering/ Science   5:03.47 1 13
Brianna Lindo RSCS   5:06.57 2 11
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School   5:07.29 3 10
Kamora Ruelas 288   5:07.40 4 9
Jolia Gerant Stroudsburg MS Stroudsburg, PA 5:12.15 5 8
Khloe Jones Freire Charter   5:13.24 6 7
Maya Gomes Arts & Letters   5:14.12 7 6
Kyleigh Jameison Woodmere MS   5:15.35 8 5
Brooke Sheppard CPCS   5:32.20 9 4
Carina Fucich MS 67   5:35.21 10 3
Aneika Owolabi-Fajana 288   5:36.73 11 2
Jimmiea King Bayshore MS   5:38.29 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Alanna Woolfolk Clayton MS   5'4" 1 13
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School   5'0" Tie 2 10.5
Olyvia Burrell Emerson Jr. Senior High   5'0" Tie 2 10.5
Ka'Shya Hawkins William Floyd PACA Middle   4'8" 4 9
Reyven Birch MS 226   4'6" 5 8
Makayia Durrent North Star Academy   4'4" 6 7
Fatimah Muhammad Saint Saviour   4'2" Tie 7 5.5
Zoe Eastman-Grossel Lyme Old Lyme MS   4'2" Tie 7 5.5
Zaqiyah Baccnas School for Global Leaders   4'2" 9 4
Name School City/State Performance Place Points
Shalisha Robertson Betsy Ross   9.44M 1 13
Takiyah Anthony IS 109   9.36M 2 11
Saige Nicholson Hackensack MS Hackensack, NJ 8.75M 3 10
Olivia Coleman Palisades Prep   8.29M 4 9
Ava Jackson Carver Engineering & Science   7.76M 5 8
Salema Robinson Homeschool Plainfield, NJ 7.71M 6 7
Jordyn Searles Shawmont   7.11M 7 6
Sani Hamlin Young Scholars   6.08M 8 5
London Garcia Sacred Heart Yonkers, NY 5.46M 9 4
Jordyn Thomas Ichan Charter 7   5.34M 10 3
Gelencia Ford Holy Family   5.05M 11 2
Chloe Foster MS 180   5.00M 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.16 1 13
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 7.17 2 11
Jada Ellis Manchester HS   7.26 3 10
Mia Dansby Brockton HS   7.30 4 9
Heaven Jackson     7.41 5 8
Tori Daniels Valley Stream South HS   7.48 6 7
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan   7.44 SF 6
Judith Walker     7.49 SF 5
Tasena Stevenson Campus   7.51 SF 4
Thalia Benoit Elmont Memorial HS Elmont, NY 7.59 SF 3
Kryonna Cunningham     7.70 SF 2
Amiya Franklin West Orange HS   7.71 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins     8.13 1 13
Tia Taylor St. Basil Academy   8.16 2 11
Azariah Christopher East Orange   8.54 3 10
Brinesha De Bain Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 8.64 4 9
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.77 5 8
Cheyenne Carty Medgar Evers College Prep School   9.40 6 7
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 9.83 SF 6
Eko Dodd-Brown New Rochelle HS New Rochelle, NY 10.00 SF 5
Bryanna Jackson West Orange HS   10.02 SF 4
Nyjai Freeman     10.06 SF 3
Claire Shang Hunter HS   10.50 SF 2
Amanda Howler     10.91 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 26.04 1 13
Brianna White Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 26.05 2 11
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 26.28 3 10
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 26.41 4 9
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 26.57 5 8
Peyton Rollins     26.62 6 7
Ki-yonna Cunningham     26.83 7 6
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 27.03 8 5
Genelle Heyward     27.31 9 4
Jada Ellis Manchester HS   27.47 10 3
Tasena Stevenson Campus   27.62 11 2
Hannah Gadpaille Monsignor Scanlan HS Brooklyn, NY 27.84 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 58.97 1 13
Jadah Fitzgerald John Adams HS Queens, NY 1:00.09 2 11
Anissa Moore Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 1:00.82 3 10
Chioma Ezike Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 1:01.02 4 9
Simone Kelly St. Basil Academy Jenkintown, PA 1:01.47 5 8
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1:01.72 6 7
Kamoy Campbell Elmont Memorial HS Elmont, NY 1:02.21 7 6
Kadija Soumaoro St. Joseph HS Brooklyn, NY 1:02.40 8 5
Genelle Heyward     1:02.57 9 4
Skyler Andrews Uncommon Preparatory Charter HS Brooklyn, NY 1:02.75 10 3
Tai Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 1:03.39 11 2
Ariel Salkey     1:03.55 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 2:16.72 1 13
Adia Palmer Bishop Loughlin Brooklyn, NY 2:20.05 2 11
Alina LaForest St. Basil Academy Jenkintown, PA 2:21.60 3 10
Rain Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:22.68 4 9
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:23.74 5 8
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 2:28.43 6 7
Victoria Vidolova School of the Future New York, NY 2:28.73 7 6
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 2:30.69 8 5
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:35.21 9 4
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 2:37.42 10 3
Kadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 2:39.59 11 2
Leila Garraud West Orange HS West Orange, NJ 2:39.87 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Maya Dorer St. Joseph HS Brooklyn, NY 4:47.48 1 13
Rainn Sheppard Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 4:50.77 2 11
Jourdan Garnett Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 4:59.07 3 10
Madison McDonald Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 5:05.89 4 9
Aoife Kenny Baccaulaureate School for Global Education Queens, NY 5:11.69 5 8
Elizabeth Beck     5:13.97 6 7
Taylor Thomas St. Basil Academy Jenkintown, PA 5:15.46 7 6
Emily St. Louis Paul Robeson HS Brooklyn, NY 5:16.75 8 5
Victoria Vidolova School of the Future   5:17.65 9 4
Leila Garroud West Orange HS West Orange, NJ 5:21.85 10 3
Alessia Bubula Hunter College HS New York, NY 5:22.86 11 2
Khadija Lynch Harlem Renaissance HS New York, NY 5:24.78 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Selah Dungey Newark Academy Livingston, NJ 5'2" 1 13
Teresa Majkut St. Basil Academy Jenkintown, PA 5'0" 2 11
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0" 3 10
Yashima Mitchell Benjamin Banneker Academy Brooklyn, NY 4'10" 4 9
Reema Demopoulos Hunter College HS New York, NY 4'8" 5 8
Grace Adeyeye Lakeland School Shrub Oak, NY 4'8" 6 7
Brinesha Bain Bishop Loughlin Brooklyn, NY 4'8" 7 6
Arianna Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 4'6" 8 5
Sarrahghe The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'4" 9 4
Name School City/State Performance Place Points
Denae Hill West Orange HS West Orange, NJ 12.13M 1 13
Jaclyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11.12M 2 11
Jayda Birch Springfield Gardens Campus Queens, NY 10.74M 3 10
Abigail Jefferies Archbishop Molloy HS Queens, NY 10.61M 4 9
Danena Thompson Harry S. Truman HS Bronx, NY 10.44M 5 8
Dasolm Josuza James Madison HS Brooklyn, NY 10.37M 6 7
Brianna Jean Wingate Campus Brooklyn, NY 8.71M 7 6
Jayla Vyent West Orange HS West Orange, NJ 8.53M 8 5
Kashae Maxwell Wingate Campus Brooklyn, NY 8.27M 9 4
Sukya Williams Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.76M 10 3
Georgia Edwards Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.61M 11 2
Naomi Long World Journalism Preparatory School Queens, NY 7.57M 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Satima Chambers     7.20 1 13
Janai Lyons Jackson State   7.41 2 11
Torisha LaForce     7.50 3 10
Nyah Anderson St. Francis College   7.55 4 9
India Norman Essex   7.66 5 8
Ctrace Vixama     7.75 6 7
LaTisha Moulds     7.77 SF 6
Maria Malave     7.91 SF 5
Yuleimy Fernandez University at Buffalo   7.92 SF 4
Brittani Broderick     7.94 SF 3
Antonia Frazier     7.97 SF 2
Maya McDuffie     8.0 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Antonia Frazier     8.98 1 13
Kiara Birch Adelphi University   9.03 2 11
Shahiana Oldes Felician University   9.28 3 10
India Norman Essex County College   9.41 4 9
Tara DiLuca     10.23 5 8
Keiandra Blair St. Francis College Brooklyn, NY 11.22 6 7
Name School City/State Performance Place Points
Satima Chambers     25.93 1 13
Janee Patterson St. Francis College Brooklyn, NY 27.28 2 11
Torisha LaForce     27.52 3 10
Shantel Sylvera     27.98 4 9
Armani Dunkley St. Francis College Brooklyn, NY 28.31 5 8
Eboni Birch     28.51 6 7
Tehina Davis Long Island University   28.85 7 6
Tianna Jeffcoat     29.26 8 5
Yuleiny Fernandez University at Buffalo Buffalo, NY 29.73 9 4
Brittani Broderick     29.78 10 3
Savannah Hewitt Kingsborough CC Brooklyn, NY 33.52 11 2
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore     58.68 1 13
Tiguida Toure     1:03.14 2 11
Maria Malave     1:04.19 3 10
Kayla Parker     1:05.10 4 9
Aniyah Gordon Essex County College Newark, NJ 1:05.48 5 8
Lisa Edwards     1:06.72 6 7
Tianna Jeffcoat     1:07.32 7 6
Nykaya Barnes     1:08.03 8 5
Veronica Leshore     1:13.78 9 4
Alexis Hall Queens College Queens, NY 1:15.54 10 3
Shardenay Davis     1:16.63 11 2
Trisha LaForce     1:19.31 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Tiguida Toure     2:30.76 1 13
Leah Rivers     2:31.10 2 11
Aniyah Gordon Essex County College   2:38.66 3 10
Crystal Jia Queens College Queens, NY 2:39.02 4 9
Kayla Parker     2:40.39 5 8
Milagros Reyes Essex County College   2:42.35 6 7
Samara Edward Essex County College   2:42.67 7 6
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 2:50.76 8 5
Maya Fosters-Daniels College of Mt. St. Vincent   2:54.61 9 4
Lisa Daley     3:24.62 10 3
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge College of Staten Island Staten Island, NY 5:21.90 1 13
Leah Rivers     5:23.69 2 11
Samara Edward Essex County College Newark, NJ 5:40.34 3 10
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:41.81 4 9
Nykoya Barnes     5:45.32 5 8
Kali Kendall   Bronx, NY 5:45.59 6 7
Maria Grijalva St. Francis College Brooklyn, NY 5:47.12 7 6
Milagros Reyes Essex County College Newark, NJ 5:49.38 8 5
Shantel Williams   New York, NY 6:14.39 9 4
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Bethune Cookman University   5'2" 1 13
Jasmine Bruton Felician University   4'8" 2 11
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 4'6" 3 10
Name School City/State Performance Place Points
Keziann Jones     13.39M 1 13
Eboni Birch     11.39M 2 11
Shantel William   New York, NY 10.52M 3 10
Kiara Birch     10.49M 4 9
Makita Ellis     9.61M 5 8
Shardenai Davis     8.98M 6 7
Janine Dodd   New Rochelle, NY 8.98M 7 6
Dashauna Lewis College of Mount St. Vincent   8.23M 8 5
Nicole Phillips     7.46M 9 4
Skipper Clark     7.23M 10 3
Tichina Davis Long Island University   6.92M 11 2
Harriet Carter-Range     6.25M 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Lisa Edwards     27.78 1 13
Sophia Downey     28.24 2 11
LaTisha Moulas     28.56 3 10
Lisa Daley     28.90 4 9
Cecile Brown   Plainfield, NJ 29.11 5 8
Olive Smart     30.00 6 7
Elizabeth Trentacoste     30.01 7 6
Melissa Douglas     30.25 8 5
Tara DiLuca     30.43 9 4
Meaghan Collins     30.60 10 3
Santa Medina     30.96 11 2
Veronica Leshope     31.01 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Downey     5:38.17 1 13
Melissa Douglas     5:48.32 2 11
Cecile Brown   Plainfield, NJ 5:59.63 3 10
April Lemieux     6:04.55 4 9
Lina Cruz     6:05.51 5 8
Meaghan Collins     6:08.47 6 7
Leslie Durah     6:08.78 7 6
Ann Vasquez     6:11.13 8 5
Kelly Bare     6:12.01 9 4
Sonya Y. Badger   Queens, NY 6:16.27 10 3
Gina Scales York College Queens, NY 6:26.77 11 2
Jan Vaughn     6:26.84 12 1