Results 2017 2018

 
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 13 13 13 13 15 20 87 1
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 10 9 10 6 8 54 2
Rhia Randolph Philip's Academy Newark, NJ 0 11 11 11 10 10 53 3
Amarah Crabbe Sullivan Philadelphia, PA 10 8 8 9 4 6 45 4
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School Yonkers, NY 8 7 7 8 2 2 34 5
Taylor Reilly Heights Elementary Oakland, NJ 7 6 0 7 8 4 32 6
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 8.26 1 20
Rhia Randolph Philip's Academy Newark, NJ 8.26 2 10
Taylor Reilly Heights Elementary Oakland, NJ 8.51 5 4
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 8.39 3 8
Amarah Crabbe Sullivan Philadelphia, PA 8.45 4 6
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School Yonkers, NY 8.78 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 9 9 5 9 15 20 67 1
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 10 7 9 8 10 54 54 2
Amelia Grant CS 21 Brooklyn, NY 6 3 0 3 6 8 26 3
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 3 0 2 4 8 4 23 4
Udechi Nzeh St. Cyril Alexander Landsdowne, PA 0 4 0 0 0 0 4 5
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 30.42 1 20
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 31.50 2 10
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 32.98 4 6
Amelia Grant CS 21 Brooklyn, NY 33.29 3 8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sydney Chadwick St. Mathew Edison, NJ 9 13 11 10 15 10 68 1
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 8 11 9 7 8 20 63 2
Lauren Broadus Charles W. Henry School Philadelphia, PA 5 8 8 13 4 8 46 3
Najea Smith PS 11 Brooklyn, NY 13 9 7 4 2 2 37 5
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 6 5 10 8 6 4 39 4
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Douglaston, NY 3 6 6 3 10 6 34 6
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Sydney Chadwick St. Mathew Edison, NJ 1:11.10 2 10
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Douglaston, NY 1:12.51 4 6
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 1:10.14 1 20
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 1:12.65 5 4
Lauren Broadus Charles W. Henry School Philadelphia, PA 1:11.62 3 8
Najea Smith PS 11 Brooklyn, NY 1:15.84 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 13 13 13 13 15 20 87 1
Amaira Traynham Laurel Oaks Adventist School Hamden, CT 10 11 7 11 10 10 59 2
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 9 10 11 10 6 8 54 3
Monea Earnest Stester Elementary Chester, PA 8 8 9 8 8 2 43 4
Samiah Griffith Exceed Charter School Brooklyn, NY 3 0 0 7 4 4 18 6
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2 5 0 6 0 6 19 5
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 2:42.42 1 20
Amaira Traynham Laurel Oaks Adventist School Hamden, CT 2:42.51 2 10
Monea Earnest Stester Elementary Chester, PA 2:51.79 6 2
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2:43.29 3 8
Samiah Griffith Exceed Charter School Brooklyn, NY 3:05.41 5 4
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 3:03.33 4 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 13 13 13 13 15 20 87 1
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 11 9 10 9 10 8 57 3
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 9 10 11 11 8 10 59 2
Aisha Salemi CPCS Brooklyn, NY 0 11 8 10 2 4 35 4
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 8 6 7 4 0 2 27 6
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 0 0 9 8 6 4 29 5
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 3'8" 1 20
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 3'4" 3 8
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 3'4" 2 10
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 3'2" 4 6
Aisha Salemi CPCS Brooklyn, NY 3'0" 5 4
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 2'10" 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Amirah Nesmith Saint Helena Incarnation Philadelphia, PA 11 12 11 13 15 20 82 1
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 10 6 10 9 8 0 43 2
Juliette Reed PS 121 Bronx, NY 9 0 7 7 10 6 39 3
Nyla Coleman GESU Philadelphia, PA 0 10 9 6 6 2 33 6
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 7 7 5 8 2 8 37 5
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon New York, NY 0 8 6 10 4 10 38 4
Jayleciah Wilson PS 121 Bronx, NY 8 9 8 3 0 4 32 7
Name School City/State Performance Place Points
Amirah Nesmith Saint Helena Incarnation Philadelphia, PA 8.04 1 20
Juliette Reed PS 121 Bronx, NY 8.20 4 6
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 8.25 7 0
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon New York, NY 8.12 2 10
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 8.14 3 6
Nyla Coleman GESU Philadelphia, PA 8.22 6 2
Jayleciah Wilson PS 121 Bronx, NY 8.21 5 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 11 13 11 11 10 10 66 2
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 9 6 13 9 15 20 72 1
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Lansdowne, PA 10 10 9 6 2 2 39 3
Madison Praylow St. Ann School New York, NY 5 8 8 7 4 4 36 5
Jalynn Cage John Story Jenks School Philadelphia, PA 0 7 6 8 8 8 37 4
Janeya Nevins PS 21 Crispus Attucks Brooklyn, NY 8 9 4 1 0 6 28 6
Name School City/State Performance Place Points
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 9.63 1 20
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 9.75 2 10
Jalynn Cage John Story Jenks School Philadelphia, PA 10.77 3 8
Madison Praylow St. Ann School New York, NY 11.62 5 4
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Lansdowne, PA 15.08 6 2
Janeya Nevins PS 21 Crispus Attucks Brooklyn, NY 11.56 4 SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 3 11 10 13 10 10 57 2
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 6.5 13 11 1 15 20 66.5 1
Anayah Henry KIPP Academy MS Bronx, NY 10 7 4 4 8 8 41 3
Jacqueline Washington PS 44 Marcus Garvey School Brooklyn, NY 13 8 3 8.5 0 6 38.5 4
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 4 2 0 3 4 4 15 Tie 5
Tyreesa Garnes PS 40Q Queens, NY 5 0 0 0 6 4 15 Tie 5
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 27.63 1 20
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 27.90 2 10
Anayah Henry KIPP Academy MS Bronx, NY 28.87 3 8
Tyreesa Garnes PS 40Q Queens, NY 29.52 5 4
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 30.74 6 2
Jacqueline Washington PS 44 Marcus Garvey School Brooklyn, NY 29.27 4 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 13 13 11 11 15 10 73 1
Adilia Trim PS 288 Brooklyn, NY 11 11 10 0 10 20 62 2
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 9 8 9 9 6 6 47 3
Kiylah Williams John F. Kennedy Elementary School Windsor, CT 8 7 7 8 8 8 46 4
Aziya Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 6 0 4 0 4 4 18 5
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky Penberton, NJ 0 2 2 5 0 2 11 6
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 59.87 2 10
Adilia Trim PS 288 Brooklyn, NY 59.76 1 20
Kiylah Williams John F. Kennedy Elementary School Windsor, CT 1:04.28 3 8
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 1:04.36 4 6
Aziya Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 1:05.98 5 4
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky Penberton, NJ 1:08.78 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 13 13 13 13 15 20 87 1
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 8 10 11 11 10 10 60 2
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 9 1 10 8 8 8 44 3
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 6 8 9 7 2 6 38 4
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 4 7 7 6 6 4 34 5
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 3 5 5 4 0 2 19 6
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 2:25.00 1 20
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:28.13 2 10
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 2:30.69 3 8
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 2:35.67 5 4
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 2:33.92 4 6
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 2:38.22 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 13 13 11 15 20 85 1
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 9 8 8 7 8 5 45 4
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy Bronx, NY 0 10 10 9.5 10 8 47.5 2
Za'Qiyah Bacchas PS 290 New York, NY 8 7 7 8 6 10 46 3
Anya George Charles Harker Elementary Woolwick Township, NJ 10 9 0 9.5 2 5 35.5 5
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 5 4 6 6 4 2 27 6
Name School City/State Performance Place Points
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'8" 1 20
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy Bronx, NY 4'2" 3 8
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 4'0" Tie 4 5
Za'Qiyah Bacchas PS 290 New York, NY 4'2" 2 10
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 4'0" 6 2
Anya George Charles Harker Elementary Woolwick Township, NJ 3'10" Tie 4 5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Hannah Gadpaille Equality Charter School Bronx, NY 11 11 11 11 15 20 79 1
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 10 10 6 9 10 8 53 2
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 7 10 10 8 10 52 3
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 5 6 7 6 4 4 32 4
Sanai Bryant Janice E. Dismus MS Englewood, NJ 8 0 8 5 6 2 29 Tie 5
Khadija Brown Thomas Jefferson MS Brooklyn, NY 6 8 5 4 0 6 29 Tie 5
Name School City/State Performance Place Points
Hannah Gadpaille Equality Charter School Bronx, NY 7.50 1 20
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 7.56 3 8
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.53 2 10
Sanai Bryant Janice E. Dismus MS Englewood, NJ 7.75 6 2
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 7.67 5 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 13 13 13 13 10 20 82 1
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8 9 9 11 15 10 62 2
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 11 11 11 10 8 8 59 3
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Grade Academy Rahway, NJ 10 8 10 8 6 6 48 4
Jada Mora PS 347 Bronx, NY 9 10 8 9 0 0 36 5
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 7 6 7 7 4 4 35 6
Name School City/State Performance Place Points
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8.33 2 10
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 8.21 1 20
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 8.63 3 8
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Grade Academy Rahway, NJ 8.70 4 6
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 9.01 5 4
Jada Mora PS 347 Bronx, NY NA NA NA
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 13 13 13 13 15 20 87 1
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 7 10 9 5 8 8 47 2
Jadah Fitzgerald MS 394 Brooklyn, NY 1 7 8 8 10 10 44 3
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 0 2 4.5 3 6 6 21.5 4
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 25.22 1 20
Jadah Fitzgerald MS 394 Brooklyn, NY 26.32 2 10
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 26.53 3 8
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 28.86 4 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 13 13 13 13 15 10 77 1
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 11 11 8 11 8 20 69 2
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 10 7 10 8 6 4 45 3
Kanai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 6 10 9 9 0 6 40 4
Tori Daniels Valley Stream North Valley Stream, NY 3 8 0 10 10 8 39 5
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 7 4 5 7 4 2 29 6
Name School City/State Performance Place Points
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 58.80 2 10
Tori Daniels Valley Stream North Valley Stream, NY 58.92 3 8
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 57.95 1 20
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 59.58 4 6
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 1:01.13 6 2
Kanai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 59.48 4 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 13 13 13 11 15 20 85 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 11 11 11 13 10 8 64 2
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 7 9 10 0 6 6 38 3
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2 4 6 7.5 4 4 27.5 5
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 5 8 8 0 0 2 23 6
Miracle Price AMY Northwest MS Philadelphia, PA 8 0 1 4 8 10 31 4
Name School City/State Performance Place Points
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 2:16.09 1 20
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 2:20.19 3 8
Miracle Price AMY Northwest MS Philadelphia, PA 2:19.07 2 10
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 2:21.44 4 6
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2:25.06 5 4
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 2:32.78 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 13 13 13 13 15 20 87 1
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 6 9 5 11 10 10 51 2
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 10 8 7 8 8 8 49 3
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 8 6 9 7 4 6 40 4
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 4 7 8 6 2 2 29 5
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 7 3 3 5 6 4 28 6
Name School City/State Performance Place Points
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 4:47.45 1 20
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 4:55.37 2 10
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 4:57.39 3 8
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 5:07.08 5 4
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 4:59.06 4 6
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 5:12.49 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Bianca Staples York Preparatory School New York, NY 9 9.5 13 11 15 10 67.5 2
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 13 13 9 13 9 8 65 3
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 11 11 10 10 9 20 71 1
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 10 8 11 9 4 6 48 4
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle Philadelphia, PA 7 9.5 8 8 6 4 42.5 5
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 8 7 3 7 2 2 29 6
Name School City/State Performance Place Points
Bianca Staples York Preparatory School New York, NY 5'0" 2 10
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 5'2" 1 20
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 5'0" 3 8
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle Philadelphia, PA 4'8" 5 4
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 4'10" 4 6
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 4'8" 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 13 13 13 13 15 20 87 1
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 10 10 11 11 8 10 60 2
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 9 9 10 10 6 0 44 3
Olivia Prescott Liberty MS West Orange, NJ 11 11 0 0 10 8 40 4
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 4 8 9 8 2 4 35 5
Jayda Birch MS 226 South Ozone Park, NY 3 4 8 9 4 6 34 6
Name School City/State Performance Place Points
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 11.35M 1 20
Olivia Prescott Liberty MS West Orange, NJ 9.51M 3 8
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 9.69M 2 10
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY - - -
Jayda Birch MS 226 South Ozone Park, NY 8.21M 4 6
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 7.83M 5 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 13 11 13 13 15 20 85 1
Michel Parker Promise Academy New York, NY 0 9 9 10 10 10 48 2
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7 8 8 7 8 6 44 3
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 7 6 6 2 4 33 4
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 6 6 0 8 4 8 32 5
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 3 5 5 4 6 2 25 6
Name School City/State Performance Place Points
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 7.15 1 20
Michel Parker Promise Academy New York, NY 7.29 2 10
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.58 4 6
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 7.73 6 2
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.56 3 8
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.63 5 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 13 13 13 13 15 20 87 1
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 11 11 10 11 8 8 59 2
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 9 8 6 8 6 6 43 3
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 11 10 10 10 41 4
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 6 7 4 4 4 25 5
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 6 0 8 2 0 2 18 6
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8.03 1 20
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 8.25 2 10
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 8.60 3 8
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 8.66 4 6
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 9.09 5 4
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 9.51 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 11 13 11 11 10 10 66 2
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 11 10 13 15 8 62 3
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 9 10 13 10 8 20 70 1
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 10 7 8 8 6 6 45 4
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 3 8 4 5 4 4 28 5
Brianna Brown DeWitt Clinton HS Bronx, NY 13 0 0 0 0 0 13 6
Name School City/State Performance Place Points
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 25.52 3 8
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 25.43 2 10
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 24.98 1 20
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 25.71 4 6
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 26.45 5 4
Brianna Brown DeWitt Clinton HS Bronx, NY - - 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jasmine Douglas-Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 13 7 13 13 15 10 71 2
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 11 13 9 11 10 20 74 1
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY 7 11 5 7 8 0 38 5
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 10 6 7 9 6 6 44 3
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 0 10 11 8 4 8 41 4
\Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 3 4 8 6 0 4 25 6
Name School City/State Performance Place Points
Jasmine Douglas-Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 57.50 2 10
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 57.20 1 20
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY - - -
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 1:00.96 4 6
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 59.94 3 8
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 1:06.22 5 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 13 11 10 0 56 2
Athing Mu Trenton Central HS Trenton, NJ 13 13 0 13 15 20 74 1
Amber Ayala DeWitt Clinton Bronx, NY 0 5 9 10 8 10 42 3
Tyler Mustafa Bayside HS Queens, NY 0 4 6 5 6 8 29 4
Jada Blackheart John F. Kennedy HS Bronx, NY 6 7 0 2 4 4 23 6
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 5 0 5 6 2 6 24 5
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton Central HS Trenton, NJ 2:10.56 1 20
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY - - -
Amber Ayala DeWitt Clinton Bronx, NY 2:22.44 2 10
Tyler Mustafa Bayside HS Queens, NY 2:25.25 3 8
Jada Blackheart John F. Kennedy HS Bronx, NY 2:34.64 5 4
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 2:26.83 4 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 11 11 7 10 15 8 62 2
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 9 10 11 11 10 20 71 1
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 10 9 10 9 4 6 48 3
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 8 5 8 7 8 10 46 4
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 3 8 9 8 6 4 38 5
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 0 3 4 6 0 0 13 7
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 6 0 2 5 0 2 15 6
Name School City/State Performance Place Points
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 4:58.02 3 8
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 4:48.00 1 20
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 4:52.36 2 10
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 5:00.38   4
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 5:09.06 5 4
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 5:25.52 6 2
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ - - -
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 13 0 13 13 15 20 74 1
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 13 9 10 6 8 56 2
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 8 10 8 8 9 6 49 3
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 0 0 9 10 41 4
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 8 7 0 2 4 25 5
Tyra Brooks West Orange HS West Orange, NJ 6 0 0 0 4 0 10 6
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 5'6" 1 20
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'2" 2 10
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 4'10" 4 6
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0" 3 8
Tyra Brooks West Orange HS West Orange, NJ - - -
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'6" 5 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 13 13 13 13 10 20 82 1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 11 10 8 6 8 53 2
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 8 8 9 7 0 4 36 4
Amy Alagor Collegiate Institute for Math & Science Bronx, NY 0 0 11 10 8 10 39 3
Daniella Hull West Orange HS West Orange, NJ 11 0 0 0 15 0 26 6
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 6 8 5 0 6 32 5
Name School City/State Performance Place Points
Daniella Hull West Orange HS West Orange, NJ - - -
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 11.10M 1 20
Amy Alagor Collegiate Institute for Math & Science Bronx, NY 10.61M 2 10
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10.30M 3 8
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 9.51M 5 4
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 9.90M 4 5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Isatta Kenneh   Drexel Hill, PA 11 13 13 0 15 20 72 1
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 0 11 11 10 10 8 50 2
Mariely Gil Suarez Monroe College New Rochelle, NY 10 9 0 13 8 6 46 3
Rachel Francis Brockport State Brockport, NY 7 5 8 7 6 10 43 4
Chinyele Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 5 8 4 4 24.5 5
Jody-Ann Evans   Germantown, PA 13 0 0 0 0 0 13 6
Name School City/State Performance Place Points
Isatta Kenneh   Drexel Hill, PA 7.20 1 20
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 7.663 3 8
Mariely Gil Suarez Monroe College New Rochelle, NY 7.76 4 6
Rachel Francis Brockport State Brockport, NY 7.661 2 10
Chinyele Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 7.89 5 4
Chinyele Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY - - -
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 0 7 11 11 15 20 64 1
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8 5 9 9 8 10 49 2
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 0 8 10 10 0 28 3
Jessie Gaines   Queens, NY 13 13 0 0 0 0 26 4
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9 6 10 0 0 0 25 5
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 0 13 0 0 0 24 6
Name School City/State Performance Place Points
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 9.25 1 20
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY - - -
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.96 2 10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shenika King   Brooklyn, NY 9 13 13 0 15 20 70 1
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 4 6 10 8 10 43 2
Roazena Miller   Springfield, MA 0 5 5 9 10 8 37 3
Cynthia John-Oqam SUNY College of Brockport Brockport, NY 7 9 7 0 0 0 23 4
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 6 0 8 0 0 0 14 6
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 4 0 0 0 6 6 16 5
Name School City/State Performance Place Points
Shenika King   Brooklyn, NY 25.19 1 20
Roazena Miller   Springfield, MA 27.33 3 8
Shantel Sylvera   Queens, NY 26.38 2 10
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 29.30 4 6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Downey   Philadelphia, PA 8 9 9 13 10 6 55 1
Eboni Birch   Queens, NY 9 8 8 11 8 8 52 2
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 13 10 0 0 0 34 5
Satima Chambers   Queens, NY 10 10 11 0 0 10 41 4
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 15 20 48 3
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5 6 4 0 0 0 15 6
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 59.62 1 20
Sophia Downey   Philadelphia, PA 1:03.07 4 6
Eboni Birch   Queens, NY 1:01.58 3 8
Satima Chambers   Queens, NY 1:01.49 2 10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jevina Straker   Brooklyn, NY 13 13 11 10 15 20 82 1
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 9 10 10 9 10 10 58 2
Torisha LaForce   Queens, NY 11 0 9 11 0 8 39 3
Lauren Kidd   Philadelphia, PA 3 5 6 6 6 6 32 4
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 5 7 0 0 8 0 20 5
Xaire Davis   Brooklyn, NY 0 6 8 4 0 0 18 6
Name School City/State Performance Place Points
Jevina Straker   Brooklyn, NY 2:22.04 1 20
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 2:30.72 2 10
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY - - -
Lauren Kidd   Philadelphia, PA 2:43.21 4 6
Torisha LaForce   Queens, NY 2:31.48 3 8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 10 11 11 10 10 63 2
Kharyn Ethridge   New York, NY 0 11 13 13 15 20 72 1
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 0 8 10 10 8 6 42 3
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 7 9 9 4 8 37 4
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 13 13 0 0 0 0 26 Tie 7
Ackelilah Robertson   New York, NY 7 6 0 7 6 4 30 5
Elizabeth Chukwuezi   Fredericksburg, PA 8 5 6 5 2 2 28 6
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 9 4 7 6 0 0 26 Tie 7
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge   New York, NY 4:56.59 1 20
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5:06.10 2 10
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:34.88 4 6
Ackelilah Robertson   New York, NY 5:44.85 5 4
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5:26.51 3 8
Elizabeth Chukwuezi   Fredericksburg, PA 5:46.33 6 2
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 6:07.27 7 0
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shemayra Brathwaite   Brooklyn, NY 0 13 10 13 15 20 71 1
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 0 11 11 11 10 10 53 2
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 9.5 8 9 10 6 6 48.5 3
Mecca Muamba   New York, NY 13 0 13 0 8 8 42 4
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 7.5 8 4 4 32.5 5
Imani Beard   New York, NY 0 6 7.5 9 0 2 24.5 6
Name School City/State Performance Place Points
Shemayra Brathwaite   Brooklyn, NY 5'2" 1 20
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 5'2" 2 10
Mecca Muamba   New York, NY 5'0" 3 8
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 4'10" 4 6
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 4'10" 5 4
Imani Beard   New York, NY 4'6" 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantel Williams   New York, NY 11 10 11 13 15 20 80 1
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10 11 13 11 10 10 65 2
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9 9 10 9 8 8 53 3
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 6 7 9 8 6 6 42 4
Makita Ellis City College of New York New York, NY 8 8 7 6 4 4 37 5
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 7 6 8 7 0 2 30 6
Name School City/State Performance Place Points
Shantel Williams   New York, NY 10.42M 1 20
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10.3M 2 10
Janine Dodd   New Rochelle, NY 10.24M 3 8
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 9.55M 4 6
Makita Ellis City College of New York New York, NY 9.30M 5 4
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 9.13M 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Danielle Lynch Penn State University Middletown, PA 11 13 13 13 15 20 85 1
Lisa Edwards   Bronx, NY 13 10 10 11 10 10 64 2
Takiyah Smith   West Orange, NJ 0 6 7 6 8 8 35 3
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 8 5 4 4 4 4 29 4
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 7 8 0 0 6 6 27 5
Trisha LaForce   Queens, NY 5 4 5 2 0 2 18 6
Name School City/State Performance Place Points
Danielle Lynch Penn State University Middletown, PA 26.62 1 20
Lisa Edwards   Bronx, NY 27.16 2 10
Takiyah Smith   West Orange, NJ 29.38 3 8
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 30.05 4 6
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 30.37 5 4
Trisha LaForce   Queens, NY 31.11 6 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Cecile Brown   Plainfield, NJ 13 13 13 1 15 20 75 1
April Lemieux   Queens Village, NY 10 10 11 13 10 10 64 2
Olive Smart   Brooklyn, NY 9 9 9 11 8 6 52 3
Lorraine Jasper   Birchunville, PA 11 11 10 10 0 0 42 4
Meaghan Collins   Vallhalla, NY 6 6 6 9 6 8 41 5
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 7 7 7 7 4 4 36 6
Name School City/State Performance Place Points
Cecile Brown   Plainfield, NJ 5:24.87 1 20
April Lemieux   Queens Village, NY 5:28.30 2 10
Olive Smart   Brooklyn, NY 5:45.00 4 6
Meaghan Collins   Vallhalla, NY 5:43.69 3 8
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5:55.13 5 4
Lorraine Jasper   Birchunville, PA - - -

Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 13 13 13 13 15 0 67 1
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 10 9 10 6 0 46 2
Rhia Randolph Philip's Academy Newark, NJ 0 11 11 11 10 0 43 3
Amarah Crabbe Sullivan Philadelphia, PA 10 8 8 9 4 0 39 4
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School Yonkers, NY 8 7 7 8 2 0 32 5
Taylor Reilly Heights Elementary Oakland, NJ 7 6 0 7 8 0 28 6
Jenelle Bryan Success Academy New York, NY 4 3 5 0 0 0 12 7
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 6 5 0 0 0 0 11 Tie 8
Aniyah Savage CS 21 Brooklyn, NY 0 2 6 3 0 0 11 Tie 8
Jade Reed PS 121 Bronx, NY 0 0 4 4 0 0 8 10
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 3 0 2.5 1 0 0 6.5 11
Hannah Qutarie PS 241   0 0 0 2 0 0 2 Tie 12
Khloe Khan PS 107 Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2 Tie 12
Kai Silungwe Dr. John Grieco Elementrary School Englewood, NJ 0 0 1 0 0 0 1  
Kimmia Heywood CS 21 Brooklyn, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Najya Hannah-Jones PS 307 Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 8.47   1
Rhia Randolph Philip's Academy Newark, NJ 8.64   2
Taylor Reilly Heights Elementary Oakland, NJ 8.75   3
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 8.78   4
Amarah Crabbe Sullivan Philadelphia, PA 8.81   5
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School Yonkers, NY 9.12   6
Jenelle Bryan Success Academy New York, NY 9.40   SF
Savannah Minter PS 153 Bronx, NY 9.37   SF
Aniyah Savage CS 21 Brooklyn, NY 9.20   SF
Jade Reed PS 121 Bronx, NY 9.60   SF
Kai Silungwe Dr. John Grieco Elementrary School Englewood, NJ 10.00   SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 9 9 5 9 15 0 47 1
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 10 7 9 8 10 0 44 2
Amelia Grant CS 21 Brooklyn, NY 6 3 0 3 6 0 18 3
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 3 0 2 4 8 0 17 4
Udechi Nzeh St. Cyril Alexander Landsdowne, PA 0 4 0 0 0 0 4 5
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 31.52   1
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 31.67   2
Jocelyn Germain Roslyn Elementary Roslyn, PA 33.77   3
Amelia Grant CS 21 Brooklyn, NY 35.45   4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sydney Chadwick St. Mathew Edison, NJ 9 13 11 10 15 0 58 1
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 8 11 9 7 8 0 43 2
Lauren Broadus Charles W. Henry School Philadelphia, PA 5 8 8 13 4 0 38 3
Najea Smith PS 11 Brooklyn, NY 13 9 7 4 2 0 35 Tie 4
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 6 5 10 8 6 0 35 Tie 4
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Douglaston, NY 3 6 6 3 10 0 28 6
Bellicima Promuto PS 178 Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1 7
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Sydney Chadwick St. Mathew Edison, NJ 1:10.04   1
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Douglaston, NY 1:10.77   2
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 1:11.16   3
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 1:11.53   4
Lauren Broadus Charles W. Henry School Philadelphia, PA 1:11.74   5
Najea Smith PS 11 Brooklyn, NY 1:16.12   6
Bellicima Promuto PS 178 Bronx, NY 1:23.74   7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 13 13 13 13 15 0 67 1
Amaira Traynham Laurel Oaks Adventist School Hamden, CT 10 11 7 11 10 0 49 2
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 9 10 11 10 6 0 46 3
Monea Earnest Stester Elementary Chester, PA 8 8 9 8 8 0 41 4
Samiah Griffith Exceed Charter School Brooklyn, NY 3 0 0 7 4 0 14 5
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2 5 0 6 0 0 13 6
Ciara Davis Southwest Leadership Academy Philadelphia, PA 1 3 3 5 0 0 12 7
Aisha Wajid GCA Charter Bronx, NY 4 4 1 0 2 0 11 8
Xaera Mehta PS 33 New York, NY 0 2 5 2 0 0 9 9
Mafata Kourouma Harlem Success New York, NY 0 0 0 3 0 0 3 Tie 10
Olivia Lynch Paxtonia Harrisburg, PA 0 0 2 1 0 0 3 Tie 10
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 2:45.78   1
Amaira Traynham Laurel Oaks Adventist School Hamden, CT 2:50.32   2
Monea Earnest Stester Elementary Chester, PA 2:51.79   3
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2:52.13   4
Samiah Griffith Exceed Charter School Brooklyn, NY 2:55.92   5
Aisha Wajid GCA Charter Bronx, NY 2:59.54   6
Xaera Mehta PS 33 New York, NY 3:05.32   7
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 3:06.88   8
Ciara Davis Southwest Leadership Academy Philadelphia, PA 3:09.86   9
Mafata Kourouma Harlem Success New York, NY 3:12.46   10
Olivia Lynch Paxtonia Harrisburg, PA 3:13.56   11
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 13 13 13 13 15 0 67 1
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 11 9 10 9 10 0 49 Tie 2
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 9 10 11 11 8 0 49 Tie 2
Aisha Salemi CPCS Brooklyn, NY 0 11 8 10 2 0 31 4
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 8 6 7 4 0 0 25 5
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 0 0 9 8 6 0 23 6
Sophie Grutman LCCS Jersey City, NJ 10 0 6 3 0 0 19 7
Nevaeh Brown Van Cortlandt Mohegan Lake, NY 0 8 4.5 6 0 0 18.5 8
Cayla Gold Achievement First Endeavor Brooklyn, NY 0 7 4.5 5 0 0 16.5 9
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 0 0 0 7 4 0 11 10
Brianna Acosta Excel Charter School Brooklyn, NY 0 0 3 2 0 0 5 11
                     
                     
                     
                     
                     
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 3'10"   1
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 3'4"   2
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 3'4"   3
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 3'2"   4
Morgan Bass Friends Seminary New York, NY 3'0"   5
Aisha Salemi CPCS Brooklyn, NY 3'0"   6
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 2'10"   7
Nevaeh Brown Van Cortlandt Mohegan Lake, NY 2'8"   8
Cayla Gold Achievement First Endeavor Brooklyn, NY 2'6"   9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Amirah Nesmith Saint Helena Incarnation Philadelphia, PA 11 12 11 13 15 0 62 1
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 10 6 10 9 8 0 43 2
Juliette Reed PS 121 Bronx, NY 9 0 7 7 10 0 33 3
Nyla Coleman GESU Philadelphia, PA 0 10 9 6 6 0 31 4
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 7 7 5 8 2 0 29 5
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon New York, NY 0 8 6 10 4 0 28 Tie 6
Jayleciah Wilson PS 121 Bronx, NY 8 9 8 3 0 0 28 Tie 6
Shania Young PS 78 Bronx, NY 6 3 2 4 0 0 15 8
Kiara Davis Wilbur Elementary Bear, DE 3 4 0 2 0 0 9 9
Renee Lindsay PS 5 Brooklyn, NY 0 5 0 1 0 0 6 10
Tirzah Simmons KIPP Preparatory Academy Philadelphia, PA 4 0 0 0 0 0 4 11
Joli Joyner Hiller School Englewood, NJ 0 2 1 0 0 0 3 12
Claudia Lopez PS 205 Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Tamia Wooden Bayview Avenue School of Arts and Sciences Freeport, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Amirah Nesmith Saint Helena Incarnation Philadelphia, PA 8.11   1
Juliette Reed PS 121 Bronx, NY 8.24   2
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 8.25   3
Nyla Coleman GESU Philadelphia, PA 8.27   4
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon New York, NY 8.34   5
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 8.45   6
Shania Young PS 78 Bronx, NY 8.45   SF
Joli Joyner Hiller School Englewood, NJ 8.49   SF
Kiara Davis Wilbur Elementary Bear, DE 8.56   SF
Jayleciah Wilson PS 121 Bronx, NY 8.69   SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 11 13 11 11 10 0 56 1
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 9 6 13 9 15 0 52 2
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Lansdowne, PA 10 10 9 6 2 0 37 3
Madison Praylow St. Ann School New York, NY 5 8 8 7 4 0 32 4
Jalynn Cage John Story Jenks School Philadelphia, PA 0 7 6 8 8 0 29 5
Janeya Nevins PS 21 Crispus Attucks Brooklyn, NY 8 9 4 1 0 0 22 6
Brianna Hamilton PS 21 Crispus Attucks Brooklyn, NY 3 0 7 5 0 0 15 7
Kaia Alcime Mount Pleasant Elementary West Orange, NJ 0 3 2 3 6 0 14 8
Heaven Rivera PS 274 Bronx, NY 6 0 0 0 0 0 6 9
Allison Christie PS 176 Queens, NY 0 5 0 0 0 0 5 10
Kaylyn Moore Bronx Learning Bronx, NY 4 0 0 0 0 0 4 11
Anaya-Noor Karriem Watchung Elementary Montclair, NJ 0 2 1 0 0 0 3 12
Name School City/State Performance Place Points
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 10.10   1
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 10.43   2
Jalynn Cage John Story Jenks School Philadelphia, PA 11.19   3
Kaia Alcime Mount Pleasant Elementary West Orange, NJ 11.80   4
Madison Praylow St. Ann School New York, NY 12.62   5
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Lansdowne, PA 14.38   6
Brianna Hamilton PS 21 Crispus Attucks Brooklyn, NY 11.23   SF
Janeya Nevins PS 21 Crispus Attucks Brooklyn, NY 14.51   SF
Anaya-Noor Karriem Watchung Elementary Montclair, NJ 12.62   SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 3 11 10 13 10 0 47 1
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 6.5 13 11 1 15 0 46.5 2
Anayah Henry KIPP Academy MS Bronx, NY 10 7 4 4 8 0 33 3
Jacqueline Washington PS 44 Marcus Garvey School Brooklyn, NY 13 8 3 8.5 0 0 32.5 4
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 4 2 0 3 4 0 13 5
Tyreesa Garnes PS 40Q Queens, NY 5 0 0 0 6 0 11 6
Candice Strong PS 121 Bronx, NY 6.5 0 0 0 2 0 8.5 7
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 28.70   1
Ryan Smith Holy Cross School Springfield, PA 28.77   2
Anayah Henry KIPP Academy MS Bronx, NY 29.82   3
Tyreesa Garnes PS 40Q Queens, NY 29.98   4
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 30.81   5
Candice Strong PS 121 Bronx, NY 31.88   6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 13 13 11 11 15 0 63 1
Adilia Trim PS 288 Brooklyn, NY 11 11 10 0 10 0 42 2
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 9 8 9 9 6 0 41 3
Kiylah Williams John F. Kennedy Elementary School Windsor, CT 8 7 7 8 8 0 38 4
Aziya Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 6 0 4 0 4 0 14 5
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky Penberton, NJ 0 2 2 5 0 0 9 6
Zuri Williamson Teaneck Community Charter School Teaneck, NJ 2 4 0 0 0 0 6 Tie 7
Skylar Skevelarr Canarsie Ascend Charter School Brooklyn, NY 0 0 0 4 2 0 6 Tie 7
Kaddel Howard Saint Cyril of Alexandria Lansdowne, PA 5 0 0 0 0 0 5 9
Deneen Leslie PS 45Q Queens, NY 0 0 0 1 0 0 1 10
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 1:03.02   1
Adilia Trim PS 288 Brooklyn, NY 1:03.18   2
Kiylah Williams John F. Kennedy Elementary School Windsor, CT 1:06.71   3
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 1:07.13   4
Aziya Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 1:07.32   5
Skylar Skevelarr Canarsie Ascend Charter School Brooklyn, NY 1:10.10   6
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky Penberton, NJ 1:12.86   8
Deneen Leslie PS 45Q Queens, NY 1:10.78   7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 13 13 13 13 15 0 67 1
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 8 10 11 11 10 0 50 2
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 9 1 10 8 8 0 36 3
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 6 8 9 7 2 0 32 4
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 4 7 7 6 6 0 30 5
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 3 5 5 4 0 0 17 6
Brooke Sheppard Community Partnership MS Brooklyn, NY 0 0 6 5 4 0 15 7
Sahar Victoria Vital St. Charles Staten Island, NY 5 6 0 3 0 0 14 8
Mya Defreitas PS 161 Brooklyn, NY 0 4 3 2 0 0 9 9
Lily Day Lincoln Titus Elementary Crompond, NY 0 2 1 0 0 0 3 Tie 10
Taylor Jones West Oak Lane Charter Philadelphia, PA 0 3 0 0 0 0 3 Tie 10
Raven Birch PS 155Q Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2 12
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 2:23.15   1
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:31.34   2
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 2:35.44   3
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 2:37.53   4
Brooke Sheppard Community Partnership MS Brooklyn, NY 2:39.93   5
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 2:41.08   6
Rayana Massey Sankofa Academy Philadelphia, PA 2:42.51   7
Sahar Victoria Vital St. Charles Staten Island, NY 2:42.73   8
Lily Day Lincoln Titus Elementary Crompond, NY 2:46.25   9
Raven Birch PS 155Q Queens, NY 2:57.30   10
Taylor Jones West Oak Lane Charter Philadelphia, PA 3:01.47   11
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 13 13 11 15 0 65 1
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 9 8 8 7 8 0 40 2
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy Bronx, NY 0 10 10 9.5 10 0 39.5 3
Za'Qiyah Bacchas PS 290 New York, NY 8 7 7 8 6 0 36 4
Anya George Charles Harker Elementary Woolwick Township, NJ 10 9 0 9.5 2 0 30.5 5
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 5 4 6 6 4 0 25 6
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3 5 9 5 0 0 22 7
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 7 6 5 3.5 0 0 21.5 8
Jordyn Searles Shawmount School Philadelphia, PA 4 2 4 3.5 0 0 13.5 9
D'Asia Duncan RJ Kinsella School for the Performing Arts MS Hartford, CT 6 0 0 0 0 0 6 10
Sahai King KIPP Academy Brooklyn, NY 0 3 0 0 0 0 3 11
Name School City/State Performance Place Points
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'5"   1
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy Bronx, NY 4'2"   2
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 4'0"   3
Za'Qiyah Bacchas PS 290 New York, NY 4'0"   4
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 4'0"   5
Anya George Charles Harker Elementary Woolwick Township, NJ 3'10"   6
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 3'10"   7
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3'8"   8
Jordyn Searles Shawmount School Philadelphia, PA 3'8"   9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Hannah Gadpaille Equality Charter School Bronx, NY 11 11 11 11 15 0 59 1
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 10 10 6 9 10 0 45 2
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 7 10 10 8 0 42 3
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 5 6 7 6 4 0 28 4
Sanai Bryant Janice E. Dismus MS Englewood, NJ 8 0 8 5 6 0 27 5
Khadija Brown Thomas Jefferson MS Brooklyn, NY 6 8 5 4 0 0 23 6
Qiora Rollins Sampson G. Smith School Franklin Township, NJ 2 0 3.5 8 0 0 13.5 7
Joslynn Whaley Williams Davies MS Mays Landing, NJ 0 3 3.5 3 0 0 9.5 8
Ciara Thomas Tinton Falls MS Tinton, NJ 0.5 4 0 2 0 0 6.5 9
Taylor Forbes Abington Friends School Jenkintown, NJ 0 2 1 1 0 0 4 10
Logan Daley St. Thomas the Apostle West Hempstead, NY 3 0 0 0 0 0 3 11
Nadya Coleman Liberty MS West Orange, NJ 0 1 0 0 0 0 1 12
Olivia Burrell Patrick M. Villano Elementary School Emerson, NJ 0.5 0 0 0 0 0 0.5  
Name School City/State Performance Place Points
Hannah Gadpaille Equality Charter School Bronx, NY 7.65   1
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 7.69   2
Justein Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.74   3
Sanai Bryant Janice E. Dismus MS Englewood, NJ 7.78   4
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 7.81   5
Qiora Rollins Sampson G. Smith School Franklin Township, NJ 7.73   SF
Khadija Brown Thomas Jefferson MS Brooklyn, NY 7.85   SF
Nadya Coleman Liberty MS West Orange, NJ 7.94   SF
Taylor Forbes Abington Friends School Jenkintown, NJ 7.97   SF
Ciara Thomas Tinton Falls MS Tinton, NJ 8.10   SF
Olivia Burrell Patrick M. Villano Elementary School Emerson, NJ 8.35   SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 13 13 13 13 10 0 62 1
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8 9 9 11 15 0 52 2
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 11 11 11 10 8 0 51 3
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Grade Academy Rahway, NJ 10 8 10 8 6 0 42 4
Jada Mora PS 347 Bronx, NY 9 10 8 9 0 0 36 5
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 7 6 7 7 4 0 31 6
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 6 7 6 6 2 0 27 7
Stephanie Ogunbiyi JHS 89 Bronx, NY 0 4 4 2 0 0 10 8
Jaylah Gaskins Friends Chester School Philadelphia, PA 0 3 2 0 0 0 5 Tie 9
Ariel Richards Franklin MS Somerset, NJ 0 5 0 0 0 0 5 Tie 9
Neha Kotha Maple Point MS Langhorne, PA 3 0 0 1 0 0 4 Tie 11
Misa Love Blessed Virgin Mary Yeadon, PA 4 0 0 0 0 0 4 Tie 11
Jazelle Minor Wissohickon Charter School Ambler, PA 0 0 3 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8.49   1
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 8.54   2
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 8.56   3
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Grade Academy Rahway, NJ 8.62   4
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 9.01   5
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 9.33   6
Jazelle Minor Wissohickon Charter School Ambler, PA 9.56   SF
Ariel Richards Franklin MS Somerset, NJ 9.72   SF
Jaylah Gaskins Friends Chester School Philadelphia, PA 9.84   SF
Stephanie Ogunbiyi JHS 89 Bronx, NY 9.95   SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 13 13 13 13 15 0 67 1
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 7 10 9 5 8 0 39 2
Jadah Fitzgerald MS 394 Brooklyn, NY 1 7 8 8 10 0 34 3
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 0 2 4.5 3 6 0 15.5 4
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 25.70   1
Jadah Fitzgerald MS 394 Brooklyn, NY 26.83   2
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 27.08   3
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 28.23   4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 13 13 13 13 15 0 67 1
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 11 11 8 11 8 0 49 2
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 10 7 10 8 6 0 41 3
Kanai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 6 10 9 9 0 0 34 4
Tori Daniels Valley Stream North Valley Stream, NY 3 8 0 10 10 0 31 5
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 7 4 5 7 4 0 27 6
Jennah Gaskins Freire Charter School Philadelphia, PA 2 6 7 2 2 0 19 7
Sabrina Imes The Shipley School Philadelphia, PA 4 0 4 6 0 0 14 8
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 0 3 6 4 0 0 13 9
Nyasha Nyoni Anne M. Dorner MS Ossining, NY 1 1 0 0 0 0 2 10
Name School City/State Performance Place Points
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 59.65   1
Tori Daniels Valley Stream North Valley Stream, NY 59.75   2
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 1:01.01   3
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 1:01.71   4
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 1:01.85   5
Jennah Gaskins Freire Charter School Philadelphia, PA 1:02.04   6
Kanai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 1:03.02   7
Sabrina Imes The Shipley School Philadelphia, PA 1:03.05   8
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 1:03.85   9
Nyasha Nyoni Anne M. Dorner MS Ossining, NY 1:05.03   10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 13 13 13 11 15 0 65 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 11 11 11 13 10 0 56 2
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 7 9 10 0 6 0 32 3
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2 4 6 7.5 4 0 23.5 4
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 5 8 8 0 0 0 21 Tie 5
Miracle Price AMY Northwest MS Philadelphia, PA 8 0 1 4 8 0 21 Tie 5
Maya Gomez Academy of Arts & Letters Brooklyn, NY 4 5 3 6 2 0 20 7
Jenna Keith Team Academy Newark, NJ 0 6 4 7.5 0 0 17.5 8
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 0 1 2 5 0 0 8 9
Quin Stovall Friends' Central School Wynnewood, PA 3 3 0 0 0 0 6 10
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 0 0 0 2 0 0 2 11
Jianna Molin Grice MS Hamilton, NJ 1 0 0 0 0 0 1 12
Name School City/State Performance Place Points
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 2:17.46   1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 2:18.93   2
Miracle Price AMY Northwest MS Philadelphia, PA 2:21.07   3
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 2:22.04   4
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2:26.60   5
Maya Gomez Academy of Arts & Letters Brooklyn, NY 2:26.77   6
Jenna Keith Team Academy Newark, NJ 2:27.03   7
Jianna Molin Grice MS Hamilton, NJ 2:28.21   8
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 2:32.15   9
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 2:32.40   10
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 2:36.04   11
Quin Stovall Friends' Central School Wynnewood, PA 2:49.26   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 13 13 13 13 15 0 67 1
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 6 9 5 11 10 0 41 Tie 2
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 10 8 7 8 8 0 41 Tie 2
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 8 6 9 7 4 0 34 4
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 4 7 8 6 2 0 27 5
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 7 3 3 5 6 0 24 6
Sophia Holgado Holy Cross Dover, DE 0 5 0 0 0 0 5 Tie 7
Brooke Sayre Lakeland Copper Beech MS Yorktown Heights, NY 2 0 0 3 0 0 5 Tie 7
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 0 0 2 1 0 0 3 9
Ishil Kirkhan MS 67 Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1 10
Name School City/State Performance Place Points
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 4:47.92   1
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 4:52.27   2
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 4:53.98   3
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 5:03.07   4
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 5:04.70   5
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 5:08.61   6
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 5:11.40   7
Ishil Kirkhan MS 67 Queens, NY 5:11.76   8
Brooke Sayre Lakeland Copper Beech MS Yorktown Heights, NY 5:23.82   9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Bianca Staples York Preparatory School New York, NY 9 9.5 13 11 15 0 57.5 1
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 13 13 9 13 9 0 57 2
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 11 11 10 10 9 0 51 3
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 10 8 11 9 4 0 42 4
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle Philadelphia, PA 7 9.5 8 8 6 0 38.5 5
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 8 7 3 7 2 0 27 6
Yashima Mitchell IS 246 Brooklyn, NY 5 6 5 6 0 0 22 7
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 2 4 7 4 0 0 17 8
Ka'Shya Hawkins William Paca MS Mastic Beach, NY 0 2 6 5 0 0 13 9
Grace Adeyeye Lakeland Cooper Beech MS Yorktown Heights, NY 4 1 3 3 0 0 11 10
Nyla-Starr Hudson Promise Academy 2 New York, NY 6 3 0 0 0 0 9 11
Makayla Durrant Clinton Hill MS Newark, NJ 3 0 3 2 0 0 8 12
Zahara Simmons KIPP Philadelphia Prep Philadelphia, PA 0 5 0 0 0 0 5  
Saniya Baytops Union Avenue MS Irvington, NJ 1 0 0 0 0 0 1  
      0 0 0 0 0 0 0  
Name School City/State Performance Place Points
Bianca Staples York Preparatory School New York, NY 5'0"   1
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 5'0" Tie 2
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 5'0" Tie 2
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle Philadelphia, PA 4'8"   4
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 4'8"   5
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 4'8"   6
Yashima Mitchell IS 246 Brooklyn, NY 4'6"   7
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 4'4"   8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 13 13 13 13 15 0 67 1
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 10 10 11 11 8 0 50 2
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 9 9 10 10 6 0 44 3
Olivia Prescott Liberty MS West Orange, NJ 11 11 0 0 10 0 32 4
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 4 8 9 8 2 0 31 5
Jayda Birch MS 226 South Ozone Park, NY 3 4 8 9 4 0 28 6
Ravae Thomas Equality Charter School Bronx, NY 8 7 7 5 0 0 27 7
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7 6 6 7 0 0 26 8
Iyana Hall Mastery Pickett Charter Philadelphia, PA 6 5 5 6 0 0 22 9
Leanna Wells Queens Gateway to Health Sciences Secondary School Queens, NY 1 2 3 3 0 0 9 Tie 10
Kimoy Daley Union Avenue MS Irvington, NJ 5 0 0 4 0 0 9 Tie 10
Takiyah Anthony IS 109 Queens, NY 0 3 4 0 0 0 7 12
Cheyla Williams IS 392 Brooklyn, NY 0 1 2 1 0 0 4  
Yaneka Joseph MS 246 Brooklyn, NY 0 0 0 2 0 0 2  
Madison Hayle     2 0 0 0 0 0 2  
Tamia McRae TECI Prep Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 11.20M   1
Olivia Prescott Liberty MS West Orange, NJ 10.26M   2
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 9.19M   3
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 8.15M   4
Jayda Birch MS 226 South Ozone Park, NY 7.99M   5
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 7.66M   6
Ravae Thomas Equality Charter School Bronx, NY 7.20M   7
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 6.90M   8
Iyana Hall Mastery Pickett Charter Philadelphia, PA 6.56M   9
Leanna Wells Queens Gateway to Health Sciences Secondary School Queens, NY 6.32M   10
Takiyah Anthony IS 109 Queens, NY 6.17M   11
Tamia McRae TECI Prep Queens, NY 4.31M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 13 11 13 13 15 0 65 1
Michel Parker Promise Academy New York, NY 0 9 9 10 10 0 38 Tie 2
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7 8 8 7 8 0 38 Tie 2
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 7 6 6 2 0 29 4
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 6 6 0 8 4 0 24 5
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 3 5 5 4 6 0 23 6
Dominique Taylor Flushing HS Queens, NY 5 2 0 3 0 0 10 7
Ayanna Higgins Hempstead HS Hempstead, NY 9 0 0 0 0 0 9 8
De-ana Lynd Benjamin Cardozo HS Queens, NY 0 0 4 0 0 0 4 Tie 9
Isyss Covin West Orange High West Orange, NJ 4 0 0 0 0 0 4 Tie 9
Angel McBride Chester HS Chester, PA 0 0.5 0 2 0 0 2.5 11
Janhe' Slocum West Side HS Newark, NJ 1 0 0 0 0 0 1 12
Jenny Li Manhattan Center for Science and Mathematics New York, NY 0 0.5 0 0 0 0 0.5  
Josephiine Lewis The Young Women's Leadership School Bronx, NY 0 0 0 0 0 0 0  
Name School City/State Performance Place Points
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 7.31   1
Michel Parker Promise Academy New York, NY 7.32   2
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.58   3
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 7.63   4
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.76   5
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.89   6
Ayanna Higgins Hempstead HS Hempstead, NY 7.63   SF
Isyss Covin West Orange High West Orange, NJ 7.78   SF
Josephiine Lewis The Young Women's Leadership School Bronx, NY 8.05   SF
Angel McBride Chester HS Chester, PA 8.10   SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 13 13 13 13 15 0 67 1
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 11 11 10 11 8 0 51 2
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 9 8 6 8 6 0 37 3
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 11 10 10 0 31 4
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 6 7 4 4 0 21 5
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 6 0 8 2 0 0 16 6
Jillisa Morris A. Phillip Randolph New York, NY 5 1 3 5 0 0 14 Tie 7
Lenah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 0 7 2 3 2 0 14 Tie 7
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 0 0 6 0 0 14 9
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 5 7 0 0 12 10
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 2 4 4 0 0 0 10 11
Trinity Smith St. Francis Preparatory School Queens, NY 0 9 0 0 0 0 9 12
Rachel Richards Central Park East HS New York, NY 4 3 0 0 0 0 7  
Codi-Ann Reid Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7  
Grace Angrisani John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Anna Worgall Hunter College HS New York, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8.21   1
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 8.47   2
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 8.54   3
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 8.95   4
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 9.20   5
Lenah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 9.21   6
Rachel Richards Central Park East HS New York, NY 12.40   SF
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 9.14   SF
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 9.20   SF
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 9.66   SF
Grace Angrisani John F. Kennedy HS Bellmore, NY 9.88   SF
Jillisa Morris A. Phillip Randolph New York, NY 9.90   SF
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 11 13 11 11 10 0 56 1
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 11 10 13 15 0 54 2
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 9 10 13 10 8 0 50 3
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 10 7 8 8 6 0 39 4
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 3 8 4 5 4 0 24 5
Brianna Brown DeWitt Clinton HS Bronx, NY 13 0 0 0 0 0 13 6
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 2 2 3 4 0 0 11 7
Danayzah Fitzgerald Chester HS Chester,PA 0 0 0 2 2 0 4 Tie 8
Kiemi Brown-Rivers The Mary Louis Academy Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4 Tie 8
Kuhdearah Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 0 1 0 0 1 10
Name School City/State Performance Place Points
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 25.69   1
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 25.86   2
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 25.89   3
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 26.31   4
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 26.87   5
Danayzah Fitzgerald Chester HS Chester,PA 27.42   6
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 27.67   7
Kuhdearah Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 28.05   8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jasmine Douglas-Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 13 7 13 13 15 0 61 1
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 11 13 9 11 10 0 54 2
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY 7 11 5 7 8 0 38 3
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 10 6 7 9 6 0 38 4
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 0 10 11 8 4 0 33 5
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 3 4 8 6 0 0 21 6
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1 1 6 5 2 0 15 7
Ifetayo Dudley Promise Academy I New York, NY 6 3 4 1 0 0 14 8
Gerri Brown The Mary Louis Academy Queens, NY 0 8 0 0 0 0 8 9
Joanne Woolward Bayside HS Queens, NY 0 0 2 2 0 0 4 Tie 10
Kianna Hawkins William Floyd HS Mastric Beach, NY 4 0 0 0 0 0 4 Tie 10
JaLai Williams Walter Panas HS Cortlandt Manor, NY 0 2 0 0 0 0 2 Tie 12
Abigail Vital West Orange HS West Orange, NJ 2 0 0 0 0 0 2 Tie 12
Kieui Brown The Mary Louis Academy Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Jasmine Douglas-Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 58.11   1
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 58.85   2
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY 1:01.54   3
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 1:01.99   4
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 1:02.13   5
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1:02.53   6
Ifetayo Dudley Promise Academy I New York, NY 1:02.67   7
Joanne Woolward Bayside HS Queens, NY 1:02.95   8
Abigail Vital West Orange HS West Orange, NJ 1:03.35   9
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 1:04.49   10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 13 11 10 0 56 1
Athing Mu Trenton Central HS Trenton, NJ 13 13 0 13 15 0 54 2
Amber Ayala DeWitt Clinton Bronx, NY 0 5 9 10 8 0 32 3
Tyler Mustafa Bayside HS Queens, NY 0 4 6 5 6 0 21 4
Jada Blackheart John F. Kennedy HS Bronx, NY 6 7 0 2 4 0 19 5
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 5 0 5 6 2 0 18 6
Khadija Lynch Central Park East HS New York, NY 0 0 4 7 0 0 11 7
Sade Davis Poughkeepsie High Poughkeepsie, NY 9 0 0 0 0 0 9 8
Genelle Heyward John Bowne HS Queens, NY 0 1 1 3 0 0 5 9
Tiara Wilson West Orange HS West Orange, NJ 3 0 0 0 0 0 3 10
Gabriella Vides-Barry Queens Metropolitan Campus Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2 11
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton Central HS Trenton, NJ 2:16.78   1
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:21.87   2
Amber Ayala DeWitt Clinton Bronx, NY 2:24.13   3
Tyler Mustafa Bayside HS Queens, NY 2:27.18   4
Jada Blackheart John F. Kennedy HS Bronx, NY 2:30.01   5
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 2:31.03   6
Tiara Wilson West Orange HS West Orange, NJ 2:31.49   7
Khadija Lynch Central Park East HS New York, NY 2:36.52   8
Genelle Heyward John Bowne HS Queens, NY 2:42.44   9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 11 11 7 10 15 0 54 1
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 9 10 11 11 10 0 51 2
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 10 9 10 9 4 0 42 3
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 8 5 8 7 8 0 36 4
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 3 8 9 8 6 0 34 5
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 0 3 4 6 0 0 13 Tie 6
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 6 0 2 5 0 0 13 Tie 6
Bella Faber-Rico Hunter College HS New York, NY 0 0 5 4 0 0 9 Tie 8
Maya Spottiswood John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 7 0 0 2 0 9 Tie 8
Kiara Carloni Hunter College HS New York, NY 7 1 0 0 0 0 8 10
Brianna Bush Forest Hills HS Queens, NY 0 4 0 2 0 0 6 Tie 11
Maliya Ellis Hopkins School New Haven, CT 0 6 0 0 0 0 6 Tie 11
Gloria Fecami Queens Metropolitan Campus Queens, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Zaria Harrison Tilden HS Brooklyn, NY 1 0 0 1 0 0 2  
Hannah Sobel Brooklyn Tech HS Brooklyn, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 4:51.28   1
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 4:53.46   2
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 4:54.98   3
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 5:00.38   4
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 5:05.34   5
Maya Spottiswood John F. Kennedy HS Bellmore, NY 5:14.95   6
Bella Faber-Rico Hunter College HS New York, NY 5:16.53   7
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 5:23.07   8
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 5:24.42   9
Zaria Harrison Tilden HS Brooklyn, NY 5:32.42   10
Kiara Carloni Hunter College HS New York, NY 5:35.32   11
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 13 0 13 13 15 0 54 1
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 13 9 10 6 0 48 2
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 8 10 8 8 9 0 43 3
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 0 0 9 0 31 4
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 8 7 0 2 0 21 5
Tyra Brooks West Orange HS West Orange, NJ 6 0 0 0 4 0 10 6
Alicia Prainito John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 5 0 0 0 0 5 7
Tamik Bailey Wingate HS Brooklyn, NY 0 4 0 0 0 0 4 8
Rachel Simkho Forest Hills High School Queens, NY 3 0 0 0 0 0 3 9
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 5'7"   1
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0" Tie 2
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 5'0" Tie 2
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0"   4
Tyra Brooks West Orange HS West Orange, NJ 4'10"   5
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'10"   6
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 13 13 13 13 10 0 62 1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 11 10 8 6 0 45 2
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 8 8 9 7 0 0 32 3
Amy Alagor Collegiate Institute for Math & Science Bronx, NY 0 0 11 10 8 0 29 4
Daniella Hull West Orange HS West Orange, NJ 11 0 0 0 15 0 26 Tie 5
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 6 8 5 0 0 26 Tie 5
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 0 10 0 11 4 0 25 7
Denayia Johnson James J Ferris HS Jersey City, NJ 3 9 0 9 0 0 21 Tie 8
Haliegh Rojas Legacy HS New York, NY 4 7 7 3 0 0 21 Tie 8
Chantae Williams Springfield Gardens HS Queens, NY 5 5 0 2 0 0 12 10
Amber Jackson Bayside HS Queens, NY 0 0 6 4 0 0 10 11
Iyana Alexandre East Orange Campus HS East Orange, NJ 9 0 0 0 0 0 9 12
Treynece Davis Mott Hall V HS Bronx, NY 1 3 4 0 0 0 8  
Denae Hill West Orange HS West Orange, NY 0 0 0 6 2 0 8  
Cheyenne Baxter Gregory The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 5 1 0 0 6  
Zarria Brake West Side HS Newark, NJ 6 0 0 0 0 0 6  
Samantha Rios Forest Hills HS Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Miriam Vaughan The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Ianna Gilbert The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Sage Sumpter George Washington University Online HS Washington, DC 2 0 0 0 0 0 2  
Nashly Dorsainvil James F. Ferris HS Jersey City, NJ 0 2 0 0 0 0 2  
Courtney Orie James F. Ferris HS Jersey City, NJ 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Daniella Hull West Orange HS West Orange, NJ 11.71M   1
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 10.89M   2
Amy Alagor Collegiate Institute for Math & Science Bronx, NY 10.86M   3
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10.61M   4
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 10.51M   5
Denae Hill West Orange HS West Orange, NY 9.90M   6
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 9.87M   7
Denayia Johnson James J Ferris HS Jersey City, NJ 9.67M   8
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 9.32M   9
Haliegh Rojas Legacy HS New York, NY 9.26M   10
Amber Jackson Bayside HS Queens, NY 7.95M   11
Chantae Williams Springfield Gardens HS Queens, NY 7.92M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Isatta Kenneh   Drexel Hill, PA 11 13 13 0 15 0 52 1
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 0 11 11 10 10 0 42 2
Mariely Gil Suarez Monroe College New Rochelle, NY 10 9 0 13 8 0 40 3
Rachel Francis Brockport State Brockport, NY 7 5 8 7 6 0 33 4
Chinyele Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 5 8 4 0 20.5 5
Jody-Ann Evans   Germantown, PA 13 0 0 0 0 0 13 6
Judline Tumson   Newark, NJ 6 6 0 0 0 0 12 7
Nichelle Robinson   Brooklyn, NY 0 1 4 4 2 0 11 8
Maya McDuffie   Brooklyn, NY 9 0 0 0 0 0 9 9
Sheala Miles Cheyney University Cheyney, PA 0 8 0 0 0 0 8 10
Ariana Bass   Brooklyn, NY 0 0 3 2 0 0 5 11
Kiera Lamar-Vanterpool St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 0 0 0 0 3.5 12
Rosa Nicks   Plainfield, NJ 0 0 0 3 0 0 3  
Meaghan Collins     0 3 0 0 0 0 3  
Tayisha West   Newark, NJ 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Isatta Kenneh   Drexel Hill, PA 7.39   1
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 7.71   2
Mariely Gil Suarez Monroe College New Rochelle, NY 7.79   3
Rachel Francis Brockport State Brockport, NY 7.94   4
Chinyele Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 8.03   5
Nichelle Robinson   Brooklyn, NY 9.26   6
Ariana Bass   Brooklyn, NY 10.11   7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 0 7 11 11 15 0 44 1
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8 5 9 9 8 0 39 2
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 0 8 10 10 0 28 3
Jessie Gaines   Queens, NY 13 13 0 0 0 0 26 4
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9 6 10 0 0 0 25 5
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 0 13 0 0 0 24 6
Yakirys Cruz St. Francis College Brooklyn, NY 10 0 0 13 0 0 23 7
Addishia Dixon   Brooklyn, NY 5 8 0 0 6 0 19 8
Shania Smith   Piscataway, NJ 0 11 0 0 0 0 11 9
Chevelle Hunte Alabama A&M University Huntsville, AL 0 10 0 0 0 0 10 10
Name School City/State Performance Place Points
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 9.35   1
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.91   2
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 10.38   3
Addishia Dixon   Brooklyn, NY 11.10   4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shenika King   Brooklyn, NY 9 13 13 0 15 0 50 1
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 4 6 10 8 0 33 2
Roazena Miller   Springfield, MA 0 5 5 9 10 0 29 3
Cynthia John-Oqam SUNY College of Brockport Brockport, NY 7 9 7 0 0 0 23 4
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 6 0 8 0 0 0 14 5
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 4 0 0 0 6 0 10 6
Jada Erwin   Lansdowne, PA 0 0 0 5 4 0 9 7
Avosuami Albert Saint Peters Brooklyn, NY 0 3 0 0 0 0 3 8
Natasha Casey   Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1 Tie 9
Symone O'Connor   New Brunswick, NJ 1 0 0 0 0 0 1 Tie 9
Name School City/State Performance Place Points
Shenika King   Brooklyn, NY 25.99   1
Roazena Miller   Springfield, MA 27.36   2
Shantel Sylvera   Queens, NY 27.43   3
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 28.97   4
Jada Erwin   Lansdowne, PA 29.03   5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Downey   Philadelphia, PA 8 9 9 13 10 0 49 1
Eboni Birch   Queens, NY 9 8 8 11 8 0 44 2
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 13 10 0 0 0 34 3
Satima Chambers   Queens, NY 10 10 11 0 0 0 31 4
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 15 0 28 5
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5 6 4 0 0 0 15 6
Tiguida Taire     0 11 0 0 0 0 11 7
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 1:01.30   1
Sophia Downey   Philadelphia, PA 1:02.49   2
Eboni Birch   Queens, NY 1:09.93   3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jevina Straker   Brooklyn, NY 13 13 11 10 15 0 62 1
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 9 10 10 9 10 0 48 2
Torisha LaForce   Queens, NY 11 0 9 11 0 0 31 3
Lauren Kidd   Philadelphia, PA 3 5 6 6 6 0 26 4
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 5 7 0 0 8 0 20 5
Xaire Davis   Brooklyn, NY 0 6 8 4 0 0 18 6
Fatoumata Kourouma     0 1 4 3 0 0 8 Tie 7
Blanca Ayala     8 0 0 0 0 0 8 Tie 7
Tiombe Johnson   Beltsville, MD 0 0 1 0 4 0 5 Tie 9
Jendai Robinson   Hatboro, PA 0 0 3 2 0 0 5 Tie 9
Alison Origas     1 0 0 0 0 0 1 11
Name School City/State Performance Place Points
Jevina Straker   Brooklyn, NY 2:28.01   1
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 2:29.25   2
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 2:42.56   3
Lauren Kidd   Philadelphia, PA 2:49.82   4
Tiombe Johnson   Beltsville, MD 3:00.23   5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 10 11 11 10 0 53 1
Kharyn Ethridge   New York, NY 0 11 13 13 15 0 52 2
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 0 8 10 10 8 0 36 3
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 7 9 9 4 0 29 4
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 13 13 0 0 0 0 26 Tie 5
Ackelilah Robertson   New York, NY 7 6 0 7 6 0 26 Tie 5
Elizabeth Chukwuezi   Fredericksburg, PA 8 5 6 5 2 0 26 Tie 5
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 9 4 7 6 0 0 26 Tie 5
Gina Scales York College Queens, NY 6 2 4 2 0 0 14 9
Shantel Peters   Brooklyn, NY 0 0 8 4 0 0 12 10
Derila Pitters Mississippi Valley State University Itta Bena, MS 10 0 0 0 0 0 10 11
Kylah Thomas Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 3 5 0 0 0 8 12
Shilah Rose Medgar Evers College Brooklyn, NY 0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge   New York, NY 5:00.10   1
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5:06.28   2
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:30.21   3
Ackelilah Robertson   New York, NY 5:40.82   4
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5:46.39   5
Elizabeth Chukwuezi   Fredericksburg, PA 5:51.97   6
Shantel Peters   Brooklyn, NY 5:51.99   7
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 6:01.99   8
Gina Scales York College Queens, NY 6:48.53   9
Kylah Thomas Kingsborough Community College Brooklyn, NY 6:50.91   10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shemayra Brathwaite   Brooklyn, NY 0 13 10 13 15 0 51 1
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 0 11 11 11 10 0 43 2
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 9.5 8 9 10 6 0 42.5 3
Mecca Muamba   New York, NY 13 0 13 0 8 0 34 4
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 7.5 8 4 0 28.5 5
Imani Beard   New York, NY 0 6 7.5 9 0 0 22.5 6
Name School City/State Performance Place Points
Shemayra Brathwaite   Brooklyn, NY 5'2"   1
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 5'2"   2
Mecca Muamba   New York, NY 5'0"   3
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 4'8"   4
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 4'8"   5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantel Williams   New York, NY 11 10 11 13 15 0 60 1
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10 11 13 11 10 0 55 2
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9 9 10 9 8 0 45 3
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 6 7 9 8 6 0 36 4
Makita Ellis City College of New York New York, NY 8 8 7 6 4 0 33 5
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 7 6 8 7 0 0 28 6
Sukyanna Wade   Bronx, NY 5 4 4 3 0 0 16 7
Lateefah Adams   Bronx, NY 0 5 6 4 0 0 15 8
Keziann Jones University of Arkansas Pine Bluff, AS 0 13 0 0 0 0 13 Tie 9
Egypt Parker Delaware State University Dover, DE 13 0 0 0 0 0 13 Tie 9
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 0 3 5 2 2 0 12 11
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 4 2 3 0 0 0 9 12
Milvia Fenelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 1 0 5 0 0 8  
Nicole Phillip   Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Harriet Carter-Range   Brooklyn, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Ana Levy   Brooklyn, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Pearl Nimleg     0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shantel Williams   New York, NY 11.32M   1
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10.12M   2
Janine Dodd   New Rochelle, NY 10.10M   3
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 9.62M   4
Makita Ellis City College of New York New York, NY 9.53M   5
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 9.22M   6
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 9.20M   7
Sukyanna Wade   Bronx, NY 8.74M   8
Milvia Fenelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8.29M   9
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7.55M   10
Ana Levy   Brooklyn, NY 6.99M   11
Harriet Carter-Range   Brooklyn, NY 6.10M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Danielle Lynch Penn State University Middletown, PA 11 13 13 13 15 0 65 1
Lisa Edwards   Bronx, NY 13 10 10 11 10 0 54 2
Takiyah Smith   West Orange, NJ 0 6 7 6 8 0 27 3
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 8 5 4 4 4 0 25 4
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 7 8 0 0 6 0 21 5
Trisha LaForce   Queens, NY 5 4 5 2 0 0 16 6
Jay Dantzler   Masspeth, NY 0 3 0 5 2 0 10 7
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 2 1 1 3 0 0 7 8
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 1 2 2 1 0 0 6 Tie 9
Dominique Bunai   New York, NY 3 0 3 0 0 0 6 Tie 9
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 Tie 9
Lisa Daley   White Plains, NY 4 0 0 0 0 0 4 12
Name School City/State Performance Place Points
Danielle Lynch Penn State University Middletown, PA 27.12   1
Lisa Edwards   Bronx, NY 27.69   2
Takiyah Smith   West Orange, NJ 30.22   3
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 30.59   4
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 31.03   5
Jay Dantzler   Masspeth, NY 31.50   6
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 31.75   7
Trisha LaForce   Queens, NY 32.19   8
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 32.25   9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Cecile Brown   Plainfield, NJ 13 13 13 1 15 0 55 1
April Lemieux   Queens Village, NY 10 10 11 13 10 0 54 2
Olive Smart   Brooklyn, NY 9 9 9 11 8 0 46 3
Lorraine Jasper   Birchunville, PA 11 11 10 10 0 0 42 4
Meaghan Collins   Vallhalla, NY 6 6 6 9 6 0 33 5
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 7 7 7 7 4 0 32 6
Sonya Badger   Queens, NY 8 8 5 8 2 0 31 7
Maculene Etienne   Brooklyn, NY 5 5 8 6 0 0 24 8
Maria Granda   Peekskill, NY 3 3 3 4 0 0 13 10
Regina Cahill   Brooklyn, NY 4 2 0 3 0 0 9 11
Icy Myrick   New York, NY 1 1 2 2 0 0 6 12
Name School City/State Performance Place Points
Cecile Brown   Plainfield, NJ 5:30.82   1
April Lemieux   Queens Village, NY 5:37.12   2
Olive Smart   Brooklyn, NY 5:44.98   3
Meaghan Collins   Vallhalla, NY 5:49.19   4
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5:51.44   5
Sonya Badger   Queens, NY 5:55.88   6
Maculene Etienne   Brooklyn, NY 6:02.88   7
Maria Granda   Peekskill, NY 6:31.56   8
Regina Cahill   Brooklyn, NY 6:43.49   9
Icy Myrick   New York, NY 7:22.32   10

Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 13 13 13 13 0 0 52 1
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 10 9 10 0 0 40 2
Amarah Crabbe Sullivan   10 8 8 9 0 0 35 3
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 9 9 10 6 0 0 34 4
Rhia Randolph Philip's Academy   0 11 11 11 0 0 33 5
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School   8 7 7 8 0 0 30 6
Taylor Reilly   Heights Oakland, NJ 7 6 0 7 0 0 20 7
Jocelyn German Roslyn Elementary   5 0 2.5 5 0 0 12.5 8
Janelle Bryan Success Academy   4 3 5 0 0 0 12 9
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 6 5 0 0 0 0 11 Tie 10
Aniyah Savage CS 21   0 2 6 3 0 0 11 Tie 10
Jade Reed PS 121   0 0 4 4 0 0 8 12
Savannah Minter PS 153   3 0 2.5 1 0 0 6.5  
Amelia Grant CS 21   0 4 0 0 0 0 4  
Hannah Qutarie PS 241   0 0 0 2 0 0 2  
Khloe Khan PS 107   2 0 0 0 0 0 2  
Kai Silungwe   Englewood, NJ 0 0 1 0 0 0 1  
Kimmia Heywood CS 21   1 0 0 0 0 0 1  
Najya Hannah-Jones PS 307   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 8.50 1 13
Rhia Randolph Philip's Academy   8.56 2 11
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 8.73 3 10
Amarah Crabbe Sullivan   8.76 4 9
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School   8.83 5 8
Taylor Reilly   Heights Oakland, NJ 8.96 6 7
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 8.62 SF 6
Jocelyn German Roslyn Elementary   9.13 SF 5
Jade Reed PS 121   9.22 SF 4
Aniyah Savage CS 21   9.25 SF 3
Hannah Qutarie PS 241   9.44 SF 2
Savannah Minter PS 153   9.47 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 13 13 13 13 0 0 52 1
Sydney Chadwick St. Matthew   8 10 10 11 0 0 39 2
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 11 7.5 7 0 0 36.5 3
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 10 7 9 8 0 0 34 4
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 9 9 5 9 0 0 32 5
Amarah Crabbe Sullivin Elementary   7 6 7.5 10 0 0 30.5 6
Najea Smith PS 11   4 8 6 5 0 0 23 7
Rhia Randolph Philips Academy   0 5 11 0 0 0 16 Tie 8
Hannah Deflorimonte Oakview Prep   5 1 4 6 0 0 16 Tie 8
Amelia Grant CS 21   6 3 0 3 0 0 12 10
Jocelyn Germain Roslyn Elementary   3 0 2 4 0 0 9 11
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 2 2 3 0 0 0 7 12
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 1 0 1 2 0 0 4  
Udechi Nzech St. Cyril   0 4 0 0 0 0 4  
Lauren Bradus Henry   0 0 0 1 0 0 1  
Savannah Minter PS 153   0 0 0 0 0 0 0  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 31.36 1 13
Sydney Chadwick St. Matthew   32.24 2 11
Amarah Crabbe Sullivin Elementary   32.73 3 10
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 32.87 4 9
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 33.12 5 8
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 33.31 6 7
Hannah Deflorimonte Oakview Prep   33.93 7 6
Najea Smith PS 11   34.17 8 5
Jocelyn Germain Roslyn Elementary   34.85 9 4
Amelia Grant CS 21   36.17 10 3
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 36.34 11 2
Lauren Bradus Henry   36.70 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Plainfield, NJ 10 10 13 11 0 0 44 1
Sydney Chadwick St. Mathew   9 13 11 10 0 0 43 2
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 8 11 9 7 0 0 35 3
Lauren Broadus Henry   5 8 8 13 0 0 34 4
Najea Smith PS 11 New York, NY 13 9 7 4 0 0 33 5
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 6 5 10 8 0 0 29 6
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist New Haven, CT 7 7 5 9 0 0 28 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   3 6 6 3 0 0 18 8
Monea Earnest St. Ester Elementary School   4 4 3 6 0 0 17 9
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 11 0 1 2 0 0 14 10
Amari Hackett West Chester Charter School   0 2 4 5 0 0 11 11
Samia Griffith Exeed Charter School   1 3 2 1 0 0 7 12
Aisha Wajid GCA Charter School   2 0 0 0 0 0 2  
Bellicima Promuto     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Lauren Broadus Henry   1:13.36 1 13
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Plainfield, NJ 1:13.53 2 11
Sydney Chadwick St. Mathew   1:13.80 3 10
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist New Haven, CT 1:13.85 4 9
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 1:14.18 5 8
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 1:15.40 6 7
Monea Earnest St. Ester Elementary School   1:15.54 7 6
Amari Hackett West Chester Charter School   1:15.78 8 5
Najea Smith PS 11 New York, NY 1:16.21 9 4
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   1:16.28 10 3
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 1:20.35 11 2
Samia Griffith Exeed Charter School   1:21.74 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy   13 13 13 13 0 0 52 1
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 9 10 11 10 0 0 40 2
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist School   10 11 7 11 0 0 39 Tie 3
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 11 9 10 9 0 0 39 Tie 3
Monea Earnest Stester Elementary   8 8 9 8 0 0 33 5
Alani Bolivar Aquinas Academy   7 7 8 0 0 0 22 6
Lauren Broadus Henry   6 6 6 0 0 0 18 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Brooklyn, NY 5 1 4 4 0 0 14 8
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2 5 0 6 0 0 13 9
Ciara Davis Southwest Leadership Academy   1 3 3 5 0 0 12 10
Samiah Griffith Exceed Charter School   3 0 0 7 0 0 10 11
Xaera Mehta PS 33   0 2 5 2 0 0 9 Tie 12
Aisha Wajid GCA Charter   4 4 1 0 0 0 9 Tie 12
Mafata Kuoroumei Harlem Success New York, NY 0 0 0 3 0 0 3  
Olivia Lynch Paxtonia Harrisburg, PA 0 0 2 1 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy   2:43.76 1 13
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist School   2:46.42 2 11
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2:46.68 3 10
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 2:52.60 4 9
Monea Earnest Stester Elementary   2:54.55 5 8
Samiah Griffith Exceed Charter School   3:02.12 6 7
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 3:02.41 7 6
Ciara Davis Southwest Leadership Academy   3:04.37 8 5
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Brooklyn, NY 3:04.70 9 4
Mafata Kuoroumei Harlem Success New York, NY 3:06.46 10 3
Xaera Mehta PS 33   3:07.31 11 2
Olivia Lynch Paxtonia Harrisburg, PA 3:07.76 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 13 13 13 13 0 0 52 1
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 9 10 11 11 0 0 41 2
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 11 9 10 9 0 0 39 3
Aisha Salemi CPCS   0 11 8 10 0 0 29 4
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 8 6 7 4 0 0 25 5
Sophie Grutman LCCS Jersey City, NJ 10 0 6 3 0 0 19 6
Nevaeh Brown Van Cortland   0 8 4.5 6 0 0 18.5 7
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 0 0 9 8 0 0 17 8
Caila Gold First Endeavor   0 7 4.5 5 0 0 16.5 9
Morgan Bass Friends Seminary   0 0 0 7 0 0 7 10
Brianna Acosta Exceed Charter School   0 0 3 2 0 0 5 11
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 3'4"   1
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 3'2"   2
Aisha Salemi CPCS   3'2"   3
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 3'2"   4
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 3'0"   5
Morgan Bass Friends Seminary   3'0"   6
Nevaeh Brown Van Cortland   2'10"   7
Caila Gold First Endeavor   2'10"   8
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 2'8"   9
Sophie Grutman LCCS Jersey City, NJ 2'8"   10
Brianna Acosta Exceed Charter School   2'6"   11
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kaela Swift Success Academy Bed-Stuy 1 Brooklyn, NY 13 12 13 11 0 0 49 1
Amirah Nesmith St. Helena Incarnation   11 12 11 13 0 0 47 2
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 10 6 10 9 0 0 35 3
Jayleciah Wilson PS 121   8 9 8 3 0 0 28 4
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 7 7 5 8 0 0 27 5
Nyla Coleman GESU   0 10 9 6 0 0 25 6
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon   0 8 6 10 0 0 24 7
Juliette Reed PS 121   9 0 7 7 0 0 23 8
Shania Young PS 78   6 3 2 4 0 0 15 9
Kiara Davis Wilbur Elementary Bear, DE 3 4 0 2 0 0 9 10
Renee Lindsay PS 5   0 5 0 1 0 0 6 11
Anayah Henry KIPP Academy   0 0 0 5 0 0 5 Tie 12
Candyce Strong   Bronx, NY 5 0 0 0 0 0 5 Tie 12
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 0 1 3.5 0 0 0 4.5  
Tirzah Simmons KIPP Prep Charter New York, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Kamilah Alabi PS 15Q   0 0 3.5 0 0 0 3.5  
JoJo Joyner Hiller School Englewood, NJ 0 2 1 0 0 0 3  
Claudia Lopez PS 205   2 0 0 0 0 0 2  
Tamia Wooden Bayview   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Amirah Nesmith St. Helena Incarnation   8.08 1 13
Kaela Swift Success Academy Bed-Stuy 1 Brooklyn, NY 8.13 2 11
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon   8.23 3 10
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 8.31 4 9
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 8.37 5 8
Juliette Reed PS 121   8.46 6 7
Nyla Coleman GESU   8.25 SF 6
Anayah Henry KIPP Academy   8.34 SF 5
Shania Young PS 78   8.39 SF 4
Jayleciah Wilson PS 121   8.44 SF 3
Kiara Davis Wilbur Elementary Bear, DE 8.56 SF 2
Renee Lindsay PS 5   8.61 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 11 13 11 11 0 0 46 1
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 11 10 10 0 0 44 2
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 9 6 13 9 0 0 37 3
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Philadelphia, PA 10 10 9 6 0 0 35 4
Madison Praylow St. Ann's School New York, NY 5 8 8 7 0 0 28 5
Janeya Nevins CS 21 Brooklyn, NY 8 9 4 1 0 0 22 6
Jalynn Cage Jenks   0 7 6 8 0 0 21 7
Olivia Coleman Paiedia School 24 Yonkers, NY 7 4 3 2 0 0 16 8
Brianna Hamilton CS 21 Brooklyn, NY 3 0 7 5 0 0 15 9
Brianna Lindo RSCS   0 0 0 13 0 0 13 10
Shania Young PS 78   0 1 5 4 0 0 10 11
Kaia Alcime Mt. Pleasant West Orange, NJ 0 3 2 3 0 0 8 12
Heaven PS 274   6 0 0 0 0 0 6  
Allison Christie PS 176   0 5 0 0 0 0 5  
Kaylyn Moore Bronx Learning Bronx, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Anaya-Noor Karriem Watchung   0 2 1 0 0 0 3  
Isabella Servideo Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Lindo RSCS   9.93 1 13
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 10.00 2 11
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 10.19 3 10
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 10.35 4 9
Jalynn Cage Jenks   11.00 5 8
Madison Praylow St. Ann's School New York, NY 12.46 6 7
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Philadelphia, PA 11.12 SF 6
Brianna Hamilton CS 21 Brooklyn, NY 11.55 SF 5
Shania Young PS 78   12.17 SF 4
Kaia Alcime Mt. Pleasant West Orange, NJ 12.62 SF 3
Olivia Coleman Paiedia School 24 Yonkers, NY 12.95 SF 2
Janeya Nevins CS 21 Brooklyn, NY 13.97 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Ryan Smith Holy Cross School   3 11 10 13 0 0 37 1
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 13 8 3 8.5 0 0 32.5 2
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 6.5 13 11 1 0 0 31.5 3
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 11 4 7.5 5 0 0 27.5 4
Dakota Hickman PS 169 Baychester Academy Bronx, NY 8 10 6 2 0 0 26 5
Anayah Henry KIPP Academy Middle   10 7 4 4 0 0 25 6
Nyla Coleman GESU   9 6 2 6.5 0 0 23.5 7
Amira Nesmith St. Helena Incarnation   0 3 9 11 0 0 23 8
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 0 9 13 0 0 0 22 9
Jayleciah Wilson PS 121   0 5 5 10 0 0 20 10
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon Bronx, NY 0 1 7.5 6.5 0 0 15 11
Adilia Trim     0 0 1 8.5 0 0 9.5 12
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 4 2 0 3 0 0 9  
Candice Strong PS 121   6.5 0 0 0 0 0 6.5  
Tyreesa Garnes PS 40   5 0 0 0 0 0 5  
Shania Young PS 78   2 0 0 0 0 0 2  
Anya George Charles Harker Elementary   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Ryan Smith Holy Cross School   28.81 1 13
Amira Nesmith St. Helena Incarnation   29.49 2 11
Jayleciah Wilson PS 121   29.71 3 10
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 29.76 Tie 4 8.5
Adilia Trim     29.76 Tie 4 8.5
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon Bronx, NY 29.92 Tie 6 6.5
Nyla Coleman GESU   29.92 Tie 6 6.5
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 30.10 8 5
Anayah Henry KIPP Academy Middle   30.29 9 4
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 30.59 10 3
Dakota Hickman PS 169 Baychester Academy Bronx, NY 30.72 11 2
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 30.92 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 13 13 11 11 0 0 48 1
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 10 10 13 13 0 0 46 2
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 9 8 9 9 0 0 35 3
Ryan Smith Holy Cross School Philadelphia, PA 7 9 8 10 0 0 34 4
Adilia Trim   Brooklyn, NY 11 11 10 0 0 0 32 5
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 8 7 7 8 0 0 30 6
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 4 3 5 7 0 0 19 7
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 3 5 3 6 0 0 17 8
Payton Drunwright Russell Byers Charter School   1 6 6 0 0 0 13 9
Aziyah Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 6 0 4 0 0 0 10 10
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky   0 2 2 5 0 0 9 11
Zuri Williamson Teaneck Community Charter School Teaneck, NJ 2 4 0 0 0 0 6 12
Kaddel Howard St. Cyril of Alexandria Lansdowne, PA 5 0 0 0 0 0 5  
Skylar Skevelarr Canarsie Assend   0 0 0 4 0 0 4  
Amira Banks Wyncote Elementary   0 0 0 3 0 0 3  
Rayana Massey Sankofa Freedom Academy Philadelphia, PA 0 1 1 0 0 0 2  
Brooke Sheppard CPMS   0 0 0 2 0 0 2  
Deneen Leslie PS 45   0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 1:03.65 1 13
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 1:04.21 2 11
Ryan Smith Holy Cross School Philadelphia, PA 1:05.92 3 10
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 1:06.08 4 9
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 1:06.46 5 8
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 1:09.37 6 7
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 1:10.13 7 6
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky   1:10.97 8 5
Skylar Skevelarr Canarsie Assend   1:11.36 9 4
Amira Banks Wyncote Elementary   1:11.90 10 3
Brooke Sheppard CPMS   1:12.57 11 2
Deneen Leslie PS 45   1:13.17 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 13 13 13 13 0 0 52 1
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 8 10 11 11 0 0 40 2
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 7 9 8 9 0 0 33 3
Adilia Trim PS 282 Brooklyn, NY 10 11 0 10 0 0 31 4
Ameenah Rodriquez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 6 8 9 7 0 0 30 5
Aaliyah Bey Thurgood Marshall   9 1 10 8 0 0 28 6
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 4 7 7 6 0 0 24 7
Rayana Massey Sankofa Academy   3 5 5 4 0 0 17 8
Sahar Victoria Vital St. Charles Staten Island, NY 5 6 0 3 0 0 14 9
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 11 0 0 0 0 0 11 Tie 10
Brooke Sheppard CPMS   0 0 6 5 0 0 11 Tie 10
Mya Defreitas PS 161   0 4 3 2 0 0 9 12
Aziya Price Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2 0 4 1 0 0 7  
Taylor Jones West Oak Lane   0 3 0 0 0 0 3  
Lily Day Lincoln Titus Elementary   0 2 1 0 0 0 3  
Raven Birch PS 155Q Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Deneed Lerle     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 2:24.33 1 13
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:32.24 2 11
Adilia Trim PS 282 Brooklyn, NY 2:35.18 3 10
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 2:35.69 4 9
Aaliyah Bey Thurgood Marshall   2:35.93 5 8
Ameenah Rodriquez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 2:36.16 6 7
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 2:37.56 7 6
Brooke Sheppard CPMS   2:39.91 8 5
Rayana Massey Sankofa Academy   2:42.74 9 4
Sahar Victoria Vital St. Charles Staten Island, NY 2:43.62 10 3
Mya Defreitas PS 161   2:44.83 11 2
Aziya Price Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:45.14 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 13 13 11 0 0 50 1
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 11 11 11 13 0 0 46 2
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 9 8 8 7 0 0 32 3
Za'Qiyah Bacchas PS 290 New York, NY 8 7 7 8 0 0 30 4
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy   0 10 10 9.5 0 0 29.5 5
Anya George Charles Harker Elementary Chester, PA 10 9 0 9.5 0 0 28.5 6
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3 5 9 5 0 0 22 7
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 7 6 5 3.5 0 0 21.5 8
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 5 4 6 6 0 0 21 9
Jordyn Searles Shawmount Philidelphia, PA 4 2 4 3.5 0 0 13.5 10
D'Asia Duncan RJ Kinsella   6 0 0 0 0 0 6 11
Sahai King KIPP Academy   0 3 0 0 0 0 3 12
Name School City/State Performance Place Points
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 4'4"   1
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'2"   2
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy   4'0" Tie 3
Anya George Charles Harker Elementary Chester, PA 4'0" Tie 3
Za'Qiyah Bacchas PS 290 New York, NY 4'0"   5
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 3'10"   6
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 3'8"   7
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3'6"   8
Jordyn Searles Shawmount Philidelphia, PA 3'4" Tie 9
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 3'4" Tie 9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 13 13 13 13 0 0 52 1
Hannah Gadpaille Equality Charter School   11 11 11 11 0 0 44 2
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 10 10 6 9 0 0 35 3
Justeine Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 7 10 10 0 0 34 Tie 4
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends Media, PA 9 9 9 7 0 0 34 Tie 4
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 5 6 7 6 0 0 24 6
Khadija Brown Thomas Jefferson MS Brooklyn, NY 6 8 5 4 0 0 23 7
Sanai Bryant JDMS   8 0 8 5 0 0 21 8
Qiora Rollins Sampson G. Smith Franklin Township, NJ 2 0 3.5 8 0 0 13.5 9
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfiled, NJ 4 5 2 0 0 0 11 10
Joslynn Whaley Williams Davies MS Mays Landing, NJ 0 3 3.5 3 0 0 9.5 11
Ciara Thomas Tinton Falls   0.5 4 0 2 0 0 6.5 12
Taylor Forbes AFS   0 2 1 1 0 0 4  
Logan Daley St. Thomas the Apostle West Hempstead, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Nadya Coleman Liberty MS West Orange, NJ 0 1 0 0 0 0 1  
Olivia Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 0.5 0 0 0 0 0 0.5  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 7.13 1 13
Hannah Gadpaille Equality Charter School   7.45 2 11
Justeine Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.46 3 10
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 7.55 4 9
Qiora Rollins Sampson G. Smith Franklin Township, NJ 7.60 5 8
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends Media, PA 7.65 6 7
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 7.51 SF 6
Sanai Bryant JDMS   7.55 SF 5
Khadija Brown Thomas Jefferson MS Brooklyn, NY 7.59 SF 4
Joslynn Whaley Williams Davies MS Mays Landing, NJ 7.76 SF 3
Ciara Thomas Tinton Falls   7.78 SF 2
Taylor Forbes AFS   7.83 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 13 13 13 13 0 0 52 1
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 11 11 11 10 0 0 43 2
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8 9 9 11 0 0 37 3
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Rahway, NJ 10 8 10 8 0 0 36 Tie 4
Jada Mora PS 347 Bronx, NY 9 10 8 9 0 0 36 Tie 4
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 7 6 7 7 0 0 27 6
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 6 7 6 6 0 0 25 7
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 5 0 5 5 0 0 15 8
Stephanie Ogunbiyi JHS 89 Bronx, NY 0 4 4 2 0 0 10 9
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream NY 2 1 0 4 0 0 7 10
Jaylah Gaskins FCS PA 0 3 2 0 0 0 5 Tie 11
Ariel Richards Franklin MS   0 5 0 0 0 0 5 Tie 11
Grace Adeyeye LC BMS NY 1 0 1 3 0 0 5 Tie 11
Neha Kotha Maple Point MA Langhorne, PA 3 0 0 1 0 0 4  
Misa Love Blessed Virgin Mary Yeadon, PA 4 0 0 0 0 0 4  
Jazelle Minor Wissohickon Charter Ambler, PA 0 0 3 0 0 0 3  
Kya McBride-Small St. Peter the Apostle Philadelphia, PA 0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 8.25 1 13
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8.47 2 11
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 8.50 3 10
Jada Mora PS 347 Bronx, NY 8.53 4 9
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Rahway, NJ 8.63 5 8
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 9.07 6 7
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 8.97 SF 6
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 9.00 SF 5
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream NY 9.52 SF 4
Grace Adeyeye LC BMS NY 10.10 SF 3
Stephanie Ogunbiyi JHS 89 Bronx, NY 10.12 SF 2
Neha Kotha Maple Point MA Langhorne, PA 10.94 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 13 13 13 13 0 0 52 1
Simone Kelly Wissachickon MS Ambler, PA 11 11 11 10 0 0 43 2
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 10 9 7 11 0 0 37 3
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 9 8 10 9 0 0 36 4
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 7 10 9 5 0 0 31 5
Jadah Fitzgerald MS 394   1 7 8 8 0 0 24 Tie 6
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 8 6 3 7 0 0 24 Tie 6
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 5 5 6 1 0 0 17 8
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 2 4 4.5 2 0 0 12.5 9
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 0 2 4.5 3 0 0 9.5 10
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 6 3 0 0 0 0 9 11
Justeine Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 1 6 0 0 7 Tie 12
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 3 0 0 4 0 0 7 Tie 12
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 4 1 2 0 0 0 7 Tie 12
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 25.58 1 13
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 26.45 2 11
Simone Kelly Wissachickon MS Ambler, PA 26.54 3 10
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 26.73 4 9
Jadah Fitzgerald MS 394   26.87 5 8
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 27.26 6 7
Justeine Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 27.29 7 6
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 27.45 8 5
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 27.53 9 4
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 27.70 10 3
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 27.72 11 2
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 27.90 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 13 13 13 13 0 0 52 1
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 11 11 8 11 0 0 41 2
Kylee Bernard Putman Ave Upper School Cambridge, MA 10 7 10 8 0 0 35 3
Ka'nai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 6 10 9 9 0 0 34 4
Tai Sheppard The Dock Street MS Brooklyn, NY 9 9 11 0 0 0 29 5
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 7 4 5 7 0 0 23 6
Tori Daniels Valley Stream North Valley Stream, NY 3 8 0 10 0 0 21 7
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 5 5 3 5 0 0 18 8
Jennah Gaskins Freire Charter School Philadelphia, PA 2 6 7 2 0 0 17 9
Sabrina Imes The Shipley School Philadelphia, PA 4 0 4 6 0 0 14 10
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 0 3 6 4 0 0 13 11
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 8 0 0 0 0 0 8 12
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 0 2 1 3 0 0 6  
Jamilah Jackson Philippa Schuyler IS 383 Brooklyn, NY 0 0 2 1 0 0 3  
Nyasha Nyoni Anne M. Dorner MS Ossining, NY 1 1 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 59.48 1 13
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 59:68 2 11
Tori Daniels Valley Stream North Valley Stream, NY 1:00.50 3 10
Ka'nai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 1:00.61 4 9
Kylee Bernard Putman Ave Upper School Cambridge, MA 1:01.77 5 8
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 1:02.09 6 7
Sabrina Imes The Shipley School Philadelphia, PA 1:02.57 7 6
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 1:02.60 8 5
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 1:02.76 9 4
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 1:03.35 10 3
Jennah Gaskins Freire Charter School Philadelphia, PA 1:03.66 11 2
Jamilah Jackson Philippa Schuyler IS 383 Brooklyn, NY 1:03.68 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 13 13 13 11 0 0 50 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 11 11 11 13 0 0 46 2
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 6 7 7 10 0 0 30 3
Micah Trusty Penn Alexander School Philadelphia, PA 9 0 9 9 0 0 27 4
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 7 9 10 0 0 0 26 5
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 5 8 8 0 0 0 21 6
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 10 10 0 0 0 0 20 7
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2 4 6 7.5 0 0 19.5 8
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 4 5 3 6 0 0 18 9
Jenna Keith Team Academy Newark, NJ 0 6 4 7.5 0 0 17.5 10
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 8 0 1 4 0 0 13 11
Amari Lallemand Cunningham IS 234 Brooklyn, NY 0 2 5 1 0 0 8 Tie 12
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 0 1 2 5 0 0 8 Tie 12
Quin Stovall Friends' Central School Wynnewood, PA 3 3 0 0 0 0 6  
Brooke Sayre Copper Beach MS   0 0 0 3 0 0 3  
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 0 0 0 2 0 0 2  
Jianna Molin Grice MS Hamilton, NJ 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 2:19.18 1 13
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 2:19.41 2 11
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 2:23.88 3 10
Micah Trusty Penn Alexander School Philadelphia, PA 2:28.20 4 9
Jenna Keith Team Academy Newark, NJ 2:29.78 Tie 5 7.5
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2:29.78 Tie 5 7.5
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 2:31.26 7 6
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 2:31.72 8 5
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 2:33.70 9 4
Brooke Sayre Copper Beach MS   2:34.96 10 3
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 2:35.75 11 2
Amari Lallemand Cunningham IS 234 Brooklyn, NY 2:37.03 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 13 13 13 13 0 0 52 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 11 11 10 10 0 0 42 2
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 10 8 7 8 0 0 33 3
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 6 9 5 11 0 0 31 4
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 0 10 11 9 0 0 30 Tie 5
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 8 6 9 7 0 0 30 Tie 5
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 4 7 8 6 0 0 25 7
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 9 4 6 0 0 0 19 8
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 7 3 3 5 0 0 18 9
Maya Gomes Arts and Letters Brooklyn, NY 5 2 4 4 0 0 15 10
Brooke Sayre Copper Beech MS Harrison, NY 2 0 0 3 0 0 5 Tie 11
Sophia Holgado Holy Cross   0 5 0 0 0 0 5 Tie 11
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 3 0 0 2 0 0 5 Tie 11
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 0 0 2 1 0 0 3  
Rihanna DeFritas St. Columbanus School Corlandt Manor, NY 0 1 1 0 0 0 2  
Ishil Kirkhan MS 67 Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 4:46.95 1 13
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 4:48.51 2 11
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 4:48.96 3 10
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 4:49.44 4 9
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 4:50.57 5 8
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 4:58.86 6 7
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 4:59.05 7 6
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 5:06.67 8 5
Maya Gomes Arts and Letters Brooklyn, NY 5:08.05 9 4
Brooke Sayre Copper Beech MS Harrison, NY 5:13.06 10 3
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 5:18.97 11 2
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 5:21.48 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 13 13 9 13 0 0 48 1
Bianca Staples   NY 9 9.5 13 11 0 0 42.5 2
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 11 11 10 10 0 0 42 3
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 10 8 11 9 0 0 38 4
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle   7 9.5 8 8 0 0 32.5 5
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 8 7 3 7 0 0 25 6
Yashima Mitchell     5 6 5 6 0 0 22 7
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 2 4 7 4 0 0 17 8
Ka'Shya Hawkins WF PACA Middle NY 0 2 6 5 0 0 13 9
Grace Adeyeye LCBMS   4 1 3 3 0 0 11 10
Nyla-Starr Hudson   NY 6 3 0 0 0 0 9 11
Makayla Durrant Clinton Hill Newark, NJ 3 0 3 2 0 0 8 12
Zahara Simmons KIPP Philadelphia Prep Philadelphia, PA 0 5 0 0 0 0 5  
Saniya Baytops Union Avenue Middle   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 5'2"   1
Bianca Staples   NY 5'0"   2
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 5'0"   3
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 4'8"   4
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle   4'6"   5
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 4'6"   6
Yashima Mitchell     4'6"   7
Ka'Shya Hawkins WF PACA Middle NY 4'4"   8
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 4'4"   9
Grace Adeyeye LCBMS   4'4"   10
Makayla Durrant Clinton Hill Newark, NJ 4'2"   11
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 13 13 13 13 0 0 52 1
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 10 10 11 11 0 0 42 2
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 9 9 10 10 0 0 38 3
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 4 8 9 8 0 0 29 4
Ravae Thomas Equality Charter School Bronx, NY 8 7 7 5 0 0 27 5
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7 6 6 7 0 0 26 6
Jayla Birch MS 226   3 4 8 9 0 0 24 7
Olivia Prescott Liberty MS West Orange, NJ 11 11 0 0 0 0 22 Tie 8
Iyana Hall Mastery Pickett Charter Philadelphia, PA 6 5 5 6 0 0 22 Tie 8
Leanna Wells Queens Gateway HS Queens, NY 1 2 3 3 0 0 9 Tie 10
Kimoy Daley Union Ave Middle   5 0 0 4 0 0 9 Tie 10
Takiyah Anthony IS 109   0 3 4 0 0 0 7 12
Cheyla Williams IS 392   0 1 2 1 0 0 4  
Yanker Joseph MS 246   0 0 0 2 0 0 2  
Madison Hayle     2 0 0 0 0 0 2  
Tamia McRae Tech Prep   0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 11.34M   1
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 8.46M   2
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 8.11M   3
Jayla Birch MS 226   7.63M   4
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 7.58M   5
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7.33M   6
Iyana Hall Mastery Pickett Charter Philadelphia, PA 6.83M   7
Ravae Thomas Equality Charter School Bronx, NY 6.81M   8
Kimoy Daley Union Ave Middle   6.24M   9
Leanna Wells Queens Gateway HS Queens, NY 5.78M   10
Yanker Joseph MS 246   5.12M   11
Cheyla Williams IS 392   4.57M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 13 11 13 13 0 0 50 1
Brianna White Lehman Manhattan Prep New York, NY 11 13 11 9 0 0 44 2
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 10 11 0 0 41 3
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7 8 8 7 0 0 30 4
Michel Parker Promise Academy   0 9 9 10 0 0 28 5
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 7 6 6 0 0 27 6
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 6 6 0 8 0 0 20 7
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 3 5 5 4 0 0 17 8
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 3 7 5 0 0 15 9
Dominique Taylor Flushing HS Queens, NY 5 2 0 3 0 0 10 10
Ayanna Higgins Hempstead HS Hempstead, NY 9 0 0 0 0 0 9 11
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 3 1 0 0 4 Tie 12
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4 Tie 12
De-ana Lynd Benjamin Cardozo HS Queens, NY 0 0 4 0 0 0 4 Tie 12
Isyss Covin West Orange High West Orange, NJ 4 0 0 0 0 0 4 Tie 12
Danielle Jackson Central Park East HS New York, NY 2 0 1 0 0 0 3  
Angel McBride Chester HS Chester, PA 0 0.5 0 2 0 0 2.5  
Kuhdearah Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Janhe' Slocum West Side HS   1 0 0 0 0 0 1  
Jenny Li Manhattan Center New York, NY 0 0.5 0 0 0 0 0.5  
Josephine Lewis The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0   0 0 0    
Name School City/State Performance Place Points
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 7.02 1 13
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.06 2 11
Michel Parker Promise Academy   7.33 3 10
Brianna White Lehman Manhattan Prep New York, NY 7.34 4 9
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.43 5 8
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.48 6 7
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.42 SF 6
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.53 SF 5
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 7.59 SF 4
Dominique Taylor Flushing HS Queens, NY 7.60 SF 3
Angel McBride Chester HS Chester, PA 7.63 SF 2
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 7.71 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 13 13 13 13 0 0 52 1
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 11 11 10 11 0 0 43 2
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 9 9 0 0 38 3
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 9 8 6 8 0 0 31 4
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 11 10 0 0 21 5
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 6 7 4 0 0 17 6
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 6 0 8 2 0 0 16 7
Jillisa Morris A. Phillip Randolph New York, NY 5 1 3 5 0 0 14 Tie 8
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 0 0 6 0 0 14 Tie 8
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 5 7 0 0 12 Tie 10
Lenah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 0 7 2 3 0 0 12 Tie 10
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 2 4 4 0 0 0 10 12
Trinity Smith St. Francis Preparatory School Queens, NY 0 9 0 0 0 0 9  
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 3 5 0 0 0 0 8  
Rachel Richards Central Park East HS New York, NY 4 3 0 0 0 0 7  
Codi-Ann Reid Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7  
Grace Analisani John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Anna Worgall Hunter College HS New York, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8.08 1 13
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 8.34 2 11
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 8.55 3 10
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.74 4 9
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 8.80 5 8
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 16.78 6 7
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.81 SF 6
Jillisa Morris A. Phillip Randolph New York, NY 9.13 SF 5
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 9.23 SF 4
Lenah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 9.37 SF 3
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 9.44 SF 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 11 13 11 11 0 0 46 1
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 9 10 13 10 0 0 42 2
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 11 10 13 0 0 39 3
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 10 7 8 8 0 0 33 4
Ki-yonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 7 6 6 6 0 0 25 5
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 6 9 0 7 0 0 22 6
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 3 8 4 5 0 0 20 7
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 0 1 7 9 0 0 17 8
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 4 5 5 0 0 0 14 9
Brianna Brown Dewitt Clinton HS Bronx, NY 13 0 0 0 0 0 13 10
Daniella Griffith Medgar Evers HS Brooklyn, NY 0 3 9 0 0 0 12 11
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 2 2 3 4 0 0 11 12
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8 0 0 0 0 0 8  
Kiemi Brown-Rivers The Mary Louis Academy Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 0 3 0 0 3  
Lenah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Danayzah Fitzgerald Chester High   0 0 0 2 0 0 2  
Genelle Heyward John Bowne HS Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Jalia Williams Curtland   0 0 1 0 0 0 1  
Kuhdearan Graves HS Leaps   0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 25.41 1 13
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 25.76 2 11
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 26.15 3 10
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 26.41 4 9
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 26.50 5 8
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 26.72 6 7
Ki-yonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 27.05 7 6
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 27.22 8 5
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 27.86 9 4
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 28.02 10 3
Danayzah Fitzgerald Chester High   28.53 11 2
Kuhdearan Graves HS Leaps   28.70 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 13 7 13 13 0 0 46 1
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 11 13 9 11 0 0 44 2
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 8 9 10 10 0 0 37 3
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 10 6 7 9 0 0 32 4
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY 7 11 5 7 0 0 30 5
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 0 10 11 8 0 0 29 6
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 3 4 8 6 0 0 21 7
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 5 5 3 3 0 0 16 8
Ifetayo Dudley Promise Academy I New York, NY 6 3 4 1 0 0 14 9
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1 1 6 5 0 0 13 Tie 10
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 9 0 0 4 0 0 13 Tie 10
Gerri Brown The Mary Louis Academy Queens, NY 0 8 0 0 0 0 8 12
Joanne Woolward Bayside HS Queens, NY 0 0 2 2 0 0 4  
Kianna Hawkins William Floyd HS Mastric Beach, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Abigail Vital West Orange HS West Orange, NJ 2 0 0 0 0 0 2  
Jalai Williams Walter Panas HS Cortlandt, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Kieui Brown The Mary Louis Academy Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 58.38 1 13
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 58.75 2 11
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 1:00.38 3 10
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 1:00.64 4 9
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 1:00.78 5 8
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY 1:01.03 6 7
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 1:02.39 7 6
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1:02.54 8 5
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 1:02.70 9 4
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 1:03.13 10 3
Joanne Woolward Bayside HS Queens, NY 1:03.69 11 2
Ifetayo Dudley Promise Academy I New York, NY 1:04.66 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 13 11 0 0 46 1
Athing Mu Trenton Central HS Trenton, NJ 13 13 0 13 0 0 39 2
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 10 9 7 8 0 0 34 Tie 3
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 7 8 10 9 0 0 34 Tie 3
Ashley Navarro Hamilton High School East Hamilton, NJ 8 10 11 0 0 0 29 5
Amber Ayala Dewitt Clinton Bronx, NY 0 5 9 10 0 0 24 6
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 4 6 8 4 0 0 22 7
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 5 0 5 6 0 0 16 8
Tyler Mustafa Bayside HS Queens, NY 0 4 6 5 0 0 15 Tie 9
Jada Blackheart John F. Kennedy HS Bronx, NY 6 7 0 2 0 0 15 Tie 9
Khadija Lynch Central Park East HS New York, NY 0 0 4 7 0 0 11 11
Sade Davis Poughkeepsie High Poughkeepsie, NY 9 0 0 0 0 0 9 12
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 0 3 3 0 0 0 6  
Genelle Heyward John Bowne HS Queens, NY 0 1 1 3 0 0 5  
Tiara Wilson West Orange HS West Orange, NJ 3 0 0 0 0 0 3  
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 0 2 0 0 0 0 2  
Bella Faber-Rico Hunter College HS New York, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Gabriella Vides-Barry Queens Metropolitan Campus Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 0 0 0 1 0 0 1  
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton Central HS Trenton, NJ 2:16.48 1 13
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:20.20 2 11
Amber Ayala Dewitt Clinton Bronx, NY 2:25.85 3 10
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 2:26.82 4 9
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 2:28.48 5 8
Khadija Lynch Central Park East HS New York, NY 2:29.08 6 7
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 2:29.26 7 6
Tyler Mustafa Bayside HS Queens, NY 2:29.97 8 5
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 2:30.75 9 4
Genelle Heyward John Bowne HS Queens, NY 2:33.42 10 3
Jada Blackheart John F. Kennedy HS Bronx, NY 2:35.87 11 2
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 2:36.28 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 13 13 13 13 0 0 52 1
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 9 10 11 11 0 0 41 2
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 11 11 7 10 0 0 39 3
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 10 9 10 9 0 0 38 4
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 3 8 9 8 0 0 28 Tie 5
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 8 5 8 7 0 0 28 Tie 5
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 0 3 4 6 0 0 13 Tie 7
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 6 0 2 5 0 0 13 Tie 7
Khadija Lynch Central Park East New York, NY 2 0 6 3 0 0 11 9
Amber Ayala Dewitt Clinton HS Bronx, NY 5 2 3 0 0 0 10 10
Bella Faber-Rico Hunter College HS New York, NY 0 0 5 4 0 0 9 11
Kiara Carloni Hunter College HS New York, NY 7 1 0 0 0 0 8 12
Maya Spottiswood John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 7 0 0 0 0 7  
Maliya Ellis Hopkins School   0 6 0 0 0 0 6  
Brianna Bush Forest Hills HS Queens, NY 0 4 0 2 0 0 6  
Gloria Fecami Queens Metropolitan Campus Queens, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Zaria Harrison Tilden HS Brooklyn, NY 1 0 0 1 0 0 2  
Hannah Sobel Brooklyn Tech HS Brooklyn, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 4:50.01 1 13
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 4:52.08 2 11
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 4:53.77 3 10
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 4:58.32 4 9
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 5:05.47 5 8
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 5:08.37 6 7
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 5:13.96 7 6
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 5:14.21 8 5
Bella Faber-Rico Hunter College HS New York, NY 5:14.42 9 4
Khadija Lynch Central Park East New York, NY 5:19.86 10 3
Brianna Bush Forest Hills HS Queens, NY 5:23.67 11 2
Zaria Harrison Tilden HS Brooklyn, NY 5:25.02 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 13 9 10 0 0 42 1
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 13 0 13 13 0 0 39 2
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 6 9 11 11 0 0 37 3
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 8 10 8 8 0 0 34 4
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 9 0 10 9 0 0 28 5
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 0 0 0 0 22 6
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 8 7 0 0 0 19 7
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 6 7 5 0 0 0 18 8
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 0 6 6 0 0 0 12 9
Tyra Brooks West Orange HS West Orange, NJ 6 0 0 0 0 0 6 10
Alicia Prainito John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 5 0 0 0 0 5 11
Tamik Bailey Wingate HS Brooklyn, NY 0 4 0 0 0 0 4 12
Rachel Simkho Forest Hills High School Queens, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 5'4"   1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'2"   2
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0"   3
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 5'0"   4
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 4'10"   5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 13 13 13 13 0 0 52 1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 11 10 8 0 0 39 2
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 8 8 9 7 0 0 32 3
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 6 8 5 0 0 26 4
Amy Alagor Columbus MS   0 0 11 10 0 0 21 Tie 5
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 0 10 0 11 0 0 21 Tie 5
Denayia Johnson James J Ferris HS   3 9 0 9 0 0 21 Tie 5
Haliegh Rojas Legacy HS   4 7 7 3 0 0 21 Tie 5
Chantae Williams Spring Field Gardens   5 5 0 2 0 0 12 9
Daniella Hull West Orange HS West Orange, NJ 11 0 0 0 0 0 11 10
Amber Jackson Bayside HS Queens, NY 0 0 6 4 0 0 10 11
Iyana Alexandre East Orange Campus HS East Orange, NJ 9 0 0 0 0 0 9 12
Treynece Davis Mott Hall V HS Bronx, NY 1 3 4 0 0 0 8  
Zarria Brake West Side HS   6 0 0 0 0 0 6  
Cheyenne Baxter Gregory The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 5 1 0 0 6  
Denae Hill West Orange HS West Orange, NY 0 0 0 6 0 0 6  
Samantha Rios Forest Hills HS Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Miriam Vaughan The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Ianna Gilbert The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Sage Sumpter George Washington University Online HS Washington, DC 2 0 0 0 0 0 2  
Nashly Dorsainvil Ferris HS   0 2 0 0 0 0 2  
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Courtney Orie Ferris HS   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 11.79M   1
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 10.37M   2
Amy Alagor Columbus MS   10.30M   3
Denayia Johnson James J Ferris HS   9.78M   4
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 9.71M   5
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 9.50M   6
Denae Hill West Orange HS West Orange, NY 9.16M   7
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.86M   8
Amber Jackson Bayside HS Queens, NY 8.75M   9
Haliegh Rojas Legacy HS   8.65M   10
Chantae Williams Spring Field Gardens   8.59M   11
Cheyenne Baxter Gregory The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.18M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Isatta Kenneh     11 13 13 0 0 0 37 1
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 0 11 11 10 0 0 32 Tie 2
Mariely Gil Suarez Monroe College New Rochelle, NY 10 9 0 13 0 0 32 Tie 2
Rachel Francis     7 5 8 7 0 0 27 4
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NJ 0 0 10 11 0 0 21 5
Chinyeke Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 5 8 0 0 16.5 6
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 0 7 9 0 0 0 16 7
Lauren Kidd     0 2 7 5 0 0 14 8
Jody-Ann Evans     13 0 0 0 0 0 13 Tie 9
Roazena Miller     0 4 0 9 0 0 13 Tie 9
Jada Erwin     0 0 6 6 0 0 12 Tie 11
Judline Tumson     6 6 0 0 0 0 12 Tie 11
Shenika King     0 10 0 0 0 0 10  
Maya McDuffie   Brooklyn, NY 9 0 0 0 0 0 9  
Nichelle Robinson     0 1 4 4 0 0 9  
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 8 0 0 0 0 0 8  
Sheala Miles Cheyney University Cheyney, PA 0 8 0 0 0 0 8  
Ariana Bass     0 0 3 2 0 0 5  
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Kiera Lamar-Vanterpool St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 0 0 0 0 3.5  
Meaghan Collins     0 3 0 0 0 0 3  
Rosa Nicks Plainfield   0 0 0 3 0 0 3  
Tayisha West Newark St.   2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Mariely Gil Suarez Monroe College New Rochelle, NY 7.51 1 13
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NJ 7.56 2 11
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 7.69 3 10
Roazena Miller     7.77 4 9
Chinyeke Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 7.80 5 8
Rachel Francis     7.91 6 7
Jada Erwin     7.91 SF 6
Lauren Kidd     8.84 SF 5
Nichelle Robinson     9.03 SF 4
Rosa Nicks Plainfield   9.25 SF 3
Ariana Bass     10.08 SF 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8 5 9 9 0 0 31 1
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 0 7 11 11 0 0 29 2
Yuleimi Chalas New Jersey City University Jersey City, NJ 7 4 7 8 0 0 26 Tie 3
Jessie Gaines   Queens, NY 13 13 0 0 0 0 26 Tie 3
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9 6 10 0 0 0 25 5
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 0 13 0 0 0 24 6
Yakirys Cruz St. Francis College Brooklyn, NY 10 0 0 13 0 0 23 7
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 0 8 10 0 0 18 8
Addishia Dixon   Brooklyn, NY 5 8 0 0 0 0 13 9
Shania Smith   Piscataway, NJ 0 11 0 0 0 0 11 10
Chevelle Hunte Alabama A&M University Huntsville, AL 0 10 0 0 0 0 10 11
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 0 9 0 0 0 0 9 12
Chinyelu Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6  
Name School City/State Performance Place Points
Yakirys Cruz St. Francis College Brooklyn, NY 9.06 1 13
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 9.12 2 11
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.66 3 10
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 10.03 4 9
Yuleimi Chalas New Jersey City University Jersey City, NJ 11.25 5 8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shenika King     9 13 13 0 0 0 35 1
Isatta Kenneh     10 11 11 0 0 0 32 2
Satima Chambers   Queens, NY 11 10 10 0 0 0 31 3
Torisha LaForce   Queens, NY 8 0 9 13 0 0 30 4
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 4 6 10 0 0 25 5
Cynthia John-Oqam SUNY College of Brockport Brockport, NY 7 9 7 0 0 0 23 6
Ohunene Albert Saint Peters   0 7 4 11 0 0 22 7
Roazena Miller     0 5 5 9 0 0 19 8
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 6 0 8 0 0 0 14 9
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 0 0 13 10
Chinyelu Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 0 0 3 7 0 0 10 11
Sheala Miles Cheyney University Cheyney, PA 0 8 0 0 0 0 8 Tie 12
Marialy Gil Suarez Monroe College   0 0 0 8 0 0 8 Tie 12
Rachel Francis     2 2 2 0 0 0 6  
Tigunda Torino     0 6 0 0 0 0 6  
Fatoumata Keurouma     0 0 0 6 0 0 6  
Jada Erwin     0 0 0 5 0 0 5  
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Yaleimy Cruz     0 0 0 4 0 0 4  
Gina Seales     0 0 0 3 0 0 3  
Avosuami Albert Saint Peters   0 3 0 0 0 0 3  
Kiera Lamar-Vantenpool     3 0 0 0 0 0 3  
Symone O'Connor     1 0 0 0 0 0 1  
Natasha Casey     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Torisha LaForce   Queens, NY 26.87 1 13
Ohunene Albert Saint Peters   27.37 2 11
Shantel Sylvera   Queens, NY 27.55 3 10
Roazena Miller     27.82 4 9
Marialy Gil Suarez Monroe College   28.00 5 8
Chinyelu Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 28.23 6 7
Fatoumata Keurouma     29.29 7 6
Jada Erwin     30.24 8 5
Yaleimy Cruz     31.90 9 4
Gina Seales     34.97 10 3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Downey   Philadelphia, PA 8 9 9 13 0 0 39 1
Eboni Birch   Queens, NY 9 8 8 11 0 0 36 2
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 13 10 0 0 0 34 3
Satima Chambers   Queens, NY 10 10 11 0 0 0 31 4
Lisa Edwards   Bronx, NY 6 3 7 10 0 0 26 5
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5 6 4 0 0 0 15 6
Cynthia John-Ogam SUNY Brockport Brockport 4 4 5 0 0 0 13 Tie 7
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 0 0 13 Tie 7
Shenika King   Brooklyn, NY 0 0 13 0 0 0 13 Tie 7
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 7 6 0 0 0 13 Tie 7
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 0 3 9 0 0 12 11
Tiguida Taire     0 11 0 0 0 0 11 12
Jevina Straker   Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7  
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 1 1 0 0 0 4  
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 2 2 0 0 0 4  
Blanca Ayala     3 0 0 0 0 0 3  
Gina Scales York College Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Downey   Philadelphia, PA 1:02.47 1 13
Eboni Birch   Queens, NY 1:03.83 2 11
Lisa Edwards   Bronx, NY 1:07.29 3 10
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:09.56 4 9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jevina Straker   Brooklyn, NY 13 13 11 10 0 0 47 1
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 9 10 10 9 0 0 38 2
Kharyn Ethridge   New York, NY 0 11 13 13 0 0 37 3
Torisha LaForce   Queens, NY 11 0 9 11 0 0 31 4
Lauren Kidd   Philadelphia, PA 3 5 6 6 0 0 20 Tie 5
Ackeliah Robertson   Queens, NY 4 8 0 8 0 0 20 Tie 5
Xaire Davis   Brooklyn, NY 0 6 8 4 0 0 18 7
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 0 3 5 7 0 0 15 Tie 8
Jeanne-Marie Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 6 9 0 0 0 0 15 Tie 8
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7 0 7 0 0 0 14 10
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 5 7 0 0 0 0 12 11
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 10 0 0 0 0 0 10 12
Elizabeth Chukumezi   Fredericksburg, PA 0 2 2 5 0 0 9  
Fatoumata Kourouma     0 1 4 3 0 0 8  
Blanca Ayala     8 0 0 0 0 0 8  
Jendai Robinson     0 0 3 2 0 0 5  
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Alison Origas     1 0 0 0 0 0 1  
Milvia Fenelon Kingsborough Community College   0 0 0 1 0 0 1  
Tiombe Johnson     0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge   New York, NY 2:27.36 13 1
Torisha LaForce   Queens, NY 2:30.45 11 2
Jevina Straker   Brooklyn, NY 2:31.20 10 3
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 2:37.12 9 4
Ackeliah Robertson   Queens, NY 2:42.63 8 5
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 2:43.73 7 6
Lauren Kidd   Philadelphia, PA 2:46.30 6 7
Elizabeth Chukumezi   Fredericksburg, PA 2:48.70 5 8
Xaire Davis   Brooklyn, NY 2:56.78 4 9
Fatoumata Kourouma     2:57.55 3 10
Jendai Robinson     3:01.98 2 11
Milvia Fenelon Kingsborough Community College   3:03.56 1 12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 10 11 11 0 0 43 1
Kharyn Ethridge   New York, NY 0 11 13 13 0 0 37 2
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 0 8 10 10 0 0 28 3
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 9 4 7 6 0 0 26 Tie 4
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 13 13 0 0 0 0 26 Tie 4
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 7 9 9 0 0 25 6
Elizabeth Chukwuezi   Fredericksburg, PA 8 5 6 5 0 0 24 7
Ackelilah Robertson   New York, NY 7 6 0 7 0 0 20 8
Gina Scales York College Queens, NY 6 2 4 2 0 0 14 9
Shantel Peters   Brooklyn, NY 0 0 8 4 0 0 12 10
Derila Pitters Mississippi Valley State University Itta Bena, MS 10 0 0 0 0 0 10 11
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 9 0 0 0 0 9 12
Kylah Thomas Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 3 5 0 0 0 8  
Xaire Davis   Brooklyn, NY 0 0 0 8 0 0 8  
Jendai Robinson     0 0 0 3 0 0 3  
Shilah Rose Medgar Evers College Brooklyn, NY 0 0 0 1 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge   New York, NY 5:02.93 1 13
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5:13.07 2 11
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:36.88 3 10
Monique Flemming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5:42.81 4 9
Xaire Davis   Brooklyn, NY 5:44.81 5 8
Ackelilah Robertson   New York, NY 5:48.83 6 7
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent Bronx, NY 5:52.75 7 6
Elizabeth Chukwuezi   Fredericksburg, PA 6:01.68 8 5
Shantel Peters   Brooklyn, NY 6:18.28 9 4
Jendai Robinson     6:39.95 10 3
Gina Scales York College Queens, NY 6:52.98 11 2
Shilah Rose Medgar Evers College Brooklyn, NY 7:29.26 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 9.5 8 9 10 0 0 36.5 1
Shemayra Brathwaite     0 13 10 13 0 0 36 2
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 0 11 11 11 0 0 33 3
Mecca Muamba   New York, NY 13 0 13 0 0 0 26 4
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 7.5 8 0 0 24.5 5
Imani Beard     0 6 7.5 9 0 0 22.5 6
Eboni Birch   Queens, NY 8 7 6 0 0 0 21 7
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 11 0 0 0 0 0 11 8
Chevelle Huntz     0 10 0 0 0 0 10 9
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 9.5 0 0 0 0 0 9.5 10
Name School City/State Performance Place Points
Shemayra Brathwaite     5'2"   1
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 5'0"   2
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 4'8"   3
Imani Beard     4'8"   4
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 4'8"   5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantel Williams   New York, NY 11 10 11 13 0 0 45 Tie 1
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10 11 13 11 0 0 45 Tie 1
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9 9 10 9 0 0 37 3
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 6 7 9 8 0 0 30 4
Makita Ellis City Colleg of New York New York, NY 8 8 7 6 0 0 29 5
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 7 6 8 7 0 0 28 6
Sukyanna Wade   Bronx, NY 5 4 4 3 0 0 16 7
Lateefah Adams   Bronx, NY 0 5 6 4 0 0 15 8
Keziann Jones University of Arkansas Pine Bluff, AS 0 13 0 0 0 0 13 Tie 9
Egypt Parker Delaware State University Dover, DE 13 0 0 0 0 0 13 Tie 9
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 0 3 5 2 0 0 10 Tie 11
Eboni Birch     0 0 0 10 0 0 10 Tie 11
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 4 2 3 0 0 0 9  
Milvia Fenelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 1 0 5 0 0 8  
Nicole Phillip   Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Harriet Carter Range     0 0 2 0 0 0 2  
Ana Levy     0 0 1 0 0 0 1  
Pearl Nimleg     0 0 0 1 0 0 1  
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shantel Williams   New York, NY 11.36M   1
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 11.00M   2
Eboni Birch     10.95M   3
Janine Dodd   New Rochelle, NY 10.24M   4
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 9.86M   5
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 9.63M   6
Makita Ellis City Colleg of New York New York, NY 8.82M   7
Milvia Fenelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8.59M   8
Lateefah Adams   Bronx, NY 8.40M   9
Sukyanna Wade   Bronx, NY 8.35M   10
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 8.34M   11
Pearl Nimleg     7.38M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Danielle Lynch Penn State University Middletown, PA 11 13 13 13 0 0 50 1
Lisa Edwards   Bronx, NY 13 10 10 11 0 0 44 2
Sophia Downey   Philadelphia, PA 10 11 11 10 0 0 42 3
Cecile Brown   Plainfield, NJ 9 9 9 9 0 0 36 4
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 0 7 8 8 0 0 23 5
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 8 5 4 4 0 0 21 6
Takiyah Smith   West Orange, NJ 0 6 7 6 0 0 19 7
Trisha LaForce   Queens, NY 5 4 5 2 0 0 16 8
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 7 8 0 0 0 0 15 9
Meaghan Collins   Valhalla, NY 0 0 6 7 0 0 13 10
Jay Dantzler     0 3 0 5 0 0 8 11
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 2 1 1 3 0 0 7 12
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6  
Dominique Bunai   New York, NY 3 0 3 0 0 0 6  
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 1 2 2 1 0 0 6  
Lisa Daley     4 0 0 0 0 0 4  
Name School City/State Performance Place Points
Danielle Lynch Penn State University Middletown, PA 26.95 1 13
Lisa Edwards   Bronx, NY 27.34 2 11
Sophia Downey   Philadelphia, PA 27.54 3 10
Cecile Brown   Plainfield, NJ 28.71 4 9
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 29.08 5 8
Meaghan Collins   Valhalla, NY 30.25 6 7
Takiyah Smith   West Orange, NJ 30.53 7 6
Jay Dantzler     30.75 8 5
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 31.65 9 4
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 31.80 10 3
Trisha LaForce   Queens, NY 31.91 11 2
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 32.25 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
April Lemieux   Queens Village, NY 10 10 11 13 0 0 44 1
Lorraine Jasper   Birchunville, PA 11 11 10 10 0 0 42 2
Cecile Brown   Plainfield, NJ 13 13 13 1 0 0 40 3
Olive Smart   Brooklyn, NY 9 9 9 11 0 0 38 4
Sonya Badger   Queens, NY 8 8 5 8 0 0 29 5
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 7 7 7 7 0 0 28 6
Meaghan Collins     6 6 6 9 0 0 27 7
Maculene Etienne   Brooklyn, NY 5 5 8 6 0 0 24 8
Trisha LaForce   Queens, NY 2 4 4 5 0 0 15 9
Maria Granda   Peekskill, NY 3 3 3 4 0 0 13 10
Regina Cahill   Brooklyn, NY 4 2 0 3 0 0 9 11
Icy Myrick     1 1 2 2 0 0 6 12
Name School City/State Performance Place Points
April Lemieux   Queens Village, NY 5:33.62 1 13
Olive Smart   Brooklyn, NY 5:40.19 2 11
Lorraine Jasper   Birchunville, PA 5:40.54 3 10
Meaghan Collins     5:50.33 4 9
Sonya Badger   Queens, NY 5:51.73 5 8
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5:55.48 6 7
Maculene Etienne   Brooklyn, NY 6:04.68 7 6
Trisha LaForce   Queens, NY 6:26.68 8 5
Maria Granda   Peekskill, NY 6:32.46 9 4
Regina Cahill   Brooklyn, NY 6:41.42 10 3
Icy Myrick     7:45.86 11 2
Cecile Brown   Plainfield, NJ 8:11.67 12 1

Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 10 9 0 0 0 30 2
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 9 9 10 0 0 0 28 3
Amarah Crabbe Sullivan   10 8 8 0 0 0 26 4
Rhia Randolph Philip's Academy   0 11 11 0 0 0 22 Tie 5
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School   8 7 7 0 0 0 22 Tie 5
Taylor Reilly   Heights Oakland, NJ 7 6 0 0 0 0 13 7
Janelle Bryan Success Academy   4 3 5 0 0 0 12 8
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 6 5 0 0 0 0 11 9
Aniyah Savage CS 21   0 2 6 0 0 0 8 10
Jocelyn German Roslyn Elementary   5 0 2.5 0 0 0 7.5 11
Savannah Minter PS 153   3 0 2.5 0 0 0 5.5 12
Amelia Grant CS 21   0 4 0 0 0 0 4  
Jade Reed PS 121   0 0 4 0 0 0 4  
Khloe Khan PS 107   2 0 0 0 0 0 2  
Kai Silungwe   Englewood, NJ 0 0 1 0 0 0 1  
Kimmia Heywood CS 21   1 0 0 0 0 0 1  
Najya Hannah-Jones PS 307   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 8.50 1 13
Rhia Randolph Philip's Academy   8.70 2 11
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 8.74 3 10
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 8.75 4 9
Amarah Crabbe Sullivan   8.78 5 8
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School   9.06 6 7
Aniyah Savage CS 21   9.00 SF 6
Janelle Bryan Success Academy   9.15 SF 5
Jade Reed PS 121   9.19 SF 4
Savannah Minter PS 153   9.25 SF 2.5
Jocelyn German Roslyn Elementary   9.25 SF 2.5
Kai Silungwe   Englewood, NJ 9.30 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 11 7.5 0 0 0 29.5 2
Sydney Chadwick St. Matthew   8 10 10 0 0 0 28 3
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 10 7 9 0 0 0 26 4
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 9 9 5 0 0 0 23 5
Amarah Crabbe Sullivin Elementary   7 6 7.5 0 0 0 20.5 6
Najea Smith PS 11   4 8 6 0 0 0 18 7
Rhia Randolph Philips Academy   0 5 11 0 0 0 16 8
Hannah Deflorimonte Oakview Prep   5 1 4 0 0 0 10 9
Amelia Grant CS 21   6 3 0 0 0 0 9 10
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 2 2 3 0 0 0 7 11
Jocelyn Germain Roslyn Elementary   3 0 2 0 0 0 5 12
Udechi Nzech St. Cyril   0 4 0 0 0 0 4  
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 1 0 1 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 32.00 1 13
Rhia Randolph Philips Academy   32.13 2 11
Sydney Chadwick St. Matthew   32.53 3 10
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 32.57 4 9
Amarah Crabbe Sullivin Elementary   33.23 Tie 5 7.5
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 33.23 Tie 5 7.5
Najea Smith PS 11   33.90 7 6
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 34.07 8 5
Hannah Deflorimonte Oakview Prep   34.46 9 4
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 34.49 10 3
Jocelyn Germain Roslyn Elementary   34.76 11 2
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 35.17 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sydney Chadwick St. Mathew   9 13 11 0 0 0 33 Tie 1
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Plainfield, NJ 10 10 13 0 0 0 33 Tie 1
Najea Smith PS 11 New York, NY 13 9 7 0 0 0 29 3
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 8 11 9 0 0 0 28 4
Lauren Broadus Henry   5 8 8 0 0 0 21 Tie 5
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 6 5 10 0 0 0 21 Tie 5
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist New Haven, CT 7 7 5 0 0 0 19 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   3 6 6 0 0 0 15 8
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 11 0 1 0 0 0 12 9
Monea Earnest Stester Elementary School   4 4 3 0 0 0 11 10
Amari Hackett West Chester Charter School   0 2 4 0 0 0 6 Tie 11
Samia Griffith Exeed Charter School   1 3 2 0 0 0 6 Tie 11
Aisha Wajid GCA Charter School   2 0 0 0 0 0 2  
Bellicima Promuto     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Plainfield, NJ 1:13.14 1 13
Sydney Chadwick St. Mathew   1:13.34 2 11
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 1:14.19 3 10
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 1:14.43 4 9
Lauren Broadus Henry   1:14.70 5 8
Najea Smith PS 11 New York, NY 1:14.72 6 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   1:14.90 7 6
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist New Haven, CT 1:15.33 8 5
Amari Hackett West Chester Charter School   1:16.56 9 4
Monea Earnest Stester Elementary School   1:16.88 10 3
Samia Griffith Exeed Charter School   1:17.26 11 2
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 1:17.36 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew   13 13 13 0 0 0 39 1
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 9 10 11 0 0 0 30 Tie 2
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 11 9 10 0 0 0 30 Tie 2
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist School   10 11 7 0 0 0 28 4
Monea Earnest St. Ester   8 8 9 0 0 0 25 5
Alani Bolivar Aquinas Academy   7 7 8 0 0 0 22 6
Lauren Broadus Henry   6 6 6 0 0 0 18 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Brooklyn, NY 5 1 4 0 0 0 10 8
Aisha Wajid GCA Charter   4 4 1 0 0 0 9 9
Xaera Mehta PS 33   0 2 5 0 0 0 7 Tie 10
Ciara Davis Southwest Leadership Academy   1 3 3 0 0 0 7 Tie 10
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2 5 0 0 0 0 7 Tie 10
Samiah Griffith Exceed Charter School   3 0 0 0 0 0 3  
Olivia Lynch Paxtonia Harrisburg, PA 0 0 2 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew   2:47.96 1 13
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2:50.94 2 11
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 2:51.80 3 10
Monea Earnest St. Ester   2:52.68 4 9
Alani Bolivar Aquinas Academy   2:54.87 5 8
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist School   2:58.25 6 7
Lauren Broadus Henry   3:03.13 7 6
Xaera Mehta PS 33   3:03.58 8 5
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Brooklyn, NY 3:05.53 9 4
Ciara Davis Southwest Leadership Academy   3:06.12 10 3
Olivia Lynch Paxtonia Harrisburg, PA 3:10.49 11 2
Aisha Wajid GCA Charter   3:14.31 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 13 13 13 0 0 0 39 1
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 11 9 10 0 0 0 30 Tie 2
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 9 10 11 0 0 0 30 Tie 2
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 8 6 7 0 0 0 21 4
Aisha Salami CPCS   0 11 8 0 0 0 19 5
Sophie Grutman LCCS Jersey City, NJ 10 0 6 0 0 0 16 6
Nevaeh Brown     0 8 4.5 0 0 0 12.5 7
Cayla Gold First Endeavor   0 7 4.5 0 0 0 11.5 8
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 0 0 9 0 0 0 9 9
Brianna Acosta Exceed Charter School   0 0 3 0 0 0 3 10
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 3'6"   1
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 3'4"   2
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 3'4"   3
Amora Johnson CS 21 Brooklyn, NY 3'2"   4
Aisha Salami CPCS   2'10"   5
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 2'10"   6
Sophie Grutman LCCS Jersey City, NJ 2'6"   7
Nevaeh Brown     2'6" Tie 8
Cayla Gold First Endeavor   2'6" Tie 8
Brianna Acosta Exceed Charter School   2'4"   10
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kaela Swift Success Academy Bed-Stuy 1 Brooklyn, NY 13 12 13 0 0 0 38 1
Amirah Nesmith St. Helena Incarnation   11 12 11 0 0 0 34 2
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 10 6 10 0 0 0 26 3
Jayleciah Wilson PS 121   8 9 8 0 0 0 25 4
Nyla Coleman GESU   0 10 9 0 0 0 19 Tie 5
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 7 7 5 0 0 0 19 Tie 5
Juliette Reed PS 121   9 0 7 0 0 0 16 7
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon   0 8 6 0 0 0 14 8
Shania Young PS 78   6 3 2 0 0 0 11 9
Kiara Davis Wilbur Elementary DE 3 4 0 0 0 0 7 10
Candyce Strong   Bronx, NY 5 0 0 0 0 0 5 Tie 11
Renee Lindsay PS 5   0 5 0 0 0 0 5 Tie 11
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 0 1 3.5 0 0 0 4.5  
Tirzah Simmons KIPP Prep Charter New York, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Kamilah Alabi PS 15Q   0 0 3.5 0 0 0 3.5  
JoJo Joyner Hiller School Englewood, NJ 0 2 1 0 0 0 3  
Claudia Lopez PS 205   2 0 0 0 0 0 2  
Tamia Wooden Bayview   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy Bed-Stuy 1 Brooklyn, NY 7.91 1 13
Amirah Nesmith St. Helena Incarnation   7.92 2 11
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 8.24 3 10
Nyla Coleman GESU   8.25 4 9
Jayleciah Wilson PS 121   8.25 5 8
Juliette Reed PS 121   8.31 6 7
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon   8.33 SF 6
Taylor Aska The Pingry Elementary Short Hills, NJ 8.46 SF 5
Kamilah Alabi PS 15Q   8.47 SF 3.5
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 8.47 SF 3.5
Shania Young PS 78   8.48 SF 2
JoJo Joyner Hiller School Englewood, NJ 8.51 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 11 13 11 0 0 0 35 1
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 11 10 0 0 0 34 2
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Philadelphia, PA 10 10 9 0 0 0 29 3
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 9 6 13 0 0 0 28 4
Madison Praylow St. Ann's School Yonkers, NY 5 8 8 0 0 0 21 Tie 5
Janeya Nevins CS 21 Brooklyn, NY 8 9 4 0 0 0 21 Tie 5
Olivia Coleman Paiedia School 24 Yonkers, NY 7 4 3 0 0 0 14 7
Jalynn Cage Jenks   0 7 6 0 0 0 13 8
Brianna Hamilton CS 21 Brooklyn, NY 3 0 7 0 0 0 10 9
Heaven PS 274   6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Shania Young PS 78   0 1 5 0 0 0 6 Tie 10
Allison Christie PS 176   0 5 0 0 0 0 5 Tie 12
Kaia Alcime Mt. Pleasant West Orange, NJ 0 3 2 0 0 0 5 Tie 12
Kaylyn Moore Bronx Learning Bronx, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Anaya-Noor Karriem Watchung   0 2 1 0 0 0 3  
Isabella Servideo Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 10.67 1 13
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 10.75 2 11
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 11.15 3 10
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Philadelphia, PA 11.26 4 9
Madison Praylow St. Ann's School Yonkers, NY 11.97 5 8
Brianna Hamilton CS 21 Brooklyn, NY 13.72 6 7
Jalynn Cage Jenks   11.47 SF 6
Shania Young PS 78   11.69 SF 5
Janeya Nevins CS 21 Brooklyn, NY 12.03 SF 4
Olivia Coleman Paiedia School 24 Yonkers, NY 12.09 SF 3
Kaia Alcime Mt. Pleasant West Orange, NJ 12.19 SF 2
Anaya-Noor Karriem Watchung   13.23 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 6.5 13 11 0 0 0 30.5 1
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 13 8 3 0 0 0 24 Tie 2
Ryan Smith Holy Cross School   3 11 10 0 0 0 24 Tie 2
Dakota Hickman PS 169 Baychester Academy Bronx, NY 8 10 6 0 0 0 24 Tie 2
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 11 4 7.5 0 0 0 22.5 5
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 0 9 13 0 0 0 22 6
Anayah Henry KIPP Academy Middle   10 7 4 0 0 0 21 7
Nyla Coleman GESU   9 6 2 0 0 0 17 8
Amira Nesmith St. Helena Incarnation   0 3 9 0 0 0 12 9
Jayleciah Wilson PS 121   0 5 5 0 0 0 10 10
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon Bronx, NY 0 1 7.5 0 0 0 8.5 11
Candice Strong PS 121   6.5 0 0 0 0 0 6.5 12
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 4 2 0 0 0 0 6  
Tyreesa Garnes PS 40   5 0 0 0 0 0 5  
Shania Young PS 78   2 0 0 0 0 0 2  
Adilia Trim     0 0 1 0 0 0 1  
Anya George Charles Harker Elementary   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 28.60 1 13
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 28.92 2 11
Ryan Smith Holy Cross School   28.95 3 10
Amira Nesmith St. Helena Incarnation   29.74 4 9
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon Bronx, NY 29.90 Tie 5 7.5
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 29.90 Tie 5 7.5
Dakota Hickman PS 169 Baychester Academy Bronx, NY 29.95 7 6
Jayleciah Wilson PS 121   30.27 8 5
Anayah Henry KIPP Academy Middle   30.44 9 4
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 30.63 10 3
Nyla Coleman GESU   30.69 11 2
Adilia Trim     30.82 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 13 13 11 0 0 0 37 1
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 10 10 13 0 0 0 33 2
Adilia Trim   Brooklyn, NY 11 11 10 0 0 0 32 3
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 9 8 9 0 0 0 26 4
Ryan Smith Holy Cross School Philadelphia, PA 7 9 8 0 0 0 24 5
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 8 7 7 0 0 0 22 6
Payton Drunwright Russell Byers Charter School   1 6 6 0 0 0 13 7
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 4 3 5 0 0 0 12 8
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 3 5 3 0 0 0 11 9
Aziyah Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 6 0 4 0 0 0 10 10
Zuri Williamson Teaneck Community Charter School Teaneck, NJ 2 4 0 0 0 0 6 11
Kaddel Howard St. Cyril of Alexandria Lansdowne, PA 5 0 0 0 0 0 5 12
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky   0 2 2 0 0 0 4  
Rayana Massey Sankofa Freedom Academy Philadelphia, PA 0 1 1 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 1:04.14 1 13
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 1:04.37 2 11
Adilia Trim   Brooklyn, NY 1:06.47 3 10
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 1:06.92 4 9
Ryan Smith Holy Cross School Philadelphia, PA 1:07.17 5 8
Kiylah Williams JFK Elementary School Windsor, CT 1:07.49 6 7
Payton Drunwright Russell Byers Charter School   1:07.54 7 6
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 1:08.32 8 5
Aziyah Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 1:09.95 9 4
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 1:09.97 10 3
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky   1:11.46 11 2
Rayana Massey Sankofa Freedom Academy Philadelphia, PA 1:12.62 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 13 13 13 0 0 0 39 1
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 8 10 11 0 0 0 29 2
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 7 9 8 0 0 0 24 3
Ameenah Rodriquez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 6 8 9 0 0 0 23 4
Adilia Trim PS 282 Brooklyn, NY 10 11 0 0 0 0 21 5
Aaliyah Bey Thurgood Marshall   9 1 10 0 0 0 20 6
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 4 7 7 0 0 0 18 7
Rayana Massey Sankofa Academy   3 5 5 0 0 0 13 8
Sahar Victoria Vital St. Charles Staten Island, NY 5 6 0 0 0 0 11 Tie 9
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 11 0 0 0 0 0 11 Tie 9
Maya Defrietas PS 161   0 4 3 0 0 0 7 11
Aziya Price Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2 0 4 0 0 0 6 Tie 12
Brooke Sheppard CPMS   0 0 6 0 0 0 6 Tie 12
Taylor Jones West Oak Lane   0 3 0 0 0 0 3  
Lily Day Lincoln Titus Elementary   0 2 1 0 0 0 3  
Raven Birch PS 155Q Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Deneed Lerle     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 2:26.87 1 13
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:35.33 2 11
Aaliyah Bey Thurgood Marshall   2:37.40 3 10
Ameenah Rodriquez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 2:39.65 4 9
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 2:39.81 5 8
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 2:41.83 6 7
Brooke Sheppard CPMS   2:44.43 7 6
Rayana Massey Sankofa Academy   2:45.17 8 5
Aziya Price Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:47.46 9 4
Maya Defrietas PS 161   2:47.53 10 3
Raven Birch PS 155Q Queens, NY 2:51.04 11 2
Lily Day Lincoln Titus Elementary   2:51.06 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 13 13 0 0 0 39 1
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 11 11 11 0 0 0 33 2
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 9 8 8 0 0 0 25 3
Za'Qiyah Bacchas PS 290 Bronx, NY 8 7 7 0 0 0 22 4
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy   0 10 10 0 0 0 20 5
Anya George Charles Harker Elementary Chester, PA 10 9 0 0 0 0 19 6
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 7 6 5 0 0 0 18 7
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3 5 9 0 0 0 17 8
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 5 4 6 0 0 0 15 9
Jordyn Searles Shawmount Philidelphia, PA 4 2 4 0 0 0 10 10
D'Asia Duncan RJ Kinsella   6 0 0 0 0 0 6 11
Sahai King KIPP Academy   0 3 0 0 0 0 3 12
Name School City/State Performance Place Points
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'2"   1
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 4'0"   2
Dakota Hickman PS 169 Baychester Acedemy   3'10"   3
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3'10"   4
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 3'10"   5
Za'Qiyah Bacchas PS 290 Bronx, NY 3'10"   6
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 3'10"   7
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 3'6"   8
Jordyn Searles Shawmount Philidelphia, PA 3'4"   9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
City/State Name School W1 Points W2 Points W3 Points W4 Points Semis Points Finals Points Cum Points Cum Place
West Chester, PA Avery Lewis Westtown School 13 13 13 0 0 0 39 1
  Hannah Gadpaille Equality Charter School 11 11 11 0 0 0 33 2
Media, PA Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends 9 9 9 0 0 0 27 3
Fort Lee, NJ Zaire Martin Lewis F. Cole MS 10 10 6 0 0 0 26 4
Queens, NY Justeine Whyte The Young Women's Leadership School 7 7 10 0 0 0 24 5
Brooklyn, NY Khadija Brown Thomas Jefferson MS 6 8 5 0 0 0 19 6
Staten Island, NY Kortney Brown IS 861 5 6 7 0 0 0 18 7
  Sanai Bryant JDMS 8 0 8 0 0 0 16 8
North Plainfiled, NJ Aniyah Charles North Plainfield MS 4 5 2 0 0 0 11 9
Mays Landing, NJ Joslynn Whaley Williams Davies MS 0 3 3.5 0 0 0 6.5 10
Franklin Township, NJ Qiora Rollins Sampson G. Smith 2 0 3.5 0 0 0 5.5 11
  Ciara Thomas Tinton Falls 0.5 4 0 0 0 0 4.5 12
  Taylor Forbes AFS 0 2 1 0 0 0 3  
West Hempstead, NY Logan Daley St. Thomas the Apostle 3 0 0 0 0 0 3  
West Orange, NJ Nadya Coleman Liberty MS 0 1 0 0 0 0 1  
Emerson, NJ Olyvia Burrell Villano Elementary 0.5 0 0 0 0 0 0.5  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 7.12 1 13
Hannah Gadpaille Equality Charter School   7.36 2 11
Justeine Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.39 3 10
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends Media, PA 7.50 4 9
Sanai Bryant JDMS   7.55 5 8
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 7.66 6 7
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 7.68 SF 6
Khadija Brown Thomas Jefferson MS Brooklyn, NY 7.69 SF 5
Qiora Rollins Sampson G. Smith Franklin Township, NJ 7.81 SF 3.5
Joslynn Whaley Williams Davies MS Mays Landing, NJ 7.81 SF 3.5
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfiled, NJ 7.83 SF 2
Taylor Forbes AFS   7.99 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 13 13 13 0 0 0 39 1
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 11 11 11 0 0 0 33 2
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Rahway, NJ 10 8 10 0 0 0 28 3
Jada Mora PS 347 Bronx, NY 9 10 8 0 0 0 27 4
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8 9 9 0 0 0 26 5
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 7 6 7 0 0 0 20 6
Brinesha Bain IS 383   6 7 6 0 0 0 19 7
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 5 0 5 0 0 0 10 8
Stephanie Ogunbiyi PS 89 Bronx, NY 0 4 4 0 0 0 8 9
Jaylah Gaskins FCS PA 0 3 2 0 0 0 5 Tie 10
Ariel Richards Franklin MS   0 5 0 0 0 0 5 Tie 10
Misa Love Blessed Virgin Mary Yeadon, PA 4 0 0 0 0 0 4 12
Jazelle Minor Wissohickon Charter Ambler, PA 0 0 3 0 0 0 3  
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream NY 2 1 0 0 0 0 3  
Neha Ketha   NJ 3 0 0 0 0 0 3  
Grace Adeyeye LC BMS NY 1 0 1 0 0 0 2  
Kya McBride-Small St. Peter the Apostle Philadelphia, PA 0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 8.31 1 13
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 8.37 2 11
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Rahway, NJ 8.50 3 10
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 8.53 4 9
Jada Mora PS 347 Bronx, NY 8.93 5 8
Alexis Sapnas St. Mary Magdalene Media, PA 9.21 6 7
Brinesha Bain IS 383   9.02 SF 6
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 9.40 SF 5
Stephanie Ogunbiyi PS 89 Bronx, NY 9.75 SF 4
Jazelle Minor Wissohickon Charter Ambler, PA 9.78 SF 3
Jaylah Gaskins FCS PA 10.18 SF 2
Grace Adeyeye LC BMS NY 10.25 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 13 13 13 0 0 0 39 1
Simone Kelly Wissachickon MS Ambler, PA 11 11 11 0 0 0 33 2
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 9 8 10 0 0 0 27 3
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 7 10 9 0 0 0 26 4
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 10 9 7 0 0 0 26 5
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 8 6 3 0 0 0 17 6
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 5 5 6 0 0 0 16 Tie 7
Jadah Fitzgerald MS 394   1 7 8 0 0 0 16 Tie 7
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 2 4 4.5 0 0 0 10.5 9
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 6 3 0 0 0 0 9 10
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 4 1 2 0 0 0 7 11
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 0 2 4.5 0 0 0 6.5 12
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 3 0 0 0 0 0 3  
Justeine Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 25.37 1 13
Simone Kelly Wissachickon MS Ambler, PA 26.83 2 11
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 26.88 3 10
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 27.15 4 9
Jadah Fitzgerald MS 394   27.25 5 8
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 27.35 6 7
Kortney Brown IS 861 Staten Island, NY 27.66 7 6
Aniyah Charles North Plainfield MS North Plainfield, NJ 27.90 Tie 8 4.5
Taleea Buxton Young Scholars Philadelphia, PA 27.90 Tie 8 4.5
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 28.02 10 3
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 28.11 11 2
Justeine Whyte The Young Women's Leadership School Queens, NY 28.26 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 13 13 13 0 0 0 39 1
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 11 11 8 0 0 0 30 2
Tai Sheppard The Dock Street MS Brooklyn, NY 9 9 11 0 0 0 29 3
Kylee Bernard Putman Ave Upper School Cambridge, MA 10 7 10 0 0 0 27 4
Ka'nai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 6 10 9 0 0 0 25 5
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 7 4 5 0 0 0 16 6
Jennah Gunkis Freire Charter School Philadelphia, PA 2 6 7 0 0 0 15 7
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 5 5 3 0 0 0 13 8
Tori Daniels Valley Stream North Valley Stream, NY 3 8 0 0 0 0 11 9
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 0 3 6 0 0 0 9 10
Sabrina Imes The Shipley School Philadelphia, PA 4 0 4 0 0 0 8 Tie 11
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 8 0 0 0 0 0 8 Tie 11
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 0 2 1 0 0 0 3  
Nyasha Nyoni Anne M. Dorner MS Ossining, NY 1 1 0 0 0 0 2  
Jamilah Jackson Philippa Schyler   0 0 2 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 1:00.22 1 13
Tai Sheppard The Dock Street MS Brooklyn, NY 1:01.32 2 11
Kylee Bernard Putman Ave Upper School Cambridge, MA 1:01.83 3 10
Ka'nai Bey English Rudolph Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 1:02.04 4 9
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 1:02.08 5 8
Jennah Gunkis Freire Charter School Philadelphia, PA 1:03.30 6 7
Ashleigh Gonzalez MS 180 Bronx, NY 1:03.50 7 6
Laila Yvonne James Brooklyn Science and Engineering Academy Brooklyn, NY 1:03.57 8 5
Sabrina Imes The Shipley School Philadelphia, PA 1:03.83 9 4
Brinesha Bain IS 383 Brooklyn, NY 1:04.35 10 3
Jamilah Jackson Philippa Schyler   1:04.95 11 2
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 1:05.34 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 13 13 13 0 0 0 39 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 11 11 11 0 0 0 33 2
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 7 9 10 0 0 0 26 3
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 5 8 8 0 0 0 21 4
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 6 7 7 0 0 0 20 Tie 5
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 10 10 0 0 0 0 20 Tie 5
Micah Trusty Penn Alexander School Philadelphia, PA 9 0 9 0 0 0 18 7
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2 4 6 0 0 0 12 Tie 8
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 4 5 3 0 0 0 12 Tie 8
Jenna Keith     0 6 4 0 0 0 10 10
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 8 0 1 0 0 0 9 11
Amari Lallemand Cunningham IS 234 Brooklyn, NY 0 2 5 0 0 0 7 12
Quin Stovall Friends' Central School Wynnewood, PA 3 3 0 0 0 0 6  
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 0 1 2 0 0 0 3  
Jianna Molin Grice MS Hamilton, NJ 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 2:20.72 1 13
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 2:22.56 2 11
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 2:26.17 3 10
Micah Trusty Penn Alexander School Philadelphia, PA 2:27.07 4 9
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 2:28.21 5 8
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 2:29.45 6 7
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2:30.53 7 6
Amari Lallemand Cunningham IS 234 Brooklyn, NY 2:32.10 8 5
Jenna Keith     2:33.68 9 4
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 2:34.09 10 3
Rihanna DeFreitas St. Columbanus School Cortlandt Manor, NY 2:36.32 11 2
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 2:39.09 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 13 13 13 0 0 0 39 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 11 11 10 0 0 0 32 2
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 10 8 7 0 0 0 25 3
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 8 6 9 0 0 0 23 4
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 0 10 11 0 0 0 21 5
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 6 9 5 0 0 0 20 6
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 9 4 6 0 0 0 19 Tie 7
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 4 7 8 0 0 0 19 Tie 7
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 7 3 3 0 0 0 13 9
Maya Gomes Arts and Letters Brooklyn, NY 5 2 4 0 0 0 11 10
Sophia Holgado Holy Cross   0 5 0 0 0 0 5 11
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 3 0 0 0 0 0 3 12
Brooke Sayre Copper Beech MS Harrison, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Rihanna DeFritas St. Columbanus School Corlandt Manor, NY 0 1 1 0 0 0 2  
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 0 0 2 0 0 0 2  
Ishil Kirkhan MS 67 Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 4:54.97 1 13
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 4:55.44 2 11
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 4:59.22 3 10
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 5:00.66 4 9
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 5:01.30 5 8
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 5:03.47 6 7
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 5:04.02 7 6
Micah Trusty Penn Alexander Philadelphia, PA 5:11.44 8 5
Maya Gomes Arts and Letters Brooklyn, NY 5:15.40 9 4
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 5:16.30 10 3
Leilani Gibson Engineering Science University Magnet School West Haven, CT 5:20.44 11 2
Rihanna DeFritas St. Columbanus School Corlandt Manor, NY 5:27.22 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 13 13 9 0 0 0 35 1
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 11 11 10 0 0 0 32 2
Bianca Staples   NY 9 9.5 13 0 0 0 31.5 3
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 10 8 11 0 0 0 29 4
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle   7 9.5 8 0 0 0 24.5 5
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 8 7 3 0 0 0 18 6
Yashima Mitchell     5 6 5 0 0 0 16 7
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 2 4 7 0 0 0 13 8
Nyla-Starr Hudson   NY 6 3 0 0 0 0 9 9
Ka'Shya Hawkins WF PACA Middle NY 0 2 6 0 0 0 8 Tie 10
Grace Adeyeye LCBMS   4 1 3 0 0 0 8 Tie 10
Makayla Durrant Clinton Hill Newark, NJ 3 0 3 0 0 0 6 12
Zahara Simmons KIPP Philadelphia Prep Philadelphia, PA 0 5 0 0 0 0 5  
Saniya Baytops Union Avenue Middle   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Bianca Staples   NY 4'10"   1
Kayley Lynch Northstar Academy Newark, NJ 4'10"   2
Selah Dungey St. Peter Academy River Edge, NJ 4'10"   3
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 4'8"   4
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle   4'4"   5
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 4'4"   6
Ka'Shya Hawkins WF PACA Middle NY 4'4"   7
Yashima Mitchell     4'2"   8
Grace Adeyeye LCBMS   4'2" Tie 9
Ashley Fulton Dutch Broadway School Elmont, NY 4'2" Tie 9
Makayla Durrant Clinton Hill Newark, NJ 4'2" Tie 9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 10 10 11 0 0 0 31 2
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 9 9 10 0 0 0 28 3
Ravae Thomas Equality Charter School Bronx, NY 8 7 7 0 0 0 22 Tie 4
Olivia Prescott Liberty MS West Orange, NJ 11 11 0 0 0 0 22 Tie 4
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 4 8 9 0 0 0 21 6
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7 6 6 0 0 0 19 7
Iyana Hall Mastery Pickett Charter Philadelphia, PA 6 5 5 0 0 0 16 8
Jayla Birch MS 226   3 4 8 0 0 0 15 9
Takiyah Anthony IS 109   0 3 4 0 0 0 7 10
Leanna Wells Queens Gateway HS Queens, NY 1 2 3 0 0 0 6 11
Kimoy Daley Union Ave Middle   5 0 0 0 0 0 5 12
Cheyla Williams IS 392   0 1 2 0 0 0 3  
Madison Hayle     2 0 0 0 0 0 2  
Tamia McRae Tech Prep   0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 10.87M   1
Abigail Jefferies Holy Name of Mary School Valley Stream, NY 8.81M   2
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7.90M   3
Chiara Planter Equality Charter School Bronx, NY 7.54M   4
Jayla Birch MS 226   7.27M   5
Ravae Thomas Equality Charter School Bronx, NY 7.07M   6
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7.04M   7
Iyana Hall Mastery Pickett Charter Philadelphia, PA 6.65M   8
Takiyah Anthony IS 109   5.77M   9
Leanna Wells Queens Gateway HS Queens, NY 5.46M   10
Cheyla Williams IS 392   4.79M   11
Tamia McRae Tech Prep   4.67M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 13 11 13 0 0 0 37 1
Brianna White Lehman Manhattan Prep New York, NY 11 13 11 0 0 0 35 2
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 10 0 0 0 30 3
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7 8 8 0 0 0 23 4
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 7 6 0 0 0 21 5
Michel Parker Promise Academy   0 9 9 0 0 0 18 6
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 6 6 0 0 0 0 12 7
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 3 7 0 0 0 10 8
Ayanna Higgins Hempstead HS Hempstead, NY 9 0 0 0 0 0 9 9
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 3 5 0 0 0 0 8 10
Dominique Taylor Flushing HS Queens, NY 5 2 0 0 0 0 7 11
Danielle Jackson Central Park East HS New York, NY 2 0 3 0 0 0 5 Tie 12
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 5 0 0 0 5 Tie 12
Isyss Covin West Orange High West Orange, NJ 4 0 0 0 0 0 4  
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Kuhdearah Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 4 0 0 0 4  
Josephine Lewis The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Ashaki Pyer Hillcrest HS   0 0 1 0 0 0 1  
Janhe' Slocum West Side HS   1 0 0 0 0 0 1  
Angel McBride Chester HS Chester, PA 0 0.5 0 0 0 0 0.5  
Jenny Li Manhatten Center New York, NY 0 0.5 0 0 0 0 0.5  
Name School City/State Performance Place Points
Iantha Wright Queens Collegiate Queens, NY 7.16 1 13
Brianna White Lehman Manhattan Prep New York, NY 7.21 2 11
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.26 3 10
Michel Parker Promise Academy   7.40 4 9
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 7.41 5 8
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.69 6 7
Heaven Jackson The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.77 7 6
Glenniyah Hickman John Bowne HS Queens, NY 7.63 SF 5
De-ana Lynd Benjamin Cardozo HS Queens, NY 7.77 SF 4
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 7.78 SF 3
Kuhdearah Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 7.87 SF 2
Danielle Jackson Central Park East HS New York, NY 7.93 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 13 13 13 0 0 0 39 1
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 11 11 10 0 0 0 32 2
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 9 0 0 0 29 3
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 9 8 6 0 0 0 23 4
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 6 0 8 0 0 0 14 5
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 6 7 0 0 0 13 6
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 11 0 0 0 11 7
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 2 4 4 0 0 0 10 8
Jillisc Morris A. Phillip Randolph New York, NY 5 1 3 0 0 0 9 Tie 9
Trinity Smith St. Francis Preparatory School Queens, NY 0 9 0 0 0 0 9 Tie 9
Leniah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 0 7 2 0 0 0 9 Tie 9
Faith Edwards The Young Women's Leadership School Queens, NY 8 0 0 0 0 0 8 Tie 12
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 3 5 0 0 0 0 8 Tie 12
Rachel Richards Central Park East HS New York, NY 4 3 0 0 0 0 7  
Codi-Ann Reid Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7  
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Grace Analisani John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Anna Worgall     0 0 1 0 0 0 1  
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8.28 1 13
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 8.56 2 11
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 8.63 3 10
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.66 4 9
Madelyn Marquez HS of American Studies at Lehman College Bronx, NY 9.23 5 8
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 10.53 6 7
Brittani Broderick High School of Fashion New York, NY 9.03 SF 6
Tiffany Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 9.04 SF 5
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 10.10 SF 4
Jillisc Morris A. Phillip Randolph New York, NY 10.31 SF 3
Leniah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 10.71 SF 2
Anna Worgall     10.84 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 11 13 11 0 0 0 35 1
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 9 10 13 0 0 0 32 2
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 11 10 0 0 0 26 3
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 10 7 8 0 0 0 25 4
Ki-yonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 7 6 6 0 0 0 19 5
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 6 9 0 0 0 0 15 Tie 6
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 3 8 4 0 0 0 15 Tie 6
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 4 5 5 0 0 0 14 8
Brianna Brown Dewitt Clinton HS Bronx, NY 13 0 0 0 0 0 13 9
Daniella Griffith Medgar Evers HS Brooklyn, NY 0 3 9 0 0 0 12 10
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8 0 0 0 0 0 8 Tie 11
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 0 1 7 0 0 0 8 Tie 11
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 2 2 3 0 0 0 7  
Kiemi Brown-Rivers The Mary Louis Academy Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Lenah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Jalia Williams Curtland   0 0 1 0 0 0 1  
Genelle Heyward John Bowne HS Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 25.87 1 13
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 26.36 2 11
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 26.42 3 10
Daniella Griffith Medgar Evers HS Brooklyn, NY 26.77 4 9
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 26.89 5 8
Dayahana Douglas Midwood HS Brooklyn, NY 26.97 6 7
Ki-yonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 27.35 7 6
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 27.83 8 5
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 28.20 9 4
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 28.27 10 3
Lenah Hazel Queens HS of Teaching Queens, NY 28.73 11 2
Jalia Williams Curtland   28.92 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 11 13 9 0 0 0 33 Tie 1
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 13 7 13 0 0 0 33 Tie 1
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 8 9 10 0 0 0 27 3
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 10 6 7 0 0 0 23 Tie 4
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY 7 11 5 0 0 0 23 Tie 4
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 0 10 11 0 0 0 21 6
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 3 4 8 0 0 0 15 7
Ifetayo Dudley Promise Academy I New York, NY 6 3 4 0 0 0 13 Tie 8
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 5 5 3 0 0 0 13 Tie 8
Nefertiti Underwood Promise Academy II New York, NY 9 0 0 0 0 0 9 10
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1 1 6 0 0 0 8 Tie 11
Gerri Brown The Mary Louis Academy Queens, NY 0 8 0 0 0 0 8 Tie 11
Kianna Hawkins William Floyd HS Mastric Beach, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Abigail Vital West Orange HS West Orange, NJ 2 0 0 0 0 0 2  
Jalai Williams Walter Panas HS Cortlandt, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Joanne Woolward Bayside HS Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Kieui Brown The Mary Louis Academy Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 59.59 1 13
Ashley Navarro Hamilton High East Trenton, NJ 1:00.66 2 11
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 1:00.86 3 10
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory Academy Brooklyn, NY 1:01.25 4 9
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 1:02.14 5 8
Kiyonna Cunningham Academy of Urban Planning Brooklyn, NY 1:02.63 6 7
Fanta Sanogo Promise Academy II New York, NY 1:02.64 7 6
Alanni Cannon St. Joseph HS Brooklyn, NY 1:02.81 8 5
Ifetayo Dudley Promise Academy I New York, NY 1:03.31 9 4
Kaitlyn Cepeda Park East HS New York, NY 1:03.98 10 3
Joanne Woolward Bayside HS Queens, NY 1:04.31 11 2
Kieui Brown The Mary Louis Academy Queens, NY 1:04.62 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 13 0 0 0 35 1
Ashley Navarro Hamilton High East   8 10 11 0 0 0 29 2
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 10 9 7 0 0 0 26 Tie 3
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 13 13 0 0 0 0 26 Tie 3
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 7 8 10 0 0 0 25 5
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 4 6 8 0 0 0 18 6
Amber Ayala Dewitt Clinton Bronx, NY 0 5 9 0 0 0 14 7
Jada Blackheart John F. Kennedy HS Bronx, NY 6 7 0 0 0 0 13 8
Tyler Mustaffa     0 4 6 0 0 0 10 Tie 9
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 5 0 5 0 0 0 10 Tie 9
Sade Davis Poughkeepsie High Poughkeepsie, NY 9 0 0 0 0 0 9 11
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 0 3 3 0 0 0 6 12
Khadija Lynch     0 0 4 0 0 0 4  
Tiara Wilson West Orange HS West Orange, NJ 3 0 0 0 0 0 3  
Bella Faber-Rice Hunter College HS New York, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 0 2 0 0 0 0 2  
Genelle Heyward     0 1 1 0 0 0 2  
Gabby VB Queens Metropolitan Campus Queens, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Chelsi Chevannes     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:19.25 1 13
Ashley Navarro Hamilton High East   2:20.70 2 11
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 2:27.03 3 10
Amber Ayala Dewitt Clinton Bronx, NY 2:28.41 4 9
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 2:29.39 5 8
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 2:30.22 6 7
Tyler Mustaffa     2:30.87 7 6
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 2:31.16 8 5
Khadija Lynch     2:36.70 9 4
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 2:37.08 10 3
Bella Faber-Rice Hunter College HS New York, NY 2:38.27 11 2
Genelle Heyward     2:39.31 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 9 10 11 0 0 0 30 2
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 11 11 7 0 0 0 29 Tie 3
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 10 9 10 0 0 0 29 Tie 3
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 8 5 8 0 0 0 21 5
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 3 8 9 0 0 0 20 6
Amber Ayala Dewitt Clinton HS Bronx, NY 5 2 3 0 0 0 10 7
Khadija Lynch Central Park East New York, NY 2 0 6 0 0 0 8 Tie 8
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 6 0 2 0 0 0 8 Tie 8
Kiara Carloni Hunter College HS New York, NY 7 1 0 0 0 0 8 Tie 8
Maya Spottiswood John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 7 0 0 0 0 7 Tie 11
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NY 0 3 4 0 0 0 7 Tie 11
Maliya Ellis Hopkins School   0 6 0 0 0 0 6  
Bella Faber-Rice Hunter College HS New York, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Brianna Bush Forest Hills HS Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Gloria Fecami Queens Metropolitan Campus Queens, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Hannah Sobel Brooklyn Tech HS Brooklyn, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Zaria Harrison Tilden HS Brooklyn, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 4:51.86 1 13
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 4:52.54 2 11
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 5:03.11 3 10
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS Hartsdale, NY 5:08.05 4 9
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education Queens, NY 5:08.32 5 8
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 5:13.88 6 7
Khadija Lynch Central Park East New York, NY 5:22.06 7 6
Bella Faber-Rice Hunter College HS New York, NY 5:22.21 8 5
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NY 5:22.86 9 4
Amber Ayala Dewitt Clinton HS Bronx, NY 5:23.25 10 3
Elizabeth Szambel St. Mary HS Rutherford, NJ 5:25.87 11 2
Hannah Sobel Brooklyn Tech HS Brooklyn, NY 5:38.44 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 13 9 0 0 0 32 1
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker Brooklyn, NY 13 0 13 0 0 0 26 Tie 2
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 8 10 8 0 0 0 26 Tie 2
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 6 9 11 0 0 0 26 Tie 2
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 0 0 0 0 22 5
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 9 0 10 0 0 0 19 Tie 6
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 8 7 0 0 0 19 Tie 6
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 6 7 5 0 0 0 18 8
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 0 6 6 0 0 0 12 9
Tyra Brooks West Orange HS West Orange, NJ 6 0 0 0 0 0 6 10
Alicia Prainito John F. Kennedy HS Bellmore, NY 0 5 0 0 0 0 5 11
Tamik Bailey Wingate HS Brooklyn, NY 0 4 0 0 0 0 4 12
Rachel Simkho Forest Hills High School Queens, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker Brooklyn, NY 5'4"   1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'2"   2
Stephanie Graves HS for Law Enforcement and Public Safety Queens, NY 5'0"   3
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'10"   4
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 4'10"   5
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'8"   6
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 4'8"   7
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'6"   8
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 13 13 13 0 0 0 39 1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 11 10 0 0 0 31 2
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 8 8 9 0 0 0 25 3
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 6 8 0 0 0 21 4
Haleigh Rojas Legacy HS   4 7 7 0 0 0 18 5
Denayia Johnson Ferris HS   3 9 0 0 0 0 12 6
Amy Alagor CIMS   0 0 11 0 0 0 11 Tie 7
Daniella Hull West Orange HS West Orange, NJ 11 0 0 0 0 0 11 Tie 7
Chantae Williams Spring Field Garden   5 5 0 0 0 0 10 Tie 9
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 0 10 0 0 0 0 10 Tie 9
Iyana Alexandre East Orange Campus HS East Orange, NJ 9 0 0 0 0 0 9 11
Treynece Davis Mott Hall V HS Bronx, NY 1 3 4 0 0 0 8 12
Zarria Brake West Side HS   6 0 0 0 0 0 6  
Amber Jackson Bayside HS Queens, NY 0 0 6 0 0 0 6  
Cheyenne Baxter Gregory The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 5 0 0 0 5  
Samantha Rios Forest Hills HS Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4  
Miriam Vaughan The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Ianna Gilbert The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 2 0 0 0 2  
Sage Sumpter George Washington University Online HS Washington, DC 2 0 0 0 0 0 2  
Nashly Dorsainvil Ferris HS   0 2 0 0 0 0 2  
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 0 0 1 0 0 0 1  
Courtney Orie Ferris HS   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 11.13M   1
Amy Alagor CIMS   9.95M   2
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 9.84M   3
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 9.52M   4
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.95M   5
Haleigh Rojas Legacy HS   8.59M   6
Amber Jackson Bayside HS Queens, NY 8.50M   7
Cheyenne Baxter Gregory The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.09M   8
Treynece Davis Mott Hall V HS Bronx, NY 7.45M   9
Miriam Vaughan The Young Women's Leadership School Queens, NY 7.43M   10
Ianna Gilbert The Young Women's Leadership School Queens, NY 6.44M   11
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 6.33M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Isatta Kenneh     11 13 13 0 0 0 37 1
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 0 11 11 0 0 0 22 2
Rachel Francis     7 5 8 0 0 0 20 3
Mariely Gil Monroe College New Rochelle, NY 10 9 0 0 0 0 19 4
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 0 7 9 0 0 0 16 5
Jody-Ann Evans     13 0 0 0 0 0 13 6
Judline Tumson     6 6 0 0 0 0 12 7
Shenika King     0 10 0 0 0 0 10 Tie 8
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NJ 0 0 10 0 0 0 10 Tie 8
Maya McDuffie   Brooklyn, NY 9 0 0 0 0 0 9 Tie 10
Lauren Kidd     0 2 7 0 0 0 9 Tie 10
Chinyeke Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 5 0 0 0 8.5 12
Sheala Miles Cheyney University Cheyney, PA 0 8 0 0 0 0 8  
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 8 0 0 0 0 0 8  
Jada Erwin     0 0 6 0 0 0 6  
Nichelle Robinson     0 1 4 0 0 0 5  
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 0 0 0 0 0 5  
Roazena Miller     0 4 0 0 0 0 4  
Kiera Lamar-Vanterpool St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 0 0 0 0 3.5  
Meaghan Collins     0 3 0 0 0 0 3  
Ariana Bass     0 0 3 0 0 0 3  
Tayisha West Newark St.   2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Isatta Kenneh     7.21 1 13
Ohunene Albert Saint Peters University Jersey City, NJ 7.49 2 11
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NJ 7.59 3 10
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 7.61 4 9
Rachel Francis     7.73 5 8
Lauren Kidd     8.84 6 7
Jada Erwin     7.94 SF 6
Chinyeke Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 7.98 SF 5
Nichelle Robinson     9.27 SF 4
Ariana Bass     9.98 SF 3
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jessie Gaines   Queens, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9 6 10 0 0 0 25 2
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 0 13 0 0 0 24 3
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8 5 9 0 0 0 22 4
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 0 7 11 0 0 0 18 Tie 5
Yuleimi Chalas NJCU Jersey City, NJ 7 4 7 0 0 0 18 Tie 5
Addishia Dixon   Brooklyn, NY 5 8 0 0 0 0 13 7
Shania Smith   Piscataway, NJ 0 11 0 0 0 0 11 8
Chevelle Hunte Alabama A&M University Huntsville, AL 0 10 0 0 0 0 10 Tie 9
Yakirys Cun St. Francis College Brooklyn, NY 10 0 0 0 0 0 10 Tie 9
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 0 9 0 0 0 0 9 11
Asia Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 0 8 0 0 0 8 12
Chinyelu Oceakpu   Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6  
Name School City/State Performance Place Points
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.08 1 13
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 9.37 2 11
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.86 3 10
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.95 4 9
Asia Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 10.25 5 8
Yuleimi Chalas NJCU Jersey City, NJ 11.59 6 7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shenika King     9 13 13 0 0 0 35 1
Isatta Kenneh     10 11 11 0 0 0 32 2
Satima Chambers     11 10 10 0 0 0 31 3
Cynthia John-Oqam SUNY College of Brockport Brockport, NY 7 9 7 0 0 0 23 4
Torisha LaForce   Queens, NY 8 0 9 0 0 0 17 5
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 4 6 0 0 0 15 6
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 6 0 8 0 0 0 14 7
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 0 0 13 8
Ohunene Albert Saint Peters   0 7 4 0 0 0 11 9
Roazena Miller     0 5 5 0 0 0 10 10
Sheala Miles Cheyney University Cheyney, PA 0 8 0 0 0 0 8 11
Rachel Francis     2 2 2 0 0 0 6 Tie 12
Tigunda Torino     0 6 0 0 0 0 6 Tie 12
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Chinyelu Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 0 0 3 0 0 0 3  
Avosuami Albert Saint Peters   0 3 0 0 0 0 3  
Kiera Lamar-Vantenpool     3 0 0 0 0 0 3  
Symone O'Connor     1 0 0 0 0 0 1  
Natasha Casey     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shenika King     25.32 1 13
Isatta Kenneh     25.98 2 11
Satima Chambers     26.22 3 10
Torisha LaForce   Queens, NY 26.53 4 9
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 27.66 5 8
Cynthia John-Oqam SUNY College of Brockport Brockport, NY 27.76 6 7
Shantel Sylvera   Queens, NY 27.88 7 6
Roazena Miller     27.91 8 5
Ohunene Albert Saint Peters   28.14 9 4
Chinyelu Okeakpu St. Francis College Brooklyn, NY 28.51 10 3
Rachel Francis     29.91 11 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 13 10 0 0 0 34 1
Satima Chambers   Queens, NY 10 10 11 0 0 0 31 2
Sophia Downey   Philadelphia, PA 8 9 9 0 0 0 26 3
Eboni Birch   Queens, NY 9 8 8 0 0 0 25 4
Lisa Edwards   Bronx, NY 6 3 7 0 0 0 16 5
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5 6 4 0 0 0 15 6
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 0 0 13 Tie 7
Cynthia John-Ogam SUNY Brockport Brockport 4 4 5 0 0 0 13 Tie 7
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 7 6 0 0 0 13 Tie 7
Shenika King     0 0 13 0 0 0 13 Tie 7
Tiguida Taire     0 11 0 0 0 0 11 11
Jevina Straker   Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7 12
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 0 5 0 0 0 0 5  
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 2 2 0 0 0 4  
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 1 1 0 0 0 4  
Blanca Ayala     3 0 0 0 0 0 3  
Monique Flemming Kingsborough Community College   0 0 3 0 0 0 3  
Gina Scales York College Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shenika King     58.15 1 13
Satima Chambers   Queens, NY 1:00.05 2 11
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:00.93 3 10
Sophia Downey   Philadelphia, PA 1:03.51 4 9
Eboni Birch   Queens, NY 1:04.24 5 8
Lisa Edwards   Bronx, NY 1:04.49 6 7
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:04.99 7 6
Cynthia John-Ogam SUNY Brockport Brockport 1:05.60 8 5
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:05.94 9 4
Monique Flemming Kingsborough Community College   1:05.97 10 3
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:09.17 11 2
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:10.13 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jevina Straker   Brooklyn, NY 13 13 11 0 0 0 37 1
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 9 10 10 0 0 0 29 2
Kharyn Ethridge     0 11 13 0 0 0 24 3
Torisha LaForce   Queens, NY 11 0 9 0 0 0 20 4
Jeanne-Marie Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 6 9 0 0 0 0 15 5
Lauren Kidd     3 5 6 0 0 0 14 Tie 6
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7 0 7 0 0 0 14 Tie 6
Xaire Dans     0 6 8 0 0 0 14 Tie 6
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 5 7 0 0 0 0 12 Tie 9
Ackeliah Robertson   Queens, NY 4 8 0 0 0 0 12 Tie 9
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 10 0 0 0 0 0 10 11
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent   0 3 5 0 0 0 8 Tie 12
Blanca Ayala     8 0 0 0 0 0 8 Tie 12
Fatoumata Kourouma     0 1 4 0 0 0 5  
Elizabeth Chukumezi     0 2 2 0 0 0 4  
Jendai Robinson     0 0 3 0 0 0 3  
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Tiombe Johnson     0 0 1 0 0 0 1  
Alison Origas     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Ethridge     2:27.00 13 1
Jevina Straker   Brooklyn, NY 2:29.64 11 2
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 2:39.16 10 3
Torisha LaForce   Queens, NY 2:39.84 9 4
Xaire Dans     2:42.85 8 5
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2:46.17 7 6
Lauren Kidd     2:48.03 6 7
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent   2:49.86 5 8
Fatoumata Kourouma     2:55.61 4 9
Jendai Robinson     3:03.14 3 10
Elizabeth Chukumezi     3:03.83 2 11
Tiombe Johnson     3:05.98 1 12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Tyesha James Kingsborough CC Brooklyn, NY 11 10 11 0 0 0 32 1
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 13 13 0 0 0 0 26 2
Kharyn Etheridge     0 11 13 0 0 0 24 3
Maiya Foster-Daniels College of Mt. Saint Vincent Bronx, NY 9 4 7 0 0 0 20 4
Elizabeth Chukwuezi   Philadelphia, PA 8 5 6 0 0 0 19 5
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 0 8 10 0 0 0 18 6
Monique Flemming     0 7 9 0 0 0 16 7
Ackelilah Robertson   New York, NY 7 6 0 0 0 0 13 8
Gina Scales York College Queens, NY 6 2 4 0 0 0 12 9
Derila Pitters Mississippi Valley State University Itta Bena, MS 10 0 0 0 0 0 10 10
Katie Alvarez Kingsborough CC Brooklyn, NY 0 9 0 0 0 0 9 11
Kylah Thomas Kingsborough CC Brooklyn, NY 0 3 5 0 0 0 8 Tie 12
S. Peters     0 0 8 0 0 0 8 Tie 12
Name School City/State Performance Place Points
Kharyn Etheridge     5:02.55 1 13
Tyesha James Kingsborough CC Brooklyn, NY 5:13.71 2 11
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:36.15 3 10
Monique Flemming     5:39.97 4 9
S. Peters     6:10.10 5 8
Maiya Foster-Daniels College of Mt. Saint Vincent Bronx, NY 6:10.60 6 7
Elizabeth Chukwuezi   Philadelphia, PA 6:17.74 7 6
Kylah Thomas Kingsborough CC Brooklyn, NY 6:31.83 8 5
Gina Scales York College Queens, NY 7:35.85 9 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 9.5 8 9 0 0 0 26.5 1
Mecca Muamba   New York, NY 13 0 13 0 0 0 26 2
Shemayra Brathwaite     0 13 10 0 0 0 23 3
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 0 11 11 0 0 0 22 4
Eboni Birch   Queens, NY 8 7 6 0 0 0 21 5
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 7.5 0 0 0 16.5 6
Imani Beard     0 6 7.5 0 0 0 13.5 7
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 11 0 0 0 0 0 11 8
Chevelle Huntz     0 10 0 0 0 0 10 9
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 9.5 0 0 0 0 0 9.5 10
Name School City/State Performance Place Points
Mecca Muamba   New York, NY 5'2"   1
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 5'0"   2
Shemayra Brathwaite     4'10"   3
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 4'8"   4
Imani Beard     4'8" Tie 5
Princess Missigher St. Francis College Brooklyn, NY 4'8" Tie 5
Eboni Birch   Queens, NY 4'8"   7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10 11 13 0 0 0 34 1
Shantel Williams   New York, NY 11 10 11 0 0 0 32 2
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9 9 10 0 0 0 28 3
Makita Ellis City Colleg of New York New York, NY 8 8 7 0 0 0 23 4
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 6 7 9 0 0 0 22 5
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 7 6 8 0 0 0 21 6
Sukyanna Wade   Bronx, NY 5 4 4 0 0 0 13 Tie 7
Keziann Jones University of Arkansas Pine Bluff, AS 0 13 0 0 0 0 13 Tie 7
Egypt Parker Delaware State University Dover, DE 13 0 0 0 0 0 13 Tie 7
Lateefah Adams   Bronx, NY 0 5 6 0 0 0 11 10
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 4 2 3 0 0 0 9 11
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 0 3 5 0 0 0 8 12
Milvia Penelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 1 0 0 0 0 3  
Nicole Phillip   Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Harriet Carter Range     0 0 2 0 0 0 2  
Ana Levy     0 0 1 0 0 0 1  
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10.79M   1
Shantel Williams   New York, NY 10.77M   2
Janine Dodd   New Rochelle, NY 10.03M   3
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 9.50M   4
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 9.44M   5
Makita Ellis City Colleg of New York New York, NY 9.11M   6
Lateefah Adams   Bronx, NY 8.52M   7
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 8.43M   8
Sukyanna Wade   Bronx, NY 8.04M   9
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7.16M   10
Harriet Carter Range     6.74M   11
Ana Levy     6.71M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Danielle Lynch Penn State University University Park, PA 11 13 13 0 0 0 37 1
Lisa Edwards   Bronx, NY 13 10 10 0 0 0 33 2
Sophia Downey   Philadelphia, PA 10 11 11 0 0 0 32 3
Cecile Brown   Plainfield, NJ 9 9 9 0 0 0 27 4
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 8 5 4 0 0 0 17 5
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 0 7 8 0 0 0 15 Tie 6
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 7 8 0 0 0 0 15 Tie 6
Trisha LaForce   Queens, NY 5 4 5 0 0 0 14 8
Takiyah Smith   West Orange, NJ 0 6 7 0 0 0 13 9
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Meaghan Collins     0 0 6 0 0 0 6 Tie 10
Dominique Bunai   New York, NY 3 0 3 0 0 0 6 Tie 10
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 1 2 2 0 0 0 5  
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 2 1 1 0 0 0 4  
Lisa Daley     4 0 0 0 0 0 4  
Jay Dantzler     0 3 0 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Danielle Lynch Penn State University University Park, PA 27.08 1 13
Sophia Downey   Philadelphia, PA 27.65 2 11
Lisa Edwards   Bronx, NY 27.87 3 10
Cecile Brown   Plainfield, NJ 28.95 4 9
Tara DiLuca   Hartsdale, NY 29.33 5 8
Takiyah Smith   West Orange, NJ 30.32 6 7
Meaghan Collins     31.08 7 6
Trisha LaForce   Queens, NY 31.50 8 5
Astrid Ellie Hurley   Brooklyn, NY 31.70 9 4
Dominique Bunai   New York, NY 31.73 10 3
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 32.06 11 2
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 32.36 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Cecile Brown   Plainfield, NJ 13 13 13 0 0 0 39 1
Lorraine Jasper   Birchunville, PA 11 11 10 0 0 0 32 2
April Lemreux   Queens Village, NY 10 10 11 0 0 0 31 3
Olive Smart   Brooklyn, NY 9 9 9 0 0 0 27 4
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 7 7 7 0 0 0 21 Tie 5
Sonya Badger   Queens, NY 8 8 5 0 0 0 21 Tie 5
Maculene Etienne   Brooklyn, NY 5 5 8 0 0 0 18 Tie 7
Meaghan Collins     6 6 6 0 0 0 18 Tie 7
Trisha LaForce   Queens, NY 2 4 4 0 0 0 10 9
Maria Granda   Peekskill, NY 3 3 3 0 0 0 9 10
Regina Cahill   Brooklyn, NY 4 2 0 0 0 0 6 11
Icy Myrick     1 1 2 0 0 0 4 12
Name School City/State Performance Place Points
Cecile Brown   Plainfield, NJ 5:28.98 1 13
April Lemreux   Queens Village, NY 5:33.79 2 11
Lorraine Jasper   Birchunville, PA 5:34.79 3 10
Olive Smart   Brooklyn, NY 5:52.17 4 9
Maculene Etienne   Brooklyn, NY 5:55.73 5 8
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5:56.80 6 7
Meaghan Collins     6:04.58 7 6
Sonya Badger   Queens, NY 6:05.44 8 5
Trisha LaForce   Queens, NY 6:31.26 9 4
Maria Granda   Peekskill, NY 6:37.97 10 3
Icy Myrick     7:42.56 11 2

Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 10 0 0 0 0 21 2
Amarah Crabbe Sullivan   10 8 0 0 0 0 18 Tie 3
Shyenne Blake PS 87 X Bronx, NY 9 9 0 0 0 0 18 Tie 3
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School   8 7 0 0 0 0 15 5
Taylor Reilly   Heights Oakland, NJ 7 6 0 0 0 0 13 6
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 6 5 0 0 0 0 11 Tie 7
Rhia Randolph Philip's Academy   0 11 0 0 0 0 11 Tie 7
Janelle Bryan Success Academy   4 3 0 0 0 0 7 9
Jocelyn German Roslyn Elementary   5 0 0 0 0 0 5 10
Amelia Grant CS 21   0 4 0 0 0 0 4 11
Savannah Minter PS 153   3 0 0 0 0 0 3 12
Khloe Khan PS 107   2 0 0 0 0 0 2  
Aniyah Savage CS 21   0 2 0 0 0 0 2  
Najya Hannah-Jones PS 307   0 1 0 0 0 0 1  
Kimmia Heywood CS 21   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 8.42 1 13
Rhia Randolph Philip's Academy   8.47 2 11
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 8.53 3 10
Shyenne Blake PS 87 X Bronx, NY 8.81 4 9
Amarah Crabbe Sullivan   8.88 5 8
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School   9.02 6 7
Taylor Reilly   Heights Oakland, NJ 8.92 SF 6
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 8.96 SF 5
Amelia Grant CS 21   9.28 SF 4
Janelle Bryan Success Academy   9.37 SF 3
Aniyah Savage CS 21   9.38 SF 2
Najya Hannah-Jones PS 307   9.47 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Sydney Chadwick St. Matthew   8 10 0 0 0 0 18 Tie 3
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 9 9 0 0 0 0 18 Tie 3
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 10 7 0 0 0 0 17 5
Amarah Crabbe Sullivin Elementary   7 6 0 0 0 0 13 6
Najea Smith PS 11   4 8 0 0 0 0 12 7
Amelia Grant CS 21   6 3 0 0 0 0 9 8
Hannah Deflorimonte Oakview Prep   5 1 0 0 0 0 6 9
Rhia Randolph Philips Academy   0 5 0 0 0 0 5 10
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 2 2 0 0 0 0 4 Tie 11
Udechi Nzech St. Cyril   0 4 0 0 0 0 4 Tie 11
Jocelyn Germain Roslyn Elementary   3 0 0 0 0 0 3  
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 31.15 1 13
Brianna Kennedy CS 21 Brooklyn, NY 31.56 2 11
Sydney Chadwick St. Matthew   32.65 3 10
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 33.14 4 9
Najea Smith PS 11   33.35 5 8
Shyenne Blake PS 87X Bronx, NY 33.67 6 7
Amarah Crabbe Sullivin Elementary   33.91 7 6
Rhia Randolph Philips Academy   34.04 8 5
Udechi Nzech St. Cyril   34.25 9 4
Amelia Grant CS 21   34.48 10 3
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 34.81 11 2
Hannah Deflorimonte Oakview Prep   35.49 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Najea Smith PS 11 New York, NY 13 9 0 0 0 0 22 Tie 1
Sydney Chadwick St. Mathew   9 13 0 0 0 0 22 Tie 1
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Plainfield, NJ 10 10 0 0 0 0 20 3
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 8 11 0 0 0 0 19 4
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist New Haven, CT 7 7 0 0 0 0 14 5
Lauren Broadus Henry   5 8 0 0 0 0 13 6
Amira Hopson CS 21 Brooklyn, NY 11 0 0 0 0 0 11 Tie 7
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 6 5 0 0 0 0 11 Tie 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   3 6 0 0 0 0 9 9
Monea Earnest     4 4 0 0 0 0 8 10
Samiah Griffith Exeed Charter School   1 3 0 0 0 0 4 11
Amari Hackett West Chester Charter School   0 2 0 0 0 0 2 Tie 12
Aisha Wajid GCA Charter School   2 0 0 0 0 0 2 Tie 12
Bellicima Promuto     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sydney Chadwick St. Mathew   1:12.34 1 13
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 1:13.08 2 11
Paige Sheppard St. Bartholomew Academy Plainfield, NJ 1:13.41 3 10
Najea Smith PS 11 New York, NY 1:14.02 4 9
Lauren Broadus Henry   1:14.05 5 8
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist New Haven, CT 1:14.33 6 7
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   1:15.21 7 6
Alani Bolivar Aquinas Academy Livingston, NJ 1:15.36 8 5
Monea Earnest     1:16.89 9 4
Samiah Griffith Exeed Charter School   1:17.30 10 3
Amari Hackett West Chester Charter School   1:19.21 11 2
Bellicima Promuto     1:22.45 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Paige Sheppard St. Bartholomew   13 13 0 0 0 0 26 1
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist School   10 11 0 0 0 0 21 2
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 11 9 0 0 0 0 20 3
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 9 10 0 0 0 0 19 4
Monea Earnest St. Ester   8 8 0 0 0 0 16 5
Alani Bolivar Aquinas Academy   7 7 0 0 0 0 14 6
Lauren Broadus Henry   6 6 0 0 0 0 12 7
Aisha Wajid GCA Charter   4 4 0 0 0 0 8 8
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2 5 0 0 0 0 7 9
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Brooklyn, NY 5 1 0 0 0 0 6 10
Ciara Davis Southwest Leadership Academy   1 3 0 0 0 0 4 11
Samiah Griffith Exceed Charter School   3 0 0 0 0 0 3 12
Xaera Memth PS 33   0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew   2:47.52 1 13
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist School   2:51.45 2 11
Amari Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 2:52.33 3 10
Soleil Kelly Lower Gwynedd Elementary School Ambler, PA 2:54.99 4 9
Monea Earnest St. Ester   2:55.55 5 8
Alani Bolivar Aquinas Academy   2:56.05 6 7
Lauren Broadus Henry   3:05.05 7 6
Amina Hackett West Chester Charter Community School Chester, PA 3:05.42 8 5
Aisha Wajid GCA Charter   3:06.33 9 4
Ciara Davis Southwest Leadership Academy   3:07.21 10 3
Xaera Memth PS 33   3:08.80 11 2
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic Brooklyn, NY 3:11.30 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 13 13 0 0 0 0 26 1
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 11 9 0 0 0 0 20 2
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 9 10 0 0 0 0 19 3
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 8 6 0 0 0 0 14 4
Aisha Salemi CPCS   0 11 0 0 0 0 11 5
Sophie Grutman     10 0 0 0 0 0 10 6
Nevaeh Brown     0 8 0 0 0 0 8 7
Cayla Gold First Endeavor   0 7 0 0 0 0 7 8
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 3'8"   1
Aisha Salemi CPCS   3'6"   2
Noah Williams PS 9 Brooklyn, NY 3'4"   3
Amia Durrant North Star Academy Newark, NJ 3'2"   4
Nevaeh Brown     2'10"   5
Cayla Gold First Endeavor   2'10"   6
Kristina Dallas Davis Elementary School Bedford, MA 2'6"   7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kaela Swift Success Academy Bed-Stuy 1 Brooklyn, NY 13 12 0 0 0 0 25 1
Amirah Nesmith St. Helena Inc.   11 12 0 0 0 0 23 2
Jayleciah Wilson PS 121   8 9 0 0 0 0 17 3
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 10 6 0 0 0 0 16 4
Taylor Aska The Pingry School Short Hills, NJ 7 7 0 0 0 0 14 5
Nyla Coleman GESU   0 10 0 0 0 0 10 6
Juliette Reed     9 0 0 0 0 0 9 Tie 7
Shania Young PS 78   6 3 0 0 0 0 9 Tie 7
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon   0 8 0 0 0 0 8 9
Kiara Davis Wilbur Elementary DE 3 4 0 0 0 0 7 10
Candyce Strong   Bronx, NY 5 0 0 0 0 0 5 Tie 11
Renee Lindsay PS 5   0 5 0 0 0 0 5 Tie 11
Tirzah Simmons KIPP Prep Charter New York, NY 4 0 0 0 0 0 4  
JoJo Joyner Englewood   0 2 0 0 0 0 2  
Claudia Lopez PS 205   2 0 0 0 0 0 2  
Tamia Wooden Bayview   1 0 0 0 0 0 1  
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Amirah Nesmith St. Helena Inc.   7.90 Tie 1 12
Kaela Swift Success Academy Bed-Stuy 1 Brooklyn, NY 7.90 Tie 1 12
Nyla Coleman GESU   8.23 3 10
Jayleciah Wilson PS 121   8.31 4 9
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon   8.33 5 8
Taylor Aska The Pingry School Short Hills, NJ 8.35 6 7
Arianna Montgomery Cedar Lane Elementary Middletown, DE 8.31 SF 6
Renee Lindsay PS 5   8.46 SF 5
Kiara Davis Wilbur Elementary DE 8.49 SF 4
Shania Young PS 78   8.50 SF 3
JoJo Joyner Englewood   8.53 SF 2
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 8.55 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 11 13 0 0 0 0 24 Tie 1
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 11 0 0 0 0 24 Tie 1
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Philadelphia, PA 10 10 0 0 0 0 20 3
Janeya Nevins CS 21 Brooklyn, NY 8 9 0 0 0 0 17 4
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 9 6 0 0 0 0 15 5
Madison Praylow St. Ann's School Yonkers, NY 5 8 0 0 0 0 13 6
Olivia Coleman Paiedia School 24 Yonkers, NY 7 4 0 0 0 0 11 7
Jalynn Cage Jenks   0 7 0 0 0 0 7 8
Heaven PS 274   6 0 0 0 0 0 6 9
Allison Christie PS 176   0 5 0 0 0 0 5 10
Kaylyn Moore Bronx Learning Bronx, NY 4 0 0 0 0 0 4 11
Brianna Hamilton PS 21 Brooklyn, NY 3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Kaia Alcime Mt. Pleasant   0 3 0 0 0 0 3 Tie 12
Isabella Servideo Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Anaya-Noor Karriem Watchung   0 2 0 0 0 0 2  
Shania Young PS 78   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Jada Clarke The Nightgale-Bamford School New York, NY 10.40 1 13
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 10.63 2 11
Tamara Williams Ardmore Avenue Elementary Philadelphia, PA 11.02 3 10
Janeya Nevins CS 21 Brooklyn, NY 11.69 4 9
Madison Praylow St. Ann's School Yonkers, NY 12.00 5 8
Jalynn Cage Jenks   13.03 6 7
Kamilah Alabi PS 15Q Queens, NY 11.75 SF 6
Allison Christie PS 176   12.19 SF 5
Olivia Coleman Paiedia School 24 Yonkers, NY 12.21 SF 4
Kaia Alcime Mt. Pleasant   12.44 SF 3
Anaya-Noor Karriem Watchung   13.06 SF 2
Shania Young PS 78   13.12 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 13 8 0 0 0 0 21 1
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 6.5 13 0 0 0 0 19.5 2
Dakota Hickman PS 169 Baychester Bronx, NY 8 10 0 0 0 0 18 3
Anayah Henry KIPP Academy Middle   10 7 0 0 0 0 17 4
Kiylah Williams JFK Elementary School   11 4 0 0 0 0 15 Tie 5
Nyla Coleman GESU   9 6 0 0 0 0 15 Tie 5
Ryan Smith Holy Cross School   3 11 0 0 0 0 14 7
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 0 9 0 0 0 0 9 8
Candice Strong PS 121   6.5 0 0 0 0 0 6.5 9
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 4 2 0 0 0 0 6 10
Jaylecian Wilson PS 121   0 5 0 0 0 0 5 Tie 11
Tyreesa Garnes PS 40   5 0 0 0 0 0 5 Tie 11
Amira Nesmith St. Helen   0 3 0 0 0 0 3  
Shania Young PS 78   2 0 0 0 0 0 2  
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon Bronx, NY 0 1 0 0 0 0 1  
Anya George Charles Harker Elementary   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 29.17 1 13
Ryan Smith Holy Cross School   29.51 2 11
Dakota Hickman PS 169 Baychester Bronx, NY 29.72 3 10
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 30.07 4 9
Jacqueline Washington PS 44 Brooklyn, NY 30.38 5 8
Anayah Henry KIPP Academy Middle   30.62 6 7
Nyla Coleman GESU   30.82 7 6
Jaylecian Wilson PS 121   31.02 8 5
Kiylah Williams JFK Elementary School   31.04 9 4
Amira Nesmith St. Helen   31.14 10 3
Amira Banks Wyncote Elementary Wyncote, PA 31.28 11 2
Jayla Johnson PS 165 Robert E. Simon Bronx, NY 31.41 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Adilia Trim   Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 10 10 0 0 0 0 20 3
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 9 8 0 0 0 0 17 4
Ryan Smith Holy Cross School Philadelphia, PA 7 9 0 0 0 0 16 5
Kiylah Williams JFK Elementary Philadelphia, PA 8 7 0 0 0 0 15 6
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 3 5 0 0 0 0 8 7
Payton Drunwright Russell Byers   1 6 0 0 0 0 7 Tie 8
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 4 3 0 0 0 0 7 Tie 8
Zuri Williamson Teaneck Community Charter School Teaneck, NJ 2 4 0 0 0 0 6 Tie 10
Aziyah Price Russell Byers Charter School Philadelphia, PA 6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Kaddel Howard St. Cyril of Alexandria Lansdowne, PA 5 0 0 0 0 0 5 12
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky   0 2 0 0 0 0 2  
Rayana Massey Sankofa Freedom Academy Philadelphia, PA 0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 1:04.11 1 13
Adilia Trim   Brooklyn, NY 1:05.08 2 11
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 1:05.61 3 10
Ryan Smith Holy Cross School Philadelphia, PA 1:06.74 4 9
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 1:07.36 5 8
Kiylah Williams JFK Elementary Philadelphia, PA 1:08.58 6 7
Payton Drunwright Russell Byers   1:08.61 7 6
Ameenah Rodriguez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 1:10.41 8 5
Zuri Williamson Teaneck Community Charter School Teaneck, NJ 1:10.60 9 4
Aaliyah Bey Thurgood Marshall Philadelphia, PA 1:12.32 10 3
Kimaris Hickman Samuel T. Busansky   1:12.45 11 2
Rayana Massey Sankofa Freedom Academy Philadelphia, PA 1:12.69 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 13 13 0 0 0 0 26 1
Adilia Trim PS 282 Brooklyn, NY 10 11 0 0 0 0 21 2
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 8 10 0 0 0 0 18 3
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 7 9 0 0 0 0 16 4
Ameenah Rodriquez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 6 8 0 0 0 0 14 5
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 4 7 0 0 0 0 11 Tie 6
Sahar Victoria Vital St. Charles Staten Island, NY 5 6 0 0 0 0 11 Tie 6
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Queens, NY 11 0 0 0 0 0 11 Tie 6
Aaliyah Bey Thurgood Marshall   9 1 0 0 0 0 10 9
Rayana Massey Sankofa Academy   3 5 0 0 0 0 8 10
Maya Defrietas PS 161   0 4 0 0 0 0 4 11
Taylor Jones West Oak Lane   0 3 0 0 0 0 3 12
Lily Day Lincoln Titus Elementary   0 2 0 0 0 0 2  
Aziya Price Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2 0 0 0 0 0 2  
Deneed Lerle     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester Charter School of the Arts Chester, PA 2:27.52 1 13
Adilia Trim PS 282 Brooklyn, NY 2:32.08 2 11
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:33.52 3 10
Julia Grant Hamilton Township Elementary Scotia, PA 2:40.11 4 9
Ameenah Rodriquez Environment Community Opportunity Charter School Camden, NJ 2:40.67 5 8
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway Elmont, NY 2:40.95 6 7
Sahar Victoria Vital St. Charles Staten Island, NY 2:42.11 7 6
Rayana Massey Sankofa Academy   2:43.52 8 5
Maya Defrietas PS 161   2:44.83 9 4
Taylor Jones West Oak Lane   2:48.27 10 3
Lily Day Lincoln Titus Elementary   2:49.55 11 2
Aaliyah Bey Thurgood Marshall   2:50.86 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 13 13 0 0 0 0 26 1
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Anya George Charles Harker Elementary Chester, PA 10 9 0 0 0 0 19 3
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 9 8 0 0 0 0 17 4
Za'Qiyah Bacchas PS 290 Bronx, NY 8 7 0 0 0 0 15 5
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 7 6 0 0 0 0 13 6
Dakota Hickman PS 169   0 10 0 0 0 0 10 7
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 5 4 0 0 0 0 9 8
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3 5 0 0 0 0 8 9
Jordyn Searles Shawmount Philidelphia, PA 4 2 0 0 0 0 6 Tie 10
D'Asia Duncan RJ Kinsella   6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Sahai King KIPP Academy   0 3 0 0 0 0 3 12
Name School City/State Performance Place Points
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'4"   1
Jada Clarke The Nightingale-Bamford School New York, NY 4'2"   2
Dakota Hickman PS 169   4'0"   3
Anya George Charles Harker Elementary Chester, PA 3'10"   4
Olivia Coleman Paideia School 24 Yonkers, NY 3'10"   5
Za'Qiyah Bacchas PS 290 Bronx, NY 3'10"   6
Ebony Turner Holy Savior Academy South Planfield, NJ 3'8"   7
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3'8"   8
Fatimah Muhammad Queen of All Saints Brooklyn, NY 3'8"   9
Sahai King KIPP Academy   3'6"   10
Jordyn Searles Shawmount Philidelphia, PA 3'4"   11
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis West Town School   13 13 0 0 0 0 26 1
Hanna H. Godpaille Equality CS   11 11 0 0 0 0 22 2
Zaire Martin Lewis F. Cole MS   10 10 0 0 0 0 20 3
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends   9 9 0 0 0 0 18 4
Justein Whyte The Women's Leadership School   7 7 0 0 0 0 14 Tie 5
Khadija Brown Thomas Jefferson   6 8 0 0 0 0 14 Tie 5
Kortney Brown IS 861   5 6 0 0 0 0 11 7
Aniyah Charles North Plainfield MS   4 5 0 0 0 0 9 8
Sanai Bryant JDMS   8 0 0 0 0 0 8 9
Ciara Thomas Tinton Falls   0.5 4 0 0 0 0 4.5 10
Joslynn William Davies MS   0 3 0 0 0 0 3 Tie 11
Logan Daley St. Thomas the Apostle   3 0 0 0 0 0 3 Tie 11
Qiora Rollins Sampson G. Smith   2 0 0 0 0 0 2  
Taylor Forbes AFS   0 2 0 0 0 0 2  
Nadya Coleman Liberty MS   0 1 0 0 0 0 1  
Olyvia Burrell Villano Elementary   0.5 0 0 0 0 0 0.5  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis West Town School   7.19 1 13
Hanna H. Godpaille Equality CS   7.64 2 11
Zaire Martin Lewis F. Cole MS   7.66 3 10
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends   7.70 4 9
Khadija Brown Thomas Jefferson   7.72 5 8
Justein Whyte The Women's Leadership School   7.78 6 7
Kortney Brown IS 861   7.97 7 6
Aniyah Charles North Plainfield MS   7.76 SF 5
Ciara Thomas Tinton Falls   7.78 SF 4
Joslynn William Davies MS   7.81 SF 3
Taylor Forbes AFS   7.88 SF 2
Nadya Coleman Liberty MS   7.96 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 13 13 0 0 0 0 26 1
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Jada Mora PS 347 New York, NY 9 10 0 0 0 0 19 3
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Rahway, NJ 10 8 0 0 0 0 18 4
Tareea Buxton Young Scholars   8 9 0 0 0 0 17 5
Brinisha Bain IS 383   6 7 0 0 0 0 13 Tie 6
Alexis Shapas St. Mary Magdalene   7 6 0 0 0 0 13 Tie 6
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5 Tie 8
Ariel Richards Franklin MS   0 5 0 0 0 0 5 Tie 8
Stephanie Ogunbiyi MS 89   0 4 0 0 0 0 4 Tie 10
Misa Love Blessed Virgin Mary   4 0 0 0 0 0 4 Tie 10
Jaylah Gaskins FCS   0 3 0 0 0 0 3 Tie 12
Neha Ketha   NJ 3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Abigail Jefferies Holy Name Of Mary School   2 1 0 0 0 0 3 Tie 12
Rye McBride-Small St. Peter the Apostle   0 2 0 0 0 0 2  
Grace Adeyelle LC BMS   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 8.31 1 13
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 8.47 2 11
Jada Mora PS 347 New York, NY 8.62 3 10
Tareea Buxton Young Scholars   8.72 4 9
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Rahway, NJ 9.06 5 8
Brinisha Bain IS 383   9.25 6 7
Alexis Shapas St. Mary Magdalene   10.72 7 6
Ariel Richards Franklin MS   9.18 SF 5
Stephanie Ogunbiyi MS 89   9.66 SF 4
Jaylah Gaskins FCS   9.73 SF 3
Rye McBride-Small St. Peter the Apostle   10.96 SF 2
Abigail Jefferies Holy Name Of Mary School   11.14 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Avery Lewis West Town School West Chester, PA 13 13 0 0 0 0 26 1
Simone Kelly Wissachickon MS Ambler, PA 11 11 0 0 0 0 22 2
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 10 9 0 0 0 0 19 3
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 7 10 0 0 0 0 17 Tie 4
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 9 8 0 0 0 0 17 Tie 4
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 8 6 0 0 0 0 14 6
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 6 3 0 0 0 0 9 7
Jadah Fitzgerald MS 394   1 7 0 0 0 0 8 8
Taleea Buxton Young Scholars   2 4 0 0 0 0 6 9
Kortney Brown IS 861   0 5 0 0 0 0 5 Tie 10
Ashleigh Gonzalez MS 180   4 1 0 0 0 0 5 Tie 10
Kortney Braws IS 861   5 0 0 0 0 0 5 Tie 10
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 3 0 0 0 0 0 3  
Aniyah Charles North Plainfield MS   0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis West Town School West Chester, PA 25.15 1 13
Simone Kelly Wissachickon MS Ambler, PA 26.93 2 11
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends School Media, PA 27.19 3 10
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 27.21 4 9
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 27.61 5 8
Jadah Fitzgerald MS 394   27.62 6 7
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 27.91 7 6
Kortney Brown IS 861   28.13 8 5
Taleea Buxton Young Scholars   28.17 9 4
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 28.20 10 3
Aniyah Charles North Plainfield MS   28.35 11 2
Ashleigh Gonzalez MS 180   28.37 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 13 13 0 0 0 0 26 1
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 11 11 0 0 0 0 22 2
Tai Sheppard The Dock Street MS Brooklyn, NY 9 9 0 0 0 0 18 3
Kylee Bernard Putman Ave Upper School Cambridge, MA 10 7 0 0 0 0 17 4
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 6 10 0 0 0 0 16 5
Tori Daniels Valley Stream North   3 8 0 0 0 0 11 Tie 6
Laile Yvonne James BSEA   7 4 0 0 0 0 11 Tie 6
Brinesha Bain IS 383   5 5 0 0 0 0 10 8
Tennah Gunkis Freire Charter School   2 6 0 0 0 0 8 Tie 9
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 8 0 0 0 0 0 8 Tie 9
Sabrina Imes The Shipley School   4 0 0 0 0 0 4 11
Ashley Gonzalez MS 180   0 3 0 0 0 0 3 12
Nyasha Nyoni Anne M. Dorner   1 1 0 0 0 0 2  
Anissa Moore Riverton St. Charter School   0 2 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 59.61 1 13
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 59.78 2 11
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 1:01.22 3 10
Tai Sheppard The Dock Street MS Brooklyn, NY 1:02.00 4 9
Tori Daniels Valley Stream North   1:02.09 5 8
Kylee Bernard Putman Ave Upper School Cambridge, MA 1:02.32 6 7
Tennah Gunkis Freire Charter School   1:02.97 7 6
Brinesha Bain IS 383   1:03.34 8 5
Laile Yvonne James BSEA   1:03.75 9 4
Ashley Gonzalez MS 180   1:04.18 10 3
Anissa Moore Riverton St. Charter School   1:04.65 11 2
Nyasha Nyoni Anne M. Dorner   1:04.74 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 13 13 0 0 0 0 26 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 11 11 0 0 0 0 22 2
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 10 10 0 0 0 0 20 3
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 7 9 0 0 0 0 16 4
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 5 8 0 0 0 0 13 Tie 5
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 6 7 0 0 0 0 13 Tie 5
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 4 5 0 0 0 0 9 Tie 7
Micah Trusty Penn Alexander School Philadelphia, PA 9 0 0 0 0 0 9 Tie 7
Miracle Price     8 0 0 0 0 0 8 9
Jenna Keith     0 6 0 0 0 0 6 Tie 10
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2 4 0 0 0 0 6 Tie 10
Quin Stovall Friends' Central School Wynnewood, PA 3 3 0 0 0 0 6 Tie 10
Amari Lallemand Cunningham IS 234 Brooklyn, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Rihanna DeFreitas     0 1 0 0 0 0 1  
Jianna Molin Grice MS Hamilton, NJ 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 2:21.10 1 13
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 2:22.76 2 11
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 2:25.85 3 10
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 2:26.98 4 9
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 2:28.83 5 8
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 2:30.81 6 7
Jenna Keith     2:32.16 7 6
Maya Gomes Arts & Letters Brooklyn, NY 2:32.82 8 5
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2:33.36 9 4
Quin Stovall Friends' Central School Wynnewood, PA 2:33.99 10 3
Amari Lallemand Cunningham IS 234 Brooklyn, NY 2:35.85 11 2
Rihanna DeFreitas     2:37.29 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Maameyaa Nyinah Woodbridge Middle Woodbridge, NJ 11 11 0 0 0 0 22 2
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 10 8 0 0 0 0 18 3
Micah Trusty Penn Alexander   6 9 0 0 0 0 15 4
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 8 6 0 0 0 0 14 5
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 9 4 0 0 0 0 13 6
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 4 7 0 0 0 0 11 7
Alina LaForest Drexel Neumann Academy   0 10 0 0 0 0 10 Tie 8
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 7 3 0 0 0 0 10 Tie 8
Maya Gomes Arts and Letters   5 2 0 0 0 0 7 10
Sophia Holgado Holy Cross   0 5 0 0 0 0 5 11
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 3 0 0 0 0 0 3 12
Brooke Sayre Copper Beech MS Yorktown Hights, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Rihanna DeFritas     0 1 0 0 0 0 1  
Ishil Kirkhan MS 67 Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 4:53.70 1 13
Maameyaa Nyinah Woodbridge Middle Woodbridge, NJ 4:58.44 2 11
Alina LaForest Drexel Neumann Academy   5:01.93 3 10
Micah Trusty Penn Alexander   5:02.48 4 9
Alissa Graham PS/MS 282 Brooklyn, NY 5:03.43 5 8
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 5:05.59 6 7
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 5:06.11 7 6
Sophia Holgado Holy Cross   5:09.71 8 5
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 5:10.47 9 4
Amari Lallemand IS 234 Brooklyn, NY 5:14.09 10 3
Maya Gomes Arts and Letters   5:17.08 11 2
Rihanna DeFritas     5:24.88 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Selah Dungey St. Peter Academy   11 11 0 0 0 0 22 2
Bianca Staples     9 9.5 0 0 0 0 18.5 3
Kayley Lynch Northstar   10 8 0 0 0 0 18 4
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle   7 9.5 0 0 0 0 16.5 5
Ashley Fulton Dutch Broadway   8 7 0 0 0 0 15 6
Yasnima Mitchell     5 6 0 0 0 0 11 7
Nyla-Starr Hudson     6 3 0 0 0 0 9 8
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 2 4 0 0 0 0 6 9
Zahara Simmons KIPP Philadelphia Prep Philadelphia, PA 0 5 0 0 0 0 5 Tie 10
Grace Adeyeye     4 1 0 0 0 0 5 Tie 10
Makayla Durrant Clinton Hill   3 0 0 0 0 0 3 12
Ka'Shya Hawkins PACA Middle   0 2 0 0 0 0 2  
Saniya Baytops Union Avenue Middle   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 5'2"   1
Selah Dungey St. Peter Academy   4'10"   2
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle   4'8" Tie 3
Bianca Staples     4'8" Tie 3
Kayley Lynch Northstar   4'8"   5
Ashley Fulton Dutch Broadway   4'6"   6
Yasnima Mitchell     4'6"   7
Zahara Simmons KIPP Philadelphia Prep Philadelphia, PA 4'8"   8
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 4'4"   9
Nyla-Starr Hudson     4'4"   10
Ka'Shya Hawkins PACA Middle   4'4"   11
Grace Adeyeye     4'2"   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Olivia Prescott Liberty MS   11 11 0 0 0 0 22 2
Abigail Jefferies Holy Name of Mary   10 10 0 0 0 0 20 3
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 9 9 0 0 0 0 18 4
Ravae Thomas Equailty CS Bronx, NY 8 7 0 0 0 0 15 5
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7 6 0 0 0 0 13 6
Chiara Planter Equality CS Bronx, NY 4 8 0 0 0 0 12 7
Iyana Hall Mastery   6 5 0 0 0 0 11 8
Jayla Birch MS 226   3 4 0 0 0 0 7 9
Kimoy Daley Union Ave Middle   5 0 0 0 0 0 5 10
Takiyah Anthony IS 109   0 3 0 0 0 0 3 Tie 11
Leanna Wells Queens Gateway Queens, NY 1 2 0 0 0 0 3 Tie 11
Madison Hayle     2 0 0 0 0 0 2  
Cheyla Williams     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Melissa Aymil Mendham MS Brookside, NJ 10.65M   1
Olivia Prescott Liberty MS   9.94M   2
Abigail Jefferies Holy Name of Mary   8.17M   3
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 7.90M   4
Chiara Planter Equality CS Bronx, NY 7.46M   5
Ravae Thomas Equailty CS Bronx, NY 7.39M   6
Prizila Negrette Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 6.95M   7
Iyana Hall Mastery   6.71M   8
Jayla Birch MS 226   6.58M   9
Takiyah Anthony IS 109   5.07M   10
Leanna Wells Queens Gateway Queens, NY 4.77M   11
Cheyla Williams     4.76M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Lehman Manhattan Prep New York, NY 11 13 0 0 0 0 24 Tie 1
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 13 11 0 0 0 0 24 Tie 1
Maya Cheatham The Young Women's Ledership School Queens, NY 10 10 0 0 0 0 20 3
Heaven Jackson     8 7 0 0 0 0 15 Tie 4
Dayahana Douglas     7 8 0 0 0 0 15 Tie 4
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 6 6 0 0 0 0 12 6
Ayanna Higgins Hempstead HS Hempstead, NY 9 0 0 0 0 0 9 Tie 7
Michel Parker     0 9 0 0 0 0 9 Tie 7
Glenniyah Hickman John Boune HS Queens, NY 3 5 0 0 0 0 8 9
Dominique Taylor Flushing HS Queens, NY 5 2 0 0 0 0 7 10
Stephanie Groves HS for Law   0 4 0 0 0 0 4 Tie 11
Isyss Covin West Orange High West Orange, NJ 4 0 0 0 0 0 4 Tie 11
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 3 0 0 0 0 3  
Danielle Jackson Central Park East HS New York, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Janhe' Slocum West Side HS   1 0 0 0 0 0 1  
Jenny Li Manhatten Center New York, NY 0 0.5 0 0 0 0 0.5  
Angel McBride Chester HS   0 0.5 0 0 0 0 0.5  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna White Lehman Manhattan Prep New York, NY 7.24 1 13
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 7.27 2 11
Maya Cheatham The Young Women's Ledership School Queens, NY 7.38 3 10
Michel Parker     7.41 4 9
Dayahana Douglas     7.42 5 8
Heaven Jackson     7.71 6 7
Brianna Browne Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.50 SF 6
Glenniyah Hickman John Boune HS Queens, NY 7.52 SF 5
Stephanie Groves HS for Law   7.59 SF 4
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7.71 SF 3
Dominique Taylor Flushing HS Queens, NY 7.72 SF 2
Jenny Li Manhatten Center New York, NY 7.77 SF 0.5
Angel McBride Chester HS   7.77 SF 0.5
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 10 0 0 0 0 20 3
Brittani Broderick High School of Fashion   9 8 0 0 0 0 17 4
Trinity Smith St. Francis Prep   0 9 0 0 0 0 9 5
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 3 5 0 0 0 0 8 Tie 6
Faith Edwards     8 0 0 0 0 0 8 Tie 6
Codi-Ann Reid Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7 Tie 8
Rachel Richards Central Park East HS New York, NY 4 3 0 0 0 0 7 Tie 8
Lenah Hazel Queens HS of Teaching   0 7 0 0 0 0 7 Tie 8
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 0 6 0 0 0 0 6 Tie 11
Jillisa Morris A. Phillip Randolph New York, NY 5 1 0 0 0 0 6 Tie 11
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 2 4 0 0 0 0 6 Tie 11
Madelyn Marquez HS of American Studies New York, NY 6 0 0 0 0 0 6 Tie 11
Grace Analisani JFK Bellmore   0 2 0 0 0 0 2  
Anjoli Mathew Brookline HS Brookline, MA 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8.21 1 13
Mariah Young Thomas A. Edison HS Queens, NY 8.52 2 11
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.64 3 10
Trinity Smith St. Francis Prep   8.75 4 9
Brittani Broderick High School of Fashion   9.41 5 8
Lenah Hazel Queens HS of Teaching   9.47 6 7
Janai Lyons Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 9.03 SF 6
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 9.65 SF 5
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 9.67 SF 4
Rachel Richards Central Park East HS New York, NY 9.88 SF 3
Grace Analisani JFK Bellmore   9.95 SF 2
Jillisa Morris A. Phillip Randolph New York, NY 9.99 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 9 10 0 0 0 0 19 2
Nefertiti Underwood Promise Academy 2 New York, NY 10 7 0 0 0 0 17 3
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 5 11 0 0 0 0 16 4
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 6 9 0 0 0 0 15 5
Kiyonna Cunningham Urban Planning   7 6 0 0 0 0 13 Tie 6
Brianna Brown Dewitt Clinton HS Bronx, NY 13 0 0 0 0 0 13 Tie 6
Kaitlyn Cepeda Park East HS   3 8 0 0 0 0 11 8
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 4 5 0 0 0 0 9 9
Sophia Myers Queens HS of Teaching Queens, NY 8 0 0 0 0 0 8 10
Kiemi Brown-Rivers The Mary Louis Academy   0 4 0 0 0 0 4 Tie 11
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 2 2 0 0 0 0 4 Tie 11
Daniella Griffith Medgar Evers HS   0 3 0 0 0 0 3  
Dayahana Douglas     0 1 0 0 0 0 1  
Genelle Heyward JBHS   1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Brianna White Leman Manhattan Prep New York, NY 25.89 1 13
Maya Cheatham The Young Women's Leadership School Queens, NY 26.14 2 11
Dominique Jackson Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 26.42 3 10
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 26.47 4 9
Kaitlyn Cepeda Park East HS   27.08 5 8
Nefertiti Underwood Promise Academy 2 New York, NY 27.18 6 7
Kiyonna Cunningham Urban Planning   27.29 7 6
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 27.44 8 5
Kiemi Brown-Rivers The Mary Louis Academy   27.63 9 4
Daniella Griffith Medgar Evers HS   27.96 10 3
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 28.06 11 2
Dayahana Douglas     28.12 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Daniella Griffith Medgar Evers Preparatory Academy Brooklyn, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 13 7 0 0 0 0 20 2
Alanni Cannon St. Joseph   7 11 0 0 0 0 18 3
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 8 9 0 0 0 0 17 4
Kiyonna Cunningham Urban Planning   10 6 0 0 0 0 16 5
Ashley Navarro Hamilton High East   0 10 0 0 0 0 10 Tie 6
Kaitlyn Cepeda Park East   5 5 0 0 0 0 10 Tie 6
Ifetayo Dudley Promise Academy 1 New York, NY 6 3 0 0 0 0 9 Tie 8
Nefertiti Underwood Promise Academy 2 New York, NY 9 0 0 0 0 0 9 Tie 8
Gerri Brown The Mary Louis Academy   0 8 0 0 0 0 8 10
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 3 4 0 0 0 0 7 11
Kianna Hawkins William Floyd HS   4 0 0 0 0 0 4 12
Jalai Williams Walter Panas HS   0 2 0 0 0 0 2  
Fanta Sanogo Promise Academy 2 New York, NY 1 1 0 0 0 0 2  
Abigail Vital West Orange HS West Orange, NJ 2 0 0 0 0 0 2  
Name School City/State Performance Place Points
Daniella Griffith Medgar Evers Preparatory Academy Brooklyn, NY 1:00.16 1 13
Alanni Cannon St. Joseph   1:01.19 2 11
Ashley Navarro Hamilton High East   1:01.39 3 10
Iantha Wright Jamaica HS Queens, NY 1:01.69 4 9
Gerri Brown The Mary Louis Academy   1:01.92 5 8
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 1:01.99 6 7
Kiyonna Cunningham Urban Planning   1:02.30 7 6
Kaitlyn Cepeda Park East   1:02.54 8 5
Kaylee Hammond Benjamin Banneker HS Brooklyn, NY 1:02.74 9 4
Ifetayo Dudley Promise Academy 1 New York, NY 1:03.36 10 3
Jalai Williams Walter Panas HS   1:04.42 11 2
Fanta Sanogo Promise Academy 2 New York, NY 1:04.44 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 10 9 0 0 0 0 19 3
Ashley Navarro Hamilton High East   8 10 0 0 0 0 18 4
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 7 8 0 0 0 0 15 5
Jada Blackheart JFK   6 7 0 0 0 0 13 6
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS   4 6 0 0 0 0 10 7
Sade Davis Poughkeepsie High Poughkeepsie, NY 9 0 0 0 0 0 9 8
Kayla King Tilden HS Brooklyn, NY 5 0 0 0 0 0 5 Tie 9
Amber Ayala Dewitt Clinton Bronx, NY 0 5 0 0 0 0 5 Tie 9
Tyler Mustaffa     0 4 0 0 0 0 4 11
Madison McDonald Friends Seminary   0 3 0 0 0 0 3 Tie 12
Tiara Wilson West Orange West Orange, NJ 3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Gabby VB Metro Campus   2 0 0 0 0 0 2  
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 0 2 0 0 0 0 2  
Genelle Heyward     0 1 0 0 0 0 1  
Chelsi Chevannes     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 2:18.81 1 13
Adia Palmer Bishop Loughlin HS Brooklyn, NY 2:19.07 2 11
Ashley Navarro Hamilton High East   2:23.81 3 10
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 2:26.89 4 9
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 2:28.24 5 8
Jada Blackheart JFK   2:29.78 6 7
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS   2:32.24 7 6
Amber Ayala Dewitt Clinton Bronx, NY 2:32.36 8 5
Tyler Mustaffa     2:33.54 9 4
Madison McDonald Friends Seminary   2:34.78 10 3
Kadreya Simeon Hackensack HS Hackensack, NJ 2:35.76 11 2
Genelle Heyward     2:35.98 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 10 9 0 0 0 0 19 Tie 3
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 9 10 0 0 0 0 19 Tie 3
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education   8 5 0 0 0 0 13 5
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS   3 8 0 0 0 0 11 6
Kiara Carloni Hunter College HS New York, NY 7 1 0 0 0 0 8 7
Amber Ayala Dewitt Clinton HS Bronx, NY 5 2 0 0 0 0 7 Tie 8
Maya Spottiswood JFK Bellmore   0 7 0 0 0 0 7 Tie 8
Elizabeth Szambel St. Mary Rutherford, NJ 6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Maliya Ellis Hopkins School   0 6 0 0 0 0 6 Tie 10
Brianna Bush Forest Hills HS   0 4 0 0 0 0 4 Tie 12
Gloria Fecami Metro Campus   4 0 0 0 0 0 4 Tie 12
Kadreya Simeon Hackensack HS   0 3 0 0 0 0 3  
Khadija Lynch Central Park East New York, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Zaria Harrison Tilden HS Brooklyn, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 4:53.82 1 13
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 4:57.42 2 11
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 4:57.58 3 10
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 5:02.64 4 9
Nicoleta Papavasilakis Maria Regina HS   5:07.38 5 8
Maya Spottiswood JFK Bellmore   5:10.39 6 7
Maliya Ellis Hopkins School   5:13.38 7 6
Aoife Kenny Baccaulaureate School For Global Education   5:16.68 8 5
Brianna Bush Forest Hills HS   5:18.43 9 4
Kadreya Simeon Hackensack HS   5:21.13 10 3
Amber Ayala Dewitt Clinton HS Bronx, NY 5:22.96 11 2
Kiara Carloni Hunter College HS New York, NY 5:23.53 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 13 0 0 0 0 23 1
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 11 11 0 0 0 0 22 2
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 8 10 0 0 0 0 18 3
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 6 9 0 0 0 0 15 4
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker Brooklyn, NY 13 0 0 0 0 0 13 Tie 5
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 6 7 0 0 0 0 13 Tie 5
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 8 0 0 0 0 12 7
Stephanie Graves Law Enforcement   9 0 0 0 0 0 9 8
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 0 6 0 0 0 0 6 Tie 9
Tyra Brooks West Orange West Orange, NJ 6 0 0 0 0 0 6 Tie 9
Alicia Prainito JFK Bellmore   0 5 0 0 0 0 5 11
Tamik Bailey Wingate HS   0 4 0 0 0 0 4 12
Rachel Simkho Forest Hills High School Queens, NY 3 0 0 0 0 0 3  
Name School City/State Performance Place Points
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'2"   1
Chelsi Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0"   2
Caroline Panton Frederick Douglass Academy New York, NY 5'0"   3
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0"   4
Kyana Brown The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0"   5
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'8"   6
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy 1 New York, NY 4'8"   7
Alicia Prainito JFK Bellmore   4'6"   8
Tamik Bailey Wingate HS   4'6"   9
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10 11 0 0 0 0 21 2
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 8 8 0 0 0 0 16 3
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 7 6 0 0 0 0 13 4
Denayia Johnson Ferris HS   3 9 0 0 0 0 12 5
Haleigh Rojas Legacy HS   4 7 0 0 0 0 11 Tie 6
Daniella Hull West Orange HS West Orange, NJ 11 0 0 0 0 0 11 Tie 6
Chantae Williams Spring Field Garden   5 5 0 0 0 0 10 Tie 8
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 0 10 0 0 0 0 10 Tie 8
Iyana Alexandre East Orange Campus HS East Orange, NJ 9 0 0 0 0 0 9 10
Zarria Brake West Side HS   6 0 0 0 0 0 6 11
Treynece Davis Mott Hall V HS   1 3 0 0 0 0 4 Tie 12
Samantha Rios Forest Hills HS Queens, NY 0 4 0 0 0 0 4 Tie 12
Sage Sumpter George Washington University Online HS Washington, DC 2 0 0 0 0 0 2  
Nashly Dorsainvil Ferris HS   0 2 0 0 0 0 2  
Courtney Orie Ferris HS   0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Mariam Cisse Promise Academy II New York, NY 10.78M   1
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 10.08M   2
Anu Akil Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 9.42M   3
Denayia Johnson Ferris HS   9.37M   4
Sanaa Shakwi The Masters School Dobbs Ferry, NY 9.31M   5
Haleigh Rojas Legacy HS   8.35M   6
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 8.21M   7
Chantae Williams Spring Field Garden   7.65M   8
Samantha Rios Forest Hills HS Queens, NY 7.56M   9
Treynece Davis Mott Hall V HS   7.43M   10
Nashly Dorsainvil Ferris HS   6.80M   11
Courtney Orie Ferris HS   6.76M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Isatta Kenneh     11 13 0 0 0 0 24 1
Mariely Gil Monroe College New Rochelle, NY 10 9 0 0 0 0 19 2
Jody-Ann Evans     13 0 0 0 0 0 13 3
Judline Tumson     6 6 0 0 0 0 12 Tie 4
Rachel Francis     7 5 0 0 0 0 12 Tie 4
Ohunene Albert Saint Peters University   0 11 0 0 0 0 11 6
Shenika King     0 10 0 0 0 0 10 7
Maya McDuffie     9 0 0 0 0 0 9 8
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College   8 0 0 0 0 0 8 Tie 9
Sheala Miles Cheyney University   0 8 0 0 0 0 8 Tie 9
Jalissa Marcus     0 7 0 0 0 0 7 11
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 0 0 0 0 0 5 12
Roazena Miller     0 4 0 0 0 0 4  
Chinyeke Okeakpu     3.5 0 0 0 0 0 3.5  
Kiera Lamar-Vanterpool St. Francis College Brooklyn, NY 3.5 0 0 0 0 0 3.5  
Meaghan Collins     0 3 0 0 0 0 3  
Lauren Kind     0 2 0 0 0 0 2  
Tayisha West Newark St.   2 0 0 0 0 0 2  
Nichelle Robinson     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Isatta Kenneh     7.12 1 13
Ohunene Albert Saint Peters University   7.37 2 11
Shenika King     7.43 3 10
Mariely Gil Monroe College New Rochelle, NY 7.63 4 9
Sheala Miles Cheyney University   7.67 5 8
Jalissa Marcus     7.68 6 7
Judline Tumson     7.84 SF 6
Rachel Francis     7.87 SF 5
Roazena Miller     8.09 SF 4
Meaghan Collins     8.36 SF 3
Lauren Kind     8.90 SF 2
Nichelle Robinson     9.28 SF 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jessie Gaines   New York, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Tanisha Witrek Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9 6 0 0 0 0 15 2
Addishia Dixon     5 8 0 0 0 0 13 Tie 3
Mallory Rathen Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8 5 0 0 0 0 13 Tie 3
Shania Smith     0 11 0 0 0 0 11 Tie 5
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 7 4 0 0 0 0 11 Tie 5
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 0 0 0 0 0 11 Tie 5
Chevelle Hunte     0 10 0 0 0 0 10 Tie 8
Yakirys Cun St. Francis College Brooklyn, NY 10 0 0 0 0 0 10 Tie 8
Shanice Watkins Monroe College   0 9 0 0 0 0 9 10
Tara DiLuca     0 7 0 0 0 0 7 11
Chinyelu Oceakpu   Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 12
Name School City/State Performance Place Points
Jessie Gaines   New York, NY 8.01 1 13
Shania Smith     9.10 2 11
Chevelle Hunte     9.25 3 10
Shanice Watkins Monroe College   9.27 4 9
Addishia Dixon     11.19 5 8
Tara DiLuca     9.34 SF 7
Tanisha Witrek Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.50 SF 6
Mallory Rathen Kingsborough Community College Brooklyn, NY 10.00 SF 5
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 10.91 SF 4
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shenika King     9 13 0 0 0 0 22 1
Isatta Kenneh     10 11 0 0 0 0 21 2
Satima Chambers     11 10 0 0 0 0 21 3
Cynthia John-Oqam   Brockport 7 9 0 0 0 0 16 4
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 0 0 13 5
Shantel Sylvera   Queens, NY 5 4 0 0 0 0 9 6
Sheala Miles Cheyney University   0 8 0 0 0 0 8 Tie 7
Torisha LaForce   Queens, NY 8 0 0 0 0 0 8 Tie 7
Ohunene Albert Saint Peters   0 7 0 0 0 0 7 9
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 Tie 10
Tigunda Torino     0 6 0 0 0 0 6 Tie 10
Reazena Miller     0 5 0 0 0 0 5 12
Rachel Francis     2 2 0 0 0 0 4  
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 4 0 0 0 0 0 4  
Kiera Lamar-Vantenpool     3 0 0 0 0 0 3  
Avosuami Albert Saint Peters   0 3 0 0 0 0 3  
Natasha Casey     0 1 0 0 0 0 1  
Symone O'Connor     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shenika King     25.52 1 13
Isatta Kenneh     26.04 2 11
Satima Chambers     26.44 3 10
Cynthia John-Oqam   Brockport 26.97 4 9
Sheala Miles Cheyney University   27.50 5 8
Ohunene Albert Saint Peters   27.56 6 7
Tigunda Torino     27.74 7 6
Reazena Miller     27.95 8 5
Shantel Sylvera   Queens, NY 28.01 9 4
Avosuami Albert Saint Peters   28.31 10 3
Rachel Francis     28.79 11 2
Natasha Casey     40.46 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 11 13 0 0 0 0 24 1
Satima Chambers     10 10 0 0 0 0 20 2
Sophia Downey   Philadelphia, PA 8 9 0 0 0 0 17 Tie 3
Eboni Birch   Queens, NY 9 8 0 0 0 0 17 Tie 3
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 13 0 0 0 0 0 13 5
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 5 6 0 0 0 0 11 Tie 6
Tiguida Taire     0 11 0 0 0 0 11 Tie 6
Lisa Edwards   Bronx, NY 6 3 0 0 0 0 9 8
Cynthia John-Ogam   Brockport 4 4 0 0 0 0 8 9
Jevina Straker   Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7 Tie 10
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 7 0 0 0 0 7 Tie 10
Kiara Birch Adelphi University   0 5 0 0 0 0 5 12
Blanca Ayala     3 0 0 0 0 0 3  
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 1 0 0 0 0 3  
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 0 2 0 0 0 0 2  
Gina Scales York College Queens, NY 1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:00.52 1 13
Tiguida Taire     1:01.17 2 11
Satima Chambers     1:01.67 3 10
Sophia Downey   Philadelphia, PA 1:02.05 4 9
Eboni Birch   Queens, NY 1:02.57 5 8
Tyesha James Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:04.58 6 7
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:04.75 7 6
Kiara Birch Adelphi University   1:05.30 8 5
Cynthia John-Ogam   Brockport 1:06.10 9 4
Lisa Edwards   Bronx, NY 1:07.25 10 3
Aisa Jackson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:09.35 11 2
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:09.65 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Jevina Straker   Brooklyn, NY 13 13 0 0 0 0 26 1
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 9 10 0 0 0 0 19 2
Jeanne-Marie Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 6 9 0 0 0 0 15 3
Ackeliah Robertson   Queens, NY 4 8 0 0 0 0 12 Tie 4
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 5 7 0 0 0 0 12 Tie 4
Kharyn Ethridge     0 11 0 0 0 0 11 Tie 6
Torisha LaForce   Queens, NY 11 0 0 0 0 0 11 Tie 6
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 10 0 0 0 0 0 10 8
Blanca Ayala     8 0 0 0 0 0 8 Tie 9
Lauren Kidd     3 5 0 0 0 0 8 Tie 9
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7 0 0 0 0 0 7 11
Xaire Dans     0 6 0 0 0 0 6 12
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent   0 3 0 0 0 0 3  
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 0 0 0 0 0 2  
Elizabeth Chukumezi     0 2 0 0 0 0 2  
Alison Origas     1 0 0 0 0 0 1  
Fatoumata Kourouma     0 1 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Jevina Straker   Brooklyn, NY 2:31.87 13 1
Kharyn Ethridge     2:33.69 11 2
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 2:35.90 10 3
Jeanne-Marie Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2:39.45 9 4
Ackeliah Robertson   Queens, NY 2:43.86 8 5
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 2:46.03 7 6
Xaire Dans     2:47.51 6 7
Lauren Kidd     2:49.49 5 8
Maiya Foster-Daniels College of Mount Saint Vincent   2:53.66 3 10
Elizabeth Chukumezi     3:02.43 2 11
Fatoumata Kourouma     3:03.92 1 12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 13 13 0 0 0 0 26 1
Tyesha James Kingsborough CC Brooklyn, NY 11 10 0 0 0 0 21 2
Ackelilah Robertson     7 6 0 0 0 0 13 Tie 3
Elizabeth Chakwuzi     8 5 0 0 0 0 13 Tie 3
Maiya Foster-Daniels College of Mt. Saint Vincent Bronx, NY 9 4 0 0 0 0 13 Tie 3
Kharyn Etheridge     0 11 0 0 0 0 11 6
Derila Pitters Mississippi Valley State University Itta Bena, MS 10 0 0 0 0 0 10 7
Katie Alvarez Kingsborough CC Brooklyn, NY 0 9 0 0 0 0 9 8
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 0 8 0 0 0 0 8 Tie 9
Gina Scales York College Queens, NY 6 2 0 0 0 0 8 Tie 9
Dominique Flemming     0 7 0 0 0 0 7 11
Kylah Thomas Kingsborough CC Brooklyn, NY 0 3 0 0 0 0 3 12
Name School City/State Performance Place Points
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 5:08.09 1 13
Kharyn Etheridge     5:12.51 2 11
Tyesha James Kingsborough CC Brooklyn, NY 5:17.07 3 10
Katie Alvarez Kingsborough CC Brooklyn, NY 5:32.25 4 9
Alison Briggs SUNY Geneseo Geneseo, NY 5:42.46 5 8
Dominique Flemming     5:47.68 6 7
Ackelilah Robertson     6:07.21 7 6
Elizabeth Chakwuzi     6:14.04 8 5
Maiya Foster-Daniels College of Mt. Saint Vincent Bronx, NY 6:30.47 9 4
Kylah Thomas Kingsborough CC Brooklyn, NY 7:02.44 10 3
Gina Scales York College Queens, NY 7:57.28 11 2
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 9.5 8 0 0 0 0 17.5 1
Eboni Birch   Queens, NY 8 7 0 0 0 0 15 2
Shemayra Brathwaite     0 13 0 0 0 0 13 Tie 3
Mecca Muamba   New York, NY 13 0 0 0 0 0 13 Tie 3
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 0 11 0 0 0 0 11 Tie 5
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 11 0 0 0 0 0 11 Tie 5
Chevelle Huntz     0 10 0 0 0 0 10 7
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 9.5 0 0 0 0 0 9.5 8
Princess Missigner St. Francis College Brooklyn, NY 0 9 0 0 0 0 9 9
Imani Beard     0 6 0 0 0 0 6 10
Name School City/State Performance Place Points
Shemayra Brathwaite     5'2"   1
Shanice Watkins Monroe College New Rochelle, NY 5'2"   2
Chevelle Huntz     5'0"   3
Princess Missigner St. Francis College Brooklyn, NY 4'10"   4
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 4'8"   5
Eboni Birch   Queens, NY 4'8"   6
Imani Beard     4'6"   7
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10 11 0 0 0 0 21 Tie 1
Shantel Williams   New York, NY 11 10 0 0 0 0 21 Tie 1
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9 9 0 0 0 0 18 3
Makita Ellis     8 8 0 0 0 0 16 4
Keziann Jones UAPB   0 13 0 0 0 0 13 Tie 5
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 6 7 0 0 0 0 13 Tie 5
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 7 6 0 0 0 0 13 Tie 5
Egypt Parker Delaware State University Dover, DE 13 0 0 0 0 0 13 Tie 5
Susanna Wade     5 4 0 0 0 0 9 9
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 4 2 0 0 0 0 6 10
Lateelah Adams     0 5 0 0 0 0 5 11
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 0 3 0 0 0 0 3 Tie 12
Milvia Penelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2 1 0 0 0 0 3 Tie 12
Nicole Phillip     3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Melissa Douglas     1 0 0 0 0 0 1  
Name School City/State Performance Place Points
Keziann Jones UAPB   11.46M   1
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 11.03M   2
Shantel Williams   New York, NY 10.54M   3
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9.85M   4
Makita Ellis     9.68M   5
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NY 9.29M   6
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College Utica, NY 9.24M   7
Lateelah Adams     8.79M   8
Susanna Wade     8.58M   9
Elyssa Thomas SUNY Albany Albany, NY 8.10M   10
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7.81M   11
Milvia Penelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7.40M   12
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Danielle Lynch Penn State University PA 11 13 0 0 0 0 24 1
Lisa Edwards   Bronx, NY 13 10 0 0 0 0 23 2
Sophia Downey   Philadelphia, PA 10 11 0 0 0 0 21 3
Cecile Brown   Plainfield, NJ 9 9 0 0 0 0 18 4
Melissa Douglas     7 8 0 0 0 0 15 5
Astrid Ellie Hurley     8 5 0 0 0 0 13 6
Trisha LaForce   Queens, NY 5 4 0 0 0 0 9 7
Tara DiLuca   Heartsdale, NY 0 7 0 0 0 0 7 8
Takiyah Smith   West Orange, NJ 0 6 0 0 0 0 6 Tie 9
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 6 0 0 0 0 0 6 Tie 9
Lisa Daley     4 0 0 0 0 0 4 11
Jay Dantzler     0 3 0 0 0 0 3 Tie 12
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 1 2 0 0 0 0 3 Tie 12
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 2 1 0 0 0 0 3 Tie 12
Dominique Bunai   New York. NY 3 0 0 0 0 0 3 Tie 12
Name School City/State Performance Place Points
Danielle Lynch Penn State University PA 27.11 1 13
Sophia Downey   Philadelphia, PA 27.62 2 11
Lisa Edwards   Bronx, NY 27.88 3 10
Cecile Brown   Plainfield, NJ 28.77 4 9
Melissa Douglas     30.21 5 8
Tara DiLuca   Heartsdale, NY 30.33 6 7
Takiyah Smith   West Orange, NJ 30.71 7 6
Astrid Ellie Hurley     31.27 8 5
Trisha LaForce   Queens, NY 31.94 9 4
Jay Dantzler     32.18 10 3
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 32.25 11 2
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 32.56 12 1
Name School City/State Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Semi Final Final Points Place
Cecile Brown Plainfield Plainfield, NJ 13 13 0 0 0 0 26 1
Lorraine Jasper     11 11 0 0 0 0 22 2
April Lemreux   Queens, NY 10 10 0 0 0 0 20 3
Olive Smart   Brooklyn, NY 9 9 0 0 0 0 18 4
Sonya Badger   Queens, NY 8 8 0 0 0 0 16 5
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 7 7 0 0 0 0 14 6
Meaghan Collins     6 6 0 0 0 0 12 7
Maculene Etienne     5 5 0 0 0 0 10 8
Trisha LaForce   Queens, NY 2 4 0 0 0 0 6 Tie 9
Mana Granda     3 3 0 0 0 0 6 Tie 9
Regina Cahill     4 2 0 0 0 0 6 Tie 9
Icy Myrick     1 1 0 0 0 0 2 12
Name School City/State Performance Place Points
Cecile Brown Plainfield Plainfield, NJ 5:34.37 1 13
Lorraine Jasper     5:34.69 2 11
April Lemreux   Queens, NY 5:39.14 3 10
Olive Smart   Brooklyn, NY 5:41.16 4 9
Sonya Badger   Queens, NY 5:51.73 5 8
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 5:55.93 6 7
Meaghan Collins     6:01.35 7 6
Maculene Etienne     6:09.01 8 5
Trisha LaForce   Queens, NY 6:28.88 9 4
Mana Granda     6:31.53 10 3
Regina Cahill     6:43.43 11 2
Icy Myrick     7:30.05 12 1

Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary Emerson, NJ 8.55 1 13
Brianna Kennedy     8.59 2 11
Amarah Crabbe Sullivan   8.63 3 10
Shyenne Blake PS 87   8.68 4 9
Hannah Deflorimonte Oakview Prep School   8.72 5 8
Taylor Reilly Oakland   8.90 6 7
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 8.95 SF 6
Jocelyn German Roslyn Elementary   8.96 SF 5
Janelle Bryan Success Academy   9.13 SF 4
Savannah Minter PS 153   9.23 SF 3
Khloe Khan PS 107   9.25 SF 2
Kimmia Heywood CS 21   17.42 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Burrell Villano Elementary School Emerson, NJ 32.58 1 13
Brianna Kennedy CS 21   32.98 2 11
Shyenne Blake PS 87   33.89 3 10
Amira Hopson CS 21   33.98 4 9
Sydney Chadwick St. Mathews   34.32 5 8
Anarah Crabbe Sullivin Elementary   34.62 6 7
Ainelia G. CS 21   35.35 7 6
Hannah Deflorimonte Oakview Prep   35.58 8 5
Najea Smith PS 11   35.70 9 4
Jocelyn Germain Roslyn Elementary   36.11 10 3
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 36.35 11 2
Kelsey Philibert Bronx Charter School Bronx, NY 36.36 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Najea Smith PS 11   1:14.97 1 13
Amira Hopson CS 21   1:15.45 2 11
Paige Sheppard St. Bartholomew   1:16.02 3 10
Sydney Chadwick St. Mathew   1:16.40 4 9
Soleil Kelly Lower Gwynedd   1:16.71 5 8
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist New Haven, CT 1:18.59 6 7
Alani Bolivar   East Orange, NJ 1:18.72 7 6
Lauren Broadus Henry   1:19.71 8 5
Monea Earnest     1:19.84 9 4
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   1:22.31 10 3
Aisha Wajid GCA Charter School   1:23.08 11 2
Samiah Griffith Exeed Charter School   1:23.14 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Paige Sheppard St. Bartholomew   2:44.73 1 13
Soleil Kelly Lower Gwynedd   2:50.48 2 11
Amaira Traynham Laura Oaks Adventist School   2:55.84 3 10
Amari Hackett     2:56.40 4 9
Monea Earnest St. Ester   2:59.79 5 8
Alani Bolivar Aquinos Academy   3:06.04 6 7
Lauren Broadus Henry   3:08.00 7 6
Amelia DeFreitas Divine Wisdom Catholic   3:09.66 8 5
Aisha Wajid GCA Charter   3:10.03 9 4
Samiah Griffith Exceed Charter School   3:11.84 10 3
Amina Hackett     3:12.75 11 2
Ciara Davis Southwest Leadership Academy   3:12.87 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Alyssa Durant Happy Hallow Boston, MA 3'4"   1
Amia Durrant North Star Academy   3'0"   2
Sophie Grutman     3'0"   3
Noah Williams PS 9   3'0"   4
Kristina Dallas Davis Elementary Bedford, MA 2'6"   5
Name School City/State Performance Place Points
Kaela Swift Success Academy   7.88 1 13
Amirah Nesmith St. Helena Inc.   7.92 2 11
Arianna Montgomery   DE 8.09 3 10
Juliette Reed     8.16 4 9
Jayleciah Wilson PS 121   8.18 5 8
Taylor Aska Pingry Elementary   8.30 6 7
Shania Young PS 121   8.27 SF 6
Candyce Strong   Bronx, NY 8.29 SF 5
Tirzah Simmons KIPP Prep Charter New York, NY 8.31 SF 4
Kiara Davis   DE 8.32 SF 3
Claudia Lopez PS 205   8.78 SF 2
Tamia Wooden Bayview   8.83 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Avery Hart Pierce School   10.39 1 13
Jada Clarke The Nightgale - Bamford New York, NY 10.43 2 11
Tamara A. Williams Ardmare Avenue Elementary   10.94 3 10
Kamilah Alabi PS 50 Queens, NY 11.28 4 9
Janeya Nevins CS 21   11.98 5 8
Olivia Coleman PS 24 Yonkers, NY 12.61 6 7
Heaven PS 274   12.47 SF 6
Madison Praylou St. Ann's School   12.78 SF 5
Kaylyn Moore Bronx Learning Bronx, NY 13.75 SF 4
Brianna Hamilton     14.98 SF 3
Isabelle Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 24.12 SF 2
Name School City/State Performance Place Points
Jacqueline Washington     31.00 1 13
Kiylah Williams JFK Elementary School   31.16 2 11
Anayah Henry KIPP Academy Middle   31.19 3 10
Nyla Coleman GESU   31.42 4 9
Dakota Hickman PS 169 Baychester Bronx, NY 31.51 5 8
Candice Strong PS 121   31.59 Tie 6 6.5
Kaela Swift Success Academy Brooklyn, NY 31.59 Tie 6 6.5
Tyreesa Garnes PS 40   31.68 8 5
Amira Banks Wyncote Elementary   31.77 9 4
Ryan Smith Holy Cross School   31.98 10 3
Shania Young PS 78   32.08 11 2
Anya George Charles Harker Elementary   32.22 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Lindo     1:06.53 1 13
Adilia Trim     1:07.95 2 11
Damira Allen Chester   1:08.14 3 10
Julia Grant Hamilton Elementary   1:09.10 4 9
Kiylah Williams JFK Elementary   1:09.78 5 8
Ryan Smith Holy Cross School   1:10.02 6 7
Aziyah Price Russell Byers Charter   1:10.62 7 6
Kaddel Howard St. Cyril   1:11.36 8 5
Aaliyah Thurgood Marshall   1:11.53 9 4
Ameenah Rodriguez EGO Charter School   1:11.82 10 3
Zuri Williamson TCCS   1:11.93 11 2
Payton Drunwright Russell Byers   1:12.21 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Damira Allen Chester   2:26.68 1 13
Brianna Lindo Riverton Street Charter School Brooklyn, NY 2:29.37 2 11
Adilia Trim     2:35.08 3 10
Aaliyah Bey Thurgood Marshall   2:35.71 4 9
Payton Drumwright Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:36.71 5 8
Julia Grant Hamilton Elementary   2:37.66 6 7
Ameenah Rodriquez Eco Charter School   2:37.86 7 6
Sahar Victoria St. Charles   2:39.67 8 5
Kayleigh Jamieson Dutch Broadway   2:40.69 9 4
Rayna Massey Sankofa Academy   2:46.21 10 3
Aziya Price Russell Byers Charter Philadelphia, PA 2:47.21 11 2
Deneed Lerle     2:47.26 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Avery Hart Pierce School Brookline, MA 4'4"   1
Jada Clarke The Nightgale - Bamford New York, NY 4'2"   2
Anya George Charles Harker Elementary   4'0"   3
Olivia Coleman Pardeia School 24 Yonkers, NY 3'10"   4
Za'Qiyah Bacchas PS 29C   3'10"   5
Ebony Turner Holy Savior Academy   3'8"   6
D'Asia Duncan RJ Kinsella   3'8"   7
Fatimah Muhammad Queen of All Saints   3'6"   8
Jordyn Searles Shawmount   3'6"   9
Isabella Servideo Sacred Heart Yonkers, NY 3'4"   10
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis West Town Schoo   7.16 1 13
Hanna H. Godpaille Equality CS   7.44 2 11
Zaire Martin Lewis F. Cole   7.60 3 10
Zuri Abdus-Salaam Media Providence Friends   7.66 4 9
Sanai Bryant JDMS   7.70 5 8
Justein Whyte     7.88 6 7
Khadija Brown Thomas Jefferson   7.72 SF 6
Kortney Brown     7.79 SF 5
Aniyah Charles North Plainfield MS   7.81 SF 4
Logan Daley St. Thomas the Apostle   7.83 SF 3
Qiora Rollins Sampson G. Smith   7.84 SF 2
Olyvia Burrell Villano Elementary   7.85 SF 0.5
Ciara Thomas Tinton Falls   7.85 SF 0.5
Name School City/State Performance Place Points
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 8.28 1 13
Tai Sheppard The Dock Street School Brooklyn, NY 8.37 2 11
Ajanae Thompson Rahway 7th and 8th Rahway, NJ 8.59 3 10
Jada Mora PS 347 New York, NY 8.60 4 9
Tareea Buxton Young Scholars   8.80 5 8
Alexis Shapas St. Mary Magdalene   8.98 6 7
Brinisha Bain IS 383   9.16 SF 6
Chimoa Ezike PS 189 Brooklyn, NY 9.30 SF 5
Misa Love Blessed Virgin Mary   9.49 SF 4
Neha Ketha   NJ 9.53 SF 3
Abigail Jefferies Holy Name Of Mary School   9.59 SF 2
Grace Adeyelle LC BMS   9.73 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Avery Lewis Westtown School West Chester, PA 25.56 1 13
Simone Kelly Wissachickon MS Ambler, PA 26.39 2 11
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 26.64 3 10
Peyton Rollins Andrews MS Medford, MA 26.88 4 9
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 27.14 5 8
Zuri Abdur-Salaan Media Providence Friends School Media, PA 27.45 6 7
Zaire Martin Lewis F. Cole MS Fort Lee, NJ 27.61 7 6
Kortney Braws IS 861   27.83 8 5
Ashleigh Gonzalez MS 180   28.12 9 4
Kylee Bernard Putnam Ave Upper School Cambridge, MA 28.24 10 3
Taleea Buxton Young Scholars   28.36 11 2
Jadah Fitzgerald MS 394   28.46 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Simone Kelly Wissahickon MS Ambler, PA 59.49 1 13
Eyota Bey Cedarbrook MS Wyncote, PA 59.79 2 11
Kylee Bernarg Putman Ave Upper School Cambridge, MA 1:01.46 3 10
Tai Sheppard The Dock Street MS Brooklyn, NY 1:01.49 4 9
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 1:02.03 5 8
Laile Yonne James BSEA   1:02.83 6 7
Ka'nai Bey English Blankenburg Elem. School Philadelphia, PA 1:03.86 7 6
Brinesha Bain IS 383   1:03.93 8 5
Sabrina Imes The Shipley School   1:04.13 9 4
Tori Daniels Valley Stream North   1:04.57 10 3
Tennah Gunkis Freire CS   1:05.44 11 2
Nyasha Nyoni Anne M. Dorner   1:05.68 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Alina LaForest Drexel Neumann Academy Chester, PA 2:19.02 1 13
Maameyaa Nyinah Woodbridge MS Woodbridge, NJ 2:21.94 2 11
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 2:23.04 3 10
Micah Trusty Penn Alexander School Philadelphia, PA 2:24.93 4 9
Miracle Price     2:25.16 5 8
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep Brooklyn, NY 2:27.24 6 7
Alissa Graham PS/MS 282   2:27.56 7 6
Jamilah Jackson Philippa Schuyler/JHS 383 Brooklyn, NY 2:31.51 8 5
Maya Gomes Arts & Letters   2:32.19 9 4
Quin Stovall Friends' Central School Wynnewood, PA 2:32.71 10 3
Anissa Moore Riverton Street Charter School Queens, NY 2:32.89 11 2
Jianna Molin Grice MS   2:33.07 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Rainn Sheppard MS 313 Brooklyn, NY 4:55.13 1 13
Maameyaa Nyinah Woodbridge Middle Woodbridge, NJ 4:58.26 2 11
Alissa Graham PS/MS 282   4:58.44 3 10
Kaylah Hill Medgar Evers College Prep School Brooklyn, NY 5:02.84 4 9
Siena Muccini MS 67 Queens, NY 5:03.74 5 8
Amari Lallemand IS 234   5:06.29 6 7
Micah Trusty Penn Alexander   5:08.80 7 6
Maya Gomes Arts and Letters   5:08.99 8 5
Juliette Salazar Peekskill MS Peekskill, NY 5:10.16 9 4
Miracle Price AMY Northwest Philadelphia, PA 5:16.58 10 3
Brooke Sayre Copper Beech MS Yorktown Hights, NY 5:20.07 11 2
Ishil Kirkhan MS 67 Queens, NY 5:23.92 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Rowan Houston Rye Country Day School Rye, NY 5'0"   1
Selah Dungey St. Peter Academy   5'0"   2
Kayley Lynch Northstar   4'8"   3
Bianca Staples     4'8"   4
Ashley Fulton Dutch Broadway   4'6"   5
Kya McBride-Small St. Peter The Apostle   4'4"   6
Nyla-Starr Hudson     4'2"   7
Yaunima Mitche     4'2"   8
Grace Adeyeye     4'2"   9
Makayla Durrant Clinton Hill   4'2"   10
Eko Dodd Albert Leonard MS New Rochelle, NY 4'2"   11
Saniya Baytops Union Avenue Middle   4'2"   12
Name School City/State Performance Place Points
Melissa Aymil Mendham MS   10.58   1
Olivia Prescott Liberty MS   9.97   2
Abigail Jefferies Holy Name of Mary   8.65   3
Jessica Manzueta Sacred Heart Grade School   8.17   4
Ravae Thomas Equailty CS Bronx, NY 7.55   5
Prizila Negrette Sacred Heart   7.06   6
Iyana Hall     6.88   7
Kimoy Daley Union Ave Middle   6.76   8
Chiara Planter Equality CS Bronx, NY 6.70   9
Jayla Birch MS 226   6.49   10
Madison Hayle     5.95   11
Leanna Wells Queens Gateway Queens, NY 5.71   12
Name School City/State Performance Place Points
Iantha Wright Jamaica   7.14 1 13
Brianna White Leman Manhattan   7.17 2 11
Maya Cheatham     7.42 3 10
Ayanna Higgins Hempstead HS   7.53 4 9
Heaven Jackson     7.65 5 8
Aayahana Douglas     7.66 6 7
Brianna Browne Medgar Evers   7.47 SF 6
Dominique Taylor Flushing HS Queens, NY 7.50 SF 5
Isyss Covin West Orange High   7.62 SF 4
Glenniyah Hickman John Boixine HS   7.68 SF 3
Danielle Jackson Central Park East HS   7.69 SF 2
Janhe' Soicum West Side HS   7.78 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Sophia Myers QHST Queens, NY 8.19 1 13
Mariah Young Thomas A. Edison HS   8.38 2 11
Phoebe Myers The Young Womens' Leadership School Queens, NY 8.65 3 10
Brittani Broderick High School of Fashion   8.66 4 9
Faith Edwards     8.73 5 8
Codi-Ann Reid Medgar Evers Brooklyn, NY 8.81 6 7
Madelyn Marquez HS of American Studies   9.45 SF 6
Jillisc Morris A. Phillip Randolph New York, NY 9.70 SF 5
Rachel Richards Central Park East HS   9.85 SF 4
Anu Akil Brooklyn Tech Brooklyn, NY 10.00 SF 3
Lisha McKenzie Frederick Douglass Academy   10.42 SF 2
Anjoli Mathew Brookline HS   11.06 SF 1
Name School City/State Performance Place Points
Brianna Brown Dewitt Clinton HS Bronx, NY 25.99 1 13
Brianna White Leman Manhattan Prep   26.20 2 11
Nefertiti Underwood Promise Academy 2 New York, NY 26.30 3 10
Dominique Jackson Pelham Prep Academy   26.39 4 9
Sophia Myers QHST   26.47 5 8
Kiyonna Cunningham Urban Planning   26.52 6 7
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 26.87 7 6
Maya Cheatham     26.98 8 5
Kaylee Hammond Bannaker HS   27.21 9 4
Kaitlyn Cepeda Park East HS   27.32 10 3
Danielle Jackson Central Park East New York, NY 27.68 11 2
Genelle Heyward JBHS   27.87 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Jasmine Douglas Grant Stroudsburg HS Stroudsburg, PA 1:01.30 1 13
Daniella Griffith Medgar Evers   1:01.49 2 11
Kiyonna Cunningham Urban Planning   1:02.17 3 10
Nefertiti Underwood Promise Academy 2   1:02.49 4 9
Iantha Wright Jamaica   1:02.67 5 8
Alanni Cannon St. Joseph   1:02.92 6 7
Ifetayo Dudley Promise Academy 1   1:03.02 7 6
Caitlan Zepeda     1:03.27 8 5
Kianna Hawkins William Floyd HS   1:03.92 9 4
Kaylee Hammond Benjamin Benneker   1:04.08 10 3
Abigail Vital West Orange HS   1:04.36 11 2
Fanta Sanogo Promise Academy 2   1:04.74 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton HS   2:20.86 1 13
Adia Palmer Bishop Loughlin   2:23.39 2 11
London Chaxton Peekskill HS   2:26.72 3 10
Sade Davis Poughkeepsie High Poughkeepsie, NY 2:28.49 4 9
Ashley Navarro Hamilton High East   2:29.74 5 8
Rebecca Wusinich Friends Central   2:31.11 6 7
Jada Blackheart     2:33.05 7 6
Kayla King Tilden HS   2:35.24 8 5
Nicoleta Papavasilakis     2:35.95 9 4
Tiara Wilson West Orange   2:36.33 10 3
Gabby VB Metro Campus   2:36.49 11 2
Chelsi Chevannes     2:36.86 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Athing Mu Trenton HS Trenton, NJ 4:55.69 1 13
London Claxton Peekskill HS Peekskill, NY 4:59.55 2 11
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 5:04.82 3 10
Rebecca Wusinich Friends' Central School Wynnewood, PA 5:05.19 4 9
Aoife Kenny Beck Gloriet School For Global Education   5:08.45 5 8
Kiara Carloni Hunter College HS New York, NY 5:20.08 6 7
Elizabeth Szambel St. Mary Rutherford, NJ 5:21.98 7 6
Amber Ayala Dewitt Clinton HS Bronx, NY 5:24.67 8 5
Gloria Fecami Metro Campus   5:26.04 9 4
Nicoleta Papavasilakis     5:26.77 10 3
Khadija Lynch Central Park East New York, NY 5:28.61 11 2
Zaria Harrison Tilden HS Brooklyn, NY 5:29.51 12 1
Name School City/State Performance Place Points
My'Khiyah Williams Benjamin Banneker Brooklyn, NY 5'4"   1
Chelsi Chevannes   Queens, NY 5'0"   2
Phoebe Myers The Young Women's Leadership School Queens, NY 5'0"   3
Stephanie Graves Law Enforcement   5'0"   4
Caroline Panton Frederick Douglass   4'10"   5
Tyra Brooks West Orange West Orange, NJ 4'8" Tie 6
Jaelyn Chevannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'8" Tie 6
Victoria McEachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 4'8" Tie 6
Kyana Brown     4'8"   9
Rachel Simkho Forest Hills High School Queens, NY 4'6"   10
Name School City/State Performance Place Points
Mariam Cisse Promise Academy II HS New York, NY 10.93   1
Daniella Hull West Orange HS   10.02   2
Victoria McFachern The Young Women's Leadership School Queens, NY 9.91   3
Iyana Alexandre East Orange Campus HS   9.86   4
Sanaa Shakwi The Masters School   9.83   5
Icelyn Chavannes The Young Women's Leadership School Queens, NY 9.27   6
Zarria Brake West Side HS   8.80   7
Chantae Williams Spring Field Garden   8.75   8
Haliegh Rojas Legacy HS   8.74   9
Denayia Johnson Ferris HS   8.65   10
Sage Sumpter George Washington University Online HS Washington, DC 8.49   11
Tryneese Davis Mott Hall   7.91   12
Name School City/State Performance Place Points
Jody-Ann Evans     7.03 1 13
Isatta Kenneh     7.07 2 11
Warireal Gil Monroe College New Rochelle, NY 7.62 3 10
Maya McDuffie     7.72 4 9
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College   8.02 5 8
Rachel Francis     7.85 SF 7
Judline Tumson     7.95 SF 6
Shantel Sylvera   Queens, NY 7.98 SF 5
Chinyeke Okeakpu     8.0 SF 3.5
Kiera Lamar-Vanterpool St. Francis College Brooklyn, NY 8.0 SF 3.5
Tayisha West Newark St.   8.27 SF 2
Name School City/State Performance Place Points
Jessie Gaines   New York, NY 7.94 1 13
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 8.67 2 11
Yakirys Cun St. Francis College Brooklyn, NY 9.13 3 10
Tanisha Witrek Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.65 4 9
Mallory Rathen Kingsborough Community College Brooklyn, NY 9.87 5 8
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 11.05 6 7
Chinyelu Oceakpu   Brooklyn, NY 10.77 SF 6
Addishia Dixon     11.36 SF 5
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 25.67 1 13
Satima Chambers     25.96 2 11
Isatta Kenneh     26.02 3 10
Shenika King     26.38 4 9
Torisha LaForce   Queens, NY 26.74 5 8
Cynthia John-Oqam     27.47 6 7
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 28.66 7 6
Shantel Sylvera   Queens, NY 28.76 8 5
Brittany Mariano St. Francis College Brooklyn, NY 29.07 9 4
Kiera Lamar-Vantenpool     29.35 10 3
Rachel Francis     29.70 11 2
Symone O'Connor     29.74 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Chante Moore Gwynedd Mercy University Gwynedd Valley, PA 59.18 1 13
Shantal Rouge Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:01.05 2 11
Sotima Chambers     1:01.30 3 10
Eboni Birch   Queens, NY 1:03.38 4 9
Sophia Downey   Philadelphia, PA 1:03.78 5 8
Jevina Straker   Brooklyn, NY 1:04.28 6 7
Lisa Edwards     1:05.10 7 6
Jeanne-Maria Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:05.53 8 5
Cynthia John-Ogam     1:06.22 9 4
Blanca Ayala     1:09.67 10 3
Mallory Rathon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 1:11.41 11 2
Gina Scales York College Queens, NY 1:22.35 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Jevina Straker   Brooklyn, NY 2:33.22 1 13
Torisha LaForce   Queens, NY 2:33.44 2 11
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 2:33.96 3 10
Aaliyah Williams St. Francis College Brooklyn, NY 2:36.81 4 9
Blanca Ayala     2:39.68 5 8
Nyeira Gordon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2:40.75 6 7
Jeanne-Mane Johnson Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2:41.35 7 6
Katie Alvarez Kingsborough Community College Brookyn, NY 2:41.59 8 5
Ackeliah Robertson     2:43.11 9 4
Lauren Kidd     2:46.37 10 3
Tanisha Witter Kingsborough Community College Brooklyn, NY 2:53.14 11 2
Alison Origas     2:53.58 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Caroline Pennacchio Dartmouth College Hanover, NH 5:06.45 1 13
Tyesha James Kingsborough CC Brooklyn, NY 5:11.45 2 11
Derila Pitters Mississippi Valley State University Itta Bena, MS 5:24.47 3 10
Maiya Foster-Daniels College of Mt. Saint Vincent Bronx, NY 6:05.98 4 9
Elizabeth Chakwuzi     6:10.88 5 8
Ackelilah Robertson     6:19.66 6 7
Gina Scales York College Queens, NY 7:20.25 7 6
Name School City/State Performance Place Points
Mecca Muamba   New York, NY 5'4"   1
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 4'6"   2
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 4'4" Tie 3
Yuleimi Chalas   Brooklyn, NY 4'4" Tie 3
Eboni Birch   Queens, NY 4'4"   5
Name School City/State Performance Place Points
Egypt Parker Delaware State University Dover, DE 12.30   1
Shantel Williams   New York, NY 10.46   2
Kiara Birch Adelphi University Garden City, NY 10.35   3
Janine Dodd   New Rochelle, NY 9.89   4
Makita Ellis     9.87   5
Alicia Donaldson Mohawk Valley Community College   9.38   6
Brenda Manzueta Adelphi University Garden City, NJ 8.84   7
Susanna Wade     8.34   8
Star Cordice Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7.70   9
Nicole Phillip     7.37   10
Milvia Penelon Kingsborough Community College Brooklyn, NY 7.37   11
Melissa Douglas     7.13   12
Name School City/State Performance Place Points
Lisa Edwards   Bronx, NY 27.44 1 13
Danielle Lynch     27.48 2 11
Sophia Downey   Philadelphia, PA 28.07 3 10
Cecile Brown   Plainfield, NJ 28.58 4 9
Astrid Ellie Hurley     31.23 5 8
Melissa Douglas     31.33 6 7
Jasmine Fernandez   Brooklyn, NY 31.71 7 6
Trisha LaForce     31.92 8 5
Lisa Daley     32.00 9 4
Dominique Bunai   New York. NY 32.28 10 3
Jeanice Lue   Brooklyn, NY 32.42 11 2
Tiwanna Terry   Brooklyn, NY 32.49 12 1
Name School City/State Performance Place Points
Cecile Brown Plainfield   5:32.70 1 13
Lorraine Jasper     5:33.31 2 11
April Lemreux     5:44.85 3 10
Olive Smart     5:55.03 4 9
Sonya Badger     6:00.25 5 8
Ann Vasquez     6:01.20 6 7
Meaghan Collins     6:01.39 7 6
Maculene Etienne     6:25.29 8 5
Regina Cahill     6:40.29 9 4
Mana Granda     6:41.21 10 3
Trisha LaForce     6:41.42 11 2
Icy Myrick     7:38.96 12 1