home About the  Games Join Schedule News Results Records Gallery Recruitment

55 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Zahra Bryant Wallingford Elementary Wallingford, PA 34 1
Zaire Martin Harlem Success Academy New York, NY 28 2
Amber McDonald Our Lady of Mercy Academy Park Ridge, NJ 25 3
Stephanie Weiner A.T. Morrow Elementary Central Islip, NY 13 4
Tyaja Thomas Fleetwood Elementary Chestnut Ridge, NY 12.5 5
Stephanie Ogunbiyi PS 160 Bronx, NY 6.5 6


55 Meter Hurdles        
Participant's Name School City/State Points Place
Laila James PS 208 Brooklyn, NY 36 1
Chioma Ezike PS 189 Brooklyn, NY 34 2
Desiree King Icahn Charter School 6 Bronx, NY 23 3
Skylar Barketey The Town School New York, NY 19 4
Genevieve Jacobi Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 17 5
Ajanae Thompson Roosevelt Elementary Rahway, NJ 15 6


200 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Avery Lewis Friends Central School Wynnewood, PA 41 1
Adaria Reaves The Learnng Tree Bronx, NY 32 2
Nadya Coleman Washington Elementary West Orange, NJ 24 3
Skye Johnson PS 225 New York, NY 18.5 4
Kanai Bey-English PS 116 New York, NY 14 5
Jenai Berry School One Plainfield, NJ 13.5 6


400 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Kylee Bernard Kennedy Longfellow School Cambridge MA 28 1
Tahillah Bertram Poly Prep Country Day School Brooklyn, NY 23 2
Mi'Chaera Wills Charter School of Educational Excellence Yonkers, NY 20 3
Leilani Gibson Excellence Girls Charter School Brooklyn, NY 10 4
Kaylyn Lelie PS 69 Bronx, NY 8 5
Keyara Harriston Luis A. Ramos Allentown, PA 6 6


800 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Simone Kelly Cheltenham Elementary Cheltenham, PA 39 1
Manmeyaa Nyinah Ross Street School #11 Woodbridge, NJ 34 2
Julia Plawiak School 23 Yonkers, NY 21 3
Jaida White-Diaz PS 121 Bronx, NY 19 4
Gabrielle Watson Sharon Hill School Sharon Hill, PA 17 Tie 5
Don'Nay Davis Barnard Magnet School New Haven, CT 17 Tie 5


High Jump        
Participant's Name School City/State Points Place
Eko Dodd George Davis Elementary New Rochelle, NY 41 1
Kayley Lynch Camden Street Elementary Newark, NJ 29.5 2
Sabiha Dodd George Davis Elementary New Rochelle, NY 26 3
Emily Cancel Bronx Little School Bronx, NY 20 4
Donna Richardson George Davis Elementary New Rochelle, NY 19.5 5
Prizila Negrete Sacred Heart School Yonkers, NY 15.5 6





55 Meters   Corrected 01/23/2008  
Participant's Name School City/State Points Place
Kimora Johnson Abundant Life Academy East Orange, NJ 39 1
Kayce Darby Lowell Elementary Teaneck, NJ 32 2
Khalyse Benjamin Girls Prep New York, NY 25.5 3
Sabria Epps C.W. Henry School Philadelphia, PA 21 4
Nia Lytch Jefferson Elementary Maplewood, NJ 13 5
Vilma Lambert PS 463 Bronx, NY 9.5 6


55 Meter Hurdles        
Participant's Name School City/State Points Place
Tia Taylor Egg Harbor City School Egg Harbor City, NJ 41 1
Nia Christie Hamden Hall Country Day School Hamden, CT 32 2
Jada Mora PS 347 New York, NY 22 3
Chelsi Chevannes PS 135 Queens, NY 20 Tie 4
Jasmin Phillips Charter School of Educational Excellence Yonkers, NY 20 Tie 4
Lisha McKenzie Bronx Charter School of Excellence Bronx, NY 15 5


200 Meters   Corrected 01/23/2008  
Participant's Name School City/State Points Place
Brianna Brown PS 6 Bronx, NY 41 1
Inara Shell Friends Central School Wynnewood, PA 28 2
Summer Sergeant Empresa Elementary Oceanside, CA 20 Tie 3
Sabrina Imes Shipley School Bryn Mawr, PA 20 Tie 3
Jade Pope Pennsauken Intermediate School Pennsauken, NJ 17 5
Kendra Todd PS 178 Bronx, NY 16.5 6


400 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Jayla Bernard Bywood Elementary Upper Darby, PA 34 1
Jamilah Jackson PS 315 Brooklyn, NY 20.5 2
Jadah Fitzgerald PS/MS 394 Brooklyn, NY 15 3
Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 13 Tie 4
Abigail Samuel Frankford Friends School Philadelphia, PA 13 Tie 4
Sydney Roach Cook School Plainfield, NJ 10 6


800 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Sherisse Peterson Hardy Williams Academy Philadelphia, PA 41 1
Lauryn Heskin Floral Park-Bellerose Elementary School Queens, NY 32 2
Marcia Ojo Metuchen Christian Academy Rahway, NJ 26 3
Alina LaForest Widener Partnership Charter School Chester, PA 20 4
Sarai Ayarza P.S. 176Q Cambria Heights, NY 15 5
Skai Williams Springside Chestnut Hill Academy Chestnut Hill, PA 8 6


High Jump        
Participant's Name School City/State Points Place
Maya Whitcomb Southfield School Boston, MA 41 1
Deja Mitchell Sacred Heart Yonkers, NY 27.5 Tie 2
Caroline Panton Leman Manhattan Prep New York, NY 27.5 Tie 2
Shaniya Williams Academic Leadership Charter School Bronx, NY 27 4
Aaliyah Brown Elkins Park Elkins Park, PA 20.5 5
Sasha Lee St. Martin of Tours Elementary Philadelphia, PA 11 6




55 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Ni'Asia Williams AMY Northwest Philadelphia, PA 34 1
Mackenzie Evans IS 234 Brooklyn, NY 29 2
Iantha Wright Teci Prep Queens, NY 28 3
Amber Deas Promise Academy New York, NY 18.5 4
Tionna Tobias Winslow Township MS Atco, NJ 16 5
Najiya Cornish Thomas Edison Wilmington, DE 15 6


55 Meter Hurdles        
Participant's Name School City/State Points Place
Sophia Myers IS 59 Queens, NY 41 1
Madison Jones Metuchen Christian Academy Metuchen, NJ 29 2
Lauren Stern Ramapo Ridge Mahwah, NJ 23 3
Janai Lyons Medgar Evers Queens, NY 19 4
Tamara Johnson Team Academy Newark, NJ 17 5
Phoebe Myers IS 59 Queens, NY 14 6


200 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Paris Peoples IS 238 Queens, NY 39 1
Dominique Jackson MS 228 Bronx, NY 26 2
Jasmine Douglas Stroudsburg JHS Stroudsburg, PA 20.5 3
Ifetayo Dudley Harlem Children's Zone New York, NY 18.5 4
Kassidy Frankson Harbor Science and Arts Charter School New York, NY 13 5
Brianna Harris Elmont Memorial Elmont, NY 10.5 6


400 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Sydni Townsend St. Cyril's of Alexandria Lansdowne, PA 39 1
Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 30 2
Tatianna Martinez Emerson Middle School Queens, NY 23 3
Dajai Barnes Gospel of Grace School Philadelphia, PA 20.5 4
Nia Ogunsanya St. Nicholas of Tolentine Queens, NY 7.5 5
Ceoni Bennett New Media Technology Charter School Philadelphia, PA 7 6


800 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Gabrielle Wilkinson Friends Central School Wynnewood, PA 41 1
Shala Means IS 239 Brooklyn, NY 23 2
Ciani Kensey C.W. Henry Philadelphia, PA 23 3
Jesikah Boykin St. Francis de Sales Philadelphia, PA 16 4
Nyjah Young-Bey Mt. Hebron MS Montclair, NJ 14 5
Kami Hickson Bunker Hill MS Sewell, NJ 12 6


1500 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Kyra Carroll Middle Years Alternative Philadelphia, PA 37 1
Jerika Lufrano Renaissance MS Montclair, NJ 30 2
Cristal Vilasoa Deerfield School Mountainside, NJ 17 3
Shayla Sanders Collaborative Arts MS Queens, NY 15 4
Victoria Vanriele Columbia MS Berkeley Heights, NJ 13 5
Aoife Kenny IS 122Q Queens, NY 11 6


High Jump        
Participant's Name School City/State Points Place
My'Khiyah Williams Ocean Hill Collegiate Charter School Brooklyn, NY 41 1
Nia Gray Our Lady of Lourdes Catholic Academy Queens, NY 31 2
Jasmin Jones Kingsway MS Swedesboro, NJ 26 3
Alexis Daly The Winsor School Boston, MA 23.5 4
Kelli Buell Toms River Intermediate North Manchester, NJ 23 5
Harley Varga Woodglen MS Lebanon, NJ 10.5 6


Shot Put        
Participant's Name School City/State Points Place
Teasha McKoy Voorhees MS Voorhees, NJ 41 1
Jade Young Thomas Jefferson MS Teaneck, NJ 32 2
Kayla Robinson West Side MS Waterbury, CT 26 3
Heaven Richards School of Diplomacy Bronx, NY 25 4
Anu Akil MS 72Q New York, NY 19 5
Ilenn Soto Albert Leonard MS New Rochelle, NY 16 6




55 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Taylor Williams Hatboro-Horsham HS Horsham, PA 41 1
Martina Brown Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 16.5 2
Kenisha Hazzard South Shore HS Brooklyn, NY 16 3
Ashley Tasher Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 15 4
Loundy Desice Martin Van Buren HS Queens, NY 12.5 5
Tattyanna Sanders Paramus Catholic HS Paramus, NJ 12 6
Lauren Channer East Stroudsburg HS South East Stroudsburg, PA 11  


55 Meter Hurdles        
Participant's Name School City/State Points Place
Tia Livingston Union Catholic HS Scotch Plains, NJ 37 1
Sandreka Bancroft Benjamin N. Cardozo HS Queens, NY 36 2
Jazmine Elleston Piscataway HS Piscataway, NJ 24 3
Crystal Green Uniondale HS Uniondale, NY 24 4
Isis Welch Frederick Douglass Academy New York, NY 15.5 5
Jaynie Doe HS for Law Enforcement Queens, NY 15 6


200 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Arianne Strunkey Taft Educational Campus Bronx, NY 36 1
Kiara Lester Deptford HS Deptford, NJ 32.5 2
Jenny Bellefleur Parkway NW HS Philadelphia, PA 22.5 3
Ariel Strunkey Taft Educational Campus Bronx, NY 22 4
Camisha Pierson Piscataway HS Piscataway, NJ 15 5
Ja'Nai Cameron Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 10 6

400Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Zola Golden Arlington HS Poughkeepsie, NY 41 1
Amanda Crawford Paul Robeson HS Brooklyn, NY 23.5 2
Jamina Morris J.P. Stevens Edison, NJ 21.5 3
J'renda Rivera Curtis HS Staten Island, NY 19 4
Courtney Washington Overbrook HS Philadelphia, PA 17.5 5
Osayi Owie Erasmus Hall HS Brooklyn, NY 16 Tie 6
Cydney Christian Upper Dublin HS Upper Dublin, PA 16 Tie 6


800 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Emilie Cowan Columbia HS Maplewood, NJ 37 1
Kenisha Pugh Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 24 2
Kanae Taylor George Washington Carver HS Philadelphia, PA 24 3
Nicole Kurtz Abington Friends School Jenkintown, PA 18 4
Sarena Shuman Science Leadership Academy Philadelphia, PA 13.5 5
Lawren Wright Penn Wood HS Yeadon, PA 11 6


1500 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Chelsea Ogindo Peekskill HS Peekskill, NY 39 1
Shaniqua Kirkpatrick Benjamin N. Cardozo HS Queens, NY 34 2
Caitlin Glynn   Plainfield, NJ 23 3
Saherline Silencieux Essex County Vocational Tech Newark, NJ 22 4
Taylor Roberts St. John Villa Academy Staten Island, NY 11 5
Annaliese McCauley St. John Villa Academy Staten Island, NY 9 6
Nina Zweig The Brearley School New York, NY 8 Tie 7
Kharyn Ethridge KIPP NYC College Prep HS New York, NY 8 Tie 7


High Jump        
Participant's Name School City/State Points Place
Brionna Singleton Newark Technical HS Newark, NJ 39 1
Shayla Broughton Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 34 2
Janelle Pottinger Benjamin N. Cardozo HS Queens, NY 22 3
Zimmie Greene Thomas Jefferson HS Brooklyn, NY 20.5 4
Helen Hall Irvington HS Irvington, NY 18 5
Jeshley Jimenez HS of Applied Communications Queens, NY 16 6


Shot Put        
Participant's Name School City/State Points Place
Egypt Parker Saint Catharine Academy Bronx, NY 41 1
Michelle Mazza Ocean Township HS Oakhurst, NJ 32 2
Jenyce Baytops Newark Technical HS Newark, NJ 23 3
Jessica Molina Westwood HS Washington Township, NJ 19 4
Keziann Jones Boys and Girls HS Brooklyn, NY 18 5
Justine Morgan Upper Dublin HS Fort Washington, PA 16 6




55 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Francyna Evins   Staten Island, NY 30 1
Amber Mitchell   Brooklyn, NY 28 2
Nickelle Smith   Bronx, NY 26 3
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 23 4
Zafirah Green   Philadelphia, PA 18 5
Shanique Maynard   Bronx, NY 11 Tie 6
Isatta Kenneh   Drexel Hill, PA 11 Tie 6


55 Meter Hurdles        
Participant's Name School City/State Points Place
Rolanda Bruce   East Orange, NJ 38 1
Kelly Curtis   Princeton, NJ 28 2
Saleena Abdur-Rashed   Boston, MA 25 3
Tiwanna Terry-White   Brooklyn, NY 14 Tie 4
Treasure Glymph SUNY Buffalo State Buffalo, NY 14 Tie 4
Tara Di Luca   Hartsdale, NY 12 6


200 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Amber Williams   Parsippany, NJ 41 1
Unique Singleton   New York, NY 28 2
Ndeyee Soumah   Bronx, NY 26 3
NeNe Kamate   Queens, NY 16.5 4
Mary Johnson   Bronx,NY 14.5 5
Tiguida Toure   New York, NY 13 6


400 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Nicole Dumpson   Port Washington, NY 41 1
Diana Cruz   Queens, NY 23 2
Ije Iheoma   Philadelphia, PA 21 3
Brittney Adams   Bronx, NY 14.5 4
Shanequa Williams   Brooklyn, NY 13 5
Renee Roncace   Valley Cottage, NY 11 6


800 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Crystal Nelson   Brooklyn, NY 39 1
Shantel Peters   Brooklyn, NY 28 2
Jevina Straker   Brooklyn, NY 24 3
Sophia Downey   Philadelphia, PA 23 4
Cyteria Jenkins   Jersey City, NJ 18 5
Claudette Hetmeyer   Bronx, NY 8 6


1500 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Mary Gallagher   Queens, NY 36 1
Monique Fleming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 30 2
Maria Gronau   Brooklyn, NY 29 3
Josley De Los Santos   Orangeburg, NY 24 4
Taia K. Thomas   New York, NY 16 5
Alexandra Delacruz   Staten Island, NY 12 6


High Jump        
Participant's Name School City/State Points Place
Paige Brown Rowan University Glassboro, NJ 41 1
Shemayra Brathwaite   Brooklyn, NY 32 2
Samantha Brathwaite Medgar Evers College Brooklyn, NY 27 3
Ly'Asia Carter MCCC West Windsor, NJ 20.5 4
Soroya Hudson College of Saint Rose Albany, NY 17.5 5
Stacy-Ann Grant-Mann   Brooklyn, NY 10 6


Shot Put        
Participant's Name School City/State Points Place
Alana Nedd   Queens, NY 34 1
Janine Dodd   New Rochelle, NY 26 2
Manuchka Joseph   Brooklyn, NY 19 3
Ashley Beaver   East Orange, NJ 18 4
Shantel Williams   New York, NY 17 5
Simonne Moore   Bronx, NY 16 6




200 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Lisa Edwards   Bronx, NY 36 1
Helen Havam   New York, NY 25 2
LaTricia Dendy   Bronx, NY 21 3
Lillian Awidi   Larchmont, NY 20.5 4
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 20 5
Shemayne Williams   Teaneck, NJ 11.5 6


1500 Meters        
Participant's Name School City/State Points Place
Anita Rogers   Collingswood, NJ 32 1
Sonya Y. Badger   Queens, NY 29 2
Terry Ballou   Staten Island, NY 28 3
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 23 4
Patricia Butcher   Hawthorne, NJ 16 5
Rachel Gissinger   Bronx, NY 15 6




Colgate Community Teen Spirit Max Fresh
*This site is for information and convenience only and may sometimes contain inaccurate scores.
Official times and scores are posted at Pratt Institute throughout the season.