home About the  Games Join Schedule News Results Records Gallery Recruitment

Results will be posted by the Tuesday following each meet.
Official results are posted at the venue throughout the preliminaries.

Elementary A Cumulative

55 Meters55 Meter Hurdles200 Meters400 Meters800 MetersHigh Jump
55 Meters  
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Zahra Bryant Wallingford Elementary Wallingford, PA 9 10 15 20 54 1  
  Zaire Martin Harlem Success Academy New York, NY 10 8 10 8 36 2  
  Amber McDonald Our Lady of Mercy Academy Park Ridge, NJ 8 9 8 2 27 3  
  Stephanie Weiner A.T. Morrow Elementary Central Islip, NY 0 7 6 10 23 4  
Tyaja Thomas Fleetwood Elementary Chestnut Ridge, NY 7 3.5 2 6 18.5 5
  Stephanie Ogunbiyi PS 160 Bronx, NY 2.5 0 4 4 10.5 6  
  Trinity Joyner Franklin School Rahway, NJ 0 6 0   6 7  
  Star Rodgers Daniel Webster Elementary New Rochelle, NY 0 2 0   2 8  
Nasatta Lauderdale PS 282 Brooklyn, NY 1 0 0   1 9
55 Meter Hurdles  
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Laila James PS 208 Brooklyn, NY 10 11 15 20 56 1
Chioma Ezike PS 189 Brooklyn, NY 13 13 8 8 42 2
Desiree King Icahn Charter School 6 Bronx, NY 7 10 6 6 29 Tie 3
Skylar Barketey The Town School New York, NY 0 9 10 10 29 Tie 3
  Genevieve Jacobi Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 8 7 2 4 21 5  
  Ajanae Thompson Roosevelt Elementary Rahway, NJ 11 0 4   15 6  
  Alencia Patterson PS 167 Brooklyn, NY 6 8 0   14 7  
  Gianna Ujkic Sacred Heart Grade School Yonkers, NY 9 0 0   9 8  
  Jaedyn Ford Hewitt School New York, NY 0 6 0   6 9  
  Keyara Joseph Brooklyn Excelsior Charter School Brooklyn, NY 5 0 0   5 10  
200 Meters Record 29.50
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Avery Lewis Friends Central School Wynnewood, PA 13 13 15 20 61 1
Adaria Reaves The Learnng Tree Bronx, NY 11 11 10 10 42 2
Nadya Coleman Washington Elementary West Orange, NJ 10 6 8 8 32 3
Skye Johnson PS 225 New York, NY 7.5 7 4 4 22.5 4
  Kanai Bey-English PS 116 New York, NY 3 9 2 6 20 5  
  Jenai Berry School One Plainfield, NJ 7.5 0 6 dq 13.5 6  
  Dakota Barnes Bronx Charter School of Excellence Bronx, NY 6 4.5 0   10.5 7  
  Bre Washington C.V. Starr Intermediate School Brewster, NY 0 4.5 0   4.5 8  
  Kayla Grant PS 176Q Queens, NY 0.5 3 0   3.5 9  
  Gabby Benjamin Brooklyn Excelsior Brooklyn, NY 0 2 0   2 10  
400 Meters Record 1:07.70
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Kylee Bernard Kennedy Longfellow School Cambridge MA 13 0 15 20 48 1  
  Tahillah Bertram Poly Prep Country Day School Brooklyn, NY 0 13 10 10 33 2  
  Mi'Chaera Wills Charter School of Educational Excellence Yonkers, NY 6 6 8 8 28 3  
  Leilani Gibson Excellence Girls Charter School Brooklyn, NY 3 1 6 6 16 4  
  Kaylyn Lelie PS 69 Bronx, NY 4 4 0 4 12 5  
  Keyara Harriston Luis A. Ramos Allentown, PA 2 0 4 2 8 6  
800 Meters Record 2:32.60
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Simone Kelly Cheltenham Elementary Cheltenham, PA 13 11 15 10 49 2
Manmeyaa Nyinah Ross Street School #11 Woodbridge, NJ 11 13 10 20 54 1
Julia Plawiak School 23 Yonkers, NY 7 8 6 8 29 3
Jaida White-Diaz PS 121 Bronx, NY 6 9 4 6 25 4
Gabrielle Watson Sharon Hill School Sharon Hill, PA 4 5 8 4 21 5
Don'Nay Davis Barnard Magnet School New Haven, CT 8 7 2 2 19 6
  Bryelle Small Bell Avenue Elementary Yeadon, PA 2 6 0   8 7  
  Tamera Rodriques PS 21 Bronx, NY 3 4 0   7 8  
  Assata Dawson Davis Street Magnet New Haven, CT 5 1 0   6 9  
  Kennedy Robinson Teaneck Comm. Charter School Teaneck, NJ 0 3 0   3 10  
High Jump Record 4'3.00"
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Eko Dodd George Davis Elementary New Rochelle, NY 13 13 15 20 61 1
Kayley Lynch Camden Street Elementary Newark, NJ 9.5 10 10 6 35.5 2
Sabiha Dodd George Davis Elementary New Rochelle, NY 11 9 6 8 34 3
Emily Cancel Bronx Little School Bronx, NY 5 7 8 10 30 4
Donna Richardson George Davis Elementary New Rochelle, NY 7.5 8 4 4 23.5 5
  Prizila Negrete Sacred Heart School Yonkers, NY 9.5 6 0   15.5 6  
  Makayla Durrant Camden Street Elementary Newark, NJ 3.5 5 1   9.5 7  
  Autumn Craig R.D. Wood School Millville, NJ 6 0 0   6 8  
  Kashya Hawkins John S. Hobart Elementary Mastic Beach, NY 3.5 0 1   4.5 9  
  Samantha Sannino West Patent Elementary Bedford, NY 0 3 0   3 10  
  Jucenia Lewis The Children's Storefront New York, NY 2 0 0   2 11  

Results will be posted by the Tuesday following each meet.
Official results are posted at the venue throughout the preliminaries.

Elementary B Cumulative

55 Meters55 Meter Hurdles200 Meters400 Meters800 MetersHigh Jump
55 Meters    
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Kimora Johnson Abundant Life Academy East Orange, NJ 11 13 15 20 59 1
  Kayce Darby Lowell Elementary Teaneck, NJ 13 11 8 10 42 2  
  Khalyse Benjamin Girls Prep New York, NY 5.5 10 10 8 33.5 3  
  Sabria Epps C.W. Henry School Philadelphia, PA 10 7 4 2 23 4  
  Nia Lytch Jefferson Elementary Maplewood, NJ 7 0 6 6 19 5  
  Vilma Lambert PS 463 Bronx, NY 5.5 2 2 4 13.5 6  
Alexis Sapnas St. Mary Magdalen School Springfield, PA 3 4 0   7 7
  Aniyah Charles Martin Luther King Elem. Piscataway, NJ 0 5 0   5 8  
  Anasia Ferrell Thomas A. Edison Charter School Wilmington, DE 3 0 0   3 9  
  Zahra Kelsey Trey Whitfield School Brooklyn, NY 0 1 0   1 10  
  Aliyah Thomas St. Joseph the Carpenter School Roselle, NJ 0.5 0 0   0.5 11  
  Mikelia Strong PS 78 Bronx, NY 0.5 0 0   0.5 11  
55 Meter Hurdles  
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Tia Taylor Egg Harbor City School Egg Harbor City, NJ 13 13 15 20 61 1  
Nia Christie Hamden Hall Country Day School Hamden, CT 11 11 10 10 42 2
  Jada Mora PS 347 New York, NY 6 10 6 6 28 Tie 3  
  Chelsi Chevannes PS 135 Queens, NY 9 7 4 8 28 Tie 3  
  Jasmin Phillips Charter School of Educational Excellence Yonkers, NY 10 8 2 4 24 5  
  Lisha McKenzie Bronx Charter School of Excellence Bronx, NY 7 0 8 2 17 6  
Allieberry Pitter PS 107X Bronx, NY 3 5.5 0   8.5 7
Aniya Lewis Riverton Street Charter Queens, NY 4 4 0   8 8
  Brinesha Bain CS 21 Brooklyn, NY 5 2 0   7 9  
  Mariam Diallo PS 463X New York, NY 0 5.5 0   5.5 10  
  Jade Smith PS 195 Queens, NY 0 3 0   3 11  
  Abigail Jefferies Holy Name of Mary Valley Stream, NY 2 0 0   2 12  
  Kedada Bekoe St. Catherine-St. Therese Brooklyn, NY 1 0 0   1    
  Laila Fountain PS 105 Bronx, NY 0 1 0   1    
200 Meters Record 29.50  
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Brianna Brown PS 6 Bronx, NY 13 13 15 20 61 1  
  Inara Shell Friends Central School Wynnewood, PA 7 11 10 10 38 2  
  Summer Sergeant Empresa Elementary Oceanside, CA 5 9 6 8 28 3  
  Sabrina Imes Shipley School Bryn Mawr, PA 5 7 8 6 26 4  
  Jade Pope Pennsauken Intermediate School Pennsauken, NJ 5 8 4 4 21 5  
Kendra Todd PS 178 Bronx, NY 10.5 4 2 2 18.5 6
Ashley Anderson Davis Elementary New Rochelle, NY 10.5 2 0   12.5 7
  Peyton Rollins Brooks Elementary West Medford, MA 0 2 0   2 8  
Deja Young Whittier Elementary Teaneck, NJ 1.5 0 0   1.5 9
400 Meters Record 1:07.70
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Jayla Bernard Bywood Elementary Upper Darby, PA 10 9 15 20 54 1  
  Jamilah Jackson PS 315 Brooklyn, NY 0.5 10 10 10 30.5 2  
  Jadah Fitzgerald PS/MS 394 Brooklyn, NY 4 5 6 8 23 3  
  Madison McDonald Friends Seminary New York, NY 6 3 4 4 17 4  
  Abigail Samuel Frankford Friends School Philadelphia, PA 9 4 0   13 6  
Sydney Roach Cook School Plainfield, NJ 2 0 8 6 16 5
Danielle Jackson PS 51 Bronx, NY 5 1 0   6 7
  Hope Hall St. Joseph the Carpenter School Roselle, NJ 3 0 2   5 8  
Jasmine Pope Pennsauken Intermediate School Pennsauken, NJ 0 2 0   2 9
800 Meters Record 2:32.60
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Sherisse Peterson Hardy Williams Academy Philadelphia, PA 13 13 15 20 61 1
Lauryn Heskin Floral Park-Bellerose Elementary School Queens, NY 11 11 10 8 40 2
Marcia Ojo Metuchen Christian Academy Rahway, NJ 9 9 8 10 36 3
Alina LaForest Widener Partnership Charter School Chester, PA 4 10 6 6 26 4
Sarai Ayarza P.S. 176Q Cambria Heights, NY 8 3 4 4 19 5
  Skai Williams Springside Chestnut Hill Academy Chestnut Hill, PA 1 5 2 2 10 6  
  Sara Moujtahid PS 185 Brooklyn, NY 2 1 0   3 7  
  Eliza Hoover Joyce Kilmer School Mahwah, NJ 0 2 0   2 8  
High Jump Record 4'3.00"
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Maya Whitcomb Southfield School Boston, MA 13 13 15 10 51 1  
  Deja Mitchell Sacred Heart Yonkers, NY 10.5 9 8 6 33.5 2  
  Caroline Panton Leman Manhattan Prep New York, NY 10.5 11 6 20 47.5 2  
Shaniya Williams Academic Leadership Charter School Bronx, NY 9 8 10 8 35 3
Aaliyah Brown Elkins Park Elkins Park, PA 6.5 10 4 4 24.5 5
Sasha Lee St. Martin of Tours Elementary Philadelphia, PA 5 6 0 2 13 6
Leann Nicholas Woodward Parkway Elementary Farmingdale, NY 6.5 4 0   10.5 7
Bianca Staples St. Joseph's School-Yorkville New York, NY 1 5 2   8 8
Bryanna Craig R.D. Wood School Millville, NJ 8 0 0   8 8
  Layah Jones Excellence Girls Charter School Brooklyn, NY 0 3 0   3 10  
  Sanna Bekoe St. Catherine-St. Therese Brooklyn, NY 2.5 0 0   2.5 11  
  Genelle Heyward Lady of Lourdes Catholic Academy Queens, NY 2.5 0 0   2.5 11  

Results will be posted by the Tuesday following each meet.
Official results are posted at the venue throughout the preliminaries.

Middle School Cumulative

55 Meters55 Meter Hurdles200 Meters400 Meters800 Meters1500 MetersHigh JumpShot Put
55 Meters Record 7.00
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Ni'Asia Williams AMY Northwest Philadelphia, PA 13 11 10 8 42 2
Mackenzie Evans IS 234 Brooklyn, NY 11 10 8 20 49 1
Iantha Wright Teci Prep Queens, NY 0 13 15 10 38 3
Amber Deas Promise Academy New York, NY 9 5.5 4   18.5 5
Tionna Tobias Winslow Township MS Atco, NJ 7 7 2 6 22 4
Najiya Cornish Thomas Edison Wilmington, DE 0 9 6   15 6
  Amaya Chadwick St. Bartholomew Academy Plainfield, NJ 5 8 0   13 7  
  Telicia Scatliffe The Young Women's Leadership School Queens, NY 6 3.5 0   9.5 8  
  J'Cree Sanders Thurgood Marshall Academy New York, NY 4 3.5 0   7.5 9  
  Mykala Perry Camden Fenard Camden, NJ 0 1.5 0   1.5 Tie 10  
  Ayanna Higgins Baldwin MS Baldwin, NJ 0 1.5 0   1.5 Tie 10  
  Mo'Nique Singleton Harlem Children's Zone New York, NY 1.5 0 0   1.5 Tie 10  
  Shylehn Smith Kawameeh MS Union, NJ 1.5 0 0   1.5 Tie 10  
55 Meter Hurdles Record 8.09
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Sophia Myers IS 59 Queens, NY 13 13 15 20 61 1  
  Madison Jones Metuchen Christian Academy Metuchen, NJ 9 10 10 10 39 2  
  Lauren Stern Ramapo Ridge Mahwah, NJ 6 9 8 4 27 Tie 3  
  Janai Lyons Medgar Evers Queens, NY 8 11 0 8 27 Tie 3  
Tamara Johnson Team Academy Newark, NJ 7 6 4 6 23 5
Phoebe Myers IS 59 Queens, NY 1 7 6 2 16 6
Areyanna Crumble MS 302 Bronx, NY 10 0 0   10 7
Karina Rodriquez Secaucus MS Secaucus, NJ 0 5 2   7 8
Deanna Martin Manchester MS Manchester, NJ 3 2.5 0   5.5 9
Meghan Corso George Washington MS Wayne, NJ 5 0 0   5 10
Jaelah Eargle Ichan Charter 3 Bronx, NY 4 0.5 0   4.5 11
Nhaya Lopez Herbert Hoover MS Edison, NJ 0 2.5 0   2.5 12
  Jasmine Henry PS 116Q Queens, NJ 2 0 0   2    
  Portia McKoy Voorhees Middle Voorhees, NJ 0 0.5 0   0.5    
200 Meters Record 24.80
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Paris Peoples IS 238 Queens, NY 13 11 15 20 059 1  
  Dominique Jackson MS 228 Bronx, NY 9 7 10 10 36 2  
  Jasmine Douglas Stroudsburg JHS Stroudsburg, PA 7.5 7 6 8 28.5 3  
  Ifetayo Dudley Harlem Children's Zone New York, NY 10.5 0 8 4 22.5 4  
Kassidy Frankson Harbor Science and Arts Charter School New York, NY 2 7 4 6 19 5
Brianna Harris Elmont Memorial Elmont, NY 3.5 5 2 2 12.5 6
400 Meters Record 56.95
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Sydni Townsend St. Cyril's of Alexandria Lansdowne, PA 11 13 15 20 59 1
  Daniella Griffith Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 10 10 10 10 40 2  
  Tatianna Martinez Emerson Middle School Queens, NY 8 9 6 8 31 3  
Dajai Barnes Gospel of Grace School Philadelphia, PA 7 5.5 8 6 26.5 4
Nia Ogunsanya St. Nicholas of Tolentine Queens, NY 0 5.5 2 4 11.5 5
Ceoni Bennett New Media Technology Charter School Philadelphia, PA 0 3 4 2 9 6
  Sade Davis A.B. Davis Mt. Vernon, NY 4 0 0   4 7  
Khalia Whyte Elmont Memorial Elmont, NY 2.5 1 0   3.5 8
800 Meters Record 2:11.19
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Gabrielle Wilkinson Friends Central School Wynnewood, PA 13 13 15 20 61 1
Shala Means IS 239 Brooklyn, NY 5 8 10 8 31 2
Ciani Kensey C.W. Henry Philadelphia, PA 10 9 4 6 29 3
Jesikah Boykin St. Francis de Sales Philadelphia, PA 9 7 0 2 18 5
Nyjah Young-Bey Mt. Hebron MS Montclair, NJ 1 5 8 10 24 4
Kami Hickson Bunker Hill MS Sewell, NJ 0 6 6 4 16 6
Ellissa Slader Easton Area MS Easton, PA 8 3 0   11 7
  Taylor Thomas Independence Charter School Philadelphia, PA 4 0 2   6 8  
Kadreya Simeon Tenafly Middle Tenafly, NJ 2.5 0 0   2.5 9
1500 Meters Record 4:39.33
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Kyra Carroll Middle Years Alternative Philadelphia, PA 11 11 15 20 57 1
Jerika Lufrano Renaissance MS Montclair, NJ 10 10 10 10 40 2
Cristal Vilasoa Deerfield School Mountainside, NJ 6 9 2 8 25 3
Shayla Sanders Collaborative Arts MS Queens, NY 7 4 4 6 21 4
  Victoria Vanriele Columbia MS Berkeley Heights, NJ 2 5 6 4 17 5  
  Aoife Kenny IS 122Q Queens, NY 5 6 0   11 6  
  Rhyan Moody St. Cyril's of Alexandria Landsdowne, PA 0 2.5 8   10.5 7  
  Zhaneia Thybulle Elmont Memorial Elmont, NY 8 0 0   8 8  
  Kathleen Murphy Weston MS Weston, CT 0 7 0   7 9  
  Jenna Pressman Lakeland Copper Beech MS Cortlandt Manor, NY 3 0 0   3 10  
  Zoe Scileppi Cornwall Central MS Cornwall, NY 0 2.5 0   2.5 11  
  Emily Spence Saddle River MS Saddle River, NJ 0 1 0   1 Tie 12  
  Jasmyn Lucas Peekskill MS Peekskill, NY 1 0 0   1 Tie 12  
High Jump Record 5'5.0"
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  My'Khiyah Williams Ocean Hill Collegiate Charter School Brooklyn, NY 13 13 15 20 61 1  
  Nia Gray Our Lady of Lourdes Catholic Academy Queens, NY 10 11 10 4 35 2  
  Jasmin Jones Kingsway MS Swedesboro, NJ 9 9 8 8 34 3  
  Alexis Daly The Winsor School Boston, MA 7.5 10 6 6 29.5 5  
Kelli Buell Toms River Intermediate North Manchester, NJ 11 8 4 10 33 4
  Harley Varga Woodglen MS Lebanon, NJ 7.5 3 0   10.5 6  
  Amelia Dalton Albert Leonard MS New Rochelle, NY 1 1 2   4 7  
  Hannah Sikorski George Washington MS Wayne, NJ 0 3 0   3 8  
  Ayana Champion Albert Leonard MS New Rochelle, NY 2 0 0   2 9  
Shot Put Record 11.56
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Teasha McKoy Voorhees MS Voorhees, NJ 13 13 15 20 61 1
Jade Young Thomas Jefferson MS Teaneck, NJ 11 11 10 6 38 2
Kayla Robinson West Side MS Waterbury, CT 10 10 6 8 34 4
Heaven Richards School of Diplomacy Bronx, NY 8 9 8 10 35 3
Anu Akil MS 72Q New York, NY 9 8 2 2 21 5
Ilenn Soto Albert Leonard MS New Rochelle, NY 7 5 4 4 20 6
Lauryn Sykes Colonial MS Plymouth Meeting, PA 5 6 0   11 7
Nohely Vargas Emolior Academy Bronx, NY 6 3 0   9 8
  Jalynn McCown Elizabeth Adams MS Guilford, CT 4 4 0   8 9  
  Sanaa Shakwi The Learning Tree Bronx, NY 0 7 0   7 10  
  Ifeoma Ezike PS 189 Brooklyn, NY 2 2 0   4 11  
  Troi English Our Lady of Peace School Lynbrook, NY 3 0 0   3 12  
  Haleigh Rojas The Child School Legacy New York, NY 0 1 0   1    
  Alyssa Fernandez St. Bartholomew Academy Scotch Plains, NJ 1 0 0   1    

Results will be posted by the Tuesday following each meet.
Official results are posted at the venue throughout the preliminaries.

High School Cumulative

55 Meters55 Meter Hurdles200 Meters400 Meters800 Meters1500 MetersHigh JumpShot Put


55 Meters Record 6.70
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Taylor Williams Hatboro-Horsham HS Horsham, PA 13 13 15 20 61 1  
  Martina Brown Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 4.5 10 2   16.5 5  
  Kenisha Hazzard South Shore HS Brooklyn, NY 6 0 10 8 24 2  
  Ashley Tasher Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 8 7 0   15 7  
  Loundy Desice Martin Van Buren HS Queens, NY 4.5 0 8 10 22.5 3  
  Tattyanna Sanders Paramus Catholic HS Paramus, NJ 0 6 6 4 16 6  
  Lauren Channer East Stroudsburg HS South East Stroudsburg, PA 7 0 4 6 17 4  
  Brenessa Thompson Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 11 0 0   11 8  
  Jameela Muhammed Paul Robeson HS Philadelphia, PA 10 0 0   10 9  
  Sukanya Wade Frederick Douglass Academy New York, NY 0 3.5 0   3.5 10  
  Amber Jenkins Egg Harbor Township HS Egg Harbor Township, NJ 2.5 0 0   2.5 11  
  Moriah Blackman Frederick Douglass Academy New York, NY 0 2 0   2 12  
  Treshanna Taylor Murry Bergtraum HS New York, NY 0.5 0 0   0.5    
  Zemora Matthews Abraham Lincoln HS Brooklyn, NY 0.5 0 0   0.5    
55 Meter Hurdles Record 7.80      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Tia Livingston Union Catholic HS Scotch Plains, NJ 11 11 15 20 57 1
Sandreka Bancroft Benjamin N. Cardozo HS Queens, NY 13 13 10 10 46 2
Jazmine Elleston Piscataway HS Piscataway, NJ 9 7 8 6 30 4
Crystal Green Uniondale HS Uniondale, NY 10 8 6 8 32 3
Isis Welch Frederick Douglass Academy New York, NY 8 3.5 4 4 19.5 5
Jaynie Doe HS for Law Enforcement Queens, NY 6 9 0 2 17 6
Ashley Williams Easton Area HS Easton, PA 7 5.5 0   12.5 7
  Laila Ismail Bethesda Chevy Chase HS Chevy Chase, MD 3 5.5 2   10.5 8  
  Isis Pinkney Mt. Pleasant HS Wilmington, DE 4 0 0   4 9  
  Eboni Birch Humanities and the Arts HS New York, NY 0 2 0   2 10  
  Tamirah Schenck-Thompson Plainfield HS Plainfield, NJ 0 1 0   1 Tie 11  
  Aliya Barnes West Orange HS West Orange, NJ 1 0 0   1 Tie 11  
200 Meters Record 24.01      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Arianne Strunkey Taft Educational Campus Bronx, NY 13 13 10 10 46 1  
Kiara Lester Deptford HS Deptford, NJ 8.5 9 15 8 40.5 3
Jenny Bellefleur Parkway NW HS Philadelphia, PA 7 7.5 8 4 26.5 4
Ariel Strunkey Taft Educational Campus Bronx, NY 11 11 0 20 42 2
  Camisha Pierson Piscataway HS Piscataway, NJ 1.5 7.5 6 2 17 5  
  Ja'Nai Cameron Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 3 3 4 6 16 6  
Alicia Donaldson New Rochelle HS New Rochelle, NY 0 3 0   3 7
400 Meters Record 53.57      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Zola Golden Arlington HS Poughkeepsie, NY 13 13 15 20 61 1  
  Amanda Crawford Paul Robeson HS Brooklyn, NY 3 10.5 10 10 33.5 2  
  Jamina Morris J.P. Stevens Edison, NJ 11 10.5 0 6 27.5 3  
J'renda Rivera Curtis HS Staten Island, NY 6 7 6 8 27 4
Courtney Washington Overbrook HS Philadelphia, PA 9.5 0 8 4 21.5 5
Osayi Owie Erasmus Hall HS Brooklyn, NY 7 9 0   16 7
Cydney Christian Upper Dublin HS Upper Dublin, PA 8 4 4 2 18 6
Imani Coleman Columbia HS Maplewood, NJ 9.5 5.5 0   15 8
Jinjer Pearce Rye Country Day Rye, NY 1.5 5.5 0   7 9
Torisha LaForce Francis Lewis HS Queens, NY 1.5 3 2   6.5 10
  Latoya Stewart Academy for Health Careers Brooklyn, NY 5 0 0   5 11  
  Chazmin Fullwood The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 0.5 0   4.5 12  
800 Meters Record 2:09.73
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Emilie Cowan Columbia HS Maplewood, NJ 9 13 15 20 57 1
Kenisha Pugh Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 6 10 8 8 24 2
Kanae Taylor George Washington Carver HS Philadelphia, PA 11 11 2   24 4
Nicole Kurtz Abington Friends School Jenkintown, PA 0 8 10 10 28 3
Sarena Shuman Science Leadership Academy Philadelphia, PA 0.5 9 4 6 19.5 5
Lawren Wright Penn Wood HS Yeadon, PA 4 7 0   11 6
Celeste Traub Jericho HS Jericho, NY 5 5 0   10 7
Erica Groomes Abington Friends School Philadelphia, PA 0 3 6   9 8
Isabel Mobley Thomas McKean HS Wilmington, DE 0 6 0   6 9
  Ejiro Ojeni Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 0 4 0   4 10  
  Annika Sheehan Wilton HS Wilton, CT 2 0 0   2 11  
  Jasmyne Johnson Lafayette HS Brooklyn, NY 0 0.5 0   0.5 12  
  Madison Perano Wilton HS Wilton, CT 0.5 0 0   0.5 12  
1500 Meters Record 4:29.10
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Chelsea Ogindo Peekskill HS Peekskill, NY 11 13 15 20 59 1
Shaniqua Kirkpatrick Benjamin N. Cardozo HS Queens, NY 13 11 10 10 44 2
Caitlin Glynn   Plainfield, NJ 9 10 4 4 27 3
Saherline Silencieux Essex County Vocational Tech Newark, NJ 6 8 8 2 24 4
Taylor Roberts St. John Villa Academy Staten Island, NY 0 5 6 6 17 Tie 5
Annaliese McCauley St. John Villa Academy Staten Island, NY 8 1 0 8 17 Tie 5
Nina Zweig The Brearley School New York, NY 0 6 2   8 Tie 7
Kharyn Ethridge KIPP NYC College Prep HS New York, NY 1 7 0   8 Tie 7
  Rachelle St. Fleur Central HS Philadelphia, PA 5 0 0   5 9  
Emily Yong Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 3 0 0   3 10
Kate Reilly Scranton Preparatory School Scranton, PA 0 2 0   2 Tie 11
  Gabriella Prizio Derby HS Derby, CT 2 0 0   2 Tie 11  
High Jump Record 5'10.0"      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Brionna Singleton Newark Technical HS Newark, NJ 11 13 15 10 49 2
Shayla Broughton Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 13 11 10 20 54 1
Janelle Pottinger Benjamin N. Cardozo HS Queens, NY 9 8 5 4 26 Tie 3
Zimmie Greene Thomas Jefferson HS Brooklyn, NY 6 9.5 5 2 22.5 5
Helen Hall Irvington HS Irvington, NY 10 0 8 8 26 Tie 3
Jeshley Jimenez HS of Applied Communications Queens, NY 7 7 2 6 22 6
  Janelle Gibbs Union Catholic HS Scotch Plains, NJ 8 6 0   14 7  
  Amanda Simms Teaneck High School Teaneck, NJ 1 9.5 0   10.5 8  
  Kimaya Kelly Lowell School Queens, NY 3.5 5 0   8.5 9  
  Naomi Rowe Queens Gateway to Health Sciences Secondary School Queens, NY 3.5 4 0   7.5 10  
  Megan Carroll Brooklyn Technical HS Brooklyn, NY 3.5 3 0   6.5 11  
  Christina Morgan Medgar Evers College Preparatory School Brooklyn, NY 3.5 2 0   5.5 12  
Shot Put Record 14.34
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Egypt Parker Saint Catharine Academy Bronx, NY 13 13 15 20 61 1  
Michelle Mazza Ocean Township HS Oakhurst, NJ 11 11 10 6 38 2
Jenyce Baytops Newark Technical HS Newark, NJ 7 10 6 4 27 4
Jessica Molina Westwood HS Washington Township, NJ 6 9 4 10 29 3
Keziann Jones Boys and Girls HS Brooklyn, NY 10 8 0   18 6
Justine Morgan Upper Dublin HS Fort Washington, PA 8 0 8 8 24 5
Mi-ah Watkins Pelham Preparatory Academy Bronx, NY 0 7 2   9 Tie 7
Kourtney Edwards Wagner HS Staten Island, NY 9 0 0   9 Tie 7
Angel Mbamalu George Washington HS Bronx, NY 0 6 0   6 Tie 9
Pearl Webster Cardinal Spellman Bronx, NY 2 4 0   6 Tie 9
  Myrika Harding Teaneck HS Teaneck, NJ 5 0 0   5 Tie 11  
  Jennifer Obas Martin Van Buren HS Queens, NY 3 2 0   5 Tie 11  
  Angela Weeks Boys and Girls HS Brooklyn, NY 0 5 0   5 Tie 11  
  Nyia OuHaw Opportunity Charter School New York, NY 1 3 0   4    
  Teneeza Charter The Young Women's Leadership School Queens, NY 4 0 0   4    
  Helen Bamiro Forest Hills HS Queens, NY 0 1 0   1    

Results will be posted by the Tuesday following each meet.
Official results are posted at the venue throughout the preliminaries.

College/Open Cumulative

55 Meters55 Meter Hurdles200 Meters400 Meters800 Meters1500 MetersHigh JumpShot Put
55 Meters Record 6.6
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Francyna Evins   Staten Island, NY 7 13 10 20 50 1
Amber Mitchell   Brooklyn, NY 13 0 15   28 Tie 3
Nickelle Smith   Bronx, NY 9 11 6 8 34 2
Jalilissa Marcus   Brooklyn, NY 10 9 4 4 27 5
Zafirah Green   Philadelphia, PA 0 10 8 10 28 Tie 3
Shanique Maynard   Bronx, NY 5 4 2 6 17 6
  Isatta Kenneh   Drexel Hill, PA 11 0 0   11 7  
  Courtney Macaluso   Hopatcong, NJ 6 4 0   10 8  
  Tema Kidd   Philadelphia, PA 2 7 0   9 9  
  Renee Shepherd   Merchantville, NJ 8 0 0   8 10  
  Lataza Stephens   Copiague, NY 3 4 0   7 11  
Renee Reid   Bronx, NY 0 6 0   6 12
  Felicia Walker   Bronx, NY 4 0 0   4    
55 Meter Hurdles Record 7.69      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Rolanda Bruce   East Orange, NJ 13 10 15 20 58 1
Kelly Curtis   Princeton, NJ 9 9 10 6 34 3
Saleena Abdur-Rashed   Boston, MA 10 11 4 10 35 2
Tiwanna Terry-White   Brooklyn, NY 7 5 2 2 16 Tie 5
Treasure Glymph SUNY Buffalo State Buffalo, NY 0 6 8 8 22 4
Tara Di Luca   Hartsdale, NY 6 0 6 4 16 Tie 5
  Mary Ellen Dankenbrink   Massapequa Park, NY 3 0 0   3 7  
  Shanice Brown York College Queens, NY 2 0 0   2 8  
  Addishia Dixon   Brooklyn, NY 1 0 0   1 9  
200 Meters Record 23.10      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Amber Williams   Parsippany, NJ 13 13 15 20 61 1
Unique Singleton   New York, NY 8 10 10 8 836 Tie 2
Ndeyee Soumah   Bronx, NY 7 11 8 10 36 Tie 2
NeNe Kamate   Queens, NY 3.5 7 6 6 22.5 4
  Mary Johnson   Bronx,NY 5.5 9 0   14.5 6  
  Tiguida Toure   New York, NY 3.5 5.5 4 4 17 5  
  Khadijah Cox   New Milford, NJ 5.5 5.5 0   11 7  
  Tatyana Gulston   Rochester, NY 0 3 0   3 8  
400 Meters Record 53.00      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Nicole Dumpson   Port Washington, NY 13 13 15 20 61 1
Diana Cruz   Queens, NY 6 9 8 8 31 Tie 2
Ije Iheoma   Philadelphia, PA 11 0 10 10 31 Tie 2
Brittney Adams   Bronx, NY 7.5 7 0 6 20.5 4
Shanequa Williams   Brooklyn, NY 1 6 6 4 17 5
Renee Roncace   Valley Cottage, NY 3 4 4 2 13 6
Jamira Bailey   Claymont, DE 4 0 0   4 7
Maya McDuffie   Brooklyn, NY 0 3 0   3 8
  Akera Allen York College Queens, NY 0 2 0   2 9  
800 Meters Record 2:06.22
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Crystal Nelson   Brooklyn, NY 11 13 15 10 49 1
Shantel Peters   Brooklyn, NY 9 9 10 8 36 3
Jevina Straker   Brooklyn, NY 13 11 0 20 44 2
Sophia Downey   Philadelphia, PA 8 7 8 6 29 4
Cyteria Jenkins   Jersey City, NJ 6 6 6 4 22 5
Claudette Hetmeyer   Bronx, NY 3 5 0   8 6
Amelia Cruz Seton Hall University South Orange, NJ 7 0 0   7 7
Iyanna Crawley   Philadelphia, NY 0 2 4   6 8
Erika Castro   Yonkers, NY 2 0 2   4 Tie 9
  Zvlena Saravia   Queens, NY 4 0 0   4 Tie 9  
  Kamara McPherson   Brooklyn, NY 1 0 0   1 11  
1500 Meters Record 4:20.57      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Mary Gallagher   Queens, NY 11 10 15 20 56 1
Monique Fleming Kingsborough Community College Brooklyn, NY 13 13 4 10 40 2
Maria Gronau   Brooklyn, NY 8 11 10   29 4
Josley De Los Santos   Orangeburg, NY 9 9 6 6 30 3
Taia K. Thomas   New York, NY 0 8 8 8 24 5
Alexandra Delacruz   Staten Island, NY 7 5 0 4 16 6
  Alicia Sevilla   Bronx, NY 3 4 2   9 7  
  Jacklyn Henderson   Huntington, NY 5 0 0   5 8  
Tracy Dimaculangan   Queens, NY 4 0 0   4 9
  Yana Polikarpov   New York, NY 0 2 0   2 Tie 10  
  Jessica H. Pratt Institute Brooklyn, NY 2 0 0   2 Tie 10  
  Karen Acevedo   Middleton, NY 1 0 0   1 12  
High Jump Record 6'1.0"      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
  Paige Brown Rowan University Glassboro, NJ 13 13 15 20 61 1  
Shemayra Brathwaite   Brooklyn, NY 11 11 10 10 42 2
Samantha Brathwaite Medgar Evers College Brooklyn, NY 9 10 8 8 35 3
  Ly'Asia Carter MCCC West Windsor, NJ 7 7.5 6 5 25.5 4  
  Soroya Hudson College of Saint Rose Albany, NY 6 7.5 4 5 22.5 5  
  Stacy-Ann Grant-Mann   Brooklyn, NY 10 0 0   10 6  
  Jessica Alston     5 0 0   5 7  
Shot Put Record 16.08      
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Alana Nedd   Queens, NY 11 8 15 10 44 1
Janine Dodd   New Rochelle, NY 13 7 6 6 32 3
Manuchka Joseph   Brooklyn, NY 0 9 10 20 39 2
Ashley Beaver   East Orange, NJ 0 10 8   18 6
Shantel Williams   New York, NY 0 13 4 8 25 4
Simonne Moore   Bronx, NY 10 4 2 4 20 5
Kianne Stevens   Bronx, NY 9 6 0   15 7
Francine Rowe   Brooklyn, NY 0 11 0   11 Tie 8
Virginia Whitfield   Philadelphia, PA 8 3 0   11 Tie 8
  Diana Cuevas York College Queens, NY 5 2 0   7 Tie 10  
  Lateefah Adams   New York, NY 7 0 0   7 Tie 10  
  Kadedra Best   Allentown, PA 6 0 0   6 12  
  Makita Ellis   Queens, NY 0 5 0   5    
  Harriet Carter-Range   Queens, NY 4 0 0   4    
  Jade Galgano Bergen Comm. College Paramus, NJ 3 0 0   3    
  Caitlin Padmore York College Queens, NY 2 0 0   2    
  Anastasia Scott Kingsborough Comm. College Brooklyn, NY 1 0 0   1    
  Aminat Adebayo   Brooklyn, NY 0 1 0   1    

Results will be posted by the Tuesday following each meet.
Official results are posted at the venue throughout the preliminaries.

30's Plus Cumulative

200 Meters1500 Meters
200 Meters
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Lisa Edwards   Bronx, NY 10 11 15 10 46 6
Helen Havam   New York, NY 9 10 6 6 31 3
LaTricia Dendy   Bronx, NY 11 0 10 20 41 2
Lillian Awidi   Larchmont, NY 3.5 9 8 8 28.5 4
Melissa Douglas   Stroudsburg, PA 8 8 4 4 24 5
Shemayne Williams   Teaneck, NJ 3.5 6 2 2 13.5 6
Ruth Lovelace   Hempstead, NY 2 7 0   9 7
  Tiffanie Glenlles     7 0 0   7 8  
  Veronica LeShore   Bronx, NY 6 0 0   6 9  
  Doreen Sinclair   Brooklyn, NY 0 4 0   4 10  
  Jimmisaul Blake   Queens, NY 0 3 0   3 11  
  Lola Sergeant-Wilkinson   Philadelphia, PA 0 1.5 0   1.5 Tie 12  
  Paula Dickson-Taylor   West Orange, NJ 0 1.5 0   1.5 Tie 12  
1500 Meters  
Participant's Name School City/State Week 1 Week 2 Semi Final Final Total Place
Anita Rogers   Collingswood, NJ 9 13 10 20 52 1
Sonya Y. Badger   Queens, NY 10 11 8 10 39 2
Terry Ballou   Staten Island, NY 13 0 15   28 4
Ann Vasquez   Brooklyn, NY 7 10 6 8 31 3
Patricia Butcher   Hawthorne, NJ 8 8 0 4 20 6
Rachel Gissinger   Bronx, NY 4 9 2 6 21 5
Helen Dole   New York, NY 11 0 0   11 7
Rukiya Jeffers   Queens, NY 0 6 4   10 8
  Kesha Cade   Sicklerville, NJ 3 4 0   7 9  
  Susan Pearsall   New York, NY 6 0 0   6 10  
  Juliene Bell-Smith   Mt. Vernon, NY 0 5 0   5 11  
  Jan Vaughn   Brooklyn, NY 2 2 0   4 12  
  Wendi Glassman   Elizabeth, NJ 0 3 0   3    
  Regina Cahill   Brooklyn, NY 0 1 0   1    
  Maculene Etienne   Brooklyn, NY 1 0 0   1    

Colgate Community Teen Spirit Max Fresh
*This site is for information and convenience only and may sometimes contain inaccurate scores.
Official times and scores are posted at Pratt Institute throughout the season.